Setari Cookie-uri

situatie dificila

Buna. As dori si eu o parere, nu prea am timp de net, dar am zis sa incerc sa vad ce pareri sunt asupra unei anumite situati.
Iubesc si el spune ca tine la mine, ne potrivim, imi spune ca ii asigur linistea sufleteasca , de certat nu ne am certat.
Dar exista o problema, eu am un copil, iar el considera ca acest lucru este un impediment pentru relatia noastra, am incercat sa ma faca sa ma lase in pace, neraspunzandu-i la telefon, dar nu prea mult timp nu am reusit, am cedat si ne am intalnit.
Am suferit mult in trecut, si am fost sincera cu el de la inceput in privinta asta,si in toate de fapt.
De ce barbati nu accepta o astfel de sit, o mama singura, adica acel copil, incerc poate sa inteleg, dar ce rost are atunci relatia , daca el nu o sa accepte? Oare o sa accepte ?Nu accepta, dar nici nu ma lasa in pace, ce sa fac?
kuda
Postat pe 21 Martie 2010 18:30
Pai nu te lasa in pace ptr. ca te vrea.Dar nu si copilul.Ptr. ca nui al lui, si ca atare nul va iubi niciodata.Daca te vei marita cu el nu va fi bine ptr. copil, spun asta ptr. ca el nu te accepta cu copilul.Probabil iti va sugera sal dai la parinti sal creasca.Tu ca mama , accepti asta? ptr. tine da dar ptr. copil niciodata.Parerea mea ar fi sa ai o discutie serioasa cu el pe tema asta, si sai spui ca daca te accepta asa cu copilul de bine daca nu, sa te lase in pace.Si totusi sunt si barbati ai lui Dumnezeu careiubesc copii sotiei ca si cum ar fi al lor.Dar asfel de oameni se gasesc rar.
kudika098645
Postat pe 21 Martie 2010 18:41
De la: kudika098645, la data 2010-03-21 18:41:02Pai nu te lasa in pace ptr. ca te vrea.Dar nu si copilul.Ptr. ca nui al lui, si ca atare nul va iubi niciodata.Daca te vei marita cu el nu va fi bine ptr. copil, spun asta ptr. ca el nu te accepta cu copilul.Probabil iti va sugera sal dai la parinti sal creasca.Tu ca mama , accepti asta? ptr. tine da dar ptr. copil niciodata.Parerea mea ar fi sa ai o discutie serioasa cu el pe tema asta, si sai spui ca daca te accepta asa cu copilul de bine daca nu, sa te lase in pace.Si totusi sunt si barbati ai lui Dumnezeu careiubesc copii sotiei ca si cum ar fi al lor.Dar asfel de oameni se gasesc rar.


Intr-adevar astfel de barbati sunt ffff rari.Maica-mea e cu cineva de aproape 2 ani si s-a vazut pe fata lui de la inceput ca nu ne prea suporta(nici pe mine nici pe sormea).EU te sfatuiesc sa nu il accepti decat daca esti ff sigura ca iti va accepta si copilul,altfel copilasul tau va suferi.Nu lasa un barbat sa ia fericirea copilului tau,deschide ochii ;)
krisutza
Postat pe 21 Martie 2010 18:50
De la: kuda, la data 2010-03-21 18:30:09Buna. As dori si eu o parere, nu prea am timp de net, dar am zis sa incerc sa vad ce pareri sunt asupra unei anumite situati.
Iubesc si el spune ca tine la mine, ne potrivim, imi spune ca ii asigur linistea sufleteasca , de certat nu ne am certat.
Dar exista o problema, eu am un copil, iar el considera ca acest lucru este un impediment pentru relatia noastra, am incercat sa ma faca sa ma lase in pace, neraspunzandu-i la telefon, dar nu prea mult timp nu am reusit, am cedat si ne am intalnit.
Am suferit mult in trecut, si am fost sincera cu el de la inceput in privinta asta,si in toate de fapt.
De ce barbati nu accepta o astfel de sit, o mama singura, adica acel copil, incerc poate sa inteleg, dar ce rost are atunci relatia , daca el nu o sa accepte? Oare o sa accepte ?Nu accepta, dar nici nu ma lasa in pace, ce sa fac?


si eu zic sa nu-l accepti!
dk te iubeste cu adevarat iubeste tot ce-i al tau si ce e legat de tine!

si eu am tata vitreg care nu m-a placut niciodata si nu iti mai spun cat ma chinuia cand nu era mama acasa si ma ameninta sa nu-i spun nik mamei ca mava bate si mai mult ca imi va suci gatule etc....am suferit f mult din cauza lui si am facut tot posibilul s aplec cat mai repede de acasa...am plecat la liceu tocmaii la 450 km de casa numai sa nu mai aud de el!apoi facultatea tot asa cat de departe de casa am putut!si m-am maritat f repede numai ca s anu ajung inapoi acasa....

deci ai grija ce faci,gandeste-te la puiul tau nu are nici o vina si nu merita chinuit de un tata care nu-l place!sunt destui barbati pe lumea asta,o sa gasesti tu unul potrivit pe masura sufletului tau si care sa iti placa si copilul!
elizat
Postat pe 31 Martie 2010 14:24
Ti s-a spus sa-i dai un fel de ultimatum: "ma iubesti, ma accepti impreuna cu cel mic!" Pai, sa fiu sincera, am inteles ca nu-l accepta. Asta inseamna ca un eventual DA din partea lui ar fi nesincer si, cu timpul, ar putea afecta nu numai relatia voastra, ci si pe copil.

Eu nu zic sa-i spui: ori - ori. In fond, ca orice mama, copilul iti este prioritatea. Atata timp cat iubesti si esti iubita (nu te supara, dar cand iubesti o persoana o iubesti cu TOTUL nu doar o parte de care te folosesti) traieste-ti viata. Cand vei hotari sa te recasatoresti cauta on barbat adevarat. Genul asta de barbati care isi inchipuie ca un copil ii imputineaza ratia de mancare sau aerul pe care il respira... sa se duca unde a dus mutu´iapa, din punctul meu de vedere.

Sigur ca exista si varianta sa-l trimiti la naiba de pe acum. Dar banuiesc ca ti-e inca greu. Insa, parerea mea este ca viitor cu un asemenea barbat nu ai. Pentru ca ai nevoie nu doar de sot ci si de tata la copil.
rashela
Postat pe 31 Martie 2010 14:33
De la: kuda, la data 2010-03-21 18:30:09Buna. As dori si eu o parere, nu prea am timp de net, dar am zis sa incerc sa vad ce pareri sunt asupra unei anumite situati.
Iubesc si el spune ca tine la mine, ne potrivim, imi spune ca ii asigur linistea sufleteasca , de certat nu ne am certat.
Dar exista o problema, eu am un copil, iar el considera ca acest lucru este un impediment pentru relatia noastra, am incercat sa ma faca sa ma lase in pace, neraspunzandu-i la telefon, dar nu prea mult timp nu am reusit, am cedat si ne am intalnit.
Am suferit mult in trecut, si am fost sincera cu el de la inceput in privinta asta,si in toate de fapt.
De ce barbati nu accepta o astfel de sit, o mama singura, adica acel copil, incerc poate sa inteleg, dar ce rost are atunci relatia , daca el nu o sa accepte? Oare o sa accepte ?Nu accepta, dar nici nu ma lasa in pace, ce sa fac?
Doar atat vreau sa-ti zic:barbati gasesti oriunde si oricand,dar k,copilul tau nu o sa mai gasesti pe nimeni niciodata
yocorrina22
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:27
De la: kuda, la data 2010-03-21 18:30:09Buna. As dori si eu o parere, nu prea am timp de net, dar am zis sa incerc sa vad ce pareri sunt asupra unei anumite situati.
Iubesc si el spune ca tine la mine, ne potrivim, imi spune ca ii asigur linistea sufleteasca , de certat nu ne am certat.
Dar exista o problema, eu am un copil, iar el considera ca acest lucru este un impediment pentru relatia noastra, am incercat sa ma faca sa ma lase in pace, neraspunzandu-i la telefon, dar nu prea mult timp nu am reusit, am cedat si ne am intalnit.
Am suferit mult in trecut, si am fost sincera cu el de la inceput in privinta asta,si in toate de fapt.
De ce barbati nu accepta o astfel de sit, o mama singura, adica acel copil, incerc poate sa inteleg, dar ce rost are atunci relatia , daca el nu o sa accepte? Oare o sa accepte ?Nu accepta, dar nici nu ma lasa in pace, ce sa fac?


- Daca te iubeste cu ADEVARAT ... trebuie sa te accepte asa cum esti ! ... cu tot pachetul ! ... Daca nu, atunci nu se poate spune ca este iubire. Punct. Este cat se poate de simplu! ...
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sorina.marilena@yahoo.com 1 De la: kudika053783 23 Iulie 2009 14:07
eu pestoaica..el gemeni...oare o sa mearga?? 32 De la: uriashu 29 August 2009 11:26
buna 3 De la: Aladiah 3 Mai 2009 14:24
eu feciora ,ea fecioara 5 De la: Lady_Gaga9 19 Octombrie 2009 15:11
bad_boy_myshu87 8 De la: RAINBOWLADY 1 Ianuarie 2012 22:39