Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat de la cineva care atrecut prin asta

De la: rashela, la data 2010-03-05 16:58:50Un site specializat intr-un anume domeniu, asa cum este si cel mentionat mai sus.. iti va da raspunsuri scurte si la obiect care, de cele mai multe ori, nu reprezinta solutia problemei tale. Asa cum stiti exista nu doar o litera ci si un spirit al legii. Legea poate fi interpretata in functie de fiecare situatie in parte. Niciun avocat nu-ti va arata asul din maneca daca nu-i platit pentru asta.
Raman la parerea ca ai nevoie de un avocat recomandat de cineva de incredere.

?!Am fost intrebati daca avem o parere si am raspuns ca pareri 'specializate' se gasesc la avocati,chiar si pe site.Nu de alta,da' chiar mi-am rezolvat niste intrebari despre un proces asa.Mi-au raspuns 4 oameni,explicandu-mi fiecare ce sa fac,cum trebuie procedat,ce castig,cat ma costa.Fiecare cu parerea lui -mai lunga,mai scurta...Acuma,daca stiam si-un avocat bun,spuneam.Dar tot merita,inainte de-a pleca la drum,sa-si cunoasca sansele si pasii de urmat.
nicossia
Postat pe 6 Martie 2010 12:15
imi pare rau ca sunt atatea femei care trec prin asa ceva.dar imi pare bine ca te-ai hotarat sa nu mai lasi lucrurile asa.sfatul meu e sa cauti un avocat bun si cu timpul vei rezolva totul.chiar daca nu vei recupera toata munca ta.important e sa incepi o viata noua si sa cauti fericirea pt ca toti avem dreptul sa fim fericiti.mult succes
joneblue28
Postat pe 6 Martie 2010 12:37
Daca esti din iasi pot sa ti recomand eu un avocat ;)
kudika050083
Postat pe 12 Martie 2010 12:35
Buna, Din pacate sunt din Bucuresti. Multumesc pentru buna intentie.
Un sfarsit de saptamana excelent!
carmen_iordache
Postat pe 12 Martie 2010 13:35
De la: kudika098645, la data 2010-03-05 09:59:54Tu crezi ca casnicia e asa o joaca de copii? sotul, te bare? te injura? vine beat si de la femei? la copii nu te gindesti ca vor suferi? e tatal lor asa cum e , cu defecte cu lipsuri.Nimeni nui perfect.Divortezi ca sotul tau nu munceste? dar poate na-re unde? de ce nu incerci ca macar de dragul copiilor sa faci ca totul sa fie bine si frumos,si urmaresti doar cistigul? de asta te-ai maritat ca dupa un anumit timp, sa-ti ei partea si sa pleci asa pur si simplu, fara sa te gindesti, ca lasi suferinta in urma ta?Barbatul perfect n-ai sal gasesti niciodata, precum nici femeia perfecta.Ar trebui ca inte tine si sotul tau sa existe mai multa comunicare.Tu trebue sa stii sa til formezi si sa stii cum sa faci asta.MAI GINDESTE-TE.


Doamne, ce mentalitati, si exprimate cu atata convingere!!

Va sa zica sa zicem mersi ca nu ne bate, nu ne injura, nu vine beat "si de la femei"

Clar meriti sa ai o viata linistita si mai frumoasa, tu si copiii, mai ales pentru ca...poti. E mult mai bine sa vii ajungi acasa de la serviciu, obosita, si sa faci ceva pt tine , relaxant cand se poate, si pentru copii, macar stii ca nu te mai "bazezi" pe nimeni
ice_flower
Postat pe 12 Martie 2010 15:44
Am mai auzit si eu la cineva expresia asta "nu te bate ,nu te injura ,nu bea ,nu te insala..ce pretentie mai ai ?".....e trist ca o femeie sa gandeasca asa ...de la barbati ma astept la orice...trist trist
Iti doresc sanatate sa muncesti pt copiii tai si pt tine si multa puterea sa obtii ceea ce iti doresti.O primavara frumoasa !
dalma
Postat pe 12 Martie 2010 21:46
De la: dalma, la data 2010-03-12 21:46:24Am mai auzit si eu la cineva expresia asta "nu te bate ,nu te injura ,nu bea ,nu te insala..ce pretentie mai ai ?".....e trist ca o femeie sa gandeasca asa ...de la barbati ma astept la orice...trist trist
Iti doresc sanatate sa muncesti pt copiii tai si pt tine si multa puterea sa obtii ceea ce iti doresti.O primavara frumoasa !
si eu ma astept la orice mai ales de la unul care e agresiv si fizic si verbal...asa ca nu ai ce sa mai astepti decat multa suferinta
kudika029282
Postat pe 12 Martie 2010 22:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este prietenia prima faza a unei relatii de dragoste 270 De la: PICCKARD 27 Decembrie 2011 22:07
astept pareri 37 De la: felixcat 26 Octombrie 2009 14:26
Barbatii... 59 De la: _dulcik_ 7 Mai 2009 16:30
Despre barbati 35 De la: Naz_13 2 Aprilie 2015 16:15
relatie cu un barbat mai mic 52 De la: wild_one 21 Septembrie 2009 04:48