Setari Cookie-uri

mam despartit de prietenu meu dupa 2 ani

am avut o relati timp de ani cu un baiat.pentru el am fugit de acasa la 18 ani iar diferenta dintre noi era de 10 ani.neam inteles foarte bine la inceput dar apoi au aparut certurile.se lasa influentat de mama lui si de fratele lui.incepuse sa ma jigneasca vb urat cu mine din cauza lor dar stiam ca nu are suflet rau si apoi ii parea rau si isi cerea scuze lam iubit foarte mult visam ca o sa fim o familie pentru totodeauna insa acum 3 luni neam despartit.imi e foarte dor de el.totul imi aminteste de el .nu il pot uita nici o clipa.cum neam despartit?in ultimul timp se purta tot mai urat nu aveam dreptu sa il intreb nimic unde pleci sau ceva si stateam impreuna de aproape 2 ani.nu vb cu mine ca tot timpu ara plictisit si daca incercam sa vb cu el ma respingea.ajunsese sa imi zica ca nu ma poate suferi.intro seara neam certat si mia dat o palma mia aruncat hainele prin casa si mia zis sa plec a doua zi ma dus acasa ca a zis sa luam o pauza de cateva zile .a plecat si a venit la mine dupa o saptamana .imi edar dor de el si mia promis ca nu o sa ma paraseasca niciodata a continuat sa vina la mine asa timp de o luna 2 _3 zile pe saptamana apoi ultima data cand a venit a plecat grabit si mia zis ca are un pic de treaba si vine inapoi si nu a mai venit.am mai vb vreio 3 zile la telefon si iam zis ca ma duc sa imi caut loc de munca cu o prietena si sa suparat a inceput sa fie gelos si neam laut la cerata ca eu il iubeam foarte mult si nu las fi inselat iar imi zicea ca ma duc dupa altu nu sa ma angajez si a doua zi urma sa ma duc la un interviu iam zis ca ma du si mia zis sa nu il mai caut.si de 1 luna jumatate nu mai vb cu mine nu raspunde la telefon la mesaje la nimic .nu stiu ce sa fac sa vb cu el eu inca il iubesc mult si nu stiu ce am gresut asa rau de a reactionat asa
kudika154638
Postat pe 29 Martie 2010 21:15
mda!
lasa-l fata in lumea lui si vezi-ti de viata ta.....
blaa
Postat pe 29 Martie 2010 21:44
Doamne fato el te injura, te bate, te da afara din casa si tot el ti-a dat papucii, iar tu mai si plangi dupa el?????
Unde e respectul fata de persoana ta?? Papucii trebuia sa i-i dai tu cu sut cu tot!

Asa cum i-am mai zis si altei fete, in momentul in care l-ai iertat pentru jigniri, e ca si cum i-ai fi dat acceptul sa nu te respecte si sa o faca in continuare, caci nu vor fi consecinte. Unde ai gresit? Ca i-ai permis un astfel de comportament!

Iar daca la 28 de ani (acum 30), se lasa influentat de mama si frate, nu e bun de nimic; un barbat adevarat are propriile pareri, valori si convingeri, nu pe ale altora.
kitty_krieger
Postat pe 29 Martie 2010 21:56
bine ai facut
GYPSI
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:02
Doamne...asa relatie, cum suporti...daca te iubeste nu cred ca n-ar raspunde atita timp la tel si sms...cred ca ar da semn de viata...el crede ca te are la degetul cel mic...esti tinara si ai toata viata inainte. Curaj!
Kattyy
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:26
sa inteleg ca ti este dor de injuraturi?vorbe urate si de comportamentul lui?super ce inseamna bai nene sa n-ai minte!
one_size
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:15
De la: one_size, la data 2010-04-16 11:15:53sa inteleg ca ti este dor de injuraturi?vorbe urate si de comportamentul lui?super ce inseamna bai nene sa n-ai minte!


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,si sa fi "carpa"!!!
Dontyyy
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:17
of,offff cand o sa invatati sa fiti femei adevarate, din partea mea vreau sa ma inconjor numai cu femei cu personalitate nu cu bibelouri
panduru88
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:22
De la: panduru88, la data 2010-04-16 11:22:55of,offff cand o sa invatati sa fiti femei adevarate, din partea mea vreau sa ma inconjor numai cu femei cu personalitate nu cu bibelouri


Dontyyy
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:24
De la: panduru88, la data 2010-04-16 11:22:55of,offff cand o sa invatati sa fiti femei adevarate, din partea mea vreau sa ma inconjor numai cu femei cu personalitate nu cu bibelouri

adiclea nu iti plac obectele reci si necuvantatoare?
one_size
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:26
De la: one_size, la data 2010-04-16 11:26:59
De la: panduru88, la data 2010-04-16 11:22:55of,offff cand o sa invatati sa fiti femei adevarate, din partea mea vreau sa ma inconjor numai cu femei cu personalitate nu cu bibelouri

adiclea nu iti plac obectele reci si necuvantatoare?


anaconda
Dontyyy
Postat pe 16 Aprilie 2010 11:28
ce zodie e el?
broken_not_defeated
Postat pe 24 Mai 2010 00:09
oare mai conteaza zodia???? sincer am ajuns sa cred ca cea mai mare greseala facem cand credem ca iubitul e totul ptr noi...si nu doar ca asa gandim dar mai ne construim si totul imprejurul lui....Sincer am av si eu o rel de 2 ani jumate ....dar sincer regulile de baza la mine in orice rel sunt: RESPECT(verbal si fizic) ....deja la mine cand se ajunge la violenta verbala e PA......FIDELITATE si IUBIRE..... si va zic sincer ca desi nici una din reguli nu a fost incalcata.....am decis sa ne desp ptr ca ne ott ciondaneam ...din porcarii....au trecut 5 luni de la desp ...timp in care ...am gresit prin multe faze...(m am cmportat ca un copchil prost...incercam sa ma razbun multe din astea....prin care am dem cat sunt de imatura....si prin asta l am indepartat tare de ideea de impacare....aseara ne am int si ....am vb....si ptr ca timpul trece si vindeca...singura i am zis ca am gresit si am av un comportament tampit..ca mi pare rau...si ca azi ...nu vreau decat sa ramanem amici si atat....) sper sa ma impac...dar revenind la tine...sincer...nuj daca iti ramane altceva de facut decat sa iti asumi consecintele desp si sa renunti la a te impaca....decat daca iti place bataia ...violenta verbala...
luyzane
Postat pe 24 Mai 2010 09:32
Fai papucii nu te merita.Tu nu vezi ca el vrea sa faci numai ce vrea el? nu vezi ca cuvintul si dorintele tale nu au valoare si pret la el? iubesti o himera.Trezeste-te si pune capat relatiei.Urmeazati cursul vietii asa cum vrei tu.Cauta-ti pe alcineva care sa te merite.
kudika098645
Postat pe 24 Mai 2010 09:45
De la: kudika098645, la data 2010-05-24 09:45:59Fai papucii nu te merita.Tu nu vezi ca el vrea sa faci numai ce vrea el? nu vezi ca cuvintul si dorintele tale nu au valoare si pret la el? iubesti o himera.Trezeste-te si pune capat relatiei.Urmeazati cursul vietii asa cum vrei tu.Cauta-ti pe alcineva care sa te merite.
fai la tn la tara nu aici
thadoogback
Postat pe 24 Mai 2010 09:47
Taran esti tu si nesimtit, dar ce sa-ti cer ce nu ai din pacate.
kudika098645
Postat pe 24 Mai 2010 09:54
pai cam asa am facut incerc sa imi vad de viata mea chiar daca imi e greu
kudika154638
Postat pe 24 Mai 2010 21:50
buna .vam mai scris acum ceva timp despre fostul meu care se purta urat cu mine si asa mai departe.acum dupa 5 luni de la despartire am inceput si eu sa realizez cat timp am piardut si cat de proasta am fost si imi pare rau.acum mama lui ma suna ca sa il las in pace sa nu il mai caut ca el are pe alta si tot felu de lucruri din astea insa eu nu lam mai cautat de mult timp insa ea ma suna doar ca sa imi faca rau.ma suna sa imi zica "vreau sa sti ca baiatul meu sia gasit o fata e mai mare de cat si se inteleg bine si sunt de ceva timp impreuna nu il mai cauta ca sa se c erte din cauza ta"si cand eu am plecat de la el ea incepuse sa planga ca sa nu plec ca tine mult la mine si minciuni dastea de scorpie.acum am cunoscut pe cineva.imi place de el dar imi e teama sa mai asez intro relatie imi e teama sa nu sufar iarasi.nu stiu ce sa zic uneori sunt prea buna si las de la mine numai sa nu ma cert si din cauza asta cred ca sunt luata de proasta.acum ca am cunoscut pe cineva imi e totusi putin mai usor sa trec peste tot ceea ce a fost insa ma tot suna mama lu fostu si fratele lui si imi zic chestii asa cum am scris mai sus sau pune prietene ,ori foste prietene sa ma sune sa ma intrebe ce mai fac sau daca miam hasit pe altcineva ori intra pe id meu cu alte adrese si face glume.insa eu sunt cat de cat mai bine acum nu mai iau pastile de somn sanax de obicei luam ca sa pot dormi.si sunt mai linistita sper sa am noroc acum cu noul meu prieten insa suntem la inceput eu nu il sun ca sa nu par stresanta el are multa treaba la servici nu parea ma suna si ne vedem rar .nu stiu ce sa fac .
kudika154638
Postat pe 24 Mai 2010 22:02
sa sti ca nu zodia e importanta.importanta e el ca om
kudika154638
Postat pe 24 Mai 2010 22:07
muktumesc de sfat ma ajutat mult atunci cand nu am avut cui sa cer unul acum am pe cineva si incerc sa uit de el dar ma suna mama si fratele lui si imi zic tot felu de chestii cum ca el are pe alta ca sa nu il mai caut dar eu nu lam mai cautat de mult .am cautat si am gasit un pic de orgoliu si nu lam mai cautat dar aum ma suna ei .acum dumnezeu stie ce o minti el
kudika154638
Postat pe 24 Mai 2010 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
planuri dar nu te iubeste. 44 De la: avocat_divort 23 Aprilie 2010 11:14
Cand unii mint de ingheata apele 33 De la: lory08 20 Septembrie 2009 20:12
De ce o femeie cu un copil nu va fi de-ajuns pentru un barbat singur?... 31 De la: mara78 23 Decembrie 2016 16:19
nici macar eu nu stiu ce se intampla...:(( 3 De la: _dulcik_ 10 Februarie 2009 11:39
Telenovela 12 De la: _Cryssa_ 11 Ianuarie 2011 09:12