Setari Cookie-uri

nu mai stiu ce sa fac....am nevoie de un sfat

Buna! Ma numesc Amelia am 21 de ani si o fetita de 4 ani.Am nascut la 17 ani jumate ,mi-am terminat liceul si acum sunt la facultate anul II.Cu tatal fetitei mele am o relatie dar nu stam impreuna.. asta din cauza banilor...el nu isi gasesete momentan de lucru..acum lucreaza doar asa cum gaseste pentru a-si putea intretine parintii (care nu au nici o pensie)si un nepot de care mama lui a uitat ....eu acolo la el nu pot sa ma mut pentru ca trebuie sa am grija de tata..e blonav...
El vrea sa ne casatorim la vara....dar iar se pune problema baniilor...sau macar sa stam impreuna daca isi gaseste un sevici...
Si de parca toate acestea nu erau destule... ieri am aflat amandoi ceva care intr-un fel sau altul ne va schimba viata ..si mie dar mai ales lui.
Ieri a aflat ca mai are un baiat de 3 ani .Pur si simplu acum dupa 3 ani ea a hotarat ca e timpul sa afle.....dupa 3 ani...; Am vorbit cu ea si mi-a spus ca ea a vrut sa ramana gravida..sa faca un copil cu el fara ca el sa stie.....iar pana acuma nu a vrut sa ii spuna..
Ieri a fost cea mai urata zi din viata mea....nu stiu ce sa mai cred...ea mi-a spus ca el i-a cerut sa faca o familie cu ea....acuma mie el imi spune ca ea minte si ca el doar vrea sa isi cunoasca copilul dar nu sa se casatoreasca cu ea....
Pur si simplu nu stiu ce sa mai zic....nu mai stiu ce sa cred...nu stiu ce sa fac...
Va rog sa ma ajuta-ti cu un sfat!
Va multumesc anticipat!




amelia_amelia
Postat pe 9 Martie 2010 12:58
De la: mofturoasa, la data 2010-03-09 12:58:32Buna! Ma numesc Amelia am 21 de ani si o fetita de 4 ani.Am nascut la 17 ani jumate ,mi-am terminat liceul si acum sunt la facultate anul II.Cu tatal fetitei mele am o relatie dar nu stam impreuna.. asta din cauza banilor...el nu isi gasesete momentan de lucru..acum lucreaza doar asa cum gaseste pentru a-si putea intretine parintii (care nu au nici o pensie)si un nepot de care mama lui a uitat ....eu acolo la el nu pot sa ma mut pentru ca trebuie sa am grija de tata..e blonav...
El vrea sa ne casatorim la vara....dar iar se pune problema baniilor...sau macar sa stam impreuna daca isi gaseste un sevici...
Si de parca toate acestea nu erau destule... ieri am aflat amandoi ceva care intr-un fel sau altul ne va schimba viata ..si mie dar mai ales lui.
Ieri a aflat ca mai are un baiat de 3 ani .Pur si simplu acum dupa 3 ani ea a hotarat ca e timpul sa afle.....dupa 3 ani...; Am vorbit cu ea si mi-a spus ca ea a vrut sa ramana gravida..sa faca un copil cu el fara ca el sa stie.....iar pana acuma nu a vrut sa ii spuna..
Ieri a fost cea mai urata zi din viata mea....nu stiu ce sa mai cred...ea mi-a spus ca el i-a cerut sa faca o familie cu ea....acuma mie el imi spune ca ea minte si ca el doar vrea sa isi cunoasca copilul dar nu sa se casatoreasca cu ea....
Pur si simplu nu stiu ce sa mai zic....nu mai stiu ce sa cred...nu stiu ce sa fac...
Va rog sa ma ajuta-ti cu un sfat!
Va multumesc anticipat!






copilul tau 4 ani ,,,,,,,,celalalt copil trei ani deci dupa calculele mele se pare ca dansul te-a cam "inselat" pe ici pe colo ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,strasnic mascul
Dontyyy
Postat pe 9 Martie 2010 13:01
da...am uitat sa precizez ca noi am mai fost despartiti.
amelia_amelia
Postat pe 9 Martie 2010 13:03
Cam da...a inselat-o si de aici iti dai seama ca omu' e un vrajitor de profesie si sunt sigura ca ii place sa joace pe 2 fronturi. Complicata chestie sfatul meu e sa-ti cresti linistita fetitza asa cum ti-ai crescut o si pana acum, ca el nu pare deloc un barbat sincer si cu capul pe umeri...
alina_dumitrescu
Postat pe 9 Martie 2010 13:05
da voi stati la doua capete de lume diferite? de ce nu sta cu tine si munceste, astfel le da si parintilor niste bani si apoi si voua... invers ar trebui sa stea treburile astea dar in fine. si de unde stiti voi sigur ca acel copil e al lui?
Shhh
Postat pe 9 Martie 2010 13:24
Stam cam la 20 de km unul de altul..el vrea sa stea cu mine si sa lucreze aici dar cu criza asta nu sunt locurile munca aici in oras.Cat despre de unde stim noi sigur ca e copilul lui.....am vazut poze si chiar seamana leit cu el...
amelia_amelia
Postat pe 9 Martie 2010 13:35
wow tipul s-a miscat repede... el ar trebui sa-si asume responsabilitatea de tata. trebui sa plateasca pensie alimentara...ambilor copii..astfel risca sa ajuna la inchisoare..o solutie pt el ar fi sa se casatoreasca cu una din voi doua ...complicata situatia!
nu trebui sa-si intretina parintii , ci copii!!!


















`
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Martie 2010 13:43
sfatul meu este ...daca poti..sa ramai impreuna cu el...sa va consolidati relatia....nu e usor sa cresti un copil...singura....ti/o spun din experienta....adica daca te respecta ca femeie si mama a copilului....nu da cu piciorul relatiei...pentru un capriciu ...nu trai in spiritul constiintei colective.(adica nu te lua dupa lumea care nu stie despre ce e vorba)..traieste dupa ideile tale!!!....si daca ar avea copil cu alta...nu e asha o greseala de ...neiertat!!
andreea_n_x
Postat pe 9 Martie 2010 20:25
sincer nu cred c merita sa-ti mai bati capul cu acest om.pana la urma fetita ta avea deja un anishor knd el s-a gandit sa-i mai planteze un copil altei tipe.....deci nush kt de constient a fost si este ....nu prea pare al interesa viata de familie. dar pana la urma u stii cel mai bn....oriqm parerea mea este k ar trebui sa-ti cresti fetita si sa-ti vezi de viata ta si poate pana la urma vei gasi pe cnva cu,care sa-ti refaci viata
kudika088318
Postat pe 20 Martie 2010 23:33
De la: amelia_amelia, la data 2010-03-09 12:58:32Buna! Ma numesc Amelia am 21 de ani si o fetita de 4 ani.Am nascut la 17 ani jumate ,mi-am terminat liceul si acum sunt la facultate anul II.Cu tatal fetitei mele am o relatie dar nu stam impreuna.. asta din cauza banilor...el nu isi gasesete momentan de lucru..acum lucreaza doar asa cum gaseste pentru a-si putea intretine parintii (care nu au nici o pensie)si un nepot de care mama lui a uitat ....eu acolo la el nu pot sa ma mut pentru ca trebuie sa am grija de tata..e blonav...
El vrea sa ne casatorim la vara....dar iar se pune problema baniilor...sau macar sa stam impreuna daca isi gaseste un sevici...
Si de parca toate acestea nu erau destule... ieri am aflat amandoi ceva care intr-un fel sau altul ne va schimba viata ..si mie dar mai ales lui.
Ieri a aflat ca mai are un baiat de 3 ani .Pur si simplu acum dupa 3 ani ea a hotarat ca e timpul sa afle.....dupa 3 ani...; Am vorbit cu ea si mi-a spus ca ea a vrut sa ramana gravida..sa faca un copil cu el fara ca el sa stie.....iar pana acuma nu a vrut sa ii spuna..
Ieri a fost cea mai urata zi din viata mea....nu stiu ce sa mai cred...ea mi-a spus ca el i-a cerut sa faca o familie cu ea....acuma mie el imi spune ca ea minte si ca el doar vrea sa isi cunoasca copilul dar nu sa se casatoreasca cu ea....
Pur si simplu nu stiu ce sa mai zic....nu mai stiu ce sa cred...nu stiu ce sa fac...
Va rog sa ma ajuta-ti cu un sfat!
Va multumesc anticipat!







Sincer e foarte dureros ce ti se intamplatie, dar trebuie sa te gandesti ca asa cum ia facut un copil femeii aleia dupa ce fetita voastra era deja neascuta, la fel de bine mai poate face inca 1, 2,3....pentru el nu e greu sa-i faca..la el dureaza foarte putin( in comparatie cu o mama care 9 luni trebuie sa fie foarte atenta k sa dea viata unui copil sanatos). Trebuie sa fi puternica, si sa-ti canalizezi atentia asupra fetitei, si sa incerci sa-ti refaci viata cu un BARBAT nu cu un " fabricator de copii"(scuza-mi expresia). Nu poti sa fi sigura ca peste cateva luni nu o sa mai apara inca o femeie care sa spuna acelasi lucru pe kre la spus si aceasta. Fi puternica, si ai grija de copil si de tine. Asta e cel mai important.
ioanam859
Postat pe 20 Martie 2010 23:52
imi pare rau ca cel pe care tu il iubesti te manipuleaza in halul asta. daca isi doreste o relatie cu tine, o relatie serioasa nu toarna copii in stanga si in dreapta si inceark din rasputeri sa construiti un viitor impreuna. da,e drept e greu sa iti gasesti d munk acum k vorba aia e criza,insa dak te straduiesti nu e imposibil,kiar dak nu e un job de vis,e un inceput. legat de nunta,dak vroia sa te ia de nevasta, te lua de 10 ori pana acum. k la cununia civila cu 10-20 mil ai rezolvat k nu cred k vreti ceva fastuos. iar dak vroia si nunta...se imprumuta si dadea apoi inapoi din banii d la nunta. in plus nici makr pt copil nu a incerkt sa gasiti o solutie,in sensul k are nevoie d un tata,d o mama,d un camin stabil,nu d o intreaga ameteala.
sfatul meu sincer e ca nu ar mai trebui sa ii permiti sa iti distruga viata in continuare,e de ajuns k ai un copil p kre tre sa il cresti singura k din kte mi-am dat seama el nu se implik deloc si nici nu da semne k ar vrea sa o faca.pt k un om kre isi iubeste copilul de unde are de unde nu are ii asigura strictul necesar si un camin,o familie.esti tanara,copilul va creste si va intelege,gandeste-te k nici pt el nu e ok asa,ce e cu du-te-vino asta?sufera mai mult asa,azi da,maine ba,va fi un copil confuz si nesigur. ce sa invete de la taca-su?sa lase femei gravide si sa nu isi asume responsabilitatea si sa isi vada d ale lui in continuare k si cum nimic nu s-ar fi intamplat?nu ti se pare ciudat k mai are un copil,k tie nu ti-a zis d relatiile kre le-a avut knd ati fost despartiti?
karmen66
Postat pe 20 Martie 2010 23:54
Ai demonstrat ca esti puternica. Poti sa faci orice vrei tu, si poate pentru prima oara sa te gandesti la tine si la lucrurile care te fac PE TINE fericita. Iar daca tu esti fericita la fel va fi si copilul tau.
Parerea mea, si mi-o asum, daca vroiai sa fi cu el o faceai pana acum.
putinkova
Postat pe 22 Martie 2010 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire sau obsesie? 42 De la: kamara 20 Iulie 2009 11:03
Iubitul Nebun sau Iubitul Bun... 5 De la: mada_iuby 6 Septembrie 2009 16:25
Confesiune 51 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 23:09
buna,eu sunt rac el e leu eu il iubesc din toata inima,el ast sa-i dovedesc... 24 De la: jermaine168 28 Aprilie 2009 21:29
a fost demult...a fost ieri...e in fiecare zi,, 19 De la: jenesaispas 31 Decembrie 2008 12:44