Setari Cookie-uri

mi-am gasit jumatatea ...da e insurat

eu cu actualul meu iubit ne-am cunoscut intr-o seara la discoteca.vreau sa spun ca din partea la amandoi a fost dragoste la prima vedere. la incepul l-am intrebat daca are prietena si a spus ca nu are pe nimeni. am inceput sa iesim din ce in ce mai mult,si din greseala am aflat de la un prieten de,a lui ca el e insurat si are 2 copii. l-am intrebat pe el daca e adevarat si a spus ca da e adevarat dar ca asta nu il face sa renunte la mine pentru ca ma iubeste. la inceput mi-a fost ciuda ca m-a mint si nu mi-a spus adevarul de la inceput,dar cum si eu il iubesc am fost de acord sa ma intalnesc cu el asa. dupa un timp a inceput sa ma sune nevasta lui ca aflase de mine si imi spunea sa il las in pace . el nu vrea sa terminam relatia asta si nici eu nu vreau ...dar in acelasi timp ma simt vinovata si nu stiu ce sa fac ....
ely_kira
Postat pe 10 Martie 2010 01:35
Nu-ti face prea multe griji. La un moment dat se va satura el si te va lasa libera. Toate trec. Inclusiv "iubirea" lui pentru tine.

Si zici ca era in club, transpirat de atata zbantuiala si ca s-a prezentat "singur, disponibil"? Ce romantic! Cu siguranta exact barbatul la care visam toate...
rashela
Postat pe 10 Martie 2010 02:52
De la: kudika141070, la data 2010-03-10 01:35:29eu cu actualul meu iubit ne-am cunoscut intr-o seara la discoteca.vreau sa spun ca din partea la amandoi a fost dragoste la prima vedere. la incepul l-am intrebat daca are prietena si a spus ca nu are pe nimeni. am inceput sa iesim din ce in ce mai mult,si din greseala am aflat de la un prieten de,a lui ca el e insurat si are 2 copii. l-am intrebat pe el daca e adevarat si a spus ca da e adevarat dar ca asta nu il face sa renunte la mine pentru ca ma iubeste. la inceput mi-a fost ciuda ca m-a mint si nu mi-a spus adevarul de la inceput,dar cum si eu il iubesc am fost de acord sa ma intalnesc cu el asa. dupa un timp a inceput sa ma sune nevasta lui ca aflase de mine si imi spunea sa il las in pace . el nu vrea sa terminam relatia asta si nici eu nu vreau ...dar in acelasi timp ma simt vinovata si nu stiu ce sa fac ....


Eu cred ca poti mai mult de atat, adica sa gasesti un tip liber.individul pare cuceritorul de meserie.Crezi ca se va opri la tine?A dracului iubirea asta, justifica tot nu-i asa?

Postat pe 10 Martie 2010 07:33
ai rabdare iubita mea, in viata toate se platesc. si se intoarce roata taman cand ti'e lumea mai draga. imi inchipui ca te iubeste mai mult cand desfaci picioarele. el ca el, dar TU?? asa de ordinara poti fi?
Shhh
Postat pe 10 Martie 2010 07:55
Pai daca va iubiti atat de mult de ce nu divorteaza?
Kathara
Postat pe 10 Martie 2010 09:31
"dupa un timp a inceput sa ma sune nevasta lui ca aflase de mine si imi spunea sa il las in pace . el nu vrea sa terminam relatia asta si nici eu nu vreau ...dar in acelasi timp ma simt vinovata si nu stiu ce sa fac .... "
Si tu ce-ai spus in apararea ta cand sotia lui ti-a cerut sa-l lasi in pace? Banuiesc ca s-au terminat barbatii in orasul tau, iar el este ultimul exemplar si nu vrei sa-l pierzi.
Faptul ca are 2 copii nu conteaza pentru tine?
Nu stii ce sa faci? Ti-as recomanda un dus rece si singura daca nu esti in stare sa-ti gasesti un barbat fara obligatii.
gina37
Postat pe 10 Martie 2010 12:21
Omul te iubeste din parti. Isi cauta oricum amanta si te-a gasit pe tine, mai naiva. Si apoi iti indruga minciunile tipice. Maine, poimaine incepe sa te duca cu zaharelul, spunandu-ti ca nu se intelege cu nevasta-sa, dar ca nu o poate parasi din cauza copiilor sau mai stiu eu ce alt motiv.

Gina37, dar pe el de ce nu esti suparata? Lui nu-i pasa ca are 2 copii?!? Crezi ca daca ea i-ar da papucii, n-ar gasi alta amanta in secunda doi? Eu zic ca, in astfel de cazuri, ar trebui in primul rand sa ne uitam la ei si apoi la ele, amantele.
kitty_krieger
Postat pe 10 Martie 2010 12:42
Ca sa intelegi de ce este atit de lipsit de orice consideratie si moralitate si justificare prostia pe care o faceti, poate ar trebui sa te lase si pe tine gravida. Sa ti se intimple minunea. Si, bineinteles, sa ramii cu copil si fara marea iubire a vietii tale, un curvar de doi lei.
Ma intreb daca te duce mintea mai departe de propriul sex.
soraderazboi
Postat pe 10 Martie 2010 16:26
altul nu ai gasit? ce iti place sa-ti complici existenta?!
roz5blue6lila7
Postat pe 10 Martie 2010 16:40
Mai bine fai papucii, si cauta-ti altul fara obligatii.Daca te iubea cu adevarat nu te mintea.Trebuia sa-ti spuna totul de la inceput, nu sa afli de la altii.Are familie, copii lui au nevoie de el.Nu-ti dai seama cit rau le faci acelor copii?
kudika098645
Postat pe 10 Martie 2010 16:43
Trezireaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
Nu isi va lasa niciodata copii si nevasta caruia va trebui sa ii plateasca pensie alimentara si mai stiu eu ce alti bani.Iar daca in cel mai bun caz isi va lasa nevasta si te va lua pe tine,nu te vei gandi asa un pik,oare nu iti va face si tie la fel?
El e tipicul barbat...''iubitu meu''=''iubitu tuturor''
aditzika001
Postat pe 10 Martie 2010 17:39
Fugi cat te tin picioarele si nu te uita inapoi , mai bine sa suferi acum putin decat mai tarziu...un astfel de barbat nu poate fi iubirea vietii nimanui din moment ce are familie si el trage tot la prospaturi..
Empty
Postat pe 10 Martie 2010 21:18
De la: kudika141070, la data 2010-03-10 01:35:29eu cu actualul meu iubit ne-am cunoscut intr-o seara la discoteca.vreau sa spun ca din partea la amandoi a fost dragoste la prima vedere. la incepul l-am intrebat daca are prietena si a spus ca nu are pe nimeni. am inceput sa iesim din ce in ce mai mult,si din greseala am aflat de la un prieten de,a lui ca el e insurat si are 2 copii. l-am intrebat pe el daca e adevarat si a spus ca da e adevarat dar ca asta nu il face sa renunte la mine pentru ca ma iubeste. la inceput mi-a fost ciuda ca m-a mint si nu mi-a spus adevarul de la inceput,dar cum si eu il iubesc am fost de acord sa ma intalnesc cu el asa. dupa un timp a inceput sa ma sune nevasta lui ca aflase de mine si imi spunea sa il las in pace . el nu vrea sa terminam relatia asta si nici eu nu vreau ...dar in acelasi timp ma simt vinovata si nu stiu ce sa fac ....

SI DACA ISTORIA SE REPETA!La asta te-ai gandit?Ce sa faci?Sa...... pana-ti vine mintea la cap.....
Nuovamente_Robertina
Postat pe 10 Martie 2010 22:29
eu cu actualul meu iubit ne-am cunoscut intr-o seara la discoteca.vreau sa spun ca din partea la amandoi a fost dragoste la prima vedere. la incepul l-am intrebat daca are prietena si a spus ca nu are pe nimeni. am inceput sa iesim din ce in ce mai mult_____________________________________________---Pana aici mi-sa parui normal. Chiar nu ai nici-o vina dar partea ca e ansurat si mai are si 2 copii si nu vrei sa al lasi esti de plans.Si sa ati spun de ce. ati place sa fii roata de rezerva?Stiu ca e greu ca poate ai pus suflet an aceasta relatie dar niciodata nai sa fii fericita cu asa element
ines34
Postat pe 10 Martie 2010 22:45
" mi-am gasit jumatatea ...da e insurat " - creca e de mult jumatatea alteia....
blaa
Postat pe 10 Martie 2010 23:13
De la: kitty_krieger, la data 2010-03-10 12:42:56Omul te iubeste din parti. Isi cauta oricum amanta si te-a gasit pe tine, mai naiva. Si apoi iti indruga minciunile tipice. Maine, poimaine incepe sa te duca cu zaharelul, spunandu-ti ca nu se intelege cu nevasta-sa, dar ca nu o poate parasi din cauza copiilor sau mai stiu eu ce alt motiv.

Gina37, dar pe el de ce nu esti suparata? Lui nu-i pasa ca are 2 copii?!? Crezi ca daca ea i-ar da papucii, n-ar gasi alta amanta in secunda doi? Eu zic ca, in astfel de cazuri, ar trebui in primul rand sa ne uitam la ei si apoi la ele, amantele.


El este un gunoi! Dar ea este cea care a cerut sfaturi, nu el! Daca n-ar exista "amantele" de profesie, ei ori s-ar linisti si-ar sta langa familii, ori si-ar trage-o intre ei
gina37
Postat pe 11 Martie 2010 09:34
De la: kudika141070, la data 2010-03-10 01:35:29eu cu actualul meu iubit ne-am cunoscut intr-o seara la discoteca.vreau sa spun ca din partea la amandoi a fost dragoste la prima vedere. la incepul l-am intrebat daca are prietena si a spus ca nu are pe nimeni. am inceput sa iesim din ce in ce mai mult,si din greseala am aflat de la un prieten de,a lui ca el e insurat si are 2 copii. l-am intrebat pe el daca e adevarat si a spus ca da e adevarat dar ca asta nu il face sa renunte la mine pentru ca ma iubeste. la inceput mi-a fost ciuda ca m-a mint si nu mi-a spus adevarul de la inceput,dar cum si eu il iubesc am fost de acord sa ma intalnesc cu el asa. dupa un timp a inceput sa ma sune nevasta lui ca aflase de mine si imi spunea sa il las in pace . el nu vrea sa terminam relatia asta si nici eu nu vreau ...dar in acelasi timp ma simt vinovata si nu stiu ce sa fac ....
Eu zic sa te spanzuri ,ai aduce mai multa fericire celor ce te cunosc...
cristinxxx
Postat pe 11 Martie 2010 09:45
Voi ati observat ceva?
Pe forumul asta exista (in afara de horoscop pe care nu il iau in discutie) doua subiecte principale. Subiecte care atrag majoritatea forumistilor si care, in final, ajung sa aiba nu doar zeci de pagini ci si adevarate "discutii in contradictoriu" unde se pomenesc toate neamurile si originile. Si acele subiecte sunt: avortul si adulterul.
Acum, zic eu, daca voi ati fi administratorul unui site care traieste din reclama si ati vedea ca va moare forumul ce ati face¿ Nu cumva exact ce se intampla? Ati servi forumistilor subiectele de scandal. Cum naiba se face ca, in proportie de 99%, cel care are initiativa unui asemenea topic.. nu revine sa-l intretina? Pai, la ce s-ar deranja?! Piatra a fost aruncata si toti au sarit in apa dupa ea.
rashela
Postat pe 11 Martie 2010 10:09
Bineinteles, pentru ca in Romanica asta functioneaza: da-le oamenilor rahat, ca au sa se agite cu totii in jurul lui. De aceea isi permit chiar cei ce intretin astfel de site-uri sa arunce useri falsi pe aici, troli, care sa agite. Din pacate, nici nu prea exista legi si nici interes in Romania ca astfel de practici sa fie controlate, totusi.
soraderazboi
Postat pe 11 Martie 2010 11:30
De la: soraderazboi, la data 2010-03-11 11:30:48Bineinteles, pentru ca in Romanica asta functioneaza: da-le oamenilor rahat, ca au sa se agite cu totii in jurul lui. De aceea isi permit chiar cei ce intretin astfel de site-uri sa arunce useri falsi pe aici, troli, care sa agite. Din pacate, nici nu prea exista legi si nici interes in Romania ca astfel de practici sa fie controlate, totusi.
Da asa-i este-o problema ....nationala ,trebue dezbatuta in parlament ,facuta o lege ..........
cristinxxx
Postat pe 11 Martie 2010 11:49
cristinxxx, cind proprietarii de astfel de site-uri nu se tem ca neglijenta lor poate duce la:
- hartuirea userilor si in afara granitelor forumului
- propagarea urei interetnice
--- si alte probleme de gen, da, ar trebui sa se reglementeze un cadru legal mai coerent. Daca tu nu sti constient de asta, nu-ti doresc ca intr-o buna zi o intimplare neplacuta sa te faca sa devii constient.
Bine, probabil ca unii prefera sa nu-si bata capul cu problemele acestei societatii in care traim, concetrindu-se pe alergatura dupa lucrurile dupa care tinjesc ei.
soraderazboi
Postat pe 11 Martie 2010 14:01
next!
roz5blue6lila7
Postat pe 11 Martie 2010 14:03
De la: blaa, la data 2010-03-10 23:13:02 " mi-am gasit jumatatea ...da e insurat " - creca e de mult jumatatea alteia....


o fi jumatatea de gunoi a alteia
valivieru96
Postat pe 11 Martie 2010 15:13
De la: valivieru96, la data 2010-03-11 15:13:09
De la: blaa, la data 2010-03-10 23:13:02 " mi-am gasit jumatatea ...da e insurat " - creca e de mult jumatatea alteia....


o fi jumatatea de gunoi a alteia




blaa
Postat pe 11 Martie 2010 15:19
dai papucii repede cat mai ai timp.gandestete ca iti poate face si tie la fel ca la nevasta lui.
aida_aron
Postat pe 16 Martie 2010 15:51
Fata draga,daca e insurat,fii sigura ca nu e jumatatea ta;si daca mai are si copii,esti o mare fraera! In curand vei fi "o fosta"
viogen26
Postat pe 16 Martie 2010 16:33
...Traieste-ti clipa fara prea multe asteptari........DOAR TIMPUL DECIDE CE O SA FIE DACA O SA FIE................. ITI SPUN IN POSTURA DE NEVASTA SI AMANTA .......Doar traieste clipa.......
concordia
Postat pe 16 Martie 2010 18:06
jumatatea ta zik ai ai sp k este insurat are 2 copii,ia sp daca mai plamadeste inca unu ce sp atunki?am ft sh eu in situatia ta si eram sh eu la fel d naiva ca uh pana cand am aflat ca nevastasa doar ce nascuse un baietel sh el isi dorea f mult un baiat......si knd iam sp k o term q el a sp k eu trb sa ii fc un baiat .parerea mea sh nu o sp q rautate oricat d mult te'ar iubi nu o sa renunte la fam lui fi fta despteapta sh lasa'l in pace stiu k iti este f greu si iti convine sa te vezi q el p ascuns knd ai putea sa fi q un baiat de seama ta sa te plimbi linistita pe str fara sa stai q grija k va vede nevasta si ii fc prob!
kudika012227
Postat pe 16 Martie 2010 18:13
nu vreau sa te supar dar punete in locul sotiei care are doi copi cu el. cum te-ai simti daca ai fi in locul ei, daca intr-o zi vei pati si tu la fel . tu spui ca-l iubesti dar cum mai poti avea incredere in el . el nu a fost sincer cu tine . revin-o cu piciorele pe pamint daca te-a mintit o data te va minti mereu . daca te respecti ca femeie da-i papuci si cauta un baiat sincer si necasatorit. multa bafta
victoria62
Postat pe 16 Martie 2010 18:22
" mi-am gasit jumatatea ...da e insurat! " - Adica ...nu mi-am gasit-o!!!
(Jumatati de astea fetito...gasesti cateva sute in tarisoara asta).
cristinarudi
Postat pe 16 Martie 2010 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema 9 De la: Madalina_Gabriela_3 5 Noiembrie 2013 12:06
Va rog ajutati-ma! 14 De la: kudika170418 26 Aprilie 2010 00:21
Situatie grea cu fosta 62 De la: sadora 24 August 2009 21:03
Ce parere aveti? 5 De la: yssablue 1 Iulie 2010 21:36
Mintea vs. inima 48 De la: sunshine04 18 Iunie 2012 20:48