Setari Cookie-uri

O singura vorba mai am... AJUTOR, cersesc iubire.

Poate ca e vina mea ca am permis sa se ajunga aici, si poate ca tot eu sunt vinovata ca m-am injostit atat de mult incat mi-am pierdut demnitatea. Am ajuns dintr-o fata care iubea sincer, o femeie care este atat de orgolioasa cat pentru 1000 de persoane la un loc si foarte rea. Si nu, nu este caracterizare facuta de mine, ci de cei apropiati mie.
Totul a inceput prin clasa a 10a, cand am facut greseala de a ma indragosti de un baiat de cartier, dupa care mureau toate fetele, iar eu eram pe-atunci doar o fata linistita din banca a 2a, cu tendinte linistite de rock, si cu ora impusa de parinti. Mi-am propus sa ma schimb numai pentru a-l avea, si poate aceea a fost si prima mea greseala. Am inceput prin a fi colegi, apoi buni prieteni.. ca in sfarsit sa sfarsim prin a nu ne cunoaste. Din cauza gurii lumi de care asculta cu inversunare atat atunci cat si acum. Cand am vazut ca nimic nu-l va mai face sa ramana langa mine, mi-am inceput viata sexuala alaturi de alt tip, care la momentul respectiv imi aducea alinare. Stiu ca a fost o prostie sa ma razbun, pentru ca m-am razbunat pe mine, facand pasul acela si fiind nepregatita, dar am alinarea ca se invinovateste foarte mult pentru ca a avut, dar a PIERDUT. Apoi au inceput certurile, din ce in ce mai multe, reprosurile, m-a inselat, l-am iertat, n-am uitat... iar acum, deja nu se mai tine de cuvant, cand ne certam, imi spune ca sunt o victima .. ca vina este in totalitate a mea, si stiu ca da, e vina mea ca il iubesc si ca demnitatea mi-am pierdut-o. Imi reproseaza ca el nu e vinovat de certurile noastre, ca sunt prea geloasa, ca pun totul in favoarea mea sa par o victima, ca mi-a gresit ca nu ma inseala si ca ma iubeste, ne-am logodit recent, dar relatie este o bomba care mai are putin sa explodeze. Vreau un sfat, daca ati fi in locul meu, ce decizie ati lua... ? Ati merge mai departe, sau v-ati opri inainte sa fie prea tarziu ?...
Aayana
Postat pe 27 Februarie 2009 22:06
Numai tu poti lua decizia care trebuie... dar daca intelegere nu e... nimic nu e... parerea mea
metal
Postat pe 27 Februarie 2009 22:09
De la: elena_elle, la data 2009-02-27 22:06:09Poate ca e vina mea ca am permis sa se ajunga aici, si poate ca tot eu sunt vinovata ca m-am injostit atat de mult incat mi-am pierdut demnitatea. Am ajuns dintr-o fata care iubea sincer, o femeie care este atat de orgolioasa cat pentru 1000 de persoane la un loc si foarte rea. Si nu, nu este caracterizare facuta de mine, ci de cei apropiati mie.
Totul a inceput prin clasa a 10a, cand am facut greseala de a ma indragosti de un baiat de cartier, dupa care mureau toate fetele, iar eu eram pe-atunci doar o fata linistita din banca a 2a, cu tendinte linistite de rock, si cu ora impusa de parinti. Mi-am propus sa ma schimb numai pentru a-l avea, si poate aceea a fost si prima mea greseala. Am inceput prin a fi colegi, apoi buni prieteni.. ca in sfarsit sa sfarsim prin a nu ne cunoaste. Din cauza gurii lumi de care asculta cu inversunare atat atunci cat si acum. Cand am vazut ca nimic nu-l va mai face sa ramana langa mine, mi-am inceput viata sexuala alaturi de alt tip, care la momentul respectiv imi aducea alinare. Stiu ca a fost o prostie sa ma razbun, pentru ca m-am razbunat pe mine, facand pasul acela si fiind nepregatita, dar am alinarea ca se invinovateste foarte mult pentru ca a avut, dar a PIERDUT. Apoi au inceput certurile, din ce in ce mai multe, reprosurile, m-a inselat, l-am iertat, n-am uitat... iar acum, deja nu se mai tine de cuvant, cand ne certam, imi spune ca sunt o victima .. ca vina este in totalitate a mea, si stiu ca da, e vina mea ca il iubesc si ca demnitatea mi-am pierdut-o. Imi reproseaza ca el nu e vinovat de certurile noastre, ca sunt prea geloasa, ca pun totul in favoarea mea sa par o victima, ca mi-a gresit ca nu ma inseala si ca ma iubeste, ne-am logodit recent, dar relatie este o bomba care mai are putin sa explodeze. Vreau un sfat, daca ati fi in locul meu, ce decizie ati lua... ? Ati merge mai departe, sau v-ati opri inainte sa fie prea tarziu ?...



ZBOARA PE ARIPILE DRAGOSTEI............!!!!!!!!
!daca nu te simti bine inrelatia ta de acum nu ai decit sa o finisezi!!! chiar nu se merita............zboara draga mea..........iubirea va veni si la usa inimii tale!!!
stellutza
Postat pe 27 Februarie 2009 22:13
parca ar fii reclama aia :
zboara puiule, zboara!!!

Postat pe 27 Februarie 2009 23:42
De la: geo_sh, la data 2009-02-27 23:42:33parca ar fii reclama aia :
zboara puiule, zboara!!!


parca.......... dar nu e reclama aia................
stellutza
Postat pe 1 Martie 2009 00:53
Era un citat care spunea:"nu merita sa plangi pt nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi"...Decizia e a ta, dar mai bine pui capat si cauti un baiat care sa te aprecieze pt ceea ce esti in prezent si nu pt greselile facute in trecut.Succes
marinelarobu
Postat pe 1 Martie 2009 17:43
Cersesti iubire la 19 ani? Pai mai tarziu ce o sa faci? Nu iti mai complica atat adolescenta , astia sunt ani care nu se mai intorc!
Petek
Postat pe 2 Martie 2009 16:34
Ce bine-mi pare ca nu mai am anii adolescentei ...dar nici la 10 ani nu cred ca priveam astlef lucrurile si nu ca ma dau eu mare ...dar va pierdeti in detalii si sirop ieftin , ma refer la adolescentii precoce si nu numai, sirop pe care voi il vedeti Dumnezeu pe Pamant ....ei bine NU ESTE !!! Este un MARE BULLSHIT !!! !!!
In loc sa visezi la cai verzi pe pereti mai bine ai face ceva pentru tine, care sa te completeze ca om , sa te modeleze frumos nu sa decazi in asa hal la o varsta asa frageda ...nu mai esti copil si ar trebui sa ti asumi responsabilitatea pentru actiunile si deciziile tale.
zic si eu asa ..ca o amatoare de ce sunt ...poti sa nu ma bagi in seama ...eu iti zic spre binele tau !
Te pup
__LL__
Postat pe 2 Martie 2009 18:39
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-02 18:39:42Ce bine-mi pare ca nu mai am anii adolescentei ...dar nici la 10 ani nu cred ca priveam astlef lucrurile si nu ca ma dau eu mare ...dar va pierdeti in detalii si sirop ieftin , ma refer la adolescentii precoce si nu numai, sirop pe care voi il vedeti Dumnezeu pe Pamant ....ei bine NU ESTE !!! Este un MARE BULLSHIT !!! !!!
In loc sa visezi la cai verzi pe pereti mai bine ai face ceva pentru tine, care sa te completeze ca om , sa te modeleze frumos nu sa decazi in asa hal la o varsta asa frageda ...nu mai esti copil si ar trebui sa ti asumi responsabilitatea pentru actiunile si deciziile tale.
zic si eu asa ..ca o amatoare de ce sunt ...poti sa nu ma bagi in seama ...eu iti zic spre binele tau !
Te pup


imi pare rau ca zice asemenea lucruri despre adolescenta!!! nu e bine...........ca nu iti para rau ca ai trecut de acesti ani! fiecare virsta e frumoasa in felul ei si trebuie traita cit se poate de bine!!
insa as vrea doar sa specific ca nu toate adolescentele/tii sunt asa, fiscare are propriu ei stil!! pentru mine adolescenta e puntea de lansare in viata............si eu visez............si inca visez mult!!! dar visez la o cariera si viata mai buna decit a parintilor mei!!!
stellutza
Postat pe 2 Martie 2009 23:32
poate cel mai bine ar fi sa fi singura o perioada sa-ti dai seama ce vrei de la tine si pentru tine, ce vrei de la partnereul de viata.... nu stiu de ce, dar am impresia ca nu v-ati iertat nici unul pe celalalt, iar daca nu va pouteti ierta nu puteti merge mai departe.... nu va grabiti cu casnicia, asta implica lucruri pe care se pare ca nici unul din voi nu e in stare de ele acum, nu poti intra intr-o casnicie cu reprosuri...
asta ar fi sfatul meu: nu neaparat sa pui capat relatiei, dar sa stai singura o perioada...timp in care sa nu vorbesti cu el, sa-ti pui gandurile si sentimentele in ordine.
kitty_krieger
Postat pe 2 Martie 2009 23:39
iubirea nu trebuie niciodata cersita.
dana_mv
Postat pe 2 Martie 2009 23:41
De la: Aayana, la data 2009-02-27 22:06:09Poate ca e vina mea ca am permis sa se ajunga aici, si poate ca tot eu sunt vinovata ca m-am injostit atat de mult incat mi-am pierdut demnitatea. Am ajuns dintr-o fata care iubea sincer, o femeie care este atat de orgolioasa cat pentru 1000 de persoane la un loc si foarte rea. Si nu, nu este caracterizare facuta de mine, ci de cei apropiati mie.
Totul a inceput prin clasa a 10a, cand am facut greseala de a ma indragosti de un baiat de cartier, dupa care mureau toate fetele, iar eu eram pe-atunci doar o fata linistita din banca a 2a, cu tendinte linistite de rock, si cu ora impusa de parinti. Mi-am propus sa ma schimb numai pentru a-l avea, si poate aceea a fost si prima mea greseala. Am inceput prin a fi colegi, apoi buni prieteni.. ca in sfarsit sa sfarsim prin a nu ne cunoaste. Din cauza gurii lumi de care asculta cu inversunare atat atunci cat si acum. Cand am vazut ca nimic nu-l va mai face sa ramana langa mine, mi-am inceput viata sexuala alaturi de alt tip, care la momentul respectiv imi aducea alinare. Stiu ca a fost o prostie sa ma razbun, pentru ca m-am razbunat pe mine, facand pasul acela si fiind nepregatita, dar am alinarea ca se invinovateste foarte mult pentru ca a avut, dar a PIERDUT. Apoi au inceput certurile, din ce in ce mai multe, reprosurile, m-a inselat, l-am iertat, n-am uitat... iar acum, deja nu se mai tine de cuvant, cand ne certam, imi spune ca sunt o victima .. ca vina este in totalitate a mea, si stiu ca da, e vina mea ca il iubesc si ca demnitatea mi-am pierdut-o. Imi reproseaza ca el nu e vinovat de certurile noastre, ca sunt prea geloasa, ca pun totul in favoarea mea sa par o victima, ca mi-a gresit ca nu ma inseala si ca ma iubeste, ne-am logodit recent, dar relatie este o bomba care mai are putin sa explodeze. Vreau un sfat, daca ati fi in locul meu, ce decizie ati lua... ? Ati merge mai departe, sau v-ati opri inainte sa fie prea tarziu ?...


..totul depinde de ceea ce simti tu..daca il iubesti..merita o sansa...saca..u insa crezi..ca dupa un timp..va veti certa iar..si vor aparea aceleasi discutii..e mai bine sa stai de vb cu el..sa vedeti ce e de facut..
m_deea14
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:22
niciodata sa nu cersesti iubire.daca nu ti-o daruieste,nu o cersi.fii demna.
inger_de_ghiata
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTOR! VA IMPLOR! CITIT TOT! VA ROG MULT!! 10 De la: kudika_22408 5 Decembrie 2012 10:05
Am ales sa nu mai sufar....si acum sufar si mai mult! 6 De la: KNIGHT_31 11 Septembrie 2010 01:58
Oare m-a iubit? 28 De la: Dyana_Dee_1 4 Iunie 2012 21:55
ne-am despartit 38 De la: kudika023770 7 Noiembrie 2009 19:45
Divort 50 De la: TEODORRD 17 Aprilie 2009 06:09