Setari Cookie-uri

Zice ca ma iubeste ,dar imi arata altceva

Buna, am si eu o problema, ca multe alte persoane,evident. Povestea mea a inceput asa. In urma cu 5 ani, eram singura, iar vecinul meu de la scara vecina, imi facea ochi dulci. Pe vremea aceea, el era intr-o relatie, in care cica, nu-i mai mergea nimik, desi tipa statea la el. Am avut cateva iesiri, dar pentru ca nu fac parte din fetele care accepta sa fie pe locul doi, si care vrea totul doar pentru ea, m-am retras, spunandu-i ca nu pot sa merg mai departe, fiind pe locul doi. La vremea respectiva, ne-am indragostit unul de altul,desi el, sustine ca , ma iubeste de mult. Au trecut anii, pana in noiembrie anul trecut, am mai vorbit cu el dar foarte rar, ori pe mess, ori la tel, si asta poate ca se intampla odata la 6 luni. timp in care eu in anii astia am avut o relatie,care s-a terminat prost. Si din nou singura. Intamplarea a facut sa ne vedem voit, si sa-mi spuna ca e singur. Dorintele au ramas aceleasi la amandoi,chiar si dupa cinci ani. Am inceput sa ne vedem,din mai anul asta, ne intelegeam super,in toate domeniile, dar.....exista un dar. Mereu primeste mesaje, telefoane, in tompul noptii, cand mai raman la el, ascunde telefoanele cand sunt cu el, si cand ii zic sa raspunda la mesaje,se face ca ploua. Sambata asta am avut o dupamiaza de vis, o baie cu spuma,lumanari,stiti voi....Dupa toate acestea,constat lipsa telefoanelor, si pun intrebarea: unde-ti sunt telefoanele pui? As sarit ca ars, ca e lucru personal, si ca nu trebuie sa-i dea mie socoteala..... Am trecut peste asta, trece noaptea, vine duminica si timpul sa ma duc pana acasa,ca el sa se duca la sala. Ce facem dupa sala, pui? Nu stiu..... . Si trece timpul se face 4 si il sun, si-mi zice ca vrea sa se duca la poker, la un cuplu, dar daca vin , sa joc, daca nu se duce singur. Eu nu joc de fel poker, am jucat odata cu el, dar nu am avut timp sa invat. Cei la care mergea, erau jucatori inraiti...Ideea e, ca m-a pus in fata faptului implinit, si nu numai, a zis ca prietenii lui se supara daca eu vin si nu joc, adica nu e rost de pupaturi, sau ce a vrut el sa zica cu asta. Si am ajunns sa ne certam, i-am zis ca nu vreau sa ajungem sa ne facem activitatile separat, mai ales ca nu m-a intrebat daca am ceva impotriva, sau sa puna macar altfel problema. Si plus de asta, i-a pus pe prietenii lui pe primul loc, in loc sa ne puna pe noi. Ce sa fac, a...si ca sa nu uit, zicandu-i ca nu vreau sa avem activitati separate,m-a facut nesimtita. Ca el cand zice ca are treaba ce nu tine de noi, eu sa zic da. In conditiile in care mai fusesem la cuplul respectiv.
corinaxg
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:16
Vezi-ti de viata ta!
Barbie30
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:20
El n-a terminat cu trecutul. Eu nu cred ca trebuie neaparat sa termini tu cu el. Dar... esti dispusa sa ai rabdare pana cand el va termina cu trecutul? Esti dispusa sa fii tu cea care-l alegi si sa-l convingi ca tu meriti sa fii cea aleasa? Pentru ca e posibil ca tu sa ajungi sa tii la el iar el, nu.
I_m_nuts2011
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:23
Iar cu pokerul cu cuplul nu stiu ce sa zic - eu nu prea am auzit femei care sa joace poker - iar daca tu nu mergeai el nu avea cum sa mearga singur - sau se joaca poker si in trei?
I_m_nuts2011
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:25
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-10-12 10:25:26Iar cu pokerul cu cuplul nu stiu ce sa zic - eu nu prea am auzit femei care sa joace poker - iar daca tu nu mergeai el nu avea cum sa mearga singur - sau se joaca poker si in trei?


ete ca yo joc poker ocazional,nu pe bani ci doar de fun
Barbie30
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:27
De la: corinaxg, la data 2010-10-12 10:16:34Intamplarea a facut sa ne vedem voit,


_Cryssa_
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:29
De la: crysa_tm, la data 2010-10-12 10:29:04
De la: corinaxg, la data 2010-10-12 10:16:34Intamplarea a facut sa ne vedem voit,




intalnire karmica Crysa
Barbie30
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:32
Eu nu intelg de ce-i urmaresti tu telefoanele? Daca-ti spune ca te iubeste ce importanta are ca altele ii trimit mesaje? Altele il iubesc pe el. Iar daca el nu vrea sa le raspunda e treaba lui -
I_m_nuts2011
Postat pe 12 Octombrie 2010 10:36
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-10-12 10:36:38Eu nu intelg de ce-i urmaresti tu telefoanele? Daca-ti spune ca te iubeste ce importanta are ca altele ii trimit mesaje? Altele il iubesc pe el. Iar daca el nu vrea sa le raspunda e treaba lui -



Ma deranjeaza faptul ca se fereste de mine, parerea mea, cand un om nu are nimik cu persoanele respective, nu se fereste..Eu cred ca imi ascunde ceva. si nu il urmaresc, pur si simplu sunt zile, cand observ ca isi i-a telefoanele se duce in alta camera,si se intoarce fazra sa zica nik.
corinaxg
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:58
De la: corinaxg, la data 2010-10-12 11:58:40
De la: I_m_nuts2011, la data 2010-10-12 10:36:38Eu nu intelg de ce-i urmaresti tu telefoanele? Daca-ti spune ca te iubeste ce importanta are ca altele ii trimit mesaje? Altele il iubesc pe el. Iar daca el nu vrea sa le raspunda e treaba lui -



Ma deranjeaza faptul ca se fereste de mine, parerea mea, cand un om nu are nimik cu persoanele respective, nu se fereste..Eu cred ca imi ascunde ceva. si nu il urmaresc, pur si simplu sunt zile, cand observ ca isi i-a telefoanele se duce in alta camera,si se intoarce fazra sa zica nik.


se fereste prea evident.
corinaxg
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:59
si ma gandesc, daca dupa trei luni, ma jigneste, mai tarziu ce se va intampla? Ca oricum acum ma considera pe mine vinoavata, in sensul cum de mi-am permis eu, sa-i fac lui program, ca el e genul libertin, si sa-l accept asa cum este...ca el nu se va schimba. Oricum, la cum il cunosc eu pe el, nu-mi va da niciun semn de viata.
corinaxg
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:03
De la: corinaxg, la data 2010-10-12 10:16:34Buna, am si eu o problema, ca multe alte persoane,evident. Povestea mea a inceput asa. In urma cu 5 ani, eram singura, iar vecinul meu de la scara vecina, imi facea ochi dulci. Pe vremea aceea, el era intr-o relatie, in care cica, nu-i mai mergea nimik, desi tipa statea la el. Am avut cateva iesiri, dar pentru ca nu fac parte din fetele care accepta sa fie pe locul doi, si care vrea totul doar pentru ea, m-am retras, spunandu-i ca nu pot sa merg mai departe, fiind pe locul doi. La vremea respectiva, ne-am indragostit unul de altul,desi el, sustine ca , ma iubeste de mult. Au trecut anii, pana in noiembrie anul trecut, am mai vorbit cu el dar foarte rar, ori pe mess, ori la tel, si asta poate ca se intampla odata la 6 luni. timp in care eu in anii astia am avut o relatie,care s-a terminat prost. Si din nou singura. Intamplarea a facut sa ne vedem voit, si sa-mi spuna ca e singur. Dorintele au ramas aceleasi la amandoi,chiar si dupa cinci ani. Am inceput sa ne vedem,din mai anul asta, ne intelegeam super,in toate domeniile, dar.....exista un dar. Mereu primeste mesaje, telefoane, in tompul noptii, cand mai raman la el, ascunde telefoanele cand sunt cu el, si cand ii zic sa raspunda la mesaje,se face ca ploua. Sambata asta am avut o dupamiaza de vis, o baie cu spuma,lumanari,stiti voi....Dupa toate acestea,constat lipsa telefoanelor, si pun intrebarea: unde-ti sunt telefoanele pui? As sarit ca ars, ca e lucru personal, si ca nu trebuie sa-i dea mie socoteala..... Am trecut peste asta, trece noaptea, vine duminica si timpul sa ma duc pana acasa,ca el sa se duca la sala. Ce facem dupa sala, pui? Nu stiu..... . Si trece timpul se face 4 si il sun, si-mi zice ca vrea sa se duca la poker, la un cuplu, dar daca vin , sa joc, daca nu se duce singur. Eu nu joc de fel poker, am jucat odata cu el, dar nu am avut timp sa invat. Cei la care mergea, erau jucatori inraiti...Ideea e, ca m-a pus in fata faptului implinit, si nu numai, a zis ca prietenii lui se supara daca eu vin si nu joc, adica nu e rost de pupaturi, sau ce a vrut el sa zica cu asta. Si am ajunns sa ne certam, i-am zis ca nu vreau sa ajungem sa ne facem activitatile separat, mai ales ca nu m-a intrebat daca am ceva impotriva, sau sa puna macar altfel problema. Si plus de asta, i-a pus pe prietenii lui pe primul loc, in loc sa ne puna pe noi. Ce sa fac, a...si ca sa nu uit, zicandu-i ca nu vreau sa avem activitati separate,m-a facut nesimtita. Ca el cand zice ca are treaba ce nu tine de noi, eu sa zic da. In conditiile in care mai fusesem la cuplul respectiv.
Invata sa joci poker,sa nu e mai duca singur.Uita-te in tele lui
Valy90
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:06
si stiti care mai e partea proasta, e ca , eu ii tin contabilitatea la firma lui, si trebuie sa imi aduca extrasele de cont de la banca, si daca ii spun de ele, sa nu creada ca asta e un motiv, doar ca sa-l vad
corinaxg
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:07
De la: valy90, la data 2010-10-12 12:06:41
De la: corinaxg, la data 2010-10-12 10:16:34Buna, am si eu o problema, ca multe alte persoane,evident. Povestea mea a inceput asa. In urma cu 5 ani, eram singura, iar vecinul meu de la scara vecina, imi facea ochi dulci. Pe vremea aceea, el era intr-o relatie, in care cica, nu-i mai mergea nimik, desi tipa statea la el. Am avut cateva iesiri, dar pentru ca nu fac parte din fetele care accepta sa fie pe locul doi, si care vrea totul doar pentru ea, m-am retras, spunandu-i ca nu pot sa merg mai departe, fiind pe locul doi. La vremea respectiva, ne-am indragostit unul de altul,desi el, sustine ca , ma iubeste de mult. Au trecut anii, pana in noiembrie anul trecut, am mai vorbit cu el dar foarte rar, ori pe mess, ori la tel, si asta poate ca se intampla odata la 6 luni. timp in care eu in anii astia am avut o relatie,care s-a terminat prost. Si din nou singura. Intamplarea a facut sa ne vedem voit, si sa-mi spuna ca e singur. Dorintele au ramas aceleasi la amandoi,chiar si dupa cinci ani. Am inceput sa ne vedem,din mai anul asta, ne intelegeam super,in toate domeniile, dar.....exista un dar. Mereu primeste mesaje, telefoane, in tompul noptii, cand mai raman la el, ascunde telefoanele cand sunt cu el, si cand ii zic sa raspunda la mesaje,se face ca ploua. Sambata asta am avut o dupamiaza de vis, o baie cu spuma,lumanari,stiti voi....Dupa toate acestea,constat lipsa telefoanelor, si pun intrebarea: unde-ti sunt telefoanele pui? As sarit ca ars, ca e lucru personal, si ca nu trebuie sa-i dea mie socoteala..... Am trecut peste asta, trece noaptea, vine duminica si timpul sa ma duc pana acasa,ca el sa se duca la sala. Ce facem dupa sala, pui? Nu stiu..... . Si trece timpul se face 4 si il sun, si-mi zice ca vrea sa se duca la poker, la un cuplu, dar daca vin , sa joc, daca nu se duce singur. Eu nu joc de fel poker, am jucat odata cu el, dar nu am avut timp sa invat. Cei la care mergea, erau jucatori inraiti...Ideea e, ca m-a pus in fata faptului implinit, si nu numai, a zis ca prietenii lui se supara daca eu vin si nu joc, adica nu e rost de pupaturi, sau ce a vrut el sa zica cu asta. Si am ajunns sa ne certam, i-am zis ca nu vreau sa ajungem sa ne facem activitatile separat, mai ales ca nu m-a intrebat daca am ceva impotriva, sau sa puna macar altfel problema. Si plus de asta, i-a pus pe prietenii lui pe primul loc, in loc sa ne puna pe noi. Ce sa fac, a...si ca sa nu uit, zicandu-i ca nu vreau sa avem activitati separate,m-a facut nesimtita. Ca el cand zice ca are treaba ce nu tine de noi, eu sa zic da. In conditiile in care mai fusesem la cuplul respectiv.
Invata sa joci poker,sa nu e mai duca singur.Uita-te in tele lui



da, am jucat o singura data cu el, dar de atunci nu a mai binevoit sa invete.
corinaxg
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:08
De la: crysa_tm, la data 2010-10-12 10:29:04
De la: corinaxg, la data 2010-10-12 10:16:34Intamplarea a facut sa ne vedem voit,





DAAA.....Deci sa va zic faza aseara, fetelor, m-am trecit cu el la usa, darnu pentru mine, ci pentru el, sa-si i-a calculatorul de la fratele meu, care era la reparat, a intrat in casa, eu eram cu usa inchisa, si s-au inchis in camera. I-am zis fratelui meu, cand vine el dupa calculator, sa ma anunte si pe mine, a zis ca nu se baga intre noi. Si vreau sa va zic, ca a venit , a stat 45 de minute in camera la fratele meu, nu a binevoit sa vina macar sa ma salute, ca de, vroia el sa-mi demonstreze ceva. Si cum a venit, asa a si plecat. Si ieri cand am ajuns acasa de la munca, am primit un mesaj de la el, precum ca eu ii fac reprosuri exului meu, nu lui. Ce treaba avea exul in asta nu stiu....ca nu am pomenit de asa ceva. M-am enervat si i-am dat mesaj ca greseste si ca nu se pune decat pe el, si pe prietenii lui pe primul loc, si noi unde suntem ,daca a existat vre0un noi. Si ca sa vina sa imi lase extrasele de cont, la fratele meu. Probabil ca de-asta a venit si a facut asa si nu m-a bagat in seama, ca sa ma rascoleasca. Lucru care s-a si intamplat. Cum sa fac sa-l pun cu botul pe labe, sa-si dea seama ca a gresit, si ca daca nu face ceva, ma pierde. Pentru ca nu vreau sa suport aceste toane, si ascunzisuri si jigniri,dupa ce deja am iesit dintr-o astfel de relatie.
corinaxg
Postat pe 13 Octombrie 2010 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce l-a durut atat de mult si il doare o simpla intalnire? 3 De la: nor_cenusiu 27 Iunie 2011 17:05
mult timp pierdut inutil:) 28 De la: mma1991 24 Ianuarie 2012 17:21
probleme:((....... 8 De la: Cristinakitty 21 Ianuarie 2010 18:53
vreau un sfat si sa ma descarc... ma aflu cred eu in o situatie unica..si totusi nu pot uita 16 De la: ionelaela 24 Iunie 2010 20:07
Am avut un vis 33 De la: Cristinell_Snickers_1 23 Aprilie 2013 14:19