Setari Cookie-uri

Ce sa fac?

Buna! Sunt la liceu si imi place de un tip e cu un an mai mare, a 11a...de vreo 2 saptamani am facut rost de id-ul lui [ pentru ca mi-l ceruse o amica care il placea...dupa o prima discutie cu el nu l-a mai placut :)) ]. Eu nu stiu ce si cum sa fac ca sa ma bag cu tipul asta in seama :| Chiar nu stiu ce as avea de vorbit cu el ? Tin sa precizez ca e super frumusel, dar face parte dintr-o gasca de la el din clasa [ o gasca de ciudati, cu "freze ciudate" ]. Niste sfaturi ? Ah,si ps. sunt foarte foarte foarte timida ...
deusha
Postat pe 20 Martie 2010 14:43
Poate dupa o prima discutie nici tu nu o sa-l mai placi ?
Inga77
Postat pe 20 Martie 2010 14:48
Ba da,o sa-l mai plac sper :))
deusha
Postat pe 20 Martie 2010 20:03
Ii ceri sa te ajute la o tema , pe care tu s-ai zici ca nui dai de capat roagal frumos daca vrea.
kudika098645
Postat pe 20 Martie 2010 20:09
De la: kudika098645, la data 2010-03-20 20:09:10Ii ceri sa te ajute la o tema , pe care tu s-ai zici ca nui dai de capat roagal frumos daca vrea.


chiar crezi ca liceenii își fac temele? bine, hai... unii și le mai fac [pe jumãtate], dar sa nu crezi ca se ajuta intre ei cu temele și unde mai pui ca are și "freza ciudata"
adina_black
Postat pe 22 Martie 2010 21:52
pt deusha: nu știi ce ai putea vorbi cu el, cum sa te bagi în seama. Crezi ca mai târziu vei avea subiecte comune? Ai întrebat-o pe prietena ta de ce anume nu a mai vrut sa discute cu el?
adina_black
Postat pe 22 Martie 2010 21:55
De la: adina_black, la data 2010-03-22 21:55:17pt deusha: nu știi ce ai putea vorbi cu el, cum sa te bagi în seama. Crezi ca mai târziu vei avea subiecte comune? Ai întrebat-o pe prietena ta de ce anume nu a mai vrut sa discute cu el?

Da, si mi-a spus ca se plictiseste de el, ca ea vrea ceva mai "hardcore " . Cred ca as avea ce sa discut cu el, stiu ca asculta rock, si eu mai ascult, a facut teatru, eu am facut
deusha
Postat pe 23 Martie 2010 22:08
..cu atat mai mult ca ai zis ca esti timida...nu stiu de ce...dar nu ca as avea ceva impotriva...asha ca idee in sine...dar eu una personal...am preferat ca in timpul liceului...sa nu imi fac nici un fel de relatii de..asha/zisa prietenie..cu baietii..cu atat mai mult...nu stiu dar ...mi se pare ca nu e bine...e un teren minat!!!...prieteniile din liceu...
...parerea mea e sa iti indrepti atentia catre un alt mediu...daca se poate...fa/ti prieteni...in alta parte...si care sa nu fie cu tine in liceu...io asha zic ac ar fi mai bine....asta ca sa nu suferi!
andreea_n_x
Postat pe 23 Martie 2010 22:14
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-23 22:14:24..cu atat mai mult ca ai zis ca esti timida...nu stiu de ce...dar nu ca as avea ceva impotriva...asha ca idee in sine...dar eu una personal...am preferat ca in timpul liceului...sa nu imi fac nici un fel de relatii de..asha/zisa prietenie..cu baietii..cu atat mai mult...nu stiu dar ...mi se pare ca nu e bine...e un teren minat!!!...prieteniile din liceu...
...parerea mea e sa iti indrepti atentia catre un alt mediu...daca se poate...fa/ti prieteni...in alta parte...si care sa nu fie cu tine in liceu...io asha zic ac ar fi mai bine....asta ca sa nu suferi!


Asa scrii mereu? de abia am inteles ce ai vrut sa spui [cred ca am inteles, nu sunt sigura totusi]
adina_black
Postat pe 24 Martie 2010 16:58
De la: andreea_n_x, la data 2010-03-23 22:14:24..cu atat mai mult ca ai zis ca esti timida...nu stiu de ce...dar nu ca as avea ceva impotriva...asha ca idee in sine...dar eu una personal...am preferat ca in timpul liceului...sa nu imi fac nici un fel de relatii de..asha/zisa prietenie..cu baietii..cu atat mai mult...nu stiu dar ...mi se pare ca nu e bine...e un teren minat!!!...prieteniile din liceu...
...parerea mea e sa iti indrepti atentia catre un alt mediu...daca se poate...fa/ti prieteni...in alta parte...si care sa nu fie cu tine in liceu...io asha zic ac ar fi mai bine....asta ca sa nu suferi!


Eu oricum nu sufar..serios vorbesc. Nici geloasa nu sunt, n-am fost in viata mea. Oricum tipul, din cate am inteles, nu-i ca restul baietilor carora le fug ochii dupa funduri, sani s.a. E serios, e cute nu m-ar deranja o relatie cu un tip din liceu, intrucat, de ex, unchii mei s-au cunoscut din clasa a9a si deja au 28 de ani impreuna :) [ au fost la acelasi liceu ] ; ma indoiesc ca o sa am parte de ceea ce au avut ei, dar macar pot incerca..
deusha
Postat pe 24 Martie 2010 20:13
pai incearca lasa netul si du-te si vb cu el
adina_black
Postat pe 25 Martie 2010 20:32
as incerca.. dar serios, ce-as putea sa-i zic? plus ca el umbla numai cu gasca lui..
deusha
Postat pe 26 Martie 2010 16:16
"stiu ca asculta rock, si eu mai ascult, a facut teatru, eu am facut "

nu e suficient pt inceput? cere-i id-ul ca pretext ca vrei melodii
cere-i o lista cu niste formatii... gasesti tu ceva
adina_black
Postat pe 27 Martie 2010 22:20
Buna. Acum 11 luni am cunoscut un tip foarte de treaba dupa perioada ne-am combinat totul era foarte frumos. Insa de la un timp eram doar noi doi nu prea mai vobeam cu nimeni parca il vedeam doar pe el aveam doua prietene foarte bune am inceput sa umblam prin cluburi el era foarte gelos venea cu noi doar ca sa vada ce fac, eu le spusesem parintilor despre el insa el nu e spusese alor lui despre mine.
Intr-o seara am mers la dupa ce am intrat l-a sunat maicasa nu stiam cu cn vb asa ca l-am intrebat cu cn vb el imi facuse semn sa tac, dupa ce a inchis telefonul a ridicat tonul la mine nu-l vazusem niciodata asa de nervos imi spusese ca nu le spusese parintilor despre mine. Il iubeam nespus si inca il iubesc de nu mai pot asi vrea sa imi spuneti ce sa fac deoarece parintii lui ne-au despartit cand ne intalnim nici nu ma priveste. Il iubesc nespus si nush ce sa fac asi vrea ca sa pot sa ii spun tot ce am suflet dar nu pot. Asa ca daka puteti spunetimi ce sa fac sa scap de durere.
kudika152989
Postat pe 28 Martie 2010 11:23
De la: kudika152989, la data 2010-03-28 11:23:15Buna. Acum 11 luni am cunoscut un tip foarte de treaba dupa perioada ne-am combinat totul era foarte frumos. Insa de la un timp eram doar noi doi nu prea mai vobeam cu nimeni parca il vedeam doar pe el aveam doua prietene foarte bune am inceput sa umblam prin cluburi el era foarte gelos venea cu noi doar ca sa vada ce fac, eu le spusesem parintilor despre el insa el nu e spusese alor lui despre mine.
Intr-o seara am mers la dupa ce am intrat l-a sunat maicasa nu stiam cu cn vb asa ca l-am intrebat cu cn vb el imi facuse semn sa tac, dupa ce a inchis telefonul a ridicat tonul la mine nu-l vazusem niciodata asa de nervos imi spusese ca nu le spusese parintilor despre mine. Il iubeam nespus si inca il iubesc de nu mai pot asi vrea sa imi spuneti ce sa fac deoarece parintii lui ne-au despartit cand ne intalnim nici nu ma priveste. Il iubesc nespus si nush ce sa fac asi vrea ca sa pot sa ii spun tot ce am suflet dar nu pot. Asa ca daka puteti spunetimi ce sa fac sa scap de durere.

Din moment ce nu le-a spus alor sai de tine, tu n-ai intrat la banuieli? Nu vreau sa lungesc vorba, un singur lucru am de spus : nu te mai gandi la el, incearca sa il uiti [ au iesit cam doua lucruri ] nu te merita. Ce sa zic,parintii lui v-au despartit. Crezi ca daca tinea cu adevarat la tine se despartea asa,una doua ? NU ! Uita-l. Un prost care nu te merita.
deusha
Postat pe 29 Martie 2010 14:23
De la: adina_black, la data 2010-03-27 22:20:48"stiu ca asculta rock, si eu mai ascult, a facut teatru, eu am facut "

nu e suficient pt inceput? cere-i id-ul ca pretext ca vrei melodii
cere-i o lista cu niste formatii... gasesti tu ceva

am id-u lui deja o sa incerc..sper sa-mi iasa..ceva :| desi ma cam oftic cand trec pe langa el pe hol si zici ca-s fantoma.
deusha
Postat pe 29 Martie 2010 14:25
Hmm..interesant.
Ar trebui sa te mai gandesti..poate ca aceea amica avea motivele ei sa se plictiseasca...dupa cum si tu ai spus...e mai "ciudat"...eu as spune... ...mai special..poate nici tie nu iti va fi simpatic.
Ai putea de ex. sa te interesezi de el...sa vezi ce ii place...idei ar fi multe.. lasa`ti imaginatia sa zboare...doar un pic...sau de ce nu il inviti la un suc...mai nou e in "trend" .
Copil_inocent
Postat pe 29 Martie 2010 14:30
De la: Copil_inocent, la data 2010-03-29 14:30:10Hmm..interesant.
Ar trebui sa te mai gandesti..poate ca aceea amica avea motivele ei sa se plictiseasca...dupa cum si tu ai spus...e mai "ciudat"...eu as spune... ...mai special..poate nici tie nu iti va fi simpatic.
Ai putea de ex. sa te interesezi de el...sa vezi ce ii place...idei ar fi multe.. lasa`ti imaginatia sa zboare...doar un pic...sau de ce nu il inviti la un suc...mai nou e in "trend" .

Ohh.n-am atata tupeu de 2 ore incerc sa ma conving sa deschid fereastra de mess cu el :)) sa-i cer o melodie..
deusha
Postat pe 29 Martie 2010 22:24
inceputul e greu...ca dupa...merge de la sine...nu stiu..inventeaza si u o minciunica...si baga te in seama cu el..si intreaba "nevinovat".daca are id ul unei fete...sau...ceva de genu asta...si baga i te p sub piele...roga l frumos..sa se simta bn/..chestii dintr astea si dupa/...schimbati subiectu...si gata..dupa...totul merge de la sine..
porumbita00
Postat pe 7 Aprilie 2010 09:48
De la: porumbita00, la data 2010-04-07 09:48:53 inceputul e greu...ca dupa...merge de la sine...nu stiu..inventeaza si u o minciunica...si baga te in seama cu el..si intreaba "nevinovat".daca are id ul unei fete...sau...ceva de genu asta...si baga i te p sub piele...roga l frumos..sa se simta bn/..chestii dintr astea si dupa/...schimbati subiectu...si gata..dupa...totul merge de la sine..




poate totul merge de la sine dar ea fiind a10a daca am inteles bine probabil nu o sa mearga, nu o sa treaca de stadiul de amici pt ca liceele sunt pline de barfe asa ca mai bine sa nu incerci o relatie in liceu oricat de mult tiar place tipul... credema ca stiu cum e...
erykah
Postat pe 7 Aprilie 2010 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
criza de 30 ani!! 4 De la: 27 Ianuarie 2016 11:53
ma ameninta dar nu sh ce are de gand 22 De la: dianagamar 3 August 2009 14:38
Indragostita ! 8 De la: Elly_Whitesoul 1 August 2011 17:49
iubesc un barbat care s-a insurat intre timp din ambitie si nu fac si nici nu am facut nimic... 21 De la: denyse15 6 Septembrie 2009 20:36
Il iubesc,dar e prea exagerat deja!!! 37 De la: kudika050245 9 Iulie 2009 21:11