Setari Cookie-uri

HELP

Buna. Am 22 de ani. De curand m-am despartit dupa o relatie de 5 ani de o persoana care are 25 de ani. A fost si frumos si urat. Mai pe scurt: primul an a fost super, dupa al doilea an m-a lasat pentru o colega de facultate. 5 luni nu am vb deloc desi eram in aceeasi gasca. el era cu cate una pe fiecare luna, eu cu nimeni. Dupa 5 luni a venit la mine s ne impacam. bineinteles ca am picat. Dupa alte 5 luni iar m-a lasat tot el pe motiv ca vrea sa isi traiasca viata, care de fapt era o minora. Apoi iar a venit plangand sa ne impacam dupa o luna. Pana in prezent (inca 2 ani) am fost impreuna, incepuse sa fie bine pana de curand cand au intervenit persoane din familia lui si iar s-a descotorosit de mine. De cate ori am vrut eu s fac pasul asta nu a vrut el. Acum iar sufar ca naiba. Amandoi suntem constienti ca s-a terminat de tot. Suferinta persista. Ce ma sfatuiti sa fac.
mcALINA
Postat pe 14 Martie 2010 22:58
Sa-l trimiti sa se plimbe prin padure cu ursul, nu-i poama buna
arhanghel
Postat pe 15 Martie 2010 00:40
Detaseaza'te si inchide orice cale de comunicare cu el ( inclusiv sa nu il mai vezi )....
blaa
Postat pe 15 Martie 2010 01:26
mai bine...singura.
ella13
Postat pe 15 Martie 2010 13:26
sa dai acatiste de bogdaproste ca ai scapat de el
miss_darine
Postat pe 15 Martie 2010 13:41
De la: miss_darine, la data 2010-03-15 13:41:43 sa dai acatiste de bogdaproste ca ai scapat de el

da de ce ma?ca la pariu ca il vrea inapoi!
eu zic sa te rogi sa ai putere cand vine din nou la tine sa ii f...una sa nu mai indrazneasca se te considere rezerva lui!
one_size
Postat pe 15 Martie 2010 13:59
adevarul cam asta este, ca in sufletul meu mi-as dori sa vina iar dar ma lupt cu mine sa il dau naiba dk il voi mai vedea vreodata. orice cale de comunicare am rupt c el si inclusiv cu prietenii lui. dar am momente cand imi aduc aminte clipele frumoase si ma apuca disperarea, imi vine s musc din telefon. ma mai si implicase in fam lui, mai avea putin si ma facea sa ma atasez si de pisica lui , ma lua peste tot. si fam lui se purta foarte frumos. si dupa ce mi-a dat papucii tot el era suparat si pana acum cateva zile imi intreba prietenele cum ma simt, dk st bine, si alte porcarii dastea. nu inteleg de ce. ori ii era mila ori are ceva la cap ca eu nu m-am vaitat la el sa se impace cu mine. oribil sa sti ca cineva nu te mai vrea, te simti legat de maini si de picioare. nici nu mai stiu ce sa fac sa il uit mai repede.
mcALINA
Postat pe 15 Martie 2010 17:27
De la: one_size, la data 2010-03-15 13:59:00
De la: miss_darine, la data 2010-03-15 13:41:43 sa dai acatiste de bogdaproste ca ai scapat de el

da de ce ma?ca la pariu ca il vrea inapoi!
eu zic sa te rogi sa ai putere cand vine din nou la tine sa ii f...una sa nu mai indrazneasca se te considere rezerva lui!

mai tu chiar esti mama omida
miss_darine
Postat pe 15 Martie 2010 18:49
De la: mcALINA, la data 2010-03-15 17:27:03adevarul cam asta este, ca in sufletul meu mi-as dori sa vina iar dar ma lupt cu mine sa il dau naiba dk il voi mai vedea vreodata. orice cale de comunicare am rupt c el si inclusiv cu prietenii lui. dar am momente cand imi aduc aminte clipele frumoase si ma apuca disperarea, imi vine s musc din telefon. ma mai si implicase in fam lui, mai avea putin si ma facea sa ma atasez si de pisica lui , ma lua peste tot. si fam lui se purta foarte frumos. si dupa ce mi-a dat papucii tot el era suparat si pana acum cateva zile imi intreba prietenele cum ma simt, dk st bine, si alte porcarii dastea. nu inteleg de ce. ori ii era mila ori are ceva la cap ca eu nu m-am vaitat la el sa se impace cu mine. oribil sa sti ca cineva nu te mai vrea, te simti legat de maini si de picioare. nici nu mai stiu ce sa fac sa il uit mai repede.



Ce a fost a fost!nu te mai gandii ,ca degeaba o faci .
Daca pe el il doare la basca,pe tine dc nu te-ar durea ???
Timpu ' vindeca ....nu poti sa il uiti dupa o zi pe alta ....
Daca intreaba,sa fie sanatos,ce treaba ai tu...cu ce face el ?
Vezi'ti de treaba ta ...
blaa
Postat pe 15 Martie 2010 19:32
De la: mcALINA, la data 2010-03-15 17:27:03adevarul cam asta este, ca in sufletul meu mi-as dori sa vina iar dar ma lupt cu mine sa il dau naiba dk il voi mai vedea vreodata. orice cale de comunicare am rupt c el si inclusiv cu prietenii lui. dar am momente cand imi aduc aminte clipele frumoase si ma apuca disperarea, imi vine s musc din telefon. ma mai si implicase in fam lui, mai avea putin si ma facea sa ma atasez si de pisica lui , ma lua peste tot. si fam lui se purta foarte frumos. si dupa ce mi-a dat papucii tot el era suparat si pana acum cateva zile imi intreba prietenele cum ma simt, dk st bine, si alte porcarii dastea. nu inteleg de ce. ori ii era mila ori are ceva la cap ca eu nu m-am vaitat la el sa se impace cu mine. oribil sa sti ca cineva nu te mai vrea, te simti legat de maini si de picioare. nici nu mai stiu ce sa fac sa il uit mai repede.


draga mea...in cazul asta trebuie sa te consideri norocoasa daca nu te mai vrea....nu sa te simti oribil...treci mai departe si nu ii mai permite sa se apropie de tine...sub nicio forma....clipele frumoase nu le vei uita,ar fi ci pacat...chiar tu spui ca au fost frumoase...dar lasa-le acolo,in trecut...nu incerca sa le aduci in prezent,nu vor mai fi la fel niciodata....pur si simplu mergi mai departe
_oktober_
Postat pe 15 Martie 2010 19:51
nu are rost nici daca vine in genunchi no sa mai mearga niciodata dupa cite tia facut e clar tre sa treci peste incearca sa fii cu altul cu asta nu sa o scoti la capat niciodata uitalllllll
kudika123138
Postat pe 15 Martie 2010 19:56
Va multumesc pentru incurajari si sper s imi dea Dumnezeu puterea sa trec peste si cel mai important sa reusesc sa imi impun mie asta. Cel mai oribil e ca noaptea visez numai prostii ca vine la mine sa ne impacam, ca suntem impreuna ....si cand ma trezesc sunt foarte agitata si imi vine sa ma dau cu capul de pereti. Mai nou el s-a dat la ceolega mea de facultate pe care o intreba de mine dk sunt bine si restul..... e oribil. A fost primul si singurul din viata mea sexuala si acum ma gandesc la o aventura cu cineva ...poate voi mai uita.
mcALINA
Postat pe 17 Martie 2010 13:01
De la: mcALINA, la data 2010-03-17 13:01:53Va multumesc pentru incurajari si sper s imi dea Dumnezeu puterea sa trec peste si cel mai important sa reusesc sa imi impun mie asta. Cel mai oribil e ca noaptea visez numai prostii ca vine la mine sa ne impacam, ca suntem impreuna ....si cand ma trezesc sunt foarte agitata si imi vine sa ma dau cu capul de pereti. Mai nou el s-a dat la ceolega mea de facultate pe care o intreba de mine dk sunt bine si restul..... e oribil. A fost primul si singurul din viata mea sexuala si acum ma gandesc la o aventura cu cineva ...poate voi mai uita.


Shhh
Postat pe 17 Martie 2010 14:13
De ce, Doamne iarta-ma, va aduceti aminte doar clipele frumose? Dar cand te-a lasat prima oara pentru colega.. cum a fost? Dar cand te-a lasat a doua oara ca "sa-si traiasca viata" (cu tine era mort, sa inteleg).. cum a fost? Dar cand nu dormeai, cand plangeai, cand te rugai, te umileai.. cum a fost?
Si culmea! Mai vrei o data!
Desigur ca va veni si a 4 oara sa va impacati. Ca doar mereu ai fost acolo unde te-a lasat. Precum vorba. "cum ma pune, asa stau".
Adevarul e ca, orice sfat ai primi aici, daca tu nu te schimbi, degeaba.
Grrr, ce usa i-as da peste ochi!
rashela
Postat pe 17 Martie 2010 15:27
De la: one_size, la data 2010-03-15 13:59:00
De la: miss_darine, la data 2010-03-15 13:41:43 sa dai acatiste de bogdaproste ca ai scapat de el

da de ce ma?ca la pariu ca il vrea inapoi!
eu zic sa te rogi sa ai putere cand vine din nou la tine sa ii f...una sa nu mai indrazneasca se te considere rezerva lui!


tu nu esti rezerva nimanui....ai face o mare greeala daca i-ai da si a 4-a sansa...deja i-ai dat prea multe dupa parerea mea...iar daca a fost capabil sa renunte asa usor la tine ba pentru o colega..ba pentru libertate...atunci inseamna ca nu ii pasa de tine...si nu are rost sa stai langa cineva care nu ii pasa de cel de langa el...nu merita 2 lei baiatul asta ...cu timpul oricum o sa il uiti...iar daac o sa te gandesti la ce rele ti-a facut si nu la clipele frumoase atunci o sa iti vine si mai usor...ca mai importante sunt clipele rele decat cele frumoase...stii cum se spune...un lucru rau facut anuleaza zece lucruri bune...asa ca ia si te gandeste ca meriti mult mai mult...

iar ce tine de aventura...e o idee foarte foarte proasta...nu o sa te ajute cu nimic...ba dincontra...dupa ca ai sa o faci o sa te gandesti si mai mult la fostul...o sa iti para rau ca ai avut acea aventura si o sa iti doresti sa te impaci cu el ...

dar decizia finala iti apartine numai tie...si barbati sunt cat vezi cu ochii...poate mult mai buni si care stie sa respecte o fata si sa o iubeasca...ai grija de tine
argint_viu
Postat pe 17 Martie 2010 19:17
De la: mcALINA, la data 2010-03-17 13:01:53Va multumesc pentru incurajari si sper s imi dea Dumnezeu puterea sa trec peste si cel mai important sa reusesc sa imi impun mie asta. Cel mai oribil e ca noaptea visez numai prostii ca vine la mine sa ne impacam, ca suntem impreuna ....si cand ma trezesc sunt foarte agitata si imi vine sa ma dau cu capul de pereti. Mai nou el s-a dat la ceolega mea de facultate pe care o intreba de mine dk sunt bine si restul..... e oribil. A fost primul si singurul din viata mea sexuala si acum ma gandesc la o aventura cu cineva ...poate voi mai uita.


Nu o aventura te va face sa uiti . O relatie frumoasa te va face sa uiti. Nu incerca sa "copiezi" ce face el. Un barbat la 25 de ani poate sa aibe 30 de relatii si sa nu sufere. Sa nu ii pese de niciuna. Pt o fata nu e la fel. Numai o relatie frumoasa in care sa fii pe primul plan te va face fericita. Chiar daca a fost primul si nu il vei uita niciodata o sa iti dai seama mai tarziu ca nu merita sa ii acorzi atatea sanse.
ilovethisgame
Postat pe 18 Martie 2010 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
atunci cum? 3 De la: ella_c 20 Aprilie 2009 10:32
o sansa pentru un suflet prea mic ca sa spuna ce-l doare 3 De la: samara_b 13 Iulie 2009 07:20
feel lonely 26 De la: maimai_no1 18 August 2011 03:08
curiozitate 39 De la: Lorena26 1 Iulie 2009 00:44
Fetelor,care au fost cele mai frumoase declaratii de dragoste primite? 3 De la: SweetHappyButterfly 25 Martie 2009 14:47