Setari Cookie-uri

sa continui sau sa renunt?

Am o relatie cu un barbat geaman din iulie anul trecut. O relatie e poate prea mult spus. Ne vedem o data, de doua ori cel mult pe saptamana. Apare si dispare, pana data viitoare cand ne vedem. Nu stiu nimic din viata lui decat ceea ce am descoperit eu singura, nimic de la el. Intalnirile noastre se desfasoara ca si cum ne-am vedea de fiecare data ca prima oara: timid.

Sunt rac, el e gemeni. Imi tot spune ca el e ciudat, ca nimeni nu il intelege precum il inteleg eu. Am inceput in timp sa tin la el, acum chiar il iubesc. Nu stiu nimic din ce simte el. Poate ca nu simte nimic pentru mine. Nu stiu cum sa fac. El e singurul care conteaza in viata mea. Ce e mai dureros e faptul ca nu comunicam deloc.Nu-l pot intreba nimic, imi spune mereu ca nu-i plac intrebarile. Stiu ca nu e casatorit, stiu ca nu e nimeni in viata lui. E doar el cu munca lui. Si totusi.... Raceala din partea lui cand nu ne vedem, caldura cand suntem impreuna.

Dar as vrea mai mult. As vrea sa-l simt mai aproape de mine, sa stiu ce simte si el, sa comunicam.

Ce sa fac? Sa continui toate astea sau sa renunt la el? Oare merita?

12lorelei75
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:42
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html

sau baga mare aici:

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:49
desi eu sunt gemeni...am avut o rel tot cu un geaman acum 2 ani...exact cum l-ai descris tu...prea ocupat de munca lui....la un moment dat am avut un feeling ca ma inseala..si nu am rezistat...
am nevoie de mai multa antentie si de cineva langa mine...mi-am zis eu atunci...si ..fara un cuvant am pus stop relatiei...si nu imi pare rau..acum am parte de tot ce mi-am dorit si chiar mai mult
ca sfat...ti-as sugera sa fii putin mai rece sa incerci sa nu fii prezenta cand vrea el...spre binele tau..
coffeeta
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:54
De la: coffeeta, la data 2009-04-13 13:54:14desi eu sunt gemeni...am avut o rel tot cu un geaman acum 2 ani...exact cum l-ai descris tu...prea ocupat de munca lui....la un moment dat am avut un feeling ca ma inseala..si nu am rezistat...
am nevoie de mai multa antentie si de cineva langa mine...mi-am zis eu atunci...si ..fara un cuvant am pus stop relatiei...si nu imi pare rau..acum am parte de tot ce mi-am dorit si chiar mai mult
ca sfat...ti-as sugera sa fii putin mai rece sa incerci sa nu fii prezenta cand vrea el...spre binele tau..



Chestia cu raceala se atribuie marii majoritati a barbatilor,indiferent de zodii si chiar da rezultate bune!!
OneLastBreath
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:58
De la: 12lorelei75, la data 2009-04-13 13:42:51Am o relatie cu un barbat geaman din iulie anul trecut. O relatie e poate prea mult spus. Ne vedem o data, de doua ori cel mult pe saptamana. Apare si dispare, pana data viitoare cand ne vedem. Nu stiu nimic din viata lui decat ceea ce am descoperit eu singura, nimic de la el. Intalnirile noastre se desfasoara ca si cum ne-am vedea de fiecare data ca prima oara: timid.

Sunt rac, el e gemeni. Imi tot spune ca el e ciudat, ca nimeni nu il intelege precum il inteleg eu. Am inceput in timp sa tin la el, acum chiar il iubesc. Nu stiu nimic din ce simte el. Poate ca nu simte nimic pentru mine. Nu stiu cum sa fac. El e singurul care conteaza in viata mea. Ce e mai dureros e faptul ca nu comunicam deloc.Nu-l pot intreba nimic, imi spune mereu ca nu-i plac intrebarile. Stiu ca nu e casatorit, stiu ca nu e nimeni in viata lui. E doar el cu munca lui. Si totusi.... Raceala din partea lui cand nu ne vedem, caldura cand suntem impreuna.

Dar as vrea mai mult. As vrea sa-l simt mai aproape de mine, sa stiu ce simte si el, sa comunicam.

Ce sa fac? Sa continui toate astea sau sa renunt la el? Oare merita?


ai zis ca fiecare intalnire se comporta de parca ar fi prima , deci nu v-ati culcat impreuna, eu as zice ca el este virgin , si asta explica tot ...
SweetDadyD
Postat pe 14 Aprilie 2009 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
comportament diferentiat 31 De la: dianushka86 22 Octombrie 2009 12:32
Daca m-a lovit o data sa il iert? 89 De la: cathysailor 3 Iunie 2009 00:49
Suplimente nutritive 6 De la: kudika_925934 27 Iunie 2013 12:05
intrebare pentru barbati 56 De la: lilutza09 17 August 2009 21:39
Hello my dear 34 De la: perce_neige 24 Noiembrie 2010 20:49