Setari Cookie-uri

Comunicarea inr-o relatie..

Buna ziua. As dori si eu niste sfaturi... Am o rel la distanta.. el e plecat intr-un oras iar eu in altul... Vb zilnic la telefon numai ca nu MAI avem ce ne spune.. trecem printr-o perioada grea.. ce e de facut ?? ne iubim foarte mult si nu vrem sa ne despartim,.. credeti ca ar fi bine sa o mai rarim cu vb? sa vb la 2- 3 zile?.. ca poate asa VOM avem ce sa ne spunem ASTEPT SFATURILE voastre

multumesc frumos
Biencutzza
Postat pe 11 Martie 2010 11:27
cum adica nu mai aveti ce sa va spuneti???
inseamna ca eu sufar de logoree?
sincer incercati sa vb despre orice numai sa existe o comunicare!cum ti-a mers in ziua respectiva...ce intamplari ai avut...
one_size
Postat pe 11 Martie 2010 11:34
De la: Biencutzza, la data 2010-03-11 11:27:36 ne iubim foarte mult si nu vrem sa ne despartim,..




esti sigura ca e valabil si in cazul lui?
Shhh
Postat pe 11 Martie 2010 11:36
Sigur ca sunt foarte sigura..
Biencutzza
Postat pe 11 Martie 2010 11:39
Efectiv nu avem, subiecte ce putem sa facem pe azi pe maine..:(
Biencutzza
Postat pe 11 Martie 2010 11:41
aveti o relatie la distanta in sensul ca nu va cunoasteti personal, ci doar internet/telefon? vb si voi mai rar...
Shhh
Postat pe 11 Martie 2010 11:48
A nuu.. ne cunoastem ne-am vazut.. suntem din acelasi orash amndoi suntem plecati din tara el e intr-un orash iar eu in altul...si cum am zis vb zilnic..Dar nu prea mai avem ,ce vb.. ma gandesc ca trecem prin aceste momente deoarece nu mai avem rabdare pana ne vedem.. mai mereu, ne certam eu o incep ii reprosez ca nu imi palce cum e.. chesti de genul acesta...De iubit ma iubeste asta stiu...
Biencutzza
Postat pe 11 Martie 2010 11:51
De la: Biencutzza, la data 2010-03-11 11:27:36Buna ziua. As dori si eu niste sfaturi... Am o rel la distanta.. el e plecat intr-un oras iar eu in altul... Vb zilnic la telefon numai ca nu MAI avem ce ne spune.. trecem printr-o perioada grea.. ce e de facut ?? ne iubim foarte mult si nu vrem sa ne despartim,.. credeti ca ar fi bine sa o mai rarim cu vb? sa vb la 2- 3 zile?.. ca poate asa VOM avem ce sa ne spunem ASTEPT SFATURILE voastre

multumesc frumos

cum adica va iubiti f mult,dar nu aveti ce va spune?si simplul fapt ca ii auzi vocea,conteaza foarte mult.distanta este un test ,dur dar corect.iti poate arata ceea ce exista cu adevarat intre voi...daca va iubiti asa cum spuneti va trebui sa luptati amandoi pentru a va pastra relatia.si asta implica si multa comunicare,chiar daca sunt si perioade mai grele.
ella13
Postat pe 11 Martie 2010 12:04
da nu e deajuns ca sunteti la nu stiu cati km distanta, tu il mai si certi. e normal sa se raceasca treburile, el nu mai stie ce sa spuna ca poate tu iar o iei razna si incepi cearta. mai bine lasa deoparte certurile si cicaleala, iar atunci cand nu mai aveti ce va spune ia'ti la revedere si inchide, nu cauta ca subiect de discutie o cearta. las'o mai moale, fi'i mai intelegatoare, intreaba'l cum e acolo, cum e la munca, pupa'l si tu in fund cum se spune ca altfel isi va gasi repede pe alta. cu tine ce sa vorbeasca daca mereu ai chef de hartza. nu incerca sa'l schimbi, pt ca nu ai sa reusesti, mai devreme sau mai tarziu va reveni la vechile obiceiuri. pe barbat il accepti asa cum e, iar daca vrei sa faca cum spui tu nu bate cu pumnul in masa ci fi'i hoata si perversa.
Shhh
Postat pe 11 Martie 2010 12:14
De la: Biencutzza, la data 2010-03-11 11:27:36Buna ziua. As dori si eu niste sfaturi... Am o rel la distanta.. el e plecat intr-un oras iar eu in altul... Vb zilnic la telefon numai ca nu MAI avem ce ne spune.. trecem printr-o perioada grea.. ce e de facut ?? ne iubim foarte mult si nu vrem sa ne despartim,.. credeti ca ar fi bine sa o mai rarim cu vb? sa vb la 2- 3 zile?.. ca poate asa VOM avem ce sa ne spunem ASTEPT SFATURILE voastre

multumesc frumos




Cum naiba nu ai ce sa mai spui ,ce sa mai vorbiti ...??
Eu vbeam de dimineatza pana noaptea la 2 3 dimineatza ,pe net cu fostu' si niciodata nu se terminau subiectele ....tot timpu gaseam ceva de vorbit ! ( eu nu sunt in tara )
Mai si vbeam de vreo 2 3 ori la telefon ....in unele zile ....
blaa
Postat pe 11 Martie 2010 12:19
[Exact asta si vreu sa fac Shhh.. multumesc pt sfaturi
Biencutzza
Postat pe 11 Martie 2010 12:22
Tu nu intelgi ca mai mereu ne certam,..eu mai mereu ii reprosam .. sunt cam impulsiva ce sa ine mai zicem
Biencutzza
Postat pe 11 Martie 2010 12:25
De la: Biencutzza, la data 2010-03-11 12:25:01Tu nu intelgi ca mai mereu ne certam,..eu mai mereu ii reprosam .. sunt cam impulsiva ce sa ine mai zicem



Pai si eu sunt impulsiva si cautam scandal ,dar ma lasa sa ma calmez si reluam discutiile !
Depinde si cum e el ....
Si nu inteleg ...dc te agiti tu si el dc nu se agita ???
Comunicarea inseamna 2 persoane ...in cazul de fata el ...El ce iti zice cand vorbiti ?
blaa
Postat pe 11 Martie 2010 12:32
De la: Biencutzza, la data 2010-03-11 12:25:01Tu nu intelgi ca mai mereu ne certam,..eu mai mereu ii reprosam .. sunt cam impulsiva ce sa ine mai zicem

o relatie nu poate trai cu certuri,reprosuri si impulsivitate...devii certareata si cicalitoare si nimanui nu-i place asta,fie barbat sau femeie.sper sa nu te superi,dar cred ca ar trebui sa te schimbi,altfel il vei pierde in mod sigur.
ella13
Postat pe 11 Martie 2010 12:32
[Pai vb ce ai facut azi ..nah. Problema e ca eu ma suapr foarte repde daca nu mai avem subiecte sa vb el normal ca zice bine hai mai vb mai tarziu si mie imi sare tandura.. ,, a ai treaba'' nu vrei sa vb....sunt aiurea eu treb sa ma schimb, neaparat dar nush cum sa fac nush e foarte greu.
Biencutzza
Postat pe 11 Martie 2010 12:38
De la: Biencutzza, la data 2010-03-11 12:38:41[Pai vb ce ai facut azi ..nah. Problema e ca eu ma suapr foarte repde daca nu mai avem subiecte sa vb el normal ca zice bine hai mai vb mai tarziu si mie imi sare tandura.. ,, a ai treaba'' nu vrei sa vb....sunt aiurea eu treb sa ma schimb, neaparat dar nush cum sa fac nush e foarte greu.



Pai inseamna ca la tine este problema ,dar dupa parerea mea comunicarea tine de amandoi ,nu numai de tine ..bine ca in general baietii,spun ce au de spus si la revedere,dar ....nush.tot nu m.i se pare ...ceva normal .Eu sunt o persoana care comunica foarte mult mai ales cu iubitu' meu .....
blaa
Postat pe 11 Martie 2010 12:55
Poate ar trebui sa intelegi ca , comunicarea intr-o relatie inseamna mult mai mult decat sa vorbiti n ore despre vreme. Inseamna si sa va marturisiti sentimentele, gandurile, multumirile si nemultumirile. Inseamna si sa va intelegi dintr-o privire sau dintr-un gest de-al lui sa intelegi ceva ce altcineva ti-ar spune intr-o jumatate de ora.

Iar tu fortezi comunicarea aceea banala, care, sa fim sinceri, cat de mult comunica din ce suntem noi? Probabil din nesiguranta. Probabil nesiguranta e indusa de absenta. Probabil ti-e teama ca distanta va va desparti. Sau poate nu. Poate sunt alte lucruri. De ce nu incerci sa identifici de ce esti atat de suparata cand nu mai aveti subiecte banale de dezbatut? (ce faci zi de zi e un subiect banal, in sensul de comun) Si apoi sa-i spui temerile tale? (asta fiind comunicare pe un plan mai avansat).
kitty_krieger
Postat pe 11 Martie 2010 12:57
uite eu ma exprimam mult mai bine prin mesaje, cand era al meu plecat. de ce? pt ca era exact ca tine. cand vb la telefon ma omora cu intrebarile ce am facut, cat am stat, da de ce am stat 10 min si nu 5, cu cine m'am intalnit, cat am vb, despre ce am vb, ce am mancat, ce am kkt.... ma enervau la culme intrebarile lui, el nu avea ce'mi spune in afara de munca si casa, iar pe mine ma toca cu gelozia si posesivitatea. de aia preferam intr'un mesaj sa'i scriu mai simplu gandurile mele, ce am facut, ce am patit, sa'' intreb pe el anumite lucruri, pt ca stiam ca asa nu va sari ca ars si va tipa si se va enerva iar eu la randul meu nu mai eram cu nervii intinsi la maxim. acu trebuie sa intelegi si tu ca posesivitatea ta nu va duce la nici un rezultat bun. impune'ti sa nu mai fii geloasa, intelege ca oricum el daca vrea te inseala si tu nu ai cum sa afli, incearca sa ai incredere in el, sa'ti intre bine in cap ca mai devreme sau mai tarziu totul se va termina dar nu trebuie sa'i grabesti sfarsitul, bucura'te de relatie, lasa capriciile. gelozia e boala grea dar tine'o tu sub papuc nu o lasa sa te conduca. fii TU propria stapana nu sentimentele tale. dar ma rog, tu ai observat cum decurg treburile intre voi de cand ai inceput cu crizele?
Shhh
Postat pe 11 Martie 2010 13:07
De la: kitty_krieger, la data 2010-03-11 12:57:04Poate ar trebui sa intelegi ca , comunicarea intr-o relatie inseamna mult mai mult decat sa vorbiti n ore despre vreme. Inseamna si sa va marturisiti sentimentele, gandurile, multumirile si nemultumirile. Inseamna si sa va intelegi dintr-o privire sau dintr-un gest de-al lui sa intelegi ceva ce altcineva ti-ar spune intr-o jumatate de ora.

blaa
Postat pe 11 Martie 2010 13:08
Pai normal ca nu mai aveti ce sa va spuneti....dupa 5 minute de vorbit la telefon..se termina si activitatile care le-ai facut in ziua respectiva si se termina si declaratiile de dragoste si gata.
Inchizi telefonul si suni a doua zi :P
Nu trebuie sa vorbiti catee 3 ore ca nu aveti ce sa va spuneti...logic.
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Martie 2010 13:35
De la: Biencutzza, la data 2010-03-11 12:38:41[Pai vb ce ai facut azi ..nah. Problema e ca eu ma suapr foarte repde daca nu mai avem subiecte sa vb el normal ca zice bine hai mai vb mai tarziu si mie imi sare tandura.. ,, a ai treaba'' nu vrei sa vb....sunt aiurea eu treb sa ma schimb, neaparat dar nush cum sa fac nush e foarte greu.


tu chiar trebuie sa incetezi cu chestii de genul asta caci o sa il pierzi!
incearca sa nu te mai enervezi asa repede..poate spune asta ca nu are ce sa mai zica sau de frica sa nu te apuce iar si sa va certati!
incearca sa il suprinzi si tu cu un mesaj placut...:P
one_size
Postat pe 11 Martie 2010 20:14
one_size
Postat pe 11 Martie 2010 20:14
De la: Biencutzza, la data 2010-03-11 12:38:41[Pai vb ce ai facut azi ..nah. Problema e ca eu ma suapr foarte repde daca nu mai avem subiecte sa vb el normal ca zice bine hai mai vb mai tarziu si mie imi sare tandura.. ,, a ai treaba'' nu vrei sa vb....sunt aiurea eu treb sa ma schimb, neaparat dar nush cum sa fac nush e foarte greu.

Tu vrei sa-l tii cat mai multe ore la telefon! Ok, puteti sa vb despre un film care tocmai l-ai vizionat si ti-a placut, o stire care ti-a captat atentia, o carte pe care tocmai ai inceput-o, etc
miss_darine
Postat pe 11 Martie 2010 22:08
nu e un inceput bun... vorbiti despre orice....
dragdana
Postat pe 13 Martie 2010 18:41
uite ce-ti propun eu:intalniti-va fiecare cu altcineva!e un test,asa iti vei da seama dk "mai aveti ce va spune unul-altuia".propune-i asta!
kudika134283
Postat pe 16 Martie 2010 11:03
De la: Biencutzza, la data 2010-03-11 11:27:36Buna ziua. As dori si eu niste sfaturi... Am o rel la distanta.. el e plecat intr-un oras iar eu in altul... Vb zilnic la telefon numai ca nu MAI avem ce ne spune.. trecem printr-o perioada grea.. ce e de facut ?? ne iubim foarte mult si nu vrem sa ne despartim,.. credeti ca ar fi bine sa o mai rarim cu vb? sa vb la 2- 3 zile?.. ca poate asa VOM avem ce sa ne spunem ASTEPT SFATURILE voastre

multumesc frumos



NU neaparat,discutati despre ce a-ti facut in ziua respectiva,discuti mai scurte,dar mai dese;).
cami_goanga10
Postat pe 27 Martie 2010 00:54
vorbiti mai rar si se va rezolva de la sine
oana84onutza
Postat pe 28 Martie 2010 00:51
daca zici ca inca va iubiti la fel si va doriti sa continuati rel discutati in primul rand ce va deranjeaza pe fiecare lui ar tb sa ii zici lucrurile astea la care nu stii rasp nu noua pe forum discuta cu el toate astea si vei vedea ca se va imbunatati rel si chiar veti gasi o rezolvare si veti avea ce sa discutati dar cred totusi ca chiar daca vb in fiecare zi tot se gaseste ce sa vb imposibil sa nu aveti subiecte
ratzusk_18
Postat pe 28 Martie 2010 13:42
nu stiu ce li se pare unora asa de imposibil ca...2 oameni chiar sa nu mai aiba ce vorbii unul cu altul!!...
...eu inteleg perfect...
...nu mai aveti ce sa va spuneti asta e!!..totul s/a terminat!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 15:19
cand 2 oameni nu au ce sa isi spuna unul altora...relatia lor e incheiata!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP!!!:( 11 De la: Emmilia 12 Decembrie 2013 19:42
Pierduta in suferinta 8 De la: girisci 21 Ianuarie 2009 12:43
Fidelitatea..un termen relativ!!! 16 De la: tzache 21 Septembrie 2009 13:10
Ce vor barbatii?? 57 De la: radualin22 19 Septembrie 2011 22:29
iubiri imposibile 27 De la: perce_neige 25 Noiembrie 2010 21:48