Setari Cookie-uri

Ce ar trebui sa fac?

Desi citesc discutii depe acest forum de ceva timp niciodata nu am indraznit sa scriu tocmai de teama sa nu fiu judecata..dar acuma va cer sfatul deoarece nu stiu ce ar trebui sa fac
Suntem impreuna de 2ani jumatate..el 19 eu 16 a mers bine...ne cunoastem parintii mergem impreuna mai peste tot dar doar cu el..fara el daca ies cu o prietena deja incepe cu speculatii si ajungem undeva la treaba ca el are voie sa faca ce vrea fara ca eu sa obiectez ceva insa eu trebuie sa stau cuminte in casuta .pe plan sexul..... nici acolo nu sunt multumita...maxim jumatate de ora ..si tot asa numai cand are el chef..eu nu contez mai deloc....iar cand ii spun toate acestea imi zice" o sa fie bine draga.Ai sa vezi tu"..daca ii dau un mesaj sau il sun sa vad ce face ..ca sa stiu si eu...sa vada ca ma gandesc la el ..el interpreteaza totul gresit si incepe cu intrebari gen" Cine stie ce vrei tu sa faci?;Cine stie unde esti cu cine?"....am ajuns sa fac unele lucruri (ex. sa dorm la prietena mea cea mai buna) iar el sa nu stie nimic pt ca pur si simplu nu intelege...eu sunt o fire foarte prietenoasa si la scoala toti colegii"scumpa","draga","pisi" si el stia asta.....si stie..dar incepe cu tot felu`de vorbe...si eu ii povestesc tot deoarece nu vreau sa auda din alte parti in alte variante eronate...

nu ma simt deloc fericita,deloc pretuita in aceasta relatie dar il iubesc...si nu stiu ce ar fi mai bn sa fac....
Yvonna1234
Postat pe 20 Martie 2010 15:32
nu am inteles si nu cred ca voi reusi sa inteleg vreodata cum naiba poti iubi o fiinta care nu te face fericit/a din nici un pct de vedere. la partea cu sexul, altele ar fi in extaz sa aiba si acea jumatate de ora cu partenerul dar na'... eu zic sa'ti vezi de treaba, ai sa gasesti tu altul. asta te prosteste, dar tu nu vrei sa vezi, pt ca IL IUBESTI ...
Shhh
Postat pe 20 Martie 2010 15:42
Nu cred ca-l iubesti cu adevarat. Citeste singura ce ai scris despre el si ai sa vezi, poti iubi o astfel de persoana? Eun egoist din secolele trecute, cind barbatul avea toate drepturile, iar femeia- gura mica si la cratita. Lasa-l naibii, zici ca esti o fire deschisa, vei gasi pe cineva care sa te adore, sint o multime de baieti carora le plac fetele ca tine
Inga77
Postat pe 20 Martie 2010 16:23
la unele chiar le place asa si mai se si plang pe deasupra ,mai deschid si tombicuri aiurea ..


" nu ma simt deloc fericita,deloc pretuita in aceasta relatie dar il iubesc...si nu stiu ce ar fi mai bn sa fac...." -pai cum poti sa iubesti pe cineva langa care nu te simtzi deloc fericita ,implinita bla bla...?
blaa
Postat pe 20 Martie 2010 16:37
blaa poate ptk la inceput era altfel si m-am indragostit de persoana aceea si poate astept sa revina..ceea ce nu cred ca se mai poate intampla..si da refuz sa cred ca s-a schimbat ...si nu stiu nici eu cum pot sa-l iubesc...dar e vb si de parintii mei care il adora ptk pt ei el e perfectiunea...e ca un noroc pt mine(dupa ei)....
Yvonna1234
Postat pe 20 Martie 2010 22:56
De la: io___, la data 2010-03-20 16:23:27Nu cred ca-l iubesti cu adevarat. Citeste singura ce ai scris despre el si ai sa vezi, poti iubi o astfel de persoana? Eun egoist din secolele trecute, cind barbatul avea toate drepturile, iar femeia- gura mica si la cratita. Lasa-l naibii, zici ca esti o fire deschisa, vei gasi pe cineva care sa te adore, sint o multime de baieti carora le plac fetele ca tine




crede-ma ca stiu ca asta ar trebui sa fac....dar parca nu ma lasa inima,nu pot sa las 2 ani jumate sa se duca asa pe apa sambetei...poate sper intr-o schimbare a lui si cum am zis nu vreau sa constientizez ca nu se va intampla...
Yvonna1234
Postat pe 20 Martie 2010 22:58
Sincera sa fiu..din ceea ce am citit...Il iubesti dar totusi nu te face fericita...Am mai auzit asta la foarte multe prietene..nu stiu cum puteti trai asa..Eu sunt de 7 ani cu iubitul meu..si intotdeauna m-a facut fericita pe deplin.altfel nu cred ca as fi continuat
kudika145353
Postat pe 20 Martie 2010 23:02
Da nu i-ai pierdut, anii acestia, doar ai avut si momente frumoase linga el, nu? Daca acum s-a schimbt si nu te mai simti bine, inseamna ca relatia voastra s-a consumat... Gindeste-te ca nu esti tu cea care pierde din cauza destramarii relatiei, ci el...
Inga77
Postat pe 21 Martie 2010 01:46
De la: Yvonna1234, la data 2010-03-20 22:56:14blaa poate ptk la inceput era altfel si m-am indragostit de persoana aceea si poate astept sa revina..ceea ce nu cred ca se mai poate intampla..si da refuz sa cred ca s-a schimbat ...si nu stiu nici eu cum pot sa-l iubesc...dar e vb si de parintii mei care il adora ptk pt ei el e perfectiunea...e ca un noroc pt mine(dupa ei)....




pai la inceput ,a fost la inceput!acum ...au trecut 2 ani ...sau cat timp a trecut ...si a ajuns in stadiu in care l-ai descris !!!
Ce mai faci langa el ??si dk parintii tai il plac asa tare ,sa il ia ei sa stea cu el ....
Cand iubesti pe cineva,nu trebuie neaparat sa fii/sau sa poti fii cu persoana aia.
Oricat de mult l-ai iubii( ceea ce nu cred ) tind sa cred k ..e obisnuinta /influenta parintilor si bla bla...cum poti sta langa o persoana care ...nu te respecta ,nu te simti fericita ,nu te face fericita si deschizi tombicuri ???
blaa
Postat pe 21 Martie 2010 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help me 33 De la: Boca 21 Ianuarie 2010 09:27
Ce e de facut cand iubitul devina violent? 72 De la: magdu90 27 Mai 2014 03:28
sad valentines day! 14 De la: portitza_ 16 Februarie 2009 11:03
Il iubesc la nebunie....dar pentru ca sai dovedesc trebuie sa ma culc cu el.... 86 De la: I_m_nuts2011 1 Octombrie 2010 11:10
cum petreceti valentine's day?:) 120 De la: angelxxx2010 3 August 2009 17:53