Setari Cookie-uri

Oare ma inseala?

Aceasta iarna eu si prietenul meu ne-am despartit pe o luna. Nu demult am aflat ca in acest timp a fost la film cu colega lui de lucru care e mai mare decit el cu vreo 3 ani. Tin sa mentionez ca eram mereu geloasa pe ea si el stie ca nu o sufar. Pe linga asta imi zicea si el mie ca nu o suporta insa trebuie sa o sufere k sunt colegi de lucru. Nu stiu ce sa mai cred :(
Intr-o seara cind trebuia sa vina la mine mi-a zis ca a dus-o linga casa cu masina si eu m-am enervat rau :(...
Voi ce parere aveti?
Kattyy
Postat pe 24 Martie 2010 20:38
ca a dus'o cu masina nu e un capat de tara, depinde motivul... daca au iesit de la servici si el era in drum na, s'a oferit sa o lase mai aproape de casa, nu e chiar motiv sa sari in sus. dar ca a fost la film cu ea e dubios .. numai ei doi??
Shhh
Postat pe 24 Martie 2010 20:54
Hmm... nu o suporta, dar s-a dus cu ea la film... Parerea mea: adevarul este pe undeva pe la mijloc... al ei sau al lui.
i_andra
Postat pe 25 Martie 2010 18:23
nu face bine unei relatii asa multa gelozie.......daca ai avea incredere in el nu ai mai fi atat de geloasa....
masline
Postat pe 25 Martie 2010 18:49
De la: Kattyy, la data 2010-03-24 20:38:34Aceasta iarna eu si prietenul meu ne-am despartit pe o luna. Nu demult am aflat ca in acest timp a fost la film cu colega lui de lucru care e mai mare decit el cu vreo 3 ani. Tin sa mentionez ca eram mereu geloasa pe ea si el stie ca nu o sufar. Pe linga asta imi zicea si el mie ca nu o suporta insa trebuie sa o sufere k sunt colegi de lucru. Nu stiu ce sa mai cred :(
Intr-o seara cind trebuia sa vina la mine mi-a zis ca a dus-o linga casa cu masina si eu m-am enervat rau :(...
Voi ce parere aveti?



Intrebarea ta este prost pusa, corect ar fi fost "Cand ma va insela" ca sigur o va face. Daca iti dezbati problemele pe un forum cred ca deja a facut-o :))
Borntobewild
Postat pe 26 Martie 2010 13:35
nu sunt sigura k ma inselat...si nu sunt geloasa fara motiv...
da...numai ei doi au fost la film...mi-a zis k demult vroia sa vada acest filt si trebuiau mai cu multi colegi de lucru sa plece...insa au ajuns doar ei doi sa fie...
Kattyy
Postat pe 2 Aprilie 2010 14:06
- Wow ... daca au fost la un film pe care el voia sa-l vada, si la care trebuiau sa mearga mai multi colegi ... E CLAR !!! ... Tu doar stii ca la film sunt jakuzzi-uri ... petale de trandafiri ... sampanie ... sigur ca daaa ... e foarte grav !! ... mai ales ca a facut asta cand erati despartiti. Iar daca odata cand a plecat de servici a mai si luatt o colega si a lasat-o in drum catre casa ... ce sa mai zic! ... sigur merita impuscat. Asta este un om fara scrupule ! ... iar tu corectitudinea intruchipata ... tu esti perfecta ! ... esti chiar visul oricarui om. Tine-o tot asa ca vei avea foarte multe relatii ... si toate vor dura ... nu stiu cat, dar vor dura.
supermiki
Postat pe 8 Aprilie 2010 08:54
De la: supermiki, la data 2010-04-08 08:54:39 - Wow ... daca au fost la un film pe care el voia sa-l vada, si la care trebuiau sa mearga mai multi colegi ... E CLAR !!! ... Tu doar stii ca la film sunt jakuzzi-uri ... petale de trandafiri ... sampanie ... sigur ca daaa ... e foarte grav !! ... mai ales ca a facut asta cand erati despartiti. Iar daca odata cand a plecat de servici a mai si luatt o colega si a lasat-o in drum catre casa ... ce sa mai zic! ... sigur merita impuscat. Asta este un om fara scrupule ! ... iar tu corectitudinea intruchipata ... tu esti perfecta ! ... esti chiar visul oricarui om. Tine-o tot asa ca vei avea foarte multe relatii ... si toate vor dura ... nu stiu cat, dar vor dura.


Ei, lupule( singuratic sau nesinguratic?) nu fi si tu atat de dur. E vorba de un copil. Are numai 20 de ani! Abia a pasit afara din adolescenta( ma refer la ceea ce scrie in buletin).
Nu ai observat ca adolescentii investesc cantitati URIASE de energie in tot felul de amanunte nesemnificative? ASA AM FOST SI NOI!
Draga mea, pe undeva sunt de acord cu ceea ce scrie supermiki, chiar daca dezaprob felul in care a spus-o.
Daca vei gandi mereu asa, daca o sa-ti faci mereu probleme pentru tot ceea ce face iubitul tau cu alte femei, o sa-ti faci singura rau. Si ma refer la rau fizic, bolile au si o cauza mentala( stress-ul, nu?) ori gelozia este o sursa "barosana" de stress.
Totul pleaca de la faptul ca, atunci cand intram intr-o relatie, ne gandim ca LUAM IN POSESIE si persoana cu care intram in relatie. Si, de aici, incepe chinul.
Am vazut undeva un citat interesant si EXTREM DE ADEVARAT:
" Daca fiinta pe care o iubesti vrea sa plece, las-o. Daca se va intoarce la tine, inseamna ca te iubeste. Daca nu se mai intoarce la tine, INSEAMNA CA NU TE-A IUBIT NICIODATA!"
TangoFeliz
Postat pe 8 Aprilie 2010 12:50
De la: TangoFeliz, la data 2010-04-08 12:50:48
De la: supermiki, la data 2010-04-08 08:54:39 - Wow ... daca au fost la un film pe care el voia sa-l vada, si la care trebuiau sa mearga mai multi colegi ... E CLAR !!! ... Tu doar stii ca la film sunt jakuzzi-uri ... petale de trandafiri ... sampanie ... sigur ca daaa ... e foarte grav !! ... mai ales ca a facut asta cand erati despartiti. Iar daca odata cand a plecat de servici a mai si luatt o colega si a lasat-o in drum catre casa ... ce sa mai zic! ... sigur merita impuscat. Asta este un om fara scrupule ! ... iar tu corectitudinea intruchipata ... tu esti perfecta ! ... esti chiar visul oricarui om. Tine-o tot asa ca vei avea foarte multe relatii ... si toate vor dura ... nu stiu cat, dar vor dura.


Ei, lupule( singuratic sau nesinguratic?) nu fi si tu atat de dur. E vorba de un copil. Are numai 20 de ani! Abia a pasit afara din adolescenta( ma refer la ceea ce scrie in buletin).
Nu ai observat ca adolescentii investesc cantitati URIASE de energie in tot felul de amanunte nesemnificative? ASA AM FOST SI NOI!
Draga mea, pe undeva sunt de acord cu ceea ce scrie supermiki, chiar daca dezaprob felul in care a spus-o.
Daca vei gandi mereu asa, daca o sa-ti faci mereu probleme pentru tot ceea ce face iubitul tau cu alte femei, o sa-ti faci singura rau. Si ma refer la rau fizic, bolile au si o cauza mentala( stress-ul, nu?) ori gelozia este o sursa "barosana" de stress.
Totul pleaca de la faptul ca, atunci cand intram intr-o relatie, ne gandim ca LUAM IN POSESIE si persoana cu care intram in relatie. Si, de aici, incepe chinul.
Am vazut undeva un citat interesant si EXTREM DE ADEVARAT:
" Daca fiinta pe care o iubesti vrea sa plece, las-o. Daca se va intoarce la tine, inseamna ca te iubeste. Daca nu se mai intoarce la tine, INSEAMNA CA NU TE-A IUBIT NICIODATA!"

- Am spus-o in felul acesta cu un scop foarte bine determinat.
Nu a fost intentia mea sa ma fac placut, pentru ca pot fi dragut sau sincer.
Insa in cazul de fata, o scuturatura de genul acesta este mult mai benefica pentru a obtine REZULTATUL cel mai bun.
Un dus rece intotdeauna te trezeste mult mai bine decat un dus cu apa calda ... corect? ...
Acum depinde de SCOPUL pe care vrei sa-l atingi cu raspunsul pe care il dai ... daca tot dai un raspuns pe un topic, nu-i asa? ... Iar scopul meu era sa o fac sa o scutur ... sa o fac sa se trezeasca ... si sa vada cat este de ... de ... (caut un cuvant care sa nu fie dur) ... neintemeiata frica sau gelozia ei.
Cat despre ce raspuns i-ai dat si tu, este cat se poate de corect si sunt de acord cu tot ce ai zis.
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:59
DA. si de mai multe ori
Fahnell
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:01
sh eu as simti la fel dak as fi in situatia ta,e normal sa ai dubii....akum tu il cunosti mai bine sh vezi sh tu din comportamentul lui daka s-a skimbat ceva.mai fa ceva cercetari inante sa tragi concluzii pripite mult noroc
leelee21
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:13
De la: supermiki, la data 2010-04-09 10:59:07
De la: TangoFeliz, la data 2010-04-08 12:50:48
De la: supermiki, la data 2010-04-08 08:54:39 - Wow ... daca au fost la un film pe care el voia sa-l vada, si la care trebuiau sa mearga mai multi colegi ... E CLAR !!! ... Tu doar stii ca la film sunt jakuzzi-uri ... petale de trandafiri ... sampanie ... sigur ca daaa ... e foarte grav !! ... mai ales ca a facut asta cand erati despartiti. Iar daca odata cand a plecat de servici a mai si luatt o colega si a lasat-o in drum catre casa ... ce sa mai zic! ... sigur merita impuscat. Asta este un om fara scrupule ! ... iar tu corectitudinea intruchipata ... tu esti perfecta ! ... esti chiar visul oricarui om. Tine-o tot asa ca vei avea foarte multe relatii ... si toate vor dura ... nu stiu cat, dar vor dura.


Ei, lupule( singuratic sau nesinguratic?) nu fi si tu atat de dur. E vorba de un copil. Are numai 20 de ani! Abia a pasit afara din adolescenta( ma refer la ceea ce scrie in buletin).
Nu ai observat ca adolescentii investesc cantitati URIASE de energie in tot felul de amanunte nesemnificative? ASA AM FOST SI NOI!
Draga mea, pe undeva sunt de acord cu ceea ce scrie supermiki, chiar daca dezaprob felul in care a spus-o.
Daca vei gandi mereu asa, daca o sa-ti faci mereu probleme pentru tot ceea ce face iubitul tau cu alte femei, o sa-ti faci singura rau. Si ma refer la rau fizic, bolile au si o cauza mentala( stress-ul, nu?) ori gelozia este o sursa "barosana" de stress.
Totul pleaca de la faptul ca, atunci cand intram intr-o relatie, ne gandim ca LUAM IN POSESIE si persoana cu care intram in relatie. Si, de aici, incepe chinul.
Am vazut undeva un citat interesant si EXTREM DE ADEVARAT:
" Daca fiinta pe care o iubesti vrea sa plece, las-o. Daca se va intoarce la tine, inseamna ca te iubeste. Daca nu se mai intoarce la tine, INSEAMNA CA NU TE-A IUBIT NICIODATA!"

- Am spus-o in felul acesta cu un scop foarte bine determinat.
Nu a fost intentia mea sa ma fac placut, pentru ca pot fi dragut sau sincer.
Insa in cazul de fata, o scuturatura de genul acesta este mult mai benefica pentru a obtine REZULTATUL cel mai bun.
Un dus rece intotdeauna te trezeste mult mai bine decat un dus cu apa calda ... corect? ...
Acum depinde de SCOPUL pe care vrei sa-l atingi cu raspunsul pe care il dai ... daca tot dai un raspuns pe un topic, nu-i asa? ... Iar scopul meu era sa o fac sa o scutur ... sa o fac sa se trezeasca ... si sa vada cat este de ... de ... (caut un cuvant care sa nu fie dur) ... neintemeiata frica sau gelozia ei.
Cat despre ce raspuns i-ai dat si tu, este cat se poate de corect si sunt de acord cu tot ce ai zis.


Am intuit cam ce doresti sa faci si de asta am vorbit pe un ton ponderat.. Daca simt rautate sau prostie la cineva, de obicei "sar la beregata" persoanei.
M-am adresat tie dar, de fapt a fost pentru ea... e bine, dupa o scuturatura sa vii cu o mangaiere... si, dupa ce o mangai, sa ii "inoculezi" aceeasi idee ca si cea "scuturata". de obicei are efect cumulativ...
TangoFeliz
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:52
n-ai aflat de la binevoitori unde afost cu colega ti-a zis el ori e prea destept si si-apregatit terenul in caz de la vz cineva ori doar a fost amabil cu ea si a dus-o cu masina
utad
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:58

Trebuie sa stii unde sa te opresti cu gelozia pt ca iti impingi barbatul in bratele alteia...intre colegi de serviciu mereu exista relatii sexuale, daca esti prost caz in "limba" dupa el/ea; daca nu, o iei ca sex 'fara obligatii" si a doua zi uita ambele parti. E clar ca e ceva intre ei, barbatii cauta, femeile o vor, e natural...Faza la care ai gresit este ca ai fost foarte geloasa si probabil, el, vazandu-te asa a vazut-o pe respectiva ca o partenera potentiala. Apoi, chestia poate sa vina si din partea cealalta, s-a intamplat o data intre ei si barbatului i-a placut cum o face gagica. Exista gagici care pot inrobi sexual un barbat. Nu stiu, singura ta arma sa-l faci s-o uite e sexul acum pt ca e clar ca din atractie sexuala a "plecat". Imbraca-te frumos, invita-l la o cina romantica, fa-ti un plan de jocuri sexuale si preia initiativa. Te sfatuiesc sa recurgi si la chestii mai neortodoxe, fa de toate ...acuma nu stiu, deja v-ati despartit? Ca s-ar putea sa fie mai greu sa-l abordezi...si ia in calcul ca vrei sa iesi si basma curata, in sensul ca sa nu te considere carpa lui sau sa-ti pierzi din "prestanta"....Hai spor la treaba ! Pupici.
dedeeea
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:13
De la: dedeeea, la data 2010-04-11 13:13:18
Trebuie sa stii unde sa te opresti cu gelozia pt ca iti impingi barbatul in bratele alteia...intre colegi de serviciu mereu exista relatii sexuale, daca esti prost caz in "limba" dupa el/ea; daca nu, o iei ca sex 'fara obligatii" si a doua zi uita ambele parti. E clar ca e ceva intre ei, barbatii cauta, femeile o vor, e natural...Faza la care ai gresit este ca ai fost foarte geloasa si probabil, el, vazandu-te asa a vazut-o pe respectiva ca o partenera potentiala. Apoi, chestia poate sa vina si din partea cealalta, s-a intamplat o data intre ei si barbatului i-a placut cum o face gagica. Exista gagici care pot inrobi sexual un barbat. Nu stiu, singura ta arma sa-l faci s-o uite e sexul acum pt ca e clar ca din atractie sexuala a "plecat". Imbraca-te frumos, invita-l la o cina romantica, fa-ti un plan de jocuri sexuale si preia initiativa. Te sfatuiesc sa recurgi si la chestii mai neortodoxe, fa de toate ...acuma nu stiu, deja v-ati despartit? Ca s-ar putea sa fie mai greu sa-l abordezi...si ia in calcul ca vrei sa iesi si basma curata, in sensul ca sa nu te considere carpa lui sau sa-ti pierzi din "prestanta"....Hai spor la treaba ! Pupici.
eu zic ca in mod sigur ai fost inselata ce mai vrei de la unul din asta....????
kudika029282
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:41
Te minte ceva e intre ei.Urmarestel.
kudika098645
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
***RELATIE LA DISTANTA *** 93 De la: kudika_nikole 22 Mai 2013 01:18
"m-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis" 182 De la: rockk 7 Noiembrie 2010 10:31
the Dirty Little List... 161 De la: petite_fr 4 Noiembrie 2009 16:02
cadoul perfect 7 De la: andra_ale 30 Martie 2009 09:14
Sfat 17 De la: adinuttzza 12 Noiembrie 2010 00:00