Setari Cookie-uri

O eleva ii face avansuri iubitului meu

Buna!

Iubitul meu s-a angajat de un an de zile ca profesor la o scoala.Bineinteles, fiind tanar ma asteptam ca elevele sale sa il admire/ iubeasca platonic, etc.

Dar problema e ca o pustoaica nu inceteaza sa il agaseze, i-a aflat nr de telefon, l-a aflat si pe al meu.I-a zis ca vrea sa fie cu el.Are 16 ani.Nu pot sa cred ca la varsta asta pot fi atat de tupeiste si sa indrazneaccsa sa se dea la unu de 29 de ani care mai are si iubita.

Eu sunt socata de cat curaj poate avea sa faca toate astea...
Parintii tipei sunt plecati in strainatate si... se vede ca in lipsa lor fata a luat-o razna.
Eu am vrut sa ma impun in fata ei, eventual sa am o discutie cu ea in care sa inteleaga ca nu e posibil tot ce vede in telenovele, insa nu stiu daca ar fi atitudinea potrivita.
Zic asta pentru ca cu greu si-a gasit iubitul meu acest loc de munca si chiar eram multumiti ca e un liceu bun, totul era ok...
Nu stiu cum s-ar interpreta daca m-as duce eu la scoala sa "fac legea", n-as vrea sa aiba el probleme.
Din cate stiu eu (am asistat la inceput la o ora de a lui si il si cunosc f. bine) el nu e genul care sa formeze prietenii cu elevii, e rece si calculat la ore, nu face nimic care sa arate disponibilitate sau lucruri din astea...

Noi avem 5 ani de relatie si niciun moment nu mi-a fost frica de faptul ca aceasta fata ar putea sa strice lucrurile intre noi, ba din contra, obstacolul asta ne-a apropiat si mai mult.Insa e deranjant sa ii sune mereu telefonul, sa primeasca mailuri de genul :
"Eu m-am saturat sa vorbesc singura, spuneti-mi daca vreti sa pastram legatura, daca nu... exista destule cazuri cu profi care si-au violat eleve! "
Asta s-a intamplat acum, pe perioada vacantei de vara, deci e in afara scolii si iubitul meu inca nu a vorbit cu doamna director...
kudika_15060
Postat pe 27 August 2012 15:45
E clar , trebuie sa organizeze o excursie cu clasa

Postat pe 27 August 2012 16:12
De la: kudika_12473, la data 2012-08-27 16:12:58E clar , trebuie sa organizeze o excursie cu clasa


da da!
si sa zica ca a fost violat sau drogat ca sa i-o traga!
picard-jean-luc
Postat pe 27 August 2012 16:15
De la: kudika_15060, la data 2012-08-27 15:45:37Buna!

Iubitul meu s-a angajat de un an de zile ca profesor la o scoala.Bineinteles, fiind tanar ma asteptam ca elevele sale sa il admire/ iubeasca platonic, etc.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Indicat ar fi sa stai in banca ta si sa iti lasi iubitul sa-si rezolve problemele respective!!!Esti in afara cauzei!!!Partenerul tau poate face toate demersurile,,la inceperea anului scolar,punand aceasta problema in discutia consiliului profesoral!!Sau poate solicita o intalnire cu diriginta elevei respective si cu directorul liceului,,urmand sa se poarte o discutie si cu parintii elevei infierbantate!!Sunt cai,,dar nu se afla in jurisdictia ta,ci a iubitului tau!!!Nu interveni ,,acolo unde nu ai niciun drept!!!
MissRainbow
Postat pe 27 August 2012 16:35
iubitul tau trebuie sa se adreseze dirigintei sau directoarei... tu nu prea ai ce face din pacate. o interventie de-a ta ar putea sa inflameze lucrurile mai rau, asa ca e bine sa-l lasi sa se descurce singur. prietenul tau a vorbit serios cu fata asta? i-a spus clar ca nu vrea sa aiba de-a face cu ea? nu de alta dar s-ar putea ca pustoaica sa nu fi inteles foarte bine ca nu e interesat. o persoana indragostita are tendinta sa se autoiluzioneze (mai ales cand e la varsta adolescentei si nu dispunde de maturitate suficienta). poate ca ar trebui sa fie mai dur cu ea in exprimare, chiar daca nu-i sta in obicei sa se poarte asa.
Micaell
Postat pe 28 August 2012 12:55
De la: Micaell, la data 2012-08-28 12:55:06iubitul tau trebuie sa se adreseze dirigintei sau directoarei... tu nu prea ai ce face din pacate. o interventie de-a ta ar putea sa inflameze lucrurile mai rau, asa ca e bine sa-l lasi sa se descurce singur. prietenul tau a vorbit serios cu fata asta? i-a spus clar ca nu vrea sa aiba de-a face cu ea? nu de alta dar s-ar putea ca pustoaica sa nu fi inteles foarte bine ca nu e interesat. o persoana indragostita are tendinta sa se autoiluzioneze (mai ales cand e la varsta adolescentei si nu dispunde de maturitate suficienta). poate ca ar trebui sa fie mai dur cu ea in exprimare, chiar daca nu-i sta in obicei sa se poarte asa.


trebuie sa tina cont si ca aceste pustoaice in calduri sunt foarte razbunatoare si daca e dur cu ea ar putea sa inventeze ceva ca sa-l discrediteze
tot mai bine era pe timpul meu cand aveam numai profesoare batrane si ne invata materia respectiva, nu ce se intampla acum in scoli
pe de alta parte nici profesorii nu au minte si unii chiar sunt vinovati pentru ca isi rotunjesc salariile cu pasaricile elevelor
picard-jean-luc
Postat pe 28 August 2012 13:26

trebuie sa tina cont si ca aceste pustoaice in calduri sunt foarte razbunatoare si daca e dur cu ea ar putea sa inventeze ceva ca sa-l discrediteze
tot mai bine era pe timpul meu cand aveam numai profesoare batrane si ne invata materia respectiva, nu ce se intampla acum in scoli
pe de alta parte nici profesorii nu au minte si unii chiar sunt vinovati pentru ca isi rotunjesc salariile cu pasaricile elevelor [/quote]

Oricum exista si pericolul asta, ca ea sa-l discrediteze in caz ca lucrurile nu-i ies asa cum planuieste
Micaell
Postat pe 28 August 2012 17:27
De la: Micaell, la data 2012-08-28 17:27:26
Oricum exista si pericolul asta, ca ea sa-l discrediteze in caz ca lucrurile nu-i ies asa cum planuieste



Micaell,acel pericol,la care faci referire,trebuie motivat,justificat prin niste dovezi clare,nu cred ca poate afirma oricine si oricum,,fara probe,niste lucruri sau fapte impotriva unui cadru didactic,,nu cred ca invatamantul a ajuns atat de jos,ori nu cred ca se pune problema de asa ceva!!Daca el va sti cum sa contracareze miscarea elevei respective,printr-o atitudine transanta si radicala,,nu se va intampla nimic dezaprobator,in ceea ce il priveste!!!
MissRainbow
Postat pe 28 August 2012 17:38
De la: kudika_10951, la data 2012-08-28 13:26:33
De la: Micaell, la data 2012-08-28 12:55:06iubitul tau trebuie sa se adreseze dirigintei sau directoarei... tu nu prea ai ce face din pacate. o interventie de-a ta ar putea sa inflameze lucrurile mai rau, asa ca e bine sa-l lasi sa se descurce singur. prietenul tau a vorbit serios cu fata asta? i-a spus clar ca nu vrea sa aiba de-a face cu ea? nu de alta dar s-ar putea ca pustoaica sa nu fi inteles foarte bine ca nu e interesat. o persoana indragostita are tendinta sa se autoiluzioneze (mai ales cand e la varsta adolescentei si nu dispunde de maturitate suficienta). poate ca ar trebui sa fie mai dur cu ea in exprimare, chiar daca nu-i sta in obicei sa se poarte asa.


trebuie sa tina cont si ca aceste pustoaice in calduri sunt foarte razbunatoare si daca e dur cu ea ar putea sa inventeze ceva ca sa-l discrediteze
tot mai bine era pe timpul meu cand aveam numai profesoare batrane si ne invata materia respectiva, nu ce se intampla acum in scoli
pe de alta parte nici profesorii nu au minte si unii chiar sunt vinovati pentru ca isi rotunjesc salariile cu pasaricile elevelor

lasa ca stiu eu ca esti invidios, ai fi vrut tu sa fii profesor
yumy
Postat pe 28 August 2012 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire imposibila .. ce pot sa fac ?? 6 De la: kudika_14009 26 August 2012 10:59
De 2 ani de zile si nu se mai opreste. 9 De la: spookeanu 2 Februarie 2014 14:08
UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS? 12 De la: gabriela_35ct 6 Februarie 2009 01:29
c sa fac sa fie k inainte? 13 De la: kris07 29 Septembrie 2009 18:07
Am facut bine ?! 12 De la: adina_black 8 Octombrie 2009 00:15