Setari Cookie-uri

dragoste....despartire....va rog un sfat...orice!!:((

buna!
Ma gandesc de atata timp sa cer sfatul celor de pe forum...citind subiectele voastre,ma apucam mereu sa scriu povestea mea dar niciodata nu am reusit sa scriu pana la capat...
Ma numesc Adriana,am doar 21 de ani...Pe cand aveam doar 16 ani am cunoscut baiatul visurilor mele S. Pentru mine a fost dragoste la prima vedere,pentru el...a fost dragoste dupa 4 luni in care eu ii trimiteam non stop sms-uri,ii spuneam mereu ca m-am indragostit de el,ca vreau sa fim mai mult decat amici,iar el imi repeta mereu ca nu este posibil...cuvintele cele mai intalnite in mesajele lui erau ''mai bine ramanem amici pentru ca nu vreau sa te ranesc''.Totul a durat asa din august pana in ianuarie...Plangeam nopti la rand si ma intrebam de ce?De ce?De ce?Fiind inca un copil m-am gandit ca e mai bine sa renunt,nu mai aveam nici o speranta,asa ca am incetat sa il mai sun,sa il mai caut,il evitam in orice loc ne intalneam,eram rece cand ne salutam,si totul parea ca sa terminat.Dar nu a durat mult,si dupa doar 2 saptamani a inceput el sa ma sune,sa ma cheme la un suc,la un party,la o plimbare...Si asa am devenit cea mai frumoasa pereche.Mi-am lasat prieteni,am lasat tot pentru el(ceea ce apropo regret din tot sufletu meu) iar pentru mine nu mai exista alta persoana in afara de el...stateam impreuna de dimineata pana seara tarziu.Tot acest vis a durat doar 2 ani...cu cateva zile inainte sa implinesc 18 ani,toate pregatirile pentru majorat erau gata totul era perfect organizat,ma anunta ca la sunat sora lui din italia si ca va trebui sa plece pentru ca el vrea mai mult de la viata,vrea o casa numai a lui,vrea o masina...in fine,o viata mai buna.Am fost distrusa...Ziua in care a plecat a fost cea mai dureroasa din viatza mea,si stiam ca nimic nu va mai fi la fel ca pana atunci.Parintii mei erau nelinistiti,speriati,trecuse o saptama de cand el plecase,eu stateam numai in camera,nu ieseam,nu mergeam nici macar la scoala.Incetu cu incetu,cu ajutorul unei prietene care mi-a stat mereu alaturi,am inceput sa rad,sa ies sa simt ca viata merge totusi inainte,el ma suna in fiecare saptamana,imi spunea ca ma iubeste,dar ca ma intelege daca nu o sa il astept...Au trecut luni...si mai erau doar 2 luni pana cand trebuia sa merg in vacanta la el...L-am inselat...dupa atata timp,l-am inselat,nu are rost sa ocolesc,sa zik ca am baut un pik mai mult si m-am lasat dusa de val,sau ca pentru mine nu a insemnat nimic...Am fost la un party,primul dupa atata timp,si nici acum nu pot sa i nteleg ce a fost in capul meu,m-am sarutat cu alt baiat,care apropo...mai era si prieten comun si cika foarte bun de-al nostru.Am regretat in secunda urmatoare...dar nu am avut niciodata curaju sa ii spun...A aflat bineinteles cand sa intors in tara,dar nu a fost loc de iertare,de impacare...a spus ca prefera sa ramanem amici...si totusi...M-a luat cu el in Italia...si momentan stam impreuna cu sora si cumnatu meu in casa.Spune mereu ca nu ma mai iubeste,dar ca vrea sa raman langa el...Sunt 2 ani de zile de cand sunt in situatia asta,si sincer cred ca am ajuns la capatul rabdarilor...Imi cer iertare seara de seara,dar spune ca nu,ca pentru el nu mai conteaza nimic din ce a fost,sa incerc sa ma gandesc ca nu a fost nimic inainte...dar eu il iubesc,il iubesc atat de mult,incat decat sa ma intorc in romania si sa raman fara el definitiv,prefer sa sufar si sa raman langa el,sperand ca poate intr-o zi totul va fi ca inainte.Cum sa il fac sa ma ierte,cum sa il fac sa fie din nou acel baiat iubaretz dinainte...?cum sa inteleg daca mai exista vreo sansa...cand el acum ma ia in brate,si imi zice lasa ca o sa fie bine...si in secunda urmatoare ma impinge si imi spune ca nu ii pasa?...va rog un sfat,o parere,orice!!:(( multumesc
aditzika001
Postat pe 8 Martie 2010 20:26
si cand te ia in brate si'ti spune ca totul va fi bine totul se termina cu o partida de sex nu? n'ai spus ce faci tu de doi ani in italia. muncesti? sau te'a luat acolo pe post de servitoare, femeie de servici, bucatareasa, si ocazional si pt o partida de sex... ?
Shhh
Postat pe 8 Martie 2010 21:37
Aaaaaaaaaa si in acesti ultimi 2 ani voi doi ati fost doar amici si vecini in aceeasi casa? Parerea mea este ca sunteti doi masochisti, el mai simte ceva fata de tine,altfel nu te lua in Italia, dar pt ca l-ai ranit ii place sa te parleasca la foc mic, iar tu pt ca te simti cu musca pe caciula il lasi sa se joace cu tine! Sfatul meu: stii ca boala lunga inseamna moarte sigura, invita-l la o discutie serioasa si vezi daca mai poate sa-ti acorde increderea lui ,cel putin sa stii daca mai are rost sa-ti faci sperante sau nu!
miss_darine
Postat pe 8 Martie 2010 21:39
come on, trezestete-te! de ce mai speri ca va fi totul ca inainte, daca au trecut deja 2 ani si tot la fel e? cat timp mai vrei sa treaca? 10 ani ? iti place situatia sa inteleg, ca altfel n-ai mai sta acolo. Mai bine du-te frumos la el si spune-i ce te-ai decis sa pleci acasa, si vezi ce-ti va raspunde. Daca se va dovedi indiferent, chiar nu merita sa ramai. Dar daca te vrea langa el, cu adevarat, nu te mai gandi la cum afost inainte, ci luati-o de la capat intr-o noua relatie, in care fiecare isi da silinta sa iasa ceva si fiecare contribuie sentimental in mod egal, nu doar tu. Dar pentru asta tre' sa aveti o luuunga discutie inainte...
Galena1123
Postat pe 9 Martie 2010 19:16
Din cauza unui sarut cu alt baiat, se comporta asa de 2 ani ? Pleaca de langa el .. ar fi putut intelege plus ca a trecut ceva vreme de atunci ..
claux_
Postat pe 9 Martie 2010 20:08
Poate nu sunt in masura sa raspund, si eu trec printr-o despartire acum...dar totusi, parerea mea este ca omu' exgereaza din cauza unui sarut...daca te vrea langa el, atunci sa te trateze ca atare si sa uite trecututul, daca nu, va vedeti fiecare de viata.El probabil vede cat ii esti de devotata si ce mult il iubesti si se simte sigur , de aceea te trateaza asa Nu poti sta sa te chinui...intreaba-l ce vrea, asta daca nu ti-e teama de raspuns, si mergi inainte pentru ca ai toata viata in fata.
pisukblonda
Postat pe 9 Martie 2010 21:09
buna sincer si eo am patit dar sa sti ca baiatu cu care sunt acum ma iubeste foarte mult si ma iertat.Sincera sa fiu dak chiar te iubea cu adevarat te ierta si trecea peste sau poate el crede k aja e mai bine nush c sa zc,,,,vb serios cu el si vezi ce zice.Eo nu cred k te mai lua cu el in Italia dak nu tinea makr putin la tine.Daca vezi ca nu rezolvi nmk pleak de acolo si incearca sa iti refaci viata chiar dak este greu,te inteleg este foarte greu sa te desp de pers pe kre o iubesti cu adev dar dak chiar te iubeste vine la tine dak nu mai bine faci ceva in legatura cu asta.Pwp
Briosha
Postat pe 9 Martie 2010 22:50
Cum numai ca te-ai sarutat cu altul se poarta asa?Si acum cersesti iertare de la el nu se merita.El daca te iubea cu adevarat te ierta .Parerea mea ai face mai bine daca ai pleca de la el lui ai place are servitoare si femeie la pat cand vrea dar tu ce ai?numai reprosuri din partea lui?
ines34
Postat pe 10 Martie 2010 00:48
De la: claux_, la data 2010-03-09 20:08:18Din cauza unui sarut cu alt baiat, se comporta asa de 2 ani ? Pleaca de langa el .. ar fi putut intelege plus ca a trecut ceva vreme de atunci ..

eu cred ca a fost mai mult decat un sarut
miss_darine
Postat pe 10 Martie 2010 12:30
nu a fost mai mult decat un sarut...problema care si-o pune el este ''ce o sa zika prietenii mei??'',pentru ca,cum am scris mai sus totul sa intamplat cu un prieten comun...Intradevar...nu am curajul sa vorbesc cu el pentru ca mi-e teama de raspuns...il iubesc prea mult...:(( De cate ori am incercat o discutie serioasa,totul se termina cu o gluma...sau in cel mai ''bun'' caz...cu raspunsul de mai sus...Dar probabil zilele astea o sa am o discutie serioasa cu el...in care nu ma sper ca voi avea curajul sa ii spun exact tot ce gandesc si ce simt...:( poop
aditzika001
Postat pe 10 Martie 2010 16:08
Aditzika, prima recomandare pe care ti-as face-o este sa nu mai incepi niciodata o relatie in halul asta si nici sa te lasi folosita ca o cirpa. O sa sune dur ce-ti spun, dar o prostituata are mai mult cistig din futaiurile pe care le ofera decit ai tu. Pur si simplu te-ai lasat plasata in pozitia de victima sub pretextul ca esti vinovata, cu care te manipuleaza cum vrea el (sau scula lui, scuza-mi din nou duritatea, te rog, dar este o realitate). De la inceput a fost asa, dar atunci macar erai o pustoaica de 16 ani care nu stia cu ce se maninca viata. Intre timp ar fi trebuit sa afli.

Nu te-a luat in Italia pentru ca mai tinea la tine, nu cred asta, poate se obisnuise cu tine si esti buna la pat. In plus, carui barbat nu-i convine sa aiba o femeie la dispozitia lui, care sa faca sluj cind vrea el, pe care sa-si mai si descarce nervii cind simte nevoia, amintindu-i de groaznica ei vina?
Daca acepti in continuare chestia asta, macar sa fii constienta ce faci. Ca accepti sa fii victima, ca ai ajuns sa-ti placa asta. Ca ti-e mai frica de necunoscut, de a-ti lua viata in propriile tale miini, decit sa te rupi dintr-o relatie care te degradeaza pe tine ca femeie.
Oricare ar fi optiunea ta, eu iti doresc succes.
soraderazboi
Postat pe 10 Martie 2010 16:19
Sti care cred ca este problema mea?
Oricum stiu si realizez ca tot ce fac este gresit,stiu ca nu ma mai iubeste...si cred ca el a devenit pentru mine o obsesie,sau...o nevoie...Pana al intalni pe el nu am avut eu prea mari tangente cu baietzii si nu credeam in dragoste,mai ales ca ai mei nu erau chiar in cele mai bune relatii...deci el practic ma luat de pustoaica si ma crescut,si dupa toti ani astia eu simt ca ii sunt datoare lui pentru tot si mai ales da,recunosc,ma simt incredibil de vinovata desi...poate ca putea ierta...Dar...mie imi este frica de ce as putea intalni dupa ce as pleca de langa el...Am mai incercat o data sa plec de langa el,am intalnit pe altcineva...dar cautam in acel baiat tot ce avea S. (si nu ma refer la...)...Probabil mi-e frica sa ma maturizez...sa cresc si sa imi dau seama ca la urma urmei...eu l-am iubit,mi-am cerut iertare,am platit pt ca l-am tradat...dar viatza merge inainte...
USOR DE ZIS GREU DE FACUT
aditzika001
Postat pe 10 Martie 2010 17:10
Cred ca el te-a iertat dar nu a uitat, si aplica metoda masochista, adik sa te faca sa iti iasa ochii(si vad ca a si reusit aproape, dupa felul cum scrii) pt felul cum i-ai gresit, incearca sa se razbune dar e o razbunare lenta si dureroasa, ce sa zic? sunt persoane care pot sa ierte infidelitatea, altele iarta dar nu trec peste, si asa mai departe, altele dau doar senzatia ca au iertat... Tu te-ai indragostit asa rau pt ca, banuiesc, esti la prima dragoste si de aceea nu concepi viata fara el, dar draga mea, nu cred ca se merita sa iti irosesti tineretea pt un tip caruia ii place sa te terorizeze, nu accepta asa ceva, ia-l tare ori, ori, chiar dak acum nu ai puterea, felul cum te terorizeaza te va convinge sa actionezi, ori sunteti un cuplu cu drept la fericire, ori traiti povestea condamnatului, sau ai putea pur si simplu sa pleci si lasa-i un mesaj in care spune-i ce te doare, ce ai scris si aici, si sa te caute cand va fi pregatit sa uite si sa o luati de la capat. Oricum pt binele tau, primul venit nu e si primul sot neaparat, e bine sa mai cunosti pt a fi sigura ca nu faci vreun pas gresit, barbatii vin si trec stii, ca tramvaiele cam asa , ti-am scris mai mult pt ca am fost candva si eu suferinda la prima iubire dar fericirea ta e mai importanta si deci viata merge inainte, mai sunt masculi Bafta
oana84onutza
Postat pe 10 Martie 2010 17:29
Pffff...faza cu mesajul am incercat recunosc.Dupa o seara intreaga de certuri,dimineatza cand a plecat mi-am facut fain frumos bagajele si am zis ca plec,am scris si tipicul bilet plin de ura pentru cat ma face sa sufar s.a.m.d. dar pana la pranz,erau toate hainele inapoi in sifonier si biletetlul rupt in bucatzele...Intradevar vrea sa se razbune...incet si sigur...dar probabil pana nu ma lovesc mai tare nu ma trezesc la realitate.Pentru mine el e ink baiatul perfect si eu fraera care a gresit...Desi daca o i-au logic,si gandesc doar cu capul si fara inima,...oare el chiar a fost un sfant timp de un an de zile in italia????
aditzika001
Postat pe 10 Martie 2010 17:47
Adi, tu nu gindesti, alegi varianta comoda. Ai recunoscut si tu ca ti-e frica de necunoscut. Iar frica asta te poate paraliza si te poate transforma in victima pentru tot restul vietii tale. Asta vrei? Atunci pregateste-te pentru asta. Pregateste sa fii o femeie niciodata multumita, folosita doar ca sclava in casa, in pat si emotional, sa fii cosul in care el descarca ce are chef (gunoaiele lui, citeodata o vorba buna, ca sa se simta el superior). Pregateste-te ca la 35 de ani sa fii o femeie terminata, pe care n-o s-o mai vrea nimeni vreodata pentru altceva decit tot ca sluga sau pentru ce ai intre picioare. Este si asta o alegere. Dar macar sa stii ce ai ales.
Daca tu continui asa cum ai facut-o pina cum, iti vei insusi atit de bine rolul de victima incit iti va fi din ce in ce mai greu sa fii altceva. Cu cit prelungesti asta mai mult, cu atit risti sa nu mai poti iesi din jocul asta masochist.
Alege, dar sa stii ce alegi.
soraderazboi
Postat pe 10 Martie 2010 17:56
De la: soraderazboi, la data 2010-03-10 17:56:49Adi, tu nu gindesti, alegi varianta comoda. Ai recunoscut si tu ca ti-e frica de necunoscut. Iar frica asta te poate paraliza si te poate transforma in victima pentru tot restul vietii tale. Asta vrei? Atunci pregateste-te pentru asta. Pregateste sa fii o femeie niciodata multumita, folosita doar ca sclava in casa, in pat si emotional, sa fii cosul in care el descarca ce are chef (gunoaiele lui, citeodata o vorba buna, ca sa se simta el superior). Pregateste-te ca la 35 de ani sa fii o femeie terminata, pe care n-o s-o mai vrea nimeni vreodata pentru altceva decit tot ca sluga sau pentru ce ai intre picioare. Este si asta o alegere. Dar macar sa stii ce ai ales.
Daca tu continui asa cum ai facut-o pina cum, iti vei insusi atit de bine rolul de victima incit iti va fi din ce in ce mai greu sa fii altceva. Cu cit prelungesti asta mai mult, cu atit risti sa nu mai poti iesi din jocul asta masochist.
Alege, dar sa stii ce alegi.

corect
eu totusi sunt curioasa, care este statutul ei in momentul acesta, lucreaza sau este intretinuta?
miss_darine
Postat pe 10 Martie 2010 18:01
De la: miss_darine, la data 2010-03-10 18:01:43
De la: soraderazboi, la data 2010-03-10 17:56:49Adi, tu nu gindesti, alegi varianta comoda. Ai recunoscut si tu ca ti-e frica de necunoscut. Iar frica asta te poate paraliza si te poate transforma in victima pentru tot restul vietii tale. Asta vrei? Atunci pregateste-te pentru asta. Pregateste sa fii o femeie niciodata multumita, folosita doar ca sclava in casa, in pat si emotional, sa fii cosul in care el descarca ce are chef (gunoaiele lui, citeodata o vorba buna, ca sa se simta el superior). Pregateste-te ca la 35 de ani sa fii o femeie terminata, pe care n-o s-o mai vrea nimeni vreodata pentru altceva decit tot ca sluga sau pentru ce ai intre picioare. Este si asta o alegere. Dar macar sa stii ce ai ales.
Daca tu continui asa cum ai facut-o pina cum, iti vei insusi atit de bine rolul de victima incit iti va fi din ce in ce mai greu sa fii altceva. Cu cit prelungesti asta mai mult, cu atit risti sa nu mai poti iesi din jocul asta masochist.
Alege, dar sa stii ce alegi.

corect
eu totusi sunt curioasa, care este statutul ei in momentul acesta, lucreaza sau este intretinuta?


Asta nu,nu sunt intretinuta mai ales ca mi-a placut de mika sa lucrez,sa am banii mei...lucrez intr-un magazin la hainutze de copii.Faceam si facultate,dar bineinteles am lasat-o sa vin cu el in Italia.GresitNu vreau sa devin nimic din ce ai scris mai sus,dar sti ca fiecare vorba care ai scriso mai sus,si tot ce mi-au zis cei de pe forum imi da parca puterea si curajul sa vorbesc cu el,sa ii spun exact tot ce am scris aici si sa il faca sa inteleaga ca am platit pentru cat i-am gresit si mai bine sa ne vedem fiecare de viatza lui.La urma urmei vorba fratelui meu...doar nu e ultimul baiat si nici eu nu sunt ultima fata care a inselat...nu?Sper sa reusesc sa vb cu el si sper sa primesc un raspuns definitiv...
aditzika001
Postat pe 10 Martie 2010 18:09
De la: aditzika001, la data 2010-03-10 18:09:16
Asta nu,nu sunt intretinuta mai ales ca mi-a placut de mika sa lucrez,sa am banii mei...lucrez intr-un magazin la hainutze de copii.Faceam si facultate,dar bineinteles am lasat-o sa vin cu el in Italia.GresitNu vreau sa devin nimic din ce ai scris mai sus,dar sti ca fiecare vorba care ai scriso mai sus,si tot ce mi-au zis cei de pe forum imi da parca puterea si curajul sa vorbesc cu el,sa ii spun exact tot ce am scris aici si sa il faca sa inteleaga ca am platit pentru cat i-am gresit si mai bine sa ne vedem fiecare de viatza lui.La urma urmei vorba fratelui meu...doar nu e ultimul baiat si nici eu nu sunt ultima fata care a inselat...nu?Sper sa reusesc sa vb cu el si sper sa primesc un raspuns definitiv...

Bravo, ma bucur ca lucrezi pt ca asta inseamna ca nu stai la mana lui! Treci la fapte si numai amana!
miss_darine
Postat pe 10 Martie 2010 19:10
De la: aditzika001, la data 2010-03-10 17:10:53 Sti care cred ca este problema mea?
Oricum stiu si realizez ca tot ce fac este gresit,stiu ca nu ma mai iubeste...si cred ca el a devenit pentru mine o obsesie,sau...o nevoie...
(...)
sa imi dau seama ca la urma urmei...eu l-am iubit,mi-am cerut iertare,am platit pt ca l-am tradat...dar viatza merge inainte...
USOR DE ZIS GREU DE FACUT


Trebuie sa iti aduni tot curajul si sa iti faci o viata fara el in ea, asta e, chiar nu ai incotro, atunci.
ice_flower
Postat pe 10 Martie 2010 19:14
Draga mea, baiatul acesta nu te mai vrea si PUNCT! Se foloseste de tine! Te vrea langa el doar pana gaseste ceva mai bun sau pana isi pune pe picioare viata personala, dupa care, primul lucru pe care il va face, va fi sa se desparta de tine.
Niciodata nu va fi bine intre voi si niciodata relatia asta nu va merge. Pentru el esti doar o jucarie personala la indemana pe care nu vrea s-o arunce decat dupa ce isi cumpara una noua sau stie ca isi permite sa isi cumpere una noua.
Ai doar 21 de ani... e o varsta frumoasa, poti oricand sa iti gasesti pe altcineva MULT MAI BUN SAU CEL PUTIN UNUL CARE SA TE TRATEZE CA PE O FIINTA UMANA - acum nu esti tratata asa. Sau preferi sa te trezesti la 31 de ani parasita si fara atatea oportunitati? Povestea asta va avea un sfarsit oricum si nu poti sa faci nimic sa schimbi asta. Daca e mai devreme sau mai tarziu depinde numai de tine.
kudika091891
Postat pe 18 Martie 2010 17:03
Oricat ti-am spune NOI toti cei de pe forum ca trebuie sa te desparti de "iubitul" tau, tu oricum vei face ceea ce iti dicteaza inima.
Important este ca orice ai face, sa nu iti afecteze bunul mers al vietii, sa nu iti pierzi tineretea alaturi de un om care sa nu merite atentia ta, cu atat mai mult dragostea pe care i-o acorzi.
Sfatul meu este acela ca trebuie sa stai cu tine insati si sa te gandesti, sa faci o analiza "puncte tari-puncte slabe" adica ce ai bun in relatie si ce ai rau. Apoi tragi linie, faci totalul si vezi daca inclina spre pozitiv sau negativ. Acela va fi raspunsul pe care il vei afla.
Iti doresc mult succes si putere pentru a merge mai departe si anu mai sta agatata, dependenta de NICI o persoana!!
pergolese
Postat pe 19 Martie 2010 10:02
In primul rand nu cred ca trebuie sa te mai simti asa vinovata draga adry pentru ca tu ti-ai cerut iertare,timpul a trecut si asta e..ce ar vrea sa faci???sa iei pastile sau sa te arunci de pe un pod???asta e problema femeilor indragostite,nu judec,dar e foarte aiurea sa fii indragostita si o jucarie in mana persoanei pe care o iubesti.Am atit-o si eu,tocmai de asta vorbesc din experienta dar situatia ta este mai complicata pentru ca tu,practic esti prinsa parca n-ai sansa de scapare...n-ai prea mult curaj dar ai prea multe sentimente...eu am 21 de ani si pana la varsta asta am avut destule dezmagiri incat sa-mi dau seama ca e mai bine sa stau singura...asta macar pana imi pun ordine in viata dupa poate sa vina si un partener nu e el singurul barbat pe lume.pare ciudat modul lui de a te face vinovata tot timpul,nu ma mira,nu e primul nici ultimul ,,barbat" care o face...Vezi-ti de viata ta,si poate o sa se trezeasca si el,cand nu vei fi langa el ai sa intelegi ce ai fost tu pentru el,oricat de dur ar fi constatarea lasa trecutul in urma....dar in ziua in care chiar te decizi sa pleci fa-o pe bune si nu zic asta degeaba. ..pentru ca o sa te simta slaba prin simplul fapt ca n-ai putut..lasa-i o scrisoare daca vrei sa inteleaga totusi de ce,sa nu moara prost.succes si mai mult curaj.,.poate chiar meriti ceva mai mult,ai sansa sa iti schimbi viata mai in bine,dar numai tu poti s-o faci,altfel o sa ti-o faca el mai tarziu cand o sa te lase balta
Lady_Gaga9
Postat pe 19 Martie 2010 12:02
De la: Lady_Gaga9, la data 2010-03-19 12:02:26In primul rand nu cred ca trebuie sa te mai simti asa vinovata draga adry pentru ca tu ti-ai cerut iertare,timpul a trecut si asta e..ce ar vrea sa faci???sa iei pastile sau sa te arunci de pe un pod???asta e problema femeilor indragostite,nu judec,dar e foarte aiurea sa fii indragostita si o jucarie in mana persoanei pe care o iubesti.Am atit-o si eu,tocmai de asta vorbesc din experienta dar situatia ta este mai complicata pentru ca tu,practic esti prinsa parca n-ai sansa de scapare...n-ai prea mult curaj dar ai prea multe sentimente...eu am 21 de ani si pana la varsta asta am avut destule dezmagiri incat sa-mi dau seama ca e mai bine sa stau singura...asta macar pana imi pun ordine in viata dupa poate sa vina si un partener nu e el singurul barbat pe lume.pare ciudat modul lui de a te face vinovata tot timpul,nu ma mira,nu e primul nici ultimul ,,barbat" care o face...Vezi-ti de viata ta,si poate o sa se trezeasca si el,cand nu vei fi langa el ai sa intelegi ce ai fost tu pentru el,oricat de dur ar fi constatarea lasa trecutul in urma....dar in ziua in care chiar te decizi sa pleci fa-o pe bune si nu zic asta degeaba. ..pentru ca o sa te simta slaba prin simplul fapt ca n-ai putut..lasa-i o scrisoare daca vrei sa inteleaga totusi de ce,sa nu moara prost.succes si mai mult curaj.,.poate chiar meriti ceva mai mult,ai sansa sa iti schimbi viata mai in bine,dar numai tu poti s-o faci,altfel o sa ti-o faca el mai tarziu cand o sa te lase balta


Ai dreptate.
Ai dreptate.
Ai dreptate.

Va multumesc pentru fiecare sfat care mi l-ati dat,mai dur sau mai bland.Aseara,stand si citind toate mesajele si alte probleme ale altor fete,mi-am dat seama k sunt o mare fraera,pentru ca problema mea e atat de minora,doar ca nu vroiam sa vad.Am reusit sa vorbesc cu el,mi-a zis ca nu-i pasa de viatza mea,ca da,sta cu mine pana gaseste alta fata,ca m-a iubit dar acum nu mai are nici cel mai mic sentiment.Azi dimineatza a venit fratele meu si m-am mutat la 200 km mai departe de acest nenorocit,care fie ca i-am gresit,fie ca nu,nu meritam sa se comporte asa.Ma sunat o singura data pana acum sa ma intrebe ce fac,dak m-am suparat(ce intrebare idioata),ca imi simte lipsa(lipsa in ce sens?stim...)Am doar 21 de ani,si cred ca merit sa imi traiesc viatza...decat sa astept iertare
aditzika001
Postat pe 23 Martie 2010 19:05
din cate am inteles eu din ce-ai scris tu la inceput, el statea cu tine in casa surorii tale...u?...deci pe om nu-l interesai tu in mod deosebit...nu statea cu tien k ii placea sa stea cu tine...ci doar pentru ca avea un acoperis deasupra capului...prin urmare profita de tine...si tu statea ca blegutza (scz k iti spun asa, dar asa era) , si asteptai mila de la "fat frumos"...care probabil kt a fost singur in italia si-a vazut de viatza lui....e imposibil sa fi stat el acolo prea cuminte..hai sa fim serioase...pana la urma e barbat.
cat despre "prietenul " ala comun.....hmmm....nu prea e prieten..dak era prieten nu se dadea la tine..
Asa k ...ai inceput cu dreptul...fi puternica, ai toata viata inainte....mai sunt barbati pe lumea asta gramada...si mai buni decat "don juan " ala perfect care nu greseste nicidata. Fi puternica...pentru ca ne ai pe noi sa-ti fim alaturi.....da ai grija la urmatoarele party-uri ce faci...sa nu mai dai de vreo belea
ioanam859
Postat pe 23 Martie 2010 19:50
Na draga mea ca ai luat taurul de coarne si ai reusit sa treci peste situatie,,,nu de tot ,dar e si asta un pas bun...e si nesimtit pe deasupra putea sa ti-o zica mai frumos si ma refer la faza aia cu stau cu tine pana vine alta,dar dehhh asa sunt unii,poate ii lipsesti...la spalat vase sau ce stiu eu,sau poate e atat de prost incat sa isi dea seama mai tarziu ce a pierdut...problema lui de acum, u trebuie sa ai grija de tine si sa stii ca ai nevoie de altfel de om langa u,si nu uita what goes around comes around,o sa-si primeasca si el rasplata ca nu e corect sa te folosesti asa de o persoana...aaa si inca ceva daca te mai cauta fa un bine si nu-i raspunde...lasa-l sa sufere putin ar fi prea usor si nici nu se merita,mai bine astepti sa vina altcineva si sa nu mai fii vreodata pusa in situatia asta.Ai grija de tine si mult succes in continuare!
Lady_Gaga9
Postat pe 24 Martie 2010 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ne-am despartit!!!! 17 De la: andreea_scorpion 16 Mai 2012 19:54
Mai e ceva de facut? 6 De la: ALEXA70 28 Septembrie 2010 19:38
O idee geniala sa iti gasesti jumatatea si sa iti faci prieteni :) 2 De la: mariana_ivascu_mari 28 Noiembrie 2012 15:00
Mai merita oare? 35 De la: kudika319806 5 Septembrie 2010 18:37
Am nevoie de ajutorul vostru..... 10 De la: AlexaGeea 22 Iunie 2011 18:59