Setari Cookie-uri

Oare iubesc doi barbati?

Buna!Nu mai stiu ce e in sufletul meu si pentru prima oara apelez la voi.De un an de zile sunt intr-o relatie cu un barbat care ma rasfata, ma respecta si ma iubeste.Totul bine si frumos pana acum...ne intelegem bine, ne mai certam din cand in cand din cauza geloziei mele( ii cam fug ochii dupa alte femei dar discret).Eu insa am avut o relatie de 5 ani cu un barbat care imi oferea ceea ce imi ofera si cel de acum...in plus se purta cu mine ca si cum eu eram cea mai importanta din aceasta lume! Asta ma face sa il doresc din nou...desi este un om iresponsabil si aici ma refer din punct de vedere profesional, nu are anumite ambitii si planuri in acest sens.El ma vrea pe mine si atat.Gandindu-ma la viitor am renuntat la el, dar acum inca ma cauta si nu stiu ce sa fac, barbatul din prezent nu ma poate face sa simt ce am simtit cu fostul, desi este un om integru.Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
cristinamy
Postat pe 21 Februarie 2009 09:16
De la: cristinamy, la data 2009-02-21 09:16:02( ii cam fug ochii dupa alte femei, dar discret)

In acest caz, nu se pune.
Pai tu vrei sa te intorci la ala vechiu' si iti pui problema ca el se uita discret ?!!!
ia zi: este ca i-ai dat Totul si lu' asta nou' ?

Postat pe 21 Februarie 2009 09:25
Strict parerea mea!
Nu poti iubi doi barbati .Probabil ca ai sentimente de regret,respect sau ce naiba o fi ...pentru unul ,si iubire pentru celalalt.

ella_c
Postat pe 21 Februarie 2009 09:30
Mda
anelys
Postat pe 21 Februarie 2009 14:18
Roco..nu inteleg la ce te referi...daca i-am oferit totul..nu..i-am oferit iubire, intelegere si atentie (pentru ca merita).Nu stiu ce ar trebui sa fac daca el nu se comporta cu mine asa cum vreau eu, nu e vina lui, oare ar trebui sa renunt la relatie sau sa ma conformez cu aceasta relatie frumoasa si linistita desi nu ma face prea fericita?
cristinamy
Postat pe 21 Februarie 2009 14:24
De la: cristinamy, la data 2009-02-21 09:16:02Buna!Nu mai stiu ce e in sufletul meu si pentru prima oara apelez la voi.


Nu draga mea , NU e prima data cand apelezi la ,,noi'' de vreme ce este deja al 3 lea topic deschis de tine pe tema asta

La primele doua topice nu ti-am raspuns ca sa nu zici ca-s rautacioasa cu tine dar vad ca o cauti cu lumanarea

Daca prima data i-ai dat papucii fostului ca nu iti oferea stabilitatea de ce pana mea te mai gandesti acum la el ?

Unde mai pui ca tipul oricum nu s-a schimbat in acest 5 ani de zile .....tu inca mai ai dubii .

Raspunsul iti bate la usa si nu vrei sa-i deschizi : alegi sa mori de foame alaturi de fostul sau alegi sa fii bine merci si geloasa in continuare cu actualul .
Ce pana mea o fi atat de greu de ales cand stii deja cum sta treaba nu inteleg , vrei sa alegem noi pentru tine sau ce ?

Vezi ca ai uitat sa ne spui ce zodie esti tu si in ce zodie sunt barbatii ca sa putem alege si in functie de zodii nu numai de non ambitii si gelozie nejustificata !
iris_4_ever
Postat pe 21 Februarie 2009 14:31
Cristina, imi pare rau ca nu intelegi, ma scuzi, am fost eu confuz. Eu cred ca iubesti doi barbati deodata. Ar trebui sa-i convoci si sa face un meage a trois, dar de comun acord !
Ai vazut ca eu scriu mai tare asa, dar ca sa nu-mi dau in petec iti spun si eu cat pot de usor:
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-21 14:31:01Ce pana mea o fi atat de greu de ales cand stii deja cum sta treaba

Postat pe 21 Februarie 2009 16:16
De la: ella_c, la data 2009-02-21 09:30:20Strict parerea mea!
Nu poti iubi doi barbati .Probabil ca ai sentimente de regret,respect sau ce naiba o fi ...pentru unul ,si iubire pentru celalalt.



nu poti...asa e, dar ai putea macar sa te culci cu ei!
cristinarudi
Postat pe 24 Iulie 2009 15:45
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-21 14:31:01
De la: cristinamy, la data 2009-02-21 09:16:02Buna!Nu mai stiu ce e in sufletul meu si pentru prima oara apelez la voi.


Nu draga mea , NU e prima data cand apelezi la ,,noi'' de vreme ce este deja al 3 lea topic deschis de tine pe tema asta

La primele doua topice nu ti-am raspuns ca sa nu zici ca-s rautacioasa cu tine dar vad ca o cauti cu lumanarea

Daca prima data i-ai dat papucii fostului ca nu iti oferea stabilitatea de ce pana mea te mai gandesti acum la el ?

Unde mai pui ca tipul oricum nu s-a schimbat in acest 5 ani de zile .....tu inca mai ai dubii .

Raspunsul iti bate la usa si nu vrei sa-i deschizi : alegi sa mori de foame alaturi de fostul sau alegi sa fii bine merci si geloasa in continuare cu actualul .
Ce pana mea o fi atat de greu de ales cand stii deja cum sta treaba nu inteleg , vrei sa alegem noi pentru tine sau ce ?

Vezi ca ai uitat sa ne spui ce zodie esti tu si in ce zodie sunt barbatii ca sa putem alege si in functie de zodii nu numai de non ambitii si gelozie nejustificata !


exista si o a treia posibilitate: sa ramana cu actualul si sa i-o traga si-n draci fostului!
si e clar cea mai buna din optiuni, ca impusti doi iepuri! cum D-zeu nu le vine in cap o chestie asa de simpla fetelor astea?
cristinarudi
Postat pe 24 Iulie 2009 15:50
ce ai lasat in urma...lasat sa fie....ce te mai intorci in urma?.......
ramai cu actualul daca tot spui ca e bun si te rasfata...viitorul conteaza nu trecutul
pamela_1
Postat pe 24 Iulie 2009 16:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intre noi exista o prapastie : Distanta 68 De la: Micael 23 Ianuarie 2011 16:25
indragostita de un alt barbat 173 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47
santajati de proprii copii 4 De la: kudika143709 14 Martie 2010 10:17
Iubit vs Prieten (mai complicat) 1 De la: Didicu 10 Mai 2011 09:18
opinii? 5 De la: yogyb 17 Septembrie 2012 01:06