Setari Cookie-uri

Cum pot sa il uit??

Am fost impreuna putin timp...s.a purtat foarte frumos cu mine, dar ne.am despartit. am fost amici in tot timpul asta, parea ca ar vrea si el sa reluam relatia. am facut eu primul pas spre impacare si nu cred ca vrea. Nu mi.a raspuns nimic. Cum il uit? mi se pare barbatul ideal, cred ca incep sa ma indragostesc de el si totusi vreau sa il uit.... Cum fac??? nu am mai fost pusa in situatia asta, decat cand eram un copil de 14 ani si credeam eu ca sunt indragostita de cineva....in rest nu am avut probleme de genul, si acum vreau sa stiu ce sa fac sa il uit...voi cum ati reusit sa uitati pe cineva care nu voia o relatie cu voi? sunt inconjurata de prieteni, ies in oras, ma distrez, am cunoscut si alti baieti dar nu mi.l pot scoate din minte....pur si simplu nu pot sa il uit. ma gandesc mereu la el... locuiesc intr.un oras mare, nu ma intalnesc cu el intamplator, as putea cu usurinta sa imi gasesc pe altcineva dar atata timp cat eu ma gandesc la el nu pot sa ma uit la un alt barbat ca la un posibil partener. am avut pana acum 4 relatii serioase care au durat ani si mi.a fost usor sa trec peste despartiri dar cu el nu pot. va rog ajutati.ma cu un sfat. va multumesc
kudika145191
Postat pe 15 Martie 2010 00:09
nu degeaba se spune ca de ce te ignora de ce il doresti si mai tare!
one_size
Postat pe 15 Martie 2010 14:26
Cat timp ati fost impreuna? De ce v-ati despartit daca el se purta frumos cu tine? Detalii, detalii...
darksukkubus69
Postat pe 15 Martie 2010 20:11
ne'am despartit pentru ca asa a vrut el...nu stiu ce motive a avut...nu am fost mult timp impreuna...cateva luni...eu nu simt ce simt acum pt el datorita perioadei in care am fost impreuna...eu simt asta pentru el pt ca el e diferit de restul...pentru ca am gasit in el ce nu am mai gasit la vreun barbat pana acum...si tocmai de asta mi'e foarte greu sa il uit...
kudika145191
Postat pe 16 Martie 2010 16:31
Asa a vrut el din senin? Nu draga mea, daca te iubea nu vroia sa va despartiti dupa cateva luni, asa fara motiv... Deci, mie mi se pare ca prea l-a interesat relatia voastra...
darksukkubus69
Postat pe 17 Martie 2010 22:03
Buna, de unde esti, dc nu sunt indiscreta si pe tip cum il chema ? dupa ce imi vei raspunde o sa iti sp si dc?
ms frumos
dami
Postat pe 12 Iunie 2010 01:11
Buna, de unde esti, dc nu sunt indiscreta si pe tip cum il chema ? dupa ce imi vei raspunde o sa iti sp si dc?
ms frumos
dami
Postat pe 12 Iunie 2010 01:11
niciodata nu mai face u pasul spre impacare .....lasa-l pe el sa se zbata dak te iubeste sau dak tine la u lasa-l sa faca el primul pas.akum....dak tot ai facut u primul pas ........nu mai insista nu-l suna stai in stand bay
kudika149571
Postat pe 15 Iulie 2010 11:24
De la: kudika145191, la data 2010-03-15 00:09:13 Am fost impreuna putin timp...s.a purtat foarte frumos cu mine, dar ne.am despartit. am fost amici in tot timpul asta, parea ca ar vrea si el sa reluam relatia. am facut eu primul pas spre impacare si nu cred ca vrea. Nu mi.a raspuns nimic. Cum il uit? mi se pare barbatul ideal, cred ca incep sa ma indragostesc de el si totusi vreau sa il uit.... Cum fac??? nu am mai fost pusa in situatia asta, decat cand eram un copil de 14 ani si credeam eu ca sunt indragostita de cineva....in rest nu am avut probleme de genul, si acum vreau sa stiu ce sa fac sa il uit...voi cum ati reusit sa uitati pe cineva care nu voia o relatie cu voi? sunt inconjurata de prieteni, ies in oras, ma distrez, am cunoscut si alti baieti dar nu mi.l pot scoate din minte....pur si simplu nu pot sa il uit. ma gandesc mereu la el... locuiesc intr.un oras mare, nu ma intalnesc cu el intamplator, as putea cu usurinta sa imi gasesc pe altcineva dar atata timp cat eu ma gandesc la el nu pot sa ma uit la un alt barbat ca la un posibil partener. am avut pana acum 4 relatii serioase care au durat ani si mi.a fost usor sa trec peste despartiri dar cu el nu pot. va rog ajutati.ma cu un sfat. va multumesc

Sentimentul de dorinta s-a transformat cu trecerea timpului intr-o mica obsesie.
Zici ca viata sociala ai... Doar asa se explica de ce, pe langa activitatile zilnice care le ai singura sau cu prietenii, tu n-ai reusit sa-ti dezlipesti atat cat trebuie gandul de la el.
Reglulile sunt facute pt a fi incalcate! Asa si in cazul tau.... sti ca acest tip e inaccesibil pt tine, din cauza asta il doresti mai mult, si tot mai mult.

Uneori, oamenii sunt de neintelesi. Sunt fiinte ciudate!
Lisssa
Postat pe 15 Iulie 2010 11:32
Dc nu faci si tu acelasi lucru?Fii indiferenta!..asa poate te va placea mai mlt!..am mai intalnit cazuri de genu ...si indiferenta le rezolva!
printesaa_x
Postat pe 17 Ianuarie 2011 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as vrea sa mai continui...dar e prea greu 12 De la: Tigrulfioros 1 Septembrie 2010 22:14
relatii ciudate 70 De la: stem_29 13 Iulie 2010 13:13
O stim cu totii...dar preferam sa negam, pentru ca suntem constienti ca nu avem cum sa schimbam lumea.... 17 De la: yrtdssdd 28 Mai 2009 19:35
cum faci diferenta intre iubirea falsa(iluzorie)si cea adevarata??? 9 De la: kudika322371 1 Octombrie 2010 01:46
iubirea sau datoria fata de parinti 27 De la: kudika025037 13 Mai 2009 08:30