Setari Cookie-uri

Nu il pot uita orice as face....solutia?

Anul trecut m-am indragostit si am invatat pt prima oara sa iubesc un baiat. Problema e ca eu am gresit fata de el, devenisem in timp posesiva cu el, imi era frica sa nu se intoarca la fosta prietena .... Si bineinteles s-a terminat relatia cu atatea neintelegeri. Eu stiu exact unde am gresit ... fiind si prima relatie serioasa nu stiam exact cum sa fiu .. pt ca eram obisnuita sa le gasesc defecte la toti si sa ma despart repede de ei , dar cu el a fost altfel.
Bun acum el s-a impacat cu fata de dinaintea mea... si eu inca mai tin la el, sunt asa de jum de an, si cel mai aiurea este ca e coleg de facultate cu mine mai exact de grupa si il vad in fiecare zi.
Eu in timpul asta m-am intalnit cu tot felul de baieti si multi .. prin prieteni cunostinte dar nimic. Ce sa fac ????ca la mine nu merge o iubire se uita cu alta!! :(
yosirina
Postat pe 20 Martie 2010 18:04
la facultate se poate schimba grupa la începutul anului
evident, fiind deja târziu pt asta, poți sa te duci la ore cu alte grupe si sa te treci prezenta acolo

dar oricum, problema e ca nu poți accepta ca ai fost pãrãsita... treci peste, deja ai fãcut o obsesie... doar nu o fi omul perfect [are si defecte - adu-ti aminte de ele]
adina_black
Postat pe 22 Martie 2010 21:41
da adina ms pt sfat se pare ca ai fost singura care s-a gandit sa imi dea unul.. intardevar la faptul ca am facut o obsesie nu m-am gandit.. multi spun ca timpul e solutia .. poate ca trebuie sa astept mai mult
yosirina
Postat pe 23 Martie 2010 19:46
gandeste-te cum a fost relatia ta cu el si daca te -ai fi vazut cu el pe termen mai lung. In orice relatie exista neintelegeri si momente frumoase, depinde care sunt mai dese.Daca te framanti, nu rezolvi nimic, acorda-ti o perioada de timp in care sa reflectezi si sa hotarasti ce ar fi mai bine pentru tine. Daca gandindu-te la ceati avut voi doi, ajungi la concluzia ca era totul k, puteai trece peste certuri, peste defectele lui, care probabil ca exista, atunci singura solutie ar fi sa ai o discutie sincera cu el si sa ii spui. Dar nu te astepta sa ai rezultate nemaipomenite, adica sa o lase pe ea sa fie cu tine. Dar macar iti scop din cap gandurile astea. bafta multa, si eu am trecut prin acelasi lucru si mi-a trebuit un pic mai mult timp ca sa treaca.Sper sa fie totulbine, sa ma tii la curent.
elisabetan
Postat pe 24 Martie 2010 15:10
eu zic sa incerci sa-l uiti.stiu ca te doare dar se pare ca mereu se gandea la fosta si nu cred ca aincetat s-o iubeasac,dovada:s-a intors la ea.frica ta ca se va intoarce la ea era intemeiata dintr-un motiv anume.probabil ti-ai dat seama si tu ca o iubea.lasa.nu te merita.gandestete ca meriti ceva mai bun.e greu.stiu.si eu trec prin aceleasi momente,acum sunt in prag de despartire dupa un an si jumate.l iubesc,dar simt ca nu ma iubeste asa cum as dori,din mai multe motive,trebuie sa nedespartim.doare,dar timpul le rezolva.dupa ceva luni va ramane doar nostalgia ,viata mereg inainte.cauta sa te gandesti la momentele rele petrcute cu el.suerte si tie si mie
jecuestela
Postat pe 8 Aprilie 2010 05:25
:sml-ashamed0001acum problema mea:sunt cu un baiat de un an jumate.eu muncesc,castig bine,el nu munceste.m-am indragostit de al si am inceput sa-l iubesc negandindu-ma ca eu abia luptam pt existenta mea si a fiicei mele,ca sunt divortata,si trebuia sa-l mai tin si pe el.eu sunt in spania ,aici ne-am cunoscut.dar fiica mea e in romania.cu banii castigati aici imi construiesc o casa.mai am ceva de facut la ea.de cand il cunosc nu am prea facut mare lucru,tinand cont ca trenuie sa-l intretin si pe el.am inceput sa ne certam din cauza banilor.simt ca nu mai fac fata.si simt ca daca ma iubea isi cauta ceva de munca,orice,si mai mult,tine legatura si cu fost lui iubita.imi e greu,foarte greu,ca raman singura aici departe dar trebuie sa ma despart de el.asa visul de a-mi termina casa se realizeaza ...o sa fiu cu fata mea,nu merita nici un barbat din lume sa se interpuna intre tine si copilul tau,nu?le stiu dar imi e atat de greu.voi ce ma sfatuiti?
jecuestela
Postat pe 8 Aprilie 2010 05:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a fost demult...a fost ieri...e in fiecare zi,, 19 De la: jenesaispas 31 Decembrie 2008 12:44
ce e de facut? 5 De la: scorpyow10 7 Mai 2009 22:38
Ce faci atunci când te îndrãgostește de vecinul tau? 18 De la: Ame_li 26 Septembrie 2013 13:17
diferenta de varsta 5 De la: tinniy 5 August 2009 10:53
Sa merg mai departe ? 162 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45