Setari Cookie-uri

iubire tradata

Intrebarea mea este in special pentru barbatii de pe forum, dar astept pareri si de la toate fetele de pe forum....
cum este posibil sa faci aproape totul ca el sa fie fericit cu tine si sa nu te insele.....si dupa 1 an si 6 luni sa afli ca exact asta a facut, cu o necunoscuta in club?

pot sa-mi explice si mie barbatii de ce fac astfel de lucruri?
kissy69
Postat pe 16 Martie 2010 08:26
teoretic, exista 2 variante...ori prietenul tau e ''nesimtit '' prin insasi natura sa ori este ink imatur k sa se hotarasca doar la o femeie ....so...oricat de tragic pare...oricat de mult o sa iti amintesti d asta peste ani....pass through it....don't suffer too mush...life is short :* Bafta in deciziile vietii!!!
kudika017205
Postat pe 16 Martie 2010 08:33
e posibil. Nu stiu de ce, dar mi se par nerealiste unele asteptari intr-un cuplu. Totul se rezuma la cat de sanatoasa e relatia, si daca intr-adevar cei doi vor sa faca ceva impreuna (in sensul de planuri de viitor). In cazul in care trageti in parti diferite, chiar daca e ok acum, se va cam destrama in timp.

Parerea mea! Nu am facut multe lucruri pentru barbati, si nu zic ca nu merita, dar decat tinut in puf, zic ca e mai sanatos pentru el sa fie o relatie "obiectiva".

In concluzie se poate orice chiar daca faci tu totul pentru el, sau chiar daca face el totul pentru tine.

Sorry daca am aberat.
IriRalu
Postat pe 16 Martie 2010 08:37
much*
kudika017205
Postat pe 16 Martie 2010 08:37
De la: kissy69, la data 2010-03-16 08:26:50Intrebarea mea este in special pentru barbatii de pe forum, dar astept pareri si de la toate fetele de pe forum....
cum este posibil sa faci aproape totul ca el sa fie fericit cu tine si sa nu te insele.....si dupa 1 an si 6 luni sa afli ca exact asta a facut, cu o necunoscuta in club?

pot sa-mi explice si mie barbatii de ce fac astfel de lucruri?


tu nu ai realizat ca intr'o relatie amandoi trebuie sa dea totul, sau macar sa incerce. degeaba te'ai strofocat tu un an jumate daca ai fost singura in relatia aia.
Shhh
Postat pe 16 Martie 2010 10:37
sa cam saturat de tine si vrea ceva nou si nu iubeste la fel de puternic ca tine nu e hotarat inca sa ramana doar la o femeie respingel sa vezi cum vine in genunchi,si intro relatie nu tre sa ii spui tot timpul ce sa nu faca pt ca din contra va face
kudika123138
Postat pe 16 Martie 2010 14:37
E nesimtit si parerea mea e ca sa pui punct relatiei si sa-ti continui viata cu alcineva.Vei iubi din nou ai sa vezi.
kudika098645
Postat pe 16 Martie 2010 14:42
o idee asa.. nefinisata.. oamenii se pot impartii in diverse categorii.. una dintre ele este si una sexuala// barbati/femei (cu exceptii, evident)
barbatii pot fi impartiti ca si femeile in cei care odata ce isi gasesc un partener, au sentimente pt el si au parte de o viata sexuala sanatoasa.... si cei care dupa ce gusta din toate cele de mai sus si nu numai vor mai mult si daca e posibil si de la alte persoane.
instincte.. egoism, egocentrism, fucked up world.. ii poti spune cum vrei, sunt oameni si oameni si niciodata nu poti sa ai incredere deplina in cei din jurul tau pt ca fiecare are scopuri si trairi diferite.
felixcat
Postat pe 16 Martie 2010 17:06
sincer....stau si ma gandesc si...nu cred ca exista cupluri in care cel putin unul din parteneri sa nu fi avut macar o aventura de o noapte...sincer....am luat la rand neamuri,vecini,prieteni si...pt nici care nu imi vine sa bag mana in foc....si atunci ce facem....ne obijnuim cu ideea...??traim singure?ne parasim iubitii pe rand in momentul in care aflam ca nu inseala....sau intram si noi in joc si platim cu aceasi moneda?.....
eu acuma nu zis sa il ierti...eu una nu as putea sa il iert...asta ii clar..... nu las ierta pe actualul daca mi-ar face asa ceva(si eu is cu el de 1 an jumate).......
daca ii o relatie doar de 1 an jumate nu merita sa il ierti....chiar nu merita....
Nicoleta022
Postat pe 24 Martie 2010 23:04
probabil nu e multumit cu ce are acasa :-?
cherrydreamm
Postat pe 24 Martie 2010 23:07
se mai intampla....!
so,move on!
blaa
Postat pe 24 Martie 2010 23:07
Vorbeste cu el mai intii, Vezi daca tu esti problema (daca tu nu-l satisfaci pe deplin), ca sa stii pe viitor..., si pe urma lasa-l naibii ca nu te merita
Inga77
Postat pe 24 Martie 2010 23:25
Sa nu te superi.. dar intr-o reatie trebuie sa existe 2 ! daca numai tu ai facut totul.. atunci nu te mira de deznodamant ! Scrie pe adresa : ascultpovesteata@yahoo.com si vei afla lucruri cu adevarat valoase.. cu ce ai gresit, ce trebuie sa faci etc etc.. Vei fi incantata daca esti acu adevarat interesata de subiect.
Succes !
olimpia_iason
Postat pe 28 Martie 2010 21:45
De la: kissy69, la data 2010-03-16 08:26:50Intrebarea mea este in special pentru barbatii de pe forum, dar astept pareri si de la toate fetele de pe forum....
cum este posibil sa faci aproape totul ca el sa fie fericit cu tine si sa nu te insele.....si dupa 1 an si 6 luni sa afli ca exact asta a facut, cu o necunoscuta in club?

pot sa-mi explice si mie barbatii de ce fac astfel de lucruri?


Pai pot exista mai multe impostaze in viata unui barbat sau mai multe tipuri de barbati. Aia care indiferent cat ar tine la o femeie, sunt predispusi la avea aventuri cu altele. Aia care nu mai iubesc pe respectiva si de asta inseala si aia care sunt inselati. Evident ca un barbat poate fi la un moment dat in oricare din ipostazele astea.

Draga mea, poti sa faci totul(nu aproape) ca el sa fie fericit. Daca el nu simte aceasta fericire, n-ai facut nimic. Stii bine ca nu poti lupta singura acolo unde sunt doi.

Nu numai barbatii fac asta. Si femeile. Dar tu nu ai inteles un lucru: cand ceva se rupe sau se pierde intr-o relatie si nu vezi asta, lucrurile pot intra foarte usor pe o panta alunecoasa. Crede-ma vorbesc din experienta!

Tu zici ca ai facut aproape totul pentru ca el sa fie fericit. Dar te-ai intrebat vreodata daca el vroia sa faci totul pentru fericirea lui? Poate ca vroia sa mai faca si el cate ceva....
silky
Postat pe 12 Aprilie 2010 14:28
De la: kissy69, la data 2010-03-16 08:26:50Intrebarea mea este in special pentru barbatii de pe forum, dar astept pareri si de la toate fetele de pe forum....
cum este posibil sa faci aproape totul ca el sa fie fericit cu tine si sa nu te insele.....si dupa 1 an si 6 luni sa afli ca exact asta a facut, cu o necunoscuta in club?

pot sa-mi explice si mie barbatii de ce fac astfel de lucruri?


e doar o necunoscuta ,cateodata mai gresesti si calci pe cioburile ispitei.....nu e un capat de lume......
e o necunoscuta dar ecuatia esti tu!
Celia_29
Postat pe 12 Aprilie 2010 14:30
la ei totul este posibil,
tu trebuie sa-i fii fidela iar el sa faca ce isi doreste.
si daca se poate sa nu-i reprosezi niciodata nimic.
aditza1970
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:15
si iubitul meu unde se incadreaza daca mie imi spune ca nu a mai iubit niciodata asa de mult dar isi da intalnire cu alta,
spune-mi tu ce sa cred.
aditza1970
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:21
buna fetelor! si u la-m pris pe sotu meu , chiar de florii ca are pe una si am vb cu aia la tel si mi-a explicat cum sta treaba . Am fost ma-m intalnit cu ea si mi-am dat seama ca nu ea era de vina ci el .Noi avem si un copil impreuna si suntem de 3ani impreuna ,el zice ca ma iubeste mult si ca nu ar renunta niciodata la mine pt alta dar ca are nevoie de ceva nou . S i ca orice barbat pana la urma o sa faca asta , eu nu stiu cum sa procedez cu el ?
mihaela_22
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:03
De la: kissy69, la data 2010-03-16 08:26:50
cum este posibil sa faci aproape totul ca el sa fie fericit cu tine si sa nu te insele.....si dupa 1 an si 6 luni sa afli ca exact asta a facut, cu o necunoscuta in club?

tocmai de-asta
pentru ca exprimarea ta ma face sa cred ca "faci totul", "te sacrifici" ceea ce inseamna ca uiti de tine si nevoile tale, cu alte cuvinte ca nu te iubesti si respecti pe tine, ceea ce sta la baza oricarei relatii sanatoase!
pentru ca exprimarea asta imi arata ca poate nu tii cont de ce vrea el (poate el nu vrea sa dai totul!), ca poate il sufoci, poate te comporti de parca n-ai vrea sa fii intr-o relatie cu EL, ci sa fii intr-o relatie, punct.

Daca ma insel, sa nu-mi fie cu banat.
kitty_krieger
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:46
De la: mihaela_22, la data 2010-04-15 17:03:30buna fetelor! si u la-m pris pe sotu meu , chiar de florii ca are pe una si am vb cu aia la tel si mi-a explicat cum sta treaba . Am fost ma-m intalnit cu ea si mi-am dat seama ca nu ea era de vina ci el .Noi avem si un copil impreuna si suntem de 3ani impreuna ,el zice ca ma iubeste mult si ca nu ar renunta niciodata la mine pt alta dar ca are nevoie de ceva nou . S i ca orice barbat pana la urma o sa faca asta , eu nu stiu cum sa procedez cu el ?

asta deja intra la cazuri patologice. Ori ii accepti comportamentul si astfel accepti sa fii nefericita pana la sfarsitul vietii, ori ii dai jet!

Parerea mea
kitty_krieger
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:48
cred ca ai dreptate ! nu stiu cum o sa procedez ? dar il mai las o perioada sa vad ce se mai intampla si pe urma am sa hotarasc .
mihaela_22
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:51
De la: kissy69, la data 2010-03-16 08:26:50Intrebarea mea este in special pentru barbatii de pe forum, dar astept pareri si de la toate fetele de pe forum....
cum este posibil sa faci aproape totul ca el sa fie fericit cu tine si sa nu te insele.....si dupa 1 an si 6 luni sa afli ca exact asta a facut, cu o necunoscuta in club?

pot sa-mi explice si mie barbatii de ce fac astfel de lucruri?

suntem oameni, avem nevoile noastre chiar daca suntem barbati sau femei aceste dorinte apar cand nu te astepti.
sunt sigur ca toti/toate am avut astfel de dorinte, sunt sigur ca sunt si femei care accepta o astfel de aventura.
eu zic sa vezi partea frumoasa in toata povestea asta a ta si anume ca te-a inselat intr-un club cu o "ea" si doar atat, bine ca nu are o amanta, o relatie cu o alta...
destin_srr
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ai baga mana in foc pentru el? 93 De la: banalulanonim 26 Iulie 2010 16:46
Cum sa procedez,ce sa fac? 49 De la: muza_ta 15 Noiembrie 2012 00:30
ajutor ...inselata 49 De la: kudika057622 28 August 2009 17:56
casatorita,ma tenteaza sa insel 77 De la: vieru_cezar_iasi 18 Octombrie 2009 05:06
Un sfat...... 46 De la: Barbie30 3 Noiembrie 2010 11:01