Setari Cookie-uri

Nu reusesc sa il inteleg, un sfat pls

Povestea mea incepe cam asa, in urma cu aproape 2 ani m-am angajat la o firma de publicitate si cam tot pe atunci s-a angajat si el, Flaviu (el 23 si eu 24) cu care m-am inteles bine din prima clipa. Fiind de aceeasi varsta, printre ceilalti angajati care erau in varsta, petrecem o mare parte din timp impreuna. Timpul a trecut si noi ne tachinam mai mereu, nu puteam sa stam unul langa celalalt fara sa facem ceva, orice, ba ne bateam asa in joaca, ba ne imbratisam, iarna ne bulgaream in curtea din fata biroului, stateam amandoi pe acelasi scaun si ne jucam pe calc, faceam orice numai sa treaba timpul mai repede si sa nu ne plictisim, dar nu am incercat niciodata sa trecem granita dintre coleg-coleg.
De cateva zile incoace am ajuns la granita dintre simpli colegi si potentiali iubiti, chiar trecand-o de 2 ori prin cate un sarut.
Problema e ca eu nu stiu cum sa ma comport cu el in astfel de momente, pentru ca nu stiu ce urmareste de fapt. Sunt momente ale zilei in care este foarte dragostos si momente in care este foarte distant de parca nimic nu s-ar fi intamplat. Eu as vrea mai mult dar nu vreau sa imi fac iluzii si sa ma indragostesc si mai tare decat sunt acum.
El tot timpul face aluzie la sex si tind sa cred k numai asta il intereseaza, fiind de astfel si un afemeiat (replica de a lui). Intr-o perioada stiam de la altii cum ca ar avea o prietena, dar acum nu stiu daca mai are sau nu pt k nu vorbeste niciodata despre asta.

Dati-mi va rog un sfat orice, sunt foarte confuza.
crinab2010
Postat pe 22 Martie 2010 21:30
el a zis ca e afemeiat...
vorbind despre sex poate e modului lui de a spune ca vrea mai mult de la tine - nu stiu daca o relatie sau doar sexul

cel mai bine ar fi sa il intrebi ce are de gand sau sa ii bati apropouri
adina_black
Postat pe 22 Martie 2010 21:34
apropouri ne batem in fiecare zi de 2 ani de cand ne cunoastem dar nu s-a concretizat nimic in sensul asta
in weekend l-am invitat la gratar ca am zis sa fac eu primul pas, s-a scuzat k nu poate, iar cand am ajuns la padure exact in acelasi timp a aparut si el nush de unde pe motor, dar nu a vrut sa stea. Azi i-am zis k eu m-am despartit de fostul meu prieten, ca tot batea apropouri la posibilul prieten, s-a bucurat o secunda si gata. Apoi a plecat de la birou, cand s-a intors era foarte vesel din ce cauza nu stiu. in seara asta am vrut sa vb pe net, dar din discutia cu el nu stiu ce sa mai cred. Asa se schimba dupa cum bate vantul probabil. L-am intrebat in una din zile daca are prietena si a zis k vreau sa stiu prea multe.

Nu mai stiu cum sa ii interpretez gesturile
crinab2010
Postat pe 22 Martie 2010 21:47
va rog daca mai aveti ceva sfaturi si pt mine k nu mai stiu ce sa fac
crinab2010
Postat pe 23 Martie 2010 17:13
adica mai are o relatie, nu neaparat serioasa, iar de la tine nu vrea ceva serios din moment ce o tine langa asa

adina_black
Postat pe 24 Martie 2010 16:54
azi a mai trecut o zi, am incercat sa nu ii mai dau atentie si m-a intrebat de ce sunt suparata, dar nu i-am spun nimic, si a inceput iar cu tachinarile. Mie greu sa stau langa el si sa nu il sarut sau sa il imbratisez, dar nu am ce face.
nu inteleg de ce sunt barbatii asa schimbatori si de ce le place sa se joace cu sentimentele celorlalti.
crinab2010
Postat pe 24 Martie 2010 18:52
ai putea face si tu acelasi lucru
poate ar trebui sa incerci chiar
adina_black
Postat pe 25 Martie 2010 20:30
Înþeleg cã ºi tu aveai un prieten. Ce te face sã crezi cã fiind amic cu tine doi ani el nu a avut sau nu are o prietenã - amantã? Sau crezi cã stã de 2 ani cãlugãr ºi aºteaptã sã-i cedezi? Ar fi fost mai insistent, te-ar fi fãcut sã înþelegi asta. Cred cã nici unul dintre voi nu ºtie clar ce doreºte de la celãlalt.
Ana_Armanca
Postat pe 27 Martie 2010 16:46
De la: Ana_Armanca, la data 2010-03-27 16:46:36Înþeleg cã ºi tu aveai un prieten. Ce te face sã crezi cã fiind amic cu tine doi ani el nu a avut sau nu are o prietenã - amantã? Sau crezi cã stã de 2 ani cãlugãr ºi aºteaptã sã-i cedezi? Ar fi fost mai insistent, te-ar fi fãcut sã înþelegi asta. Cred cã nici unul dintre voi nu ºtie clar ce doreºte de la celãlalt.


problema e ca el a avut o prietena in acesti 2 ani, stiu asta de la altii care il cunosc nu de la el. Tind sa cred ca inca mai are prietena, zilele astea l-am intrebat daca lui i-ar conveni ca prietena lui sa il insele si a zis ca nu are nimic impotriva cand e cu el e cu el, cand nu, poate sa fie si cu zece ca nu il intereseaza si daca a vazut ca insist m-a intrebat ca ce l-am vazut cu alta.
Ideea e ca ne simtim foarte bine atunci cand suntem singuri, ne pupam si ne imbratisam dar totul se termina la sf zilei.
crinab2010
Postat pe 27 Martie 2010 22:37
"nu inteleg de ce sunt barbatii asa schimbatori si de ce le place sa se joace cu sentimentele celorlalti. "
probabil din acelasi motiv ca si voi femeile si tu aveai prieten dar ieseai , flirtai si te pupaceai cu "colegul "
acun la topic :
nu e bine sa te incurci cu colegii de serviciu si NU, nu vrea ceva serios cu tine, mai degraba tu iti doresti asta .
poate cel mult o partida doua cu tine dar dupa ce semnale trimite nu e extraordinar de interesat de tine
ai grija ce faci , o relatie din asta la serviciu se poate transforma in ceva ciudat
northstar
Postat pe 3 Aprilie 2010 14:58
De la: crinab2010, la data 2010-03-24 18:52:43azi a mai trecut o zi, am incercat sa nu ii mai dau atentie si m-a intrebat de ce sunt suparata, dar nu i-am spun nimic, si a inceput iar cu tachinarile. Mie greu sa stau langa el si sa nu il sarut sau sa il imbratisez, dar nu am ce face.
nu inteleg de ce sunt barbatii asa schimbatori si de ce le place sa se joace cu sentimentele celorlalti.


Fiind doar un afemeiat (asa cum se descrie singur) ceea ce face cu tine sunt doar jocuri ale seductiei. In doi ani de zile un barbat STIE ce vrea de la o femeie si obtine. Daca era interesat de tine, la primul sarut .. ti-ar fi spus: vreau ceva serios.
Este exact tipul de don juan. Se joaca, cazi bine, nu, la revedere.
rashela
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:59
De la: rashela, la data 2010-04-03 16:59:07
De la: crinab2010, la data 2010-03-24 18:52:43azi a mai trecut o zi, am incercat sa nu ii mai dau atentie si m-a intrebat de ce sunt suparata, dar nu i-am spun nimic, si a inceput iar cu tachinarile. Mie greu sa stau langa el si sa nu il sarut sau sa il imbratisez, dar nu am ce face.
nu inteleg de ce sunt barbatii asa schimbatori si de ce le place sa se joace cu sentimentele celorlalti.


Fiind doar un afemeiat (asa cum se descrie singur) ceea ce face cu tine sunt doar jocuri ale seductiei. In doi ani de zile un barbat STIE ce vrea de la o femeie si obtine. Daca era interesat de tine, la primul sarut .. ti-ar fi spus: vreau ceva serios.
Este exact tipul de don juan. Se joaca, cazi bine, nu, la revedere.


ai mare dreptate in ceea ce zici, asa ma gandeam si eu ca in 2 ani avea timp suficient sa se decida daca vrea o relatie cu mine sau nu.
intr-una din zile am ramas iarasi singuri si am fost destul de distanti unul cu celelalt, dar dupa o vreme a venit la mine si s-a pus langa mine sa il tin in brate. I-am zis ca toata ziua m-a lasat singura si apoi vine la mine sa il tin in brate, a bodoganit ceva, dar a ramas langa mine.
crinab2010
Postat pe 3 Aprilie 2010 17:10
Din tot ce povestesti si eu am impresia ca vrea doar o aventura. Ca e de o noapte , de 2 saptamani sau de o luna, nu stiu. Daca el n-are bunul simt sa nu aiba aventuri cu colegele de birou, ai tu. Nu este o idee deloc buna sa te combini cu un coleg (decat daca v-ati indragostit unul de altul, ceea ce nu e cazul aici).
kitty_krieger
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:33
nu vrea o relatie, e foarte clar.
DayC
Postat pe 4 Aprilie 2010 01:20
sinteti amindoi foarte tineri,e normal ca atractia si prietenia sa va duca spre ,,altceva''...problema nu se pune in,,cit de serioasa va deveni''ulterior,..asta,nimeni n-o poate sti inainte,..problema e ca ,intr-adevar,lucrind in acelasi mediu,din cauza imaturitatii voastre poate sa-ti aduca multe inconveniente,stii,..de la simple birfe intre colegi,la ,,etichete ''ulterioare,la care romanii sint maestrii,..oricum,parerea mea?asuma-ti viata,daca simti ca vrei si tu sa-l cunosti mai bine,...fa ceea ce simti,..NUMAI DACA SIMTI...si pregateste-te ,,moral''sa-ti gestionezi problemele care ti se vor deschide,..daca vrei o relatie de lunga durata,nu va fi asta,cu siguranta,..doar pentru ca barbatii se maturizeaza mult mai greu emotional,..fa ce simti.dar nu-ti construi singura castelul de iluzii,e viata ta,gust-o,nimeni n-o s-o faca pentru tine,iar parerea celorlalti???nu inteleg de ce ai avea nevoie de ea,..succes!!
kudika008548
Postat pe 4 Aprilie 2010 08:36
De la: crinab2010, la data 2010-03-27 22:37:02
..... zilele astea l-am intrebat daca lui i-ar conveni ca prietena lui sa il insele si a zis ca nu are nimic impotriva cand e cu el e cu el, cand nu, poate sa fie si cu zece ca nu il intereseaza .......
Ideea e ca ne simtim foarte bine atunci cand suntem singuri, ne pupam si ne imbratisam dar totul se termina la sf zilei.

Cochetaria este o indeletnicire placuta pentru oricine! Toti ne simtim minunat cand suntem in mijlocul evenimentelor, cand suntem subiectul principal !!!!
Unii oameni vad doar aspectul pozitiv al acestei cochetarii si anume faptul ca persoanele implicate se simt admirate, devin mai increzatoare, timpul petrecut in compania unei astfel de persoane devine mai interesant si mai placut (si nu uita ca cea mai mare parte a vietii active ne-o petrecem la servici - nepunand in calcul perioada de inactivitate adica somnul)
Si dupa cum vad si tu te-ai bucurat din plin de aspectul pozitiv al acestei cochetarii si te-ai simtit minunat in acesti doi ani fara sa-ti pui problema daca acest aspect al vietii tale l-ar deranja pe prietenul tau (ma rog - fostul, la momentul actual) sau daca ar deranja-o pe prietena lui ocheadele pe care i le arunci pentru ca inevitabil ai contribuit si tu raspunzandu-i si provocandu-l in acelasi timp !!
Pentru el nu pare sa fie o problema deoarece din modul in care se descrie da de inteles ca este capabil de o degajare!!!!!! Dar ar fi important de stiut daca ceea ce afirma chiar gandeste cu adevarat sau sunt doar gogosi pe care ti-i serveste pentru a se justifica!
Dar dupa cum vad eu situatia nici tu nu te-ai dovedit o prietena adevarata:
- De ce l-ai invitat la gratardoar pe el? Stiai ca are o prietena! De ce nu i-ai invitat pe amandoi? Aveai (si ai in continuare) ocazia sa o cunosti si pe ea, sa te straduiesti sa intelegi ce relatie este intre ei, sa incerci sa afli daca pe ea nu ar deranja-o relatia atat de apropiata dintre voi!!!
Dar de ce ma amagesc cu asemenea dileme? Pe tine nu pare sa te intereseze decat propria ta persoana! Dorintele tale sunt singura dilema care te framanta!
Poate o sa ma consideri cam dur la adresa ta dar in toata aceasta discutie nu am simtit nici un moment ca te-ar interesa cu adevarat ce este in sufletul lui ci doar ce intentii are vizavi de persoana ta! Si apropo el macar ti-a justificat comportamentul sau fata de tine intr-un mod perfect logic: ".... zilele astea l-am intrebat daca lui i-ar conveni ca prietena lui sa il insele si a zis ca nu are nimic impotriva cand e cu el e cu el, cand nu, poate sa fie si cu zece ca nu il intereseaza ....." dar nu pot sa nu remarc ca tu ai fost in aceiasi oala si inca nu am auzit justificarea ta! Si foarte probabil ca nici lui nu i-ai dat nici o justificare!
Problema cea mai grava consta in egoismul care zace in majoritatea dintre noi! iar la modul cum prezinti situatia si pui problema presimt ca zace si in tine!
Cati dintre noi nu ne-am considerai inselati, tradati daca partenerul nostru (sotul sau sotia, prietenul sau prietena) ar fi implicat intr-o astfel de cochetarie ??? El ti-a spus foarte clar ca nu-l deranjeaza acest aspect si ca i se pare firesc ca fiecare sa se bucure de orice clipa din viata, el poate accepta libertatea celuilalt!
Nu el este problema ci TU!
ESTI EGOISTA SI EGOCENTRICA: cand este vorba de tine iti accepti anumite libertati si ti se pare firesc dar nu esti dispusa sa accepti libertatea partenerului tau!
Ai probleme grave cu egoul tau!
In momentul actual nu meriti sa fii iubita si nu cred ca ai sanse sa cunosti iubirea INCA!
REANALIZEAZA-TE!
marceltuky
Postat pe 4 Aprilie 2010 10:04
relatiiole la servici nu sint sanatoase. daca merge e frumos, poti fi acuzata ca meritele tale se datoreaza altor lucruri decit eforturile depuse. daca nu merge atunci e si mai problematic, poti sa iei in considerare si schimbarea locului de munca. nu cred ca sinteti maturi nici unul nici altul din moment ce nu reusiti sa rupeti coada pisicii si sa stiti care e relatia care o aveti.
alckimist
Postat pe 4 Aprilie 2010 13:45
De la: alckimist, la data 2010-04-04 13:45:18....relatiiole la servici nu sint sanatoase.......

Depinde de persoane! Fiecare trebuie sa fie constient ce poate sa obtina si ce doreste de la celalalt, si sa fie capabil sa fie sincer cu celalalt (chiar cu riscul de a nu isi vedea visul implinit)
Daca vreunul dintre cei implicati nu isi cunoaste lungul nasului sau este confuz in gandire atunci intradevar este mai sanatos sa se evite o relatie!!!
marceltuky
Postat pe 4 Aprilie 2010 17:12
Daca vrei distractie si sex ...atunci nu mai sta pe ganduri! Daca vrei relatie stabila,dragoste....nu te mai gandii la el! incearca sa te gandesti la altceva ori cauta-ti un iubit! Voi de plictiseala si izolare la servici n-aveti ce face!
SERENA_SOCACIU
Postat pe 4 Aprilie 2010 19:01
Marceltuky ,ai mare dreptate!
nlili79
Postat pe 4 Aprilie 2010 19:43
eu zic ca cel mai bine ar fi sa il intrebi ce urmareste si sa vorbiti deschis despre ce tip de relatie aveti voi doi, stiu e cel mai greu lucru dar macar scapi de o grija
eubarajosOana
Postat pe 4 Aprilie 2010 19:48
De la: eubarajosOana, la data 2010-04-04 19:48:39eu zic ca cel mai bine ar fi sa il intrebi ce urmareste si sa vorbiti deschis despre ce tip de relatie aveti voi doi, stiu e cel mai greu lucru dar macar scapi de o grija
GYPSI
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:22
Analog marceltuky .
Numai ca in un mod sau altul , tu stai si analizezi oare ce vrea ....cand :
puteai sa intrebi
puteai sa blochezi tipul de rel dezvoltata care trezeste curiozitatile de genul
...
Treaba e ca pana la el , tu ce vrei ?

Si legat de el , in ciuda parerilor generale , NICIODATA nu poti fi sigur de ce vrea o alta persoana, cu atat mai putin sti altii care nu cunosc partile . Poate fi orice . Etapizat : poate sti el , poti sti tu ....si abia dupa restul .
Si sansa de a obtine un raspuns corect scade fantastic la fiecare etapa .
Dar pana la el, tu ai o viata, si dc esti dispusa sa o petreci intreband ce vrea x de la tine .... degeaba o cam ai.
_Alexa_
Postat pe 5 Aprilie 2010 01:25
cel mai bine ar fi poate sa incerci sa ai o discutie directa pe tema asta cu el. sa ii spui clar cum stau lucrurile. nu te ajuta nici pe tine nici pe el sa nu stiti ce vreti. daca el vrea o relatie cu tine, e un bun mod sa o aflii, daca nu, macar nu iti pierzi timpul si in orice caz macar te vei elibera spunandu-i lucrurile in fata...
Shadowpath06
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:03
Nu este recomandat sa te incurci cu un coleg de servici. Si intradevar NU vrea ceva serios cu tine.Scuzama dar pare ca mai degraba tu iti doresti asta.Sincer...tipul se joaca doar cu tn si cu sentimentele tale pt ca tu.da Tu ii permiti asa cv.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:59
Draga Crinab2010, ceea ce se intampla la voi acolo este asa numita "amitie amoureuse", asa cum foarte priceputii francezi au numit astfel de relatii! Adica este ori o dragoste prieteneasca ori prietenia care precede dragostae. Dincolo de toate acestea, pot sa-ti spun in cunostinta de cauza (caci am trait o astfel de experienta) ca astfel de relatii nu se prea termina cu happy end (si am si exemplul unor prietene). Sunt mai multe posibilitati (tu alegi care e cea mai aproape de adevar):
- este curios si vrea sa "incerce" si vede el mai incolo daca merita (din punctul lui de veere) sa continue;
- s-ar putea sa vrea sa-si dovedeasca ceva sau sa-si imbunatateasca "palmaresul";
- poate chiar prietenia pe care o simte pentru tine evolueaza spre altfel de sentiment, mai profund. In acest caz, n-ar trebui sa insiste pe chestiunea "delicata" - adica sex; poate ca asta este un test: tine la TINE cu adevarat - atunci trebuie sa te respecte! Dupa ce iti da niste confirmari (pe care tu esti cea mai in masura sa le evaluezi) - poate veni si asta. de regula, daca vrea doar sex sportiv, nu porea rezista la testul abstinentei. In acest caz isi ia talpasita destul de repede, doare (pentru tine) un pic, dar sa vezi ce bine te simti dupa aia! Ti se ia o povara de pe suflet, crede-ma ca stiu ce spun.
In ceea ce priveste comportamentul "in balans" e semn sigur ca vrea "ceva" dar nu a gasit metoda cea mai buna sa obtina, ceea ce inseamna ca nici nu s-a ostenit sa te cunoasca mai bine dincolo de "bulgareala" si are si "scoala"! Dincolo de orice, astfel de relatii la serviciu, mai ales daca devin publice (iar daca nu se termina cu happy end-ul clasic, e si mai si) pot sa-ti dauneze, oamenii sunt foarte dispusi sa creada rau despre ceilalti. Si o vorba soptita cui trebuie (adica cui poate decide ceva) poate sa-ti dauneze cand ti-e lumea mai draga. In final, tu decizi ce va fi, dar e bine sa fii precauta: anumite lucruri o data stricate, nu mai pot fi reparate!
virgeenia
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:23
dupa parerea mea...Crinab2010...baietii/barbatii...uneori le e frica de o relatie serioasa...si eu am avut o relatie asemanatoare...el avea o prietena de 1an...si ne cunosteam de mai mult timp dar nu vorbisem niciodata...si treptat treptat...a inceput sa aibe aceleasi glumite..cu mine...a inceput sa ma ia in brate...sa incerce sa ma sarute...etc...eu il refuzam..pt k stiam k are iubita..si nu imi place sa ma bag peste relatia cuiva..si treptat treptat...a inceput sa imi placa din ce in ce mai mult de el..dupa vreo 2sapt s-a desp de respectiva..k sa fie cu mine...am fost impreuna vreo 8luni(frumoase daca sti sa iei numai partile bune) dupa ce ne-am despartit nu imi dadea pace...ca sa il uit...mereu knd ma vedeam cu el..ma lua in brate...ma pupa...si imi spunea k inca ma iubeste...cineva mi-a spus k o facea doar k sa vada dak mai simt ceva pt el..pui mei..e foarte durereros knd se joaca cineva asa cu tine...parerea mea e ca trebuie sa vorbesti cu el sa vezi ce e in mintea lui..sa vezi dak are iubita...si ar fi mai bine sa nu pui suflet..sa incerci sa iti spui k nu e asa cum vrei u...si poate vei reusi sa nu pui suflet..si sa vezi ce urmareste defapt...o simpla partida de sex..sau o relatie..dar..inca nu stie ce sa faca...(scuze pt cum am scris dar ma si grabeam si asa scriu eu..te pup si iti doresc sa rezolvi situatia)>:D
broscutza_leea
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:34
fetelor multumesc mult pt raspunsurile voastre, aveti dreptate cand spuneti ca vrea numai sex pt ca la concluzia asta am ajuns si eu acum.
Am aflat ca are si prietena de un an si ceva, dar nu de la el pt ca de cate ori il intreb imi zice ca l-am vazut cu alta sau ce, desi nici nu a negat cand eu ii tot bateam apropouri. Azi de exemplu ma tot intreba daca mi-a fost dor de el, daca l-am visat noaptea, ca lui i-a fost dor de mine, dar o spunea pe un ton razand si mai in gluma mai in serios i-am zis ca asa dor mi-a fost de el cat i-a fost si lui de mine. La lucru imi tot spune sa il iau in chirie, sa il chem noaptea la mine, dar eu cand l-am chemat o data in alta parte nu a vrut sa vina.
La lucru colegii nu o sa fie o problema pt ca noi suntem putini angajati si colega de birou ne tot spunea la amandoi ca de ce nu iesim la un suc, de ce nu ne combinam.
Toata relatia noastra in momentul de fata se consuma numai la lucru pt ca dupa aceea se face ca ploua.
O discutie serioasa cu el inca nu pot sa am din cauza felului in care abordeaza lucrurile, dar m-am hotarat sa il las si sa vad pana unde are de gand sa mearga.
crinab2010
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:18
O discutie serioasa cu el inca nu pot sa am din cauza felului in care abordeaza lucrurile, dar m-am hotarat sa il las si sa vad pana unde are de gand sa mearga.


hai sa-tzi spun eu pana unde va merge: o sa vada ca nu obtzine nimic va renuntza si va cauta in alta parte,,,,,,,,,,,,,,,,,,nu mai insista esti pentru el doar o "mica distractzie" pentru ca timpul sa-i treaca mai repede la job
Dontyyy
Postat pe 9 Aprilie 2010 15:33
De la: crinab2010, la data 2010-04-09 15:18:41... aveti dreptate cand spuneti ca vrea numai sex pt ca la concluzia asta am ajuns si eu acum...
.

E bine ca ai ajuns in sfarsit la o concluzie! Ce vei face in continuare depinde de tine!
Poti sa alegi distractia (multe fete aleg aceasta cale chiar daca in discutii sau pe forumuri se dau mari moraliste) dar nu spera sa ai parte de fidelitate din partea sotului pe viitor! Prin decizia pe care o lua acum iti vei declina o anumita viziune asupra libertatii relatiilor sexuale!
Cat esti dispus sa oferi in viata atat meriti sa si primesti inapoi!
marceltuky
Postat pe 10 Aprilie 2010 10:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu 46 iar el 36 dragostea nu are varsta 79 De la: Max2 26 Noiembrie 2011 23:12
Totul sa sfarsit.......... 24 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 00:36
invitatie in oras 21 De la: yumy 28 Aprilie 2011 09:11
ce e de facut? 5 De la: scorpyow10 7 Mai 2009 22:38
Impas 3 De la: jenesaispas 27 Septembrie 2009 09:58