Setari Cookie-uri

Ati mai auzit de o persoana caruia ii place sa "fure" mireasa ?

Poate parea ciudat dar acest obicei este "patat"; nu mai este o traditie venita din popor si un lucru care poate fi mobil de despartire .
Lucrurile merg foarte departe, astfel incat furatul miresei nu este furat propriu zis in noaptea nuntii , ci relatie extraconjugala inainte de nunta sau dupa nunta

Cred ca e ceva la ordinea zilei iar eu am fost complet pe dianafara pana acum.

Imi vine sa vomit doar cand ma gandesc cate "proaspete mirese" isi inseala sotul imediat dupa nunta.

Eu nu mi-am pus pirostrii niciodata si nu pot lua in ras niciodata unirea in fata Domnului.

Este scarbos ca se intampla asa ceva!
pareri.........daca sunt daca nu ,sa ramana asa, dezgustul meu prelungit in fata acestui subiect.
marianapc2phone_yahoo_com
Postat pe 20 Martie 2010 12:12
adica daca iti inseli sotul la cativa ani dupa nunta , e ok ??? problema este sa nu se intample 'furatul' la doar cateva zile , saptamani sau luni dupa casatorie ???
mahy33
Postat pe 20 Martie 2010 12:18
Ce mai zici de cazul acela de la tv cand in noaptea nuntii mireasa fuge cu amantul , cu banii stransi la nunta , au accident si mor amandoi?

Postat pe 20 Martie 2010 12:46
Pai i de asta au murit, ptr. ca Dumnezeu nu lea ajutat si ea pedepsit.
kudika098645
Postat pe 20 Martie 2010 12:50
e la ordinea zilei???
ptiu si de-abia ce m-am maritat, ma duc repede sa gasesc amant, ca trec zilele si nu mai sunt "furata"
kitty_krieger
Postat pe 20 Martie 2010 12:53
si ce te faci cand se fura mirele??
Shhh
Postat pe 20 Martie 2010 13:24
De la: Shhh, la data 2010-03-20 13:24:17si ce te faci cand se fura mirele??



mirele se fura mereu ...iar in ceea ce priveste "furatu"miresei...acelasi lucru imi provoaca si mie...SCARBA
issa12
Postat pe 22 Martie 2010 01:06
De la: marianapc2phone_yahoo_com, la data 2010-03-20 12:12:00Poate parea ciudat dar acest obicei este "patat"; nu mai este o traditie venita din popor si un lucru care poate fi mobil de despartire .
Lucrurile merg foarte departe, astfel incat furatul miresei nu este furat propriu zis in noaptea nuntii , ci relatie extraconjugala inainte de nunta sau dupa nunta

Cred ca e ceva la ordinea zilei iar eu am fost complet pe dianafara pana acum.

Imi vine sa vomit doar cand ma gandesc cate "proaspete mirese" isi inseala sotul imediat dupa nunta.

Eu nu mi-am pus pirostrii niciodata si nu pot lua in ras niciodata unirea in fata Domnului.

Este scarbos ca se intampla asa ceva!
pareri.........daca sunt daca nu ,sa ramana asa, dezgustul meu prelungit in fata acestui subiect.


dar furatul miresei nu se face in timpul petrecerii? ca o chestie simbolica...? cel putin la noi in Ardeal asa se face...nicidecum in noaptea nuntii...inainte de nunta..sau dupa nunta.. si eu o chestie de maxim o ora...in care mireasa lipseste....
am auzit si eu povesti cu furatul miresei ..si ca a facut ce a facut...dar cred k sunt cazuri particulare...
babe0623
Postat pe 24 Martie 2010 11:41
* si e o chestie
babe0623
Postat pe 24 Martie 2010 11:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOTUL MEU INTRA PE SAIT-URI CU INTALNIRI PT SEX!!! 41 De la: kudikaalinuta 23 Februarie 2015 12:55
Te inseala partenerul? 63 De la: Cer_instelat 4 Septembrie 2011 10:29
gelozie??? invidie??? 20 De la: gugulina74 9 August 2009 20:20
caffe frape 33840 De la: kudika_1043583 28 Iunie 2022 05:16
un mail. poate c-ar fi trebuit sa ti-l trimit. 19 De la: nicossia 15 Octombrie 2011 21:46