Setari Cookie-uri

I-a trecut atat de repede?

Buna. Acum o luna si jumatate am trecut printr-o despartire dupa o relatie de 1 an si 3 luni. Adevarul este ca nu cred ca ne potriveam, amandoi eram gelosi, nici unul nu recunoastea, eram amandoi iresponsabili, semanam in ff multe privinte si oricum mai bine acum decat mai tarziu..insa tineam ff mult unul la celalalt. Acum incerc sa-mi imaginez cum de i-a trecut atat de repede...sau daca i-a trecut. Ne-am despartit la telefon...a fost ideea mea dupa mai multe certuri, dar dupa a evitat sa ne mai vedem, sa mai vb cu mine, si de at nu ne-am mai vazut. Eu stiu ca a tinut la mine, mereu plangea cand ne desparteam fata in fata, dar cand ne certam la telefon putea sa fie indiferent.Dupa cum imi vorbea la tel credeam ca sigur m-a uitat intr-o zi dupa despartire si eram dezamagita, dar cand am vb dupa 3 sapt, mi-a spus ca a slabit 10 kg, ca nu are pofta de mancare, ca fumeaza enorm de mult..si ma intreb , este posibil sa ma fi uitat intr-o zi sau o sapt, atat de repede? As fi foarte dezamagita sa fie asa, pt ca mie nu mi-a trecut.
andreea_v0
Postat pe 7 Martie 2010 14:09
mai conteaza...daca i/a trecut sau nu?!...odata ce ai luat decizia sa nu mai fiti impreuna pe considerentul ca nu va potriveati....important e sa/ti treaca tzie...dar cum ai zis...tzie nu tzi/a trecut....si ai vrea sa nu/i fi trecut nici lui....de fapt probabail ai vrea sa nu va fi certat deloc si ai vrea sa va fi potrivit....dar cum tot ce ai vrea tu sa fi fost nu se poate....cauta sa/ti treaca tzie prin toate metodele posibile....cauta/ti pe altcineva....sau cauta un gen de activitati care sa iti ocupe tot timpul gandirii....ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la el....ca tot gandindu/te nu/ti mai trece....si ideea e sa iti treaca....ca sa nu te mai simti rau...adica sa nu mai suferi ...dupa o himera a trecutului.
andreea_n_x
Postat pe 7 Martie 2010 14:37
da i'a trecut si? ati vrut sa va despartiti si asta s'a intamplat. acuma ce scormonesti? daca nu va potriveati, va va intelegeati, vroiati sa scapati unul de altul care'i problema? ce te intereseaza daca i'a trecut sau nu?
Shhh
Postat pe 7 Martie 2010 14:52
Ok...multumesc. Nu am scris mai in detaliu ce s-a int ca sa nu plictisesc, pb e ca-mi pare rau acum cred.. ca nu stiu cum e, daca ne potriveam, e cam neclar acum. Am ales sa scriu aici pt ca prietenele mele refuza sa mai vb cu mine despre el, il considera un nenorocit. Eu nu-l vad asa pt ca inca mai tin la el. Multumesc.
andreea_v0
Postat pe 7 Martie 2010 16:31
poate i-a trecut si mai repede

get over it!


AlexandraAndrei
Postat pe 7 Martie 2010 19:33
De la: andreea_v0, la data 2010-03-07 16:31:45Ok...multumesc. Nu am scris mai in detaliu ce s-a int ca sa nu plictisesc, pb e ca-mi pare rau acum cred.. ca nu stiu cum e, daca ne potriveam, e cam neclar acum. Am ales sa scriu aici pt ca prietenele mele refuza sa mai vb cu mine despre el, il considera un nenorocit. Eu nu-l vad asa pt ca inca mai tin la el. Multumesc.


normal ca tu il vezi altfel, ele vad din exterior si judeca altfel problema. asculta'le, in fond, ele sunt mult mai aproape de tine si stiu despre ce e vorba.
Shhh
Postat pe 7 Martie 2010 19:35
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-07 14:37:04mai conteaza...daca i/a trecut sau nu?!...odata ce ai luat decizia sa nu mai fiti impreuna pe considerentul ca nu va potriveati....important e sa/ti treaca tzie...dar cum ai zis...tzie nu tzi/a trecut....si ai vrea sa nu/i fi trecut nici lui....de fapt probabail ai vrea sa nu va fi certat deloc si ai vrea sa va fi potrivit....dar cum tot ce ai vrea tu sa fi fost nu se poate....cauta sa/ti treaca tzie prin toate metodele posibile....cauta/ti pe altcineva....sau cauta un gen de activitati care sa iti ocupe tot timpul gandirii....ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la el....ca tot gandindu/te nu/ti mai trece....si ideea e sa iti treaca....ca sa nu te mai simti rau...adica sa nu mai suferi ...dupa o himera a trecutului.


Am inceput sa ies cu cineva, nu e la fel (aici nu-mi sariti in cap:P stiu ca e normal sa fie asa) dar mai grav e ca ma enerveaza. Nu stiu daca am fct bine sa ies atat de devreme cu cineva, pt ca il compar mereu cu fostul. Acum il vad ca pe un barbat perfect, parca am uitat de tot ce facea, am uitat de ce m-am despartit de el (bine...am avut o tentativa de impacare dar nu a mai vrut el)..imi amintesc doar lucrurile bune.
Au trecut deja aproape 2 luni si inca ma gandesc la el, incep sa ma inchid in casa, nu am chef de nimic si ma uit la 5 filme pe zi. si vreau sa va intreb pe voi cam in cat tp trece, stiu ca depinde de firea fiecaruia dar macar daca o sa pot trece peste si sa int pe altcineva?
andreea_v0
Postat pe 9 Martie 2010 01:14
Daca inca il mai iubesti, nu incerca sa il inlocuiesti cu altcineva. Nu tine la toata lumea, mai ales ca ai spus ca il compari cu fostul. Stiu ca e greu, probabil toate am trecut printr-o relatie in care am iubit si care nu vroiam sa se termine, dar trebuie sa vezi partea buna a lucrurilor (trebuie sa existe o parte buna). Si in momentele de nostalgie, sa te gandesti la motivele despartirii, la ceea ce te deranja la el. Poate te ajuta pe moment, pana iti dai seama ce vrei. Si inca ceva... iesi, distreaza-te!!! Ocupa-ti timpul sa nu mai stai sa te gandesti la el. Incearca macar
ramona_pascu
Postat pe 9 Martie 2010 01:30
De la: andreea_v0, la data 2010-03-09 01:14:05
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-07 14:37:04mai conteaza...daca i/a trecut sau nu?!...odata ce ai luat decizia sa nu mai fiti impreuna pe considerentul ca nu va potriveati....important e sa/ti treaca tzie...dar cum ai zis...tzie nu tzi/a trecut....si ai vrea sa nu/i fi trecut nici lui....de fapt probabail ai vrea sa nu va fi certat deloc si ai vrea sa va fi potrivit....dar cum tot ce ai vrea tu sa fi fost nu se poate....cauta sa/ti treaca tzie prin toate metodele posibile....cauta/ti pe altcineva....sau cauta un gen de activitati care sa iti ocupe tot timpul gandirii....ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la el....ca tot gandindu/te nu/ti mai trece....si ideea e sa iti treaca....ca sa nu te mai simti rau...adica sa nu mai suferi ...dupa o himera a trecutului.


Am inceput sa ies cu cineva, nu e la fel (aici nu-mi sariti in cap:P stiu ca e normal sa fie asa) dar mai grav e ca ma enerveaza. Nu stiu daca am fct bine sa ies atat de devreme cu cineva, pt ca il compar mereu cu fostul. Acum il vad ca pe un barbat perfect, parca am uitat de tot ce facea, am uitat de ce m-am despartit de el (bine...am avut o tentativa de impacare dar nu a mai vrut el)..imi amintesc doar lucrurile bune.
Au trecut deja aproape 2 luni si inca ma gandesc la el, incep sa ma inchid in casa, nu am chef de nimic si ma uit la 5 filme pe zi. si vreau sa va intreb pe voi cam in cat tp trece, stiu ca depinde de firea fiecaruia dar macar daca o sa pot trece peste si sa int pe altcineva?


eu am 6 luni de cand am dat divort si tot mai am momente cand imi mai aduc aminte cum era.... uneori bine, alteori rau, dar nu uit niciodata motivul pt care m'am despartit de el!
Shhh
Postat pe 9 Martie 2010 09:43
De la: Shhh, la data 2010-03-09 09:43:44
De la: andreea_v0, la data 2010-03-09 01:14:05
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-07 14:37:04mai conteaza...daca i/a trecut sau nu?!...odata ce ai luat decizia sa nu mai fiti impreuna pe considerentul ca nu va potriveati....important e sa/ti treaca tzie...dar cum ai zis...tzie nu tzi/a trecut....si ai vrea sa nu/i fi trecut nici lui....de fapt probabail ai vrea sa nu va fi certat deloc si ai vrea sa va fi potrivit....dar cum tot ce ai vrea tu sa fi fost nu se poate....cauta sa/ti treaca tzie prin toate metodele posibile....cauta/ti pe altcineva....sau cauta un gen de activitati care sa iti ocupe tot timpul gandirii....ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la el....ca tot gandindu/te nu/ti mai trece....si ideea e sa iti treaca....ca sa nu te mai simti rau...adica sa nu mai suferi ...dupa o himera a trecutului.


Am inceput sa ies cu cineva, nu e la fel (aici nu-mi sariti in cap:P stiu ca e normal sa fie asa) dar mai grav e ca ma enerveaza. Nu stiu daca am fct bine sa ies atat de devreme cu cineva, pt ca il compar mereu cu fostul. Acum il vad ca pe un barbat perfect, parca am uitat de tot ce facea, am uitat de ce m-am despartit de el (bine...am avut o tentativa de impacare dar nu a mai vrut el)..imi amintesc doar lucrurile bune.
Au trecut deja aproape 2 luni si inca ma gandesc la el, incep sa ma inchid in casa, nu am chef de nimic si ma uit la 5 filme pe zi. si vreau sa va intreb pe voi cam in cat tp trece, stiu ca depinde de firea fiecaruia dar macar daca o sa pot trece peste si sa int pe altcineva?


eu am 6 luni de cand am dat divort si tot mai am momente cand imi mai aduc aminte cum era.... uneori bine, alteori rau, dar nu uit niciodata motivul pt care m'am despartit de el!


pai normal!nu trebuie niciodata sa uiti motivele pentru care v-ati despartit...iar daca motivul este pentru ca ti se parea ca nu va potriveati,ti se parea ca va certati prea des,ti se parea ca sunteti amandoi gelosi...iar acum brusc a devit baiatul perfect,baiatul ideal si cauti in ceilalti baietzi ceea ce avea el...incearca sa scri doua trei defecte de-ale lui pentru care ai decis sa va despartiti,iar dupa ce i-ai dat baiatului papucii,si el i-a luat,acum ce mai cauti sa vezi daca i-au placut sau nu papucii?daca te-a uitat sau nu?
aditzika001
Postat pe 10 Martie 2010 17:54
Intalneste te cu el si veti vedea exact ce a mai rams din sentimente sau daca mai exista, vorbele sunt vorbe
oana84onutza
Postat pe 12 Martie 2010 17:26
Ideea cu intalnirea nu cred ca e buna. De ce? Si eu si el am tras de o relatie 2 ani, cu despartiri, impacari, fiecare aveam pe altcineva, dar o simpla cafea a fost destul si am renuntat la tot amandoi pt a fi impreuna. Si tot nu a mers. A fost ok 2,3 luni max, dupa care iar certuri, si iar ne-am despartit.

Abia acum imi dai si eu seama ca nu suntem atat de potriviti cum vroiam eu sa cred, si avem aproape o luna de cand suntem despartiti...Deci trece mai greu...

Si nu cred ca lui i-a trecut asa usor, stai linistita..plus ca daca ati fost impreuna atat timp, stii si tu cum e , ce gandeste, cum simte...Si in legatura cu prietenele tale, stii cum se spune, ele iti arata o alta perspectiva a ceea ce s-a intamplat, pentru ca sunt obiective. Si gandeste-te daca o prietena a ta ar avea problema asta, ce sfat i-ai da? Nu acelasi pe care ti l-au dat si ele tie ?
Miss_Stardust
Postat pe 23 Martie 2010 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Abc ul vietii eterne 3 De la: Barbie30_ 22 Mai 2011 10:22
Nu mai inteleg nimic. 52 De la: Mister-D 20 Mai 2013 13:53
Am nevoie de un pic de ajutor..logica imi spune sa fac ceva..inima altceva 6 De la: DaduxMJ 9 Decembrie 2009 16:13
sa lupt pentru el sau sa ma resmnez:nu ma merita? 63 De la: ianna05 17 August 2010 08:01
oare este mai important sa iubesti si sa nu fii iubit sau sa nu iubesti si sa fii iubit? 18 De la: alyn27 10 Iulie 2010 09:07