Setari Cookie-uri

De ce exista foste relatii pe care nu le putem uita nicicum?

Personal, am patit-o! Exista o fosta relatie pe care efectiv nu mi-o pot scoate din cap. Au trecut 3 ani de zile, nu ne-am mai vazut nici macar o secunda si cu toate astea NU REUSESC SA MI-L SCOT DIN MINTE! Momente petrecute impreuna, senzatii pe care le retraiesc...Mai rau e si faptul ca am o relatie de vreo 2 ani cu altcineva la care pot spune ca tin, dar totusi...cand ma gandesc la domnul X. innebunesc...
Anyone, someone....?Ati mai patit-o si voi cumva?
Charlie_B
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:59
De la: Charlie_B, la data 2009-01-22 14:59:08Personal, am patit-o! Exista o fosta relatie pe care efectiv nu mi-o pot scoate din cap. Au trecut 3 ani de zile, nu ne-am mai vazut nici macar o secunda si cu toate astea NU REUSESC SA MI-L SCOT DIN MINTE! Momente petrecute impreuna, senzatii pe care le retraiesc...Mai rau e si faptul ca am o relatie de vreo 2 ani cu altcineva la care pot spune ca tin, dar totusi...cand ma gandesc la domnul X. innebunesc...
Anyone, someone....?Ati mai patit-o si voi cumva?


si de ce v-ati despartit? ce ramane dupa o relatie, sau un anumit tip de legatura, depinde mult de motivul pt care nu mai sunteti impreuna.
DeeaCatalina
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:38
yep................si eu de 3 ani nu pot uita un tip nicicum........si nu l-am mai vazut niciodata.........dar eu m-am obisnuit...........am auzit ca el vrea sa se insoare.........si nu stiu de ce o cunostinta comuna care se mai intalneste ocazional cu el m-a intrebat din senin daca nu am de gand sa il sun totusi sa iesim macar la o cafea inainte sa se insoare................zic ca nu stiu de ce, pentru ca nu vorbesc de loc despre el, cu atat mai putin cu acea cunostinta.........si mi s-a parut ciudat ce-i veni..........
dienuta_nou
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:44
Da, dar eu am mandria care ma bandajeaza - etete, adica daca el nu se mai gandeste la mine, de ce sa fiu eu aia fraiera?
Kathara
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:52
De la: Charlie_B, la data 2009-01-22 14:59:08Personal, am patit-o! Exista o fosta relatie pe care efectiv nu mi-o pot scoate din cap. Au trecut 3 ani de zile, nu ne-am mai vazut nici macar o secunda si cu toate astea NU REUSESC SA MI-L SCOT DIN MINTE! Momente petrecute impreuna, senzatii pe care le retraiesc...Mai rau e si faptul ca am o relatie de vreo 2 ani cu altcineva la care pot spune ca tin, dar totusi...cand ma gandesc la domnul X. innebunesc...
Anyone, someone....?Ati mai patit-o si voi cumva?
IN VIATA INTALNESTI O SINGURA DATA IUBIREA,sunt si norocsii care au si a doua sansa
nor_pufos
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:30
si eu am avut o relatie de 3 ani care s a terminat in urma cu 2 ani..atunci am suferit mult dar mi a mai trecut..acum culmea dupa 2 ani ma tot gandesc la el,noi ne am mai vazut asa intre timp am mai vb dar niciodata de o impacare desi eu mi as dori...:(
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:53
Sincer,ne-am despartit intr-un mod ciudat, rece si banal...La telefon, pentru niste situatii temporare care aveau sa apara in termen de cateva luni de-abia....Suntem orgoliosi amandoi, de la convorbirea respectiva nu am mai vorbit si nu ne-am mai vazut niciodata.Am convenit sa ne despartim...La ora actuala nu stiu ce face, daca e cu cineva, daca e deja insurat , stiu doar ca nu ma pot opri in a ma gandi la el....Daca l-as vedea....nu stiu ce as face...Efectiv, nu stiu...probabil mi s-ar inmuia genunchii si as fi un caz pierdut...Si-ar da seama imediat...
Ce ati face in locul meu?
Charlie_B
Postat pe 22 Ianuarie 2009 22:58
uita-l!in 3 ani,el te-a uitat,tu ce astepti?poate ca s-a insurat,poate ca nu,important e ca isi traieste viata,pe cand tu stai pe loc,viata trece pe langa tine.si pt ce?pt o himera?
dana_mv
Postat pe 22 Ianuarie 2009 23:05
Sunt cu altcineva de 2 ani de zile si crede-ma...asa inceput de relatie mai vezi numai in filme. Si in ziua de astazi incerca sa imi faca pe plac din toate punctele de vedere, vrea sa ma ceara in casatorie si sa traim fericiti pana la adanci batraneti.
Si totusi, eu... Tin la el, incerca sa fac lucrurile sa mearga bine, dar....fostul...Ma obsedeaza...
Charlie_B
Postat pe 22 Ianuarie 2009 23:10
glumesti,nu?nimeni nu poate fi asa fraier,scuza-mi expresia,dar sunt socata.ai fericirea la picioare si vrei sa-i dai cu piciorul pt ce,pt cine?...pt un nimeni care te-a lasat?asta nu e iubire,e obsesie.revino-ti!
dana_mv
Postat pe 22 Ianuarie 2009 23:14
Pentru Deep_Bite: Sunt foarte orgolioasa si crede-ma ca decat sa-mi contactez fostul prefer sa ma tarasc pentru restul vietii mele ca un melc...
Asta e consolarea mea atunci cand ma cuprinde tristetea foarte tare...Si ma mai gandesc la chestii in genul: poate e fericit si nici macar nu isi mai aduce aminte de mine, dar STIU, undeva inauntrul meu ca nu e asa...
Charlie_B
Postat pe 22 Ianuarie 2009 23:16
Te cred...ceva nu e in regula si de aceea evit sa ma despart de prietenul meu.L-as rani enorm,ma iubeste mult, dar...ma crezi ca desi situatia ar trebui sa fie roz, eu totusi ma simt neimplinita?
Charlie_B
Postat pe 22 Ianuarie 2009 23:19
Pentru Dienuta...Sper ca nu ma lasi fara o continuare...
Charlie_B
Postat pe 22 Ianuarie 2009 23:21
De la: Charlie_B, la data 2009-01-22 23:21:23Pentru Dienuta...Sper ca nu ma lasi fara o continuare...
pai nu e nicio continuare..........el locuieste in alt oras de vre-un an jumate..........am auzit ca vrea sa se insoare...........frate-sau imi spune si acuma 'cumnatica' daca ne intalnim, intamplator (cam de 2 ori pe an)...........


tot asa..........am mandrie si orgoliu.....nu il sun.............acuma si eu am pe cineva.........tin la el...........dar cam atat...........



ziceam ca e ciudat ce-i veni cunostinte-i respective..............ma intrebam atunci daca o fi intrebat el ceva de mine de i s-a pus respectivei pata ca ar trebui sa iesim la o cafea.........

dar na...........cum eu am numarul lui de telefon, il are si el pe al meu..........sau oricum il au multi
are id de mess...........so on


deci nu ma simt ca ar trebui sa-l bazai la cap...........daca nu vrea sa se insoare sa hatarasca el ca nu vrea.........nu ma priveste pe mine..........


asta insinua respectiva.......ca de ce nu ii dau un tel........ca il las asa sa se insoare.........??????????????????

dah.............ce ar vrea sa fac?


dienuta_nou
Postat pe 22 Ianuarie 2009 23:43
De la: Charlie_B, la data 2009-01-22 22:58:55Sincer,ne-am despartit intr-un mod ciudat, rece si banal...La telefon, pentru niste situatii temporare care aveau sa apara in termen de cateva luni de-abia....Suntem orgoliosi amandoi, de la convorbirea respectiva nu am mai vorbit si nu ne-am mai vazut niciodata.Am convenit sa ne despartim...La ora actuala nu stiu ce face, daca e cu cineva, daca e deja insurat , stiu doar ca nu ma pot opri in a ma gandi la el....Daca l-as vedea....nu stiu ce as face...Efectiv, nu stiu...probabil mi s-ar inmuia genunchii si as fi un caz pierdut...Si-ar da seama imediat...
Ce ati face in locul meu?

poate nu a fost sa fie, daca v-ati certat pt niste lucruri marunte, cum ati fi reactionat cand apareau probleme serioase?comunicarea e f importanta intr-o relatie, impreuna cu increderea.nu te mai tortura, ia lucrurile asa cum sunt.
DeeaCatalina
Postat pe 23 Ianuarie 2009 01:00
Astazi m-am trezit intr-o stare psihica deosebit de imbucuratoare...Da-l naibii!!!
Daca lui nu ii pasa, de ce mi-ar mai pasa mie, nu?
O sa iau lucrurile exact asa cum sunt...Start living!




P.S.Autosugestia ajuta infiorator de mult!Totusi, sper sa nu revin la vechile ganduri...
Charlie_B
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:04
sincer nu am patit asta........... dar kred k e foarte nasol .......

Postat pe 23 Ianuarie 2009 23:27
obisnuinta k persona respectiva e de vina.... nu as vrea sa stiu km e .... dar sunt constienta k si eu am sa patec kandva asta .... desi sper sa nu fie asa....

Postat pe 23 Ianuarie 2009 23:30
relatiile pe care nu le putem uita niciodata sunt acele relatii care sunt mai presus decat noi, pentru ca in acel moment nu te poti controla si ai impresia ca esti cea mai fericita dupa fata pamantului, dar nu trebuie sa uiti ca orice minune tine 3 zile.

Postat pe 26 Ianuarie 2009 22:12
De la: nico_com_val, la data 2009-01-26 22:12:09 relatiile pe care nu le putem uita niciodata sunt acele relatii care sunt mai presus decat noi, pentru ca in acel moment nu te poti controla si ai impresia ca esti cea mai fericita dupa fata pamantului, dar nu trebuie sa uiti ca orice minune tine 3 zile.

si daca nu e o impresie si e adevarul?
DeeaCatalina
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:11
ce face lipsa de comunicare dintr o relatie de lunga durata........
alina_luminita
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:49
Oamenii se intalnesc si se cunosc. Apoi se despart. Se despart pentru ca au facut imprudenta de a se cunoaste. Se despart, dar nu se uita
;)cum spune si citatul...
alina_luminita
Postat pe 27 Ianuarie 2009 00:58
Sincer...nu stiu in ce masura il voi putea uita...Pentru ca si in zi de astazi nu stiu cum as reactiona daca ne-am reintalni...Probabil mi s-ar taia picioarele si as incepe sa ma balbai...
Incerc sa fiu rationala si sa aleg ce ma avantajeaza...Dar cu siguranta ce am ales acum nu ma implineste, din nefericire...
Ce sa-i faci?Nu le putem avea pe toate in viata asta, nu-i asa?
Charlie_B
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:23
Pai se intampla lucrul asta din cauza ca ai iubit foarte mult aceea persoana.... Asa se intampla cand iubesti cu adevarat
_dulcik_
Postat pe 28 Februarie 2009 12:14
Ai dreptate,daca nu erau sentimente ar ramane de domeniul trecutului .............ai fff mere dreptate.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 11 Martie 2009 13:47
pt Dulcika
butterfly_sound_of_love
Postat pe 11 Martie 2009 13:48
ms... pai tocmai de asta exista amintirii... e din cauza faptului ca ne atasam de aceea persoana foarte mult si de aceea se intampla sa nu putem uita... si totusi cand gasim un alt baiat... parca in el il regasim pe fostul ... dar totusi nu e el... stiu pe cineva care dupa ce s-a despartit de iubit... cauta un altul care sa fie ca fostu... cauta in el gesturile lui, felul cum se purta cu ea, absolut tot...
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 14:43
si m ai sunt impreuna?? eu incers sa recladesc cv.dar nu mi iese.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 11 Martie 2009 16:14
Relatiile care functioneaza sunt greu de uitat.Si responsabile nu sunt doar amintirile. E si regretul pt imaturitatea cu care ai gestionat momentul in care s-a produs ruptura. Sunt regretele pentru visele comune, dar nerealizate, pt gandurile nerostite, pt sentimentele neimpartasite...
... Si de unde visai eternitatea impreuna cu el (sau cu ea), realizezi ca nu mai exista nici macar ocazia unui banal salut de pe trotuare diferite... Si ti-ai fi dorit macar sa ai prilejul de a-ti cere iertare, sau de a asculta scuzele sau explicatiile celuilalt, indiferent ce va urma...
veta_13
Postat pe 11 Martie 2009 21:49
De la: veta_13, la data 2009-03-11 21:49:56 Relatiile care functioneaza sunt greu de uitat.Si responsabile nu sunt doar amintirile. E si regretul pt imaturitatea cu care ai gestionat momentul in care s-a produs ruptura. Sunt regretele pentru visele comune, dar nerealizate, pt gandurile nerostite, pt sentimentele neimpartasite...
... Si de unde visai eternitatea impreuna cu el (sau cu ea), realizezi ca nu mai exista nici macar ocazia unui banal salut de pe trotuare diferite... Si ti-ai fi dorit macar sa ai prilejul de a-ti cere iertare, sau de a asculta scuzele sau explicatiile celuilalt, indiferent ce va urma...


FOARTE BINE PUNCTAT
dar ma gandesc ca cei care raman cu acest regret sunt mereu cei care s-au implicat in relatia respectiva. in cazul unei despartiri doar unul sufera foarte mult... rar sunt cazurile in care amandoi sufera la fel de tare... shi de obicei acele cazuri se finalizeaza intr-o proportie f mare cu o impacare si cu dorinta de a face relatia sa mearga.
normal ca atunci cand nu se consuma totul intr-o relatie sau cand unul din parteneri ramane cu nelamuriri... e normal ca totul sa se transforme intr-o "obsesie" care poate dura toata viatza. e greu sa traiesti mereu cu intrebari de genu: de ce?; cum ar fi fost daca l-ash fi cautat / ash fi cautat-o?....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 12 Martie 2009 14:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt foarte confuza!nu stiu ce sa fac!ajutati-ma cu niste sfaturi 7 De la: maid_marion 17 Septembrie 2009 17:20
Eu ´´Leu´´ si El ´´Sagetator´´ 4 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 12:56
Schimbarea de sine pentru partener 54 De la: mia_14 23 Octombrie 2010 01:26
barbatii- enigma 84 De la: kudika113701 2 Iunie 2011 14:07
pareri/solutii 4 De la: Red_Line_1 31 August 2016 15:10