Setari Cookie-uri

Minciuna sau pur si simplu prostie?

se pare ca nu s-a salvat mesajul....
imi pare rau... am sa il rescriu....
nicota
Postat pe 2 Martie 2010 16:37
io creca e minciuna....
Shhh
Postat pe 2 Martie 2010 16:42
bune fetelor!
imi pare rau ca nu s-a salvat subietul discutiei, o sa o rescriu aici.
In urma cu putin timp dupa ce m-am despartit de prietenul meu, cu care am avut o relatie de 4 ani, am hotarat ca este timpul sa incerc sa mai ies si eu din casa sa cunosc oameni., sa incerc sa revin la viata sociala. drept pentru care am inceput sa merg cu fetele prin cluburi, sa ma distrez si eu ce de doar sunt inca prea tanara ca sa pot pazi de acum casa.
e.. intamplarea face ca intr-una dintre serile petrecute in oras cunosc un tip... caruia nu i-am dat mare atentie... nici macar nr de telefon.... doar numele... in fine dupa cateva zile ma cauta pe internet... si ma gaseste pe messenger.
omul foarte incantat ca m-a gasit... si sa iesim... se compoarta bizar... gandind acum... atunci am crezut ca sunt si astfel de oameni, si ca merit toata atentia lui asa cum spunea si el....in fine m-a tot invitat, la film, in oras impreuna... la munte... ca apoi in timp ce eram la munte dupa prima seara, dimineata sa imi spuna ca de fapt el nu vrea ceva serios cu mine.... ca nu poate sa isi bata joc... ca de fapt eu sunt o super fata.. ca merit mai mult....si bla, bla, bla.....
in fine eu m-am gandit ca omul dupa ce m-a vazut nemachiata, in costumatie de dormit.. adica asa cum esti tu mai naturala a fugit... si a gasit motive/... dar daca el chiar era un tampit....si eu nu am nici o vina... cert este ca m-a pus pe ganduri.. este pentru prima data in viata mea cand patesc asa ceva....deja am inceput sam merg la aerobic... fac tratamente anticelulitice... sper doar sa nu fie vina mea... oare ce credeti....el se comporta diferit inainte de asta... si mai spun ca nu am avut nimik cu el...sa ma gandesc ca poate aceea a fost ideea lui de la bun inceput??????... mi-a spus asta fara sa fi fost cu mine....ce sa cred... cum sa fac???????nu mai inteleg... sunt atat de confuza.....colegele imi spun ca el a avut o problema... probabil eram altceva pentru el si ca i-a fost frica de stabilitatea pe care o ofeream... ca nu sunt o pitzi de bucuresti.....asa cum era el obisnuit... si ca de m-a placut atunci...e clar ca nu asta este problema. voi ce credeti?
care ati mai patit asa? avut curaj sa spuna adevarul?????
nicota
Postat pe 2 Martie 2010 16:59
daca te machiezi cu bidineaua s'ar putea ca individului sa nu'i fi placut adevarata fata. dar te'ai culcat cu el la munte?? eu zic ca doar si;a atins scopul si gata. ori o fi vrut o aventura, ori a pus pariu cu cineva... chestii din astea tipice baietilor.
Shhh
Postat pe 2 Martie 2010 17:10
din fericire pentru mine nu ma machiesz in exces niciodata, si nu, nu am facut sex cu el.....mi-a spus toate astea fara sa fi incercat macar sa fie cu mine... am ajuns destul de tarziu si eram obositi asa ca am adormit imediat.....iar dimineata ne-am trezit si am plecat sa mancam...acolo mi-a spus asta.....
nicota
Postat pe 2 Martie 2010 17:16
eh atunci baga'l i ma'sa si gata. ce rost are sa te complici cu un ciudat? arati bine, esti tanara, NEXT!!!
Shhh
Postat pe 2 Martie 2010 17:20
problema nu este ca NEXT... ci raspunsul corect la situatie????? as vrea sa deslusesc enigma asta... am gresit eu sau el este ciudat????????
nicota
Postat pe 2 Martie 2010 17:35
De la: nicota, la data 2010-03-02 17:35:39problema nu este ca NEXT... ci raspunsul corect la situatie????? as vrea sa deslusesc enigma asta... am gresit eu sau el este ciudat????????



Pfff si intrebi aici asta ??
Cred ca ar trebuii sa il intrebi pe el ....cu toate ca din ce am citit s-a comportat ca un ,las sa zicem .
Sau poate chiar nu vroia omu' sa se bage intr-o relatie serioasa !Oricum chestiile astea ,nu se hotarasc de la inceput ..cand incepi o relatie cu cineva,vezi pe parcurs ce se intampla ....
Intreaba-l direct pe el ....si gata !dispare misteru' ...
blaa
Postat pe 2 Martie 2010 17:49
cert este e ca eu nu vreau sa mai cer nici un raspuns, nu mai am nevoie sa creada ca eu trag de el... si ma leg de orice... daca el considera ca trebuie sa lamureasca cu mine ceva va spune intr-o buna zi....cu toate ca , nu o va face....dupa parerea mea, dupa cum am vazut ca pune el problema....
nicota
Postat pe 2 Martie 2010 18:05
De ce crezi ca atunci cand cineva nu mai vrea sa fie cu tine trebuie sa fie un motiv ce tine de persoana in sine. Adica nu esti frumoasa tu , e ciudat el, esti nemachiata tu, e prost el?

De ce nu incerci sa intelegeti ca uneori nu ne place la omul de langa noi pur si simplu.Atat.

Invatati sa luati refuzurile mai usor si nu le puneti la suflet.

Eu nu stiu ce ar trebui sa imi spuna un barbat cand nu mai vrea sa stea cu mine, dar adevarul e ca nici nu vreau sa aflu. Intotdeauna am simtit inainte cand ceva se intampla, am incercat sa imi dau seama daca tine de mine si daca am vazut ca nu merge am plecat.
Cred ca e mult mai bine sa ne scutim reciproc de explicatii care ne pot urmari toata viata.

Am facut bine? Nu stiu. Am putut sa merg mai departe? Asta sigur.

De ce vrei sa stii daca e minciuna sau prostie. Esti mai fericita? Oricum doar un om care nu iubeste iti va da raspunsul urmator: "E vorba de mine , eu sunt un prost, idiot., tu esti de treaba, etc..." si consider ca e suficient atat.

Asa ca... Schimba gandirea si iti va fi mai bine.

Sa fii iubita!



motzko
Postat pe 2 Martie 2010 18:10
De la: nicota, la data 2010-03-02 18:05:44cert este e ca eu nu vreau sa mai cer nici un raspuns, nu mai am nevoie sa creada ca eu trag de el... si ma leg de orice... daca el considera ca trebuie sa lamureasca cu mine ceva va spune intr-o buna zi....cu toate ca , nu o va face....dupa parerea mea, dupa cum am vazut ca pune el problema....



Si atunci pt ce ai mai deschis tombicu' ?
Vezi ti de treaba ,nu mai cauta raspunsuri ...si gata.
blaa
Postat pe 2 Martie 2010 18:11
pentru mine acest subiect este inca deschis blaa , eu sincer nu sunt lamurita de ceea ce se intampla... de ce toate vorbele de pana atunci, erau de viitor... si de odata... stop joc??????????!
oare sunt eu de vine?
sau pur si simplu nu sunt capabila sa inteleg acest fenomen bucurestean in care domina superficialitatea la maxim????
nicota
Postat pe 3 Martie 2010 10:24
ai mare dreptate motzko... eu nu i-am cerut raspuns lui, am vrut doar ca aici prin discutiile care au loc sa inteleg anumite astecte, sa inteleg ceva, e doar o lamurire pentru mine, eu lui explicatii nu ii cer,,, ca altfel nu as mai incerca aici... as fi avut raspunsuri de la el.....dar nu incerc sa bat apa in pio....pentru asta ... nu vreau sa stresez pe nimeni......
nicota
Postat pe 3 Martie 2010 10:26
De la: nicota, la data 2010-03-03 10:24:43pentru mine acest subiect este inca deschis, eu sincer nu sunt lamurita de ceea ce se intampla... de ce toate vorbele de pana atunci, erau de viitor... si de odata... stop joc!
oare sunt eu de vine?
sau pur si simplu nu sunt capabila sa inteleg acest fenomen bucurestean in care domina superficialitatea la maxim????


1-Poate omul este implicat intr-o casnicie si cunoscandu-te mai bine chiar a considerat ca nu meriti doar atat de putin , doar o aventura
2- poate voia doar o aventura care insa s-a finalizat fara sex si a considerat ca nu merita reluata
3-poate ca pana la urma ati facut sex( nu trebuie sa recunosti asta pe un forum) si a considerat ca si-a atins scopul

Sunt 3 variante ipotetice, pentru nu stiu de fapt care fu treaba intre voi, asa ca nu le lua ca pe vreun afront, sunt doar ipoteze, nu afirmatii .

Postat pe 3 Martie 2010 10:33
De la: nicota, la data 2010-03-03 10:24:43pentru mine acest subiect este inca deschis blaa , eu sincer nu sunt lamurita de ceea ce se intampla... de ce toate vorbele de pana atunci, erau de viitor... si de odata... stop joc??????????!
oare sunt eu de vine?
sau pur si simplu nu sunt capabila sa inteleg acest fenomen bucurestean in care domina superficialitatea la maxim????



superficialitatea ,exista ..indiferent ca sta in bucuresti,constanta,arad...etc .
Pai singura solutie,daca tot vrei sa aflii,intreaba-l direct pe el ....
Noi aici putem sa dam cu presupusul,dar ,vezi tu ..ca fiecare om le stie pe ale lui ...dc procedeaza /a procedat cumva in unele situatii!
So,ia-ti inima'n dintzi,suna-l si propune-i sa beti o cafea ....si intreaba-l.
Eu una,nu as intreba prin telefon/sms ....Pt ca una e cand si vezi,reactia omului....
blaa
Postat pe 3 Martie 2010 10:40
De la: nicota, la data 2010-03-03 10:24:43pentru mine acest subiect este inca deschis blaa , eu sincer nu sunt lamurita de ceea ce se intampla... de ce toate vorbele de pana atunci, erau de viitor... si de odata... stop joc??????????!
oare sunt eu de vine?
sau pur si simplu nu sunt capabila sa inteleg acest fenomen bucurestean in care domina superficialitatea la maxim????
Dar cand agati o fata-n club nu-i pentru ...relatii de durata ,acolo mergi pentru distractie ,aventuri ,divertisment...deastea. Si apropo ,la munte cat ati stat ?!!!
cristinxxx
Postat pe 3 Martie 2010 10:50
De la: nicota, la data 2010-03-02 16:59:52ca apoi in timp ce eram la munte dupa prima seara, dimineata sa imi spuna ca de fapt el nu vrea ceva serios cu mine.... ca nu poate sa isi bata joc... ca de fapt eu sunt o super fata.. ca merit mai mult....si bla, bla, bla.....

deja am inceput sam merg la aerobic... fac tratamente anticelulitice... sper doar sa nu fie vina mea...

scuza-ma dar nu ma pot abtine
cum ne mai place sa ne complicam viata aiurea

omu' iti spune ca vrea doar o aventura INAINTE de a se culca cu tine si iti spune ca nu esti fata cu care sa aiba o aventura, iar tu incepi sa faci tratamente anticelulitice??
macar ti-a dat un motiv sa faci aerobic

uff, ce crezi ca mai e in spatele vorbelor lui in afara de exact ceea ce a spus?
el vrea doar o aventura insa, ori te place prea mult pentru asa ceva, ori isi da seama ca te va rani. Jos palaria pentru el, pe bune, baieti, fiti sinceri, aveti mult mai mult de castigat. De ce nu face nimic daca te place asa mult, de ce nu vrea o relatie cu tine? Pentru ca vrea DOAR o aventura, deci nu o relatie. E posibil sa nu fie disponibil pentru o relatie momentan, atata tot.

De ce s-a purtat asa frumos cu tine inainte? Pentru ca voia sa-ti intre in pantaloni.

Pe bune, nu mai interpreta cuvintele lui in alt mod decat ceea ce inseamna ele.
kitty_krieger
Postat pe 3 Martie 2010 14:56
blaa am incercat sa vb cu el si mi-a spus ca nu avem nimik in comun... el care imi spunea ca ne potrivim de minune... ca nu poate sa creada ca m-a cunoscut...
nicota
Postat pe 3 Martie 2010 16:18
k.... ai mare dreptate.. poate ca si eu as vb la fel... ma bucur ca incercati sa ma lamuriti... chiar ma gandesc.....la ceea ce spuneai tu aici.... ai dreptate....
nicota
Postat pe 3 Martie 2010 16:23
De la: nicota, la data 2010-03-03 16:18:58blaa am incercat sa vb cu el si mi-a spus ca nu avem nimik in comun... el care imi spunea ca ne potrivim de minune... ca nu poate sa creada ca m-a cunoscut...


Din cate am inteles mare relatie nu ati avut, sex nu facuratzi, eu nu inteleg de ce te framanti atat?
Poate chiar nu aveti nimic in comun, poate chiar nu a gasit ce cauta la tine.Fetelor, in viatza mai si pierzi, macar invatati sa pierdeti cu eleganta.Nu te mai gandi ca este vina ta , fizic sau altfel, nu e obligatoriu sa te placa cineva, poate el isi facuse alte idei despre tine si nu i s-au confirmat.Nu mai face o drama din asta , mergi mai departe.

Postat pe 3 Martie 2010 16:24
De la: nicota, la data 2010-03-03 16:18:58blaa am incercat sa vb cu el si mi-a spus ca nu avem nimik in comun... el care imi spunea ca ne potrivim de minune... ca nu poate sa creada ca m-a cunoscut...



Mda!TIpic boilor!
Cum am mai zis si mai sus ...cand cunosti o persoana ,nu te grabesti sa faci afirmatii,nu te gandesti in viitor ,lasi lucrurile sa vina de la sine ...si pe urma vezi ce urmeaza.
Individu asta ,ori e nehotarat !
Ori,vroia doar sa ti-o traga ( scuze expresia)
Dupa cum ai zis,ca nu ai facut sex cu el,a vazut ca nu i-a reusit ,si ...s-a retras din peisaj cu motive stupide !
Nu te mai gandii la engime dastea ...ca nu isi iau rostu !
nu merita nici unu sa iti strofoci creierul,nervii,timpu' ...
blaa
Postat pe 3 Martie 2010 16:25
De la: nicota, la data 2010-03-02 17:35:39problema nu este ca NEXT... ci raspunsul corect la situatie????? as vrea sa deslusesc enigma asta... am gresit eu sau el este ciudat????????

dc sa te agiti atata, cine te iubeste te place cu tot cu defecte
yumy
Postat pe 3 Martie 2010 16:28
Pana la urma tot ai vrut sa afli de ce nu mai e cu tine. Acum ca stii sper sa fii mai linistita.

Intamplarea a facut ca am stat de vorba cu un baiat care a facut aproximativ ce ar fi facut al tau.

Tocmai iesise si el dintr-o relatie, apoi a incercat cu o fata adica 1 luna si gata s-a despartit.
Si l-am intrebat de ce a rupt relatia ca totusi parea indragostit daca te uitai din afara.

Raspuns" Nu eram pregatit de alta relatie cu toate ca initial am fost indragostit."
Raspuns de om iesit dintr-o relatie de ceva ani, indragostit si apoi "dezindragostit " daca pot spune asa. De altfel un baiat deosebit.

Uneori nu poti comanda inimii oricat ai vrea.

Asa ca te sfatui inainte de a mai intra intr-o relatie cu un baiat incearca sa stai mai mult de vorba cu el, pana aflli ce "hibe" are deoarece alea te pot scapa de multe necazuri mai tarziu.

Sa fii iubita!

motzko
Postat pe 3 Martie 2010 17:46
cristinxx am stat de vineri seara pana duminica la amiza... cand ne-am intors catre bucuresti...
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 12:36
scorpio asa este... nu fac drama....ma gandesc daca am gresit cu ceva... mai ales ca el parea faorte interesat.....ma gandesc de cand schimbarea asta...dar poate ca ai si tu dreptatea ta, omul a vrut altceva si nu i s-a confirmat, asa ca a renuntat... ca nu avea chef de mai mult..... in fine...
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 12:38
motzko ai mare drepate, asta a fost una dintre explicatiile lui.,.. ca numai ce a iesit din relatie... de unde a iesit urat rau de tot....si ca nu mai vrea plansete.. si suferinta(banuiesc ca din partea fetei) si ca nu este gata sa o i-a de la capat... acum ca ducem subiectul aici imi aduc aminte de discutia asta...
doar ca imi spunea ca eu sunt altfel.. decat fetele astea care ... tot felul de expresii de-ale lui... si intr-adevar sunt diferita... cert est ca asta m-a socat atat de tare... incat nu am crezut vre-odata ca mi se va intampla ....de aceea am si scris aici... simteam nevoia sa despic firul in patru ca sa inteleg de ce???????
m-am trezit eu... si imi dau seama ca lucrurile nu sunt asa... si ca trebuie sa vad un pic mai mult de mine... de ceea ce fac.. cum fac... si alte cele....
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 12:43



... cred ca ai picat ... cam repede ... si fara sa aduni prea multe multe informatii ... combinat cu o ''revelatie'' dimineatza ... cind te-a vazut fara ''tencuiala'' ... se poate sa ii fi distrus si ultima farima de curiozitate ... nu neg ca e un porc, dar nici matalutza nu excelezi prin comportament ... parerea mea ...
marco918
Postat pe 4 Martie 2010 12:46
asa este.. doar ca in ultima perioada dupa ce m-am despartit de prietenul meu... orice incerc dispare .....oare am eu ceva/?
sau nu sunt inca capabila sa inteleg lucrurile... inca am starea aceea de respingere... in asa fel incat toata lumea fuge de mine?????
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 12:48
multumesc!
esti un adevarat gentilman... pentru afirmatiile facute....nu cred ca poti sa ma judeci,,, chiar deloc... nu ma cunostiiinu stii ce compoartament am....
asa ca eu imi rezerv dreptul de a ma apara in fata ta.....domnule Marco
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 12:49
De la: nicota, la data 2010-03-04 12:49:49multumesc!
esti un adevarat gentilman... pentru afirmatiile facute....nu cred ca poti sa ma judeci,,, chiar deloc... nu ma cunostiiinu stii ce compoartament am....
asa ca eu imi rezerv dreptul de a ma apara in fata ta.....domnule Marco




... doamne fereste ... poti sa imi dai si o palma ... ... nu sint Nostradamus ... presupun si eu ... tu stii ce si unde ai gresit ... daca esti obiectiva ... iar cit despre ''indecisi'' eu ii las si merg mai departe ... ''indecisii'' nu au niciodata o explicatie in ceea ce fac ... simt si atita tot ... uneori e suficient dar de multe ori, in anumite conditii, pur si simplu nu e acceptabil ...

marco918
Postat pe 4 Martie 2010 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se mai gandeste oare la fosta? 18 De la: roxyrory 14 Septembrie 2009 14:03
un sfat 50 De la: kudika428869 28 Septembrie 2011 14:41
Am nevoie de ajutor URGENT!!! 27 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:57
De ce in toate articolele se scrie ce trebuie sa faci sa l tii langa tine ,cum sa faci etc. dar ei ce fac cum ne tin langa dansii??? 11 De la: leo_ 28 Septembrie 2010 14:24
descalciti-ma si pe mine va rog 36 De la: adinuttzza 6 Noiembrie 2010 22:51