Setari Cookie-uri

tachinari...prea multe

cam dificila relatia, eu am avut o relatie cu un scorpion...femeia trebuie sa-i fie supusa, o sa inceapa sa-ti interzica sa te imbraci cum vrei, sa te aranjezi...o sa vrea sa faci totu cum vrea el, o sa te jigneasca si n-o sa se opreasca niciodata...doar dupa ce rupi relatie...apoi o sa-si planga de mila si-o sa incerce sa te induplece sa te intorci k n-o sa mai faca aceleasi greseli...dar lupu-si schimba parul, dar naravul ba...dak o sa ai o relatie serioasa cu el...o sa-ti inchizi viatza pt totdeauna, n-o sa mai ai voie sa iesi in societate k-l inseli si multe lucruri care noua ni se par banale lor li se par lucruri de neconceput, acum depinde de tn ce-ti doresti...
angel_de_la_noche
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:53
De la: Micael, la data 2010-04-06 12:27:20Eu cred ca iti pierzi timpul cu tipul asta... Daca incearca sa te schimbe, inseamna ca nu te place asa cum esti... Cand a inceput sa iasa cu tine, nu te-a vazut cum arati? Probabil ca se simte singur si frustrat, fiindca a fost inselat de cealalta, si acum isi varsa nemultumirile pe tine. Nu te iubeste, nu-i pasa de tine, de ce mai stai cu el? Pe langa asta, ce e gresit in a fi putin plinuta? Oricum, nu avem cum sa aratam toata viata precum actorii din filme... Frumusetea fizica e trecatoare... Dupa ce o sa nasti, ce-o sa faca? O sa-ti puna o punga in cap ca sa nu te mai vada?! Sau si mai bine, o sa plece la agatat pitipoance?!
In afara de asta...o relatie de trei ani nu se uita prea usor. E posibil sa nu o fi uitat pe fosta de tot si sa o tot compare cu tine... Daca fosta arata precum un fotomodel, e de inteles de ce se poarta asa cu tine... Nu stiu ce sa spun, eu nu as accepta o astfel de relatie, sincer vorbind...


fosta lui era mai plinuta ca mine:))
sakura_7777777
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:57
De la: sakura_7777777, la data 2010-04-02 19:09:14De la mici rautati,pana la chestii care incep sa deranjeze.Se ia de strungareata mea si de micutele defecte fizice pe care le are oricine,uneori devine deranjant.Mi-a zis si ca ar trebui sa mai slabesc cateva kg... si mi se pare putin prea devreme sa imi zica chestii d-astea.


Zi-i si tu ca ar trebui sa fie mai capabil in pat, pariu ca va fi tare ofensat. .
anissya
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:01
De la: angel_de_la_noche, la data 2010-04-06 12:53:58cam dificila relatia, eu am avut o relatie cu un scorpion...femeia trebuie sa-i fie supusa, o sa inceapa sa-ti interzica sa te imbraci cum vrei, sa te aranjezi...o sa vrea sa faci totu cum vrea el, o sa te jigneasca si n-o sa se opreasca niciodata...doar dupa ce rupi relatie...apoi o sa-si planga de mila si-o sa incerce sa te induplece sa te intorci k n-o sa mai faca aceleasi greseli...dar lupu-si schimba parul, dar naravul ba...dak o sa ai o relatie serioasa cu el...o sa-ti inchizi viatza pt totdeauna, n-o sa mai ai voie sa iesi in societate k-l inseli si multe lucruri care noua ni se par banale lor li se par lucruri de neconceput, acum depinde de tn ce-ti doresti...


Dificil caracter au scorpiile astea
Ma joc putin cu focul sa vad ce iese...fum?
sakura_7777777
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:05
De la: anissya, la data 2010-04-06 14:01:17
De la: sakura_7777777, la data 2010-04-02 19:09:14De la mici rautati,pana la chestii care incep sa deranjeze.Se ia de strungareata mea si de micutele defecte fizice pe care le are oricine,uneori devine deranjant.Mi-a zis si ca ar trebui sa mai slabesc cateva kg... si mi se pare putin prea devreme sa imi zica chestii d-astea.


Zi-i si tu ca ar trebui sa fie mai capabil in pat, pariu ca va fi tare ofensat. .


N-am trecut cu el la ..treburi mai serioase
sakura_7777777
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:06
sunt casatorita cu un scorpion de 16 ani......ma regasesc printre nemultumirile tale,cu cat trece timpul situatia se agraveaza mai mult,reprosurile sunt mai multe si in gratiile lui nu voi fi niciodata o sotie buna,iti dau un sfat din tot sufletul,,renunta la el,, si eu speram ca se va schimba,dar m-am inselat
vaida_madalina
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:22
Te tachineaza din diverse motive ( reale sau inventate de el , pe care tu te chinui sa ti le explici si sa le intelegi ) pentru ca ii permiti !
Si te va tachina in continuare pt orice alt detaliu care va aparea in viata ( ca in fiecare zi te imbraci cu ceva, mergi undeva, te intalnesti cu cineva , etc..plus alte mici accidente care s-ar putea intampla..sa mai pui un kil doua, sa ti se decoloreze parul la coafor sau mai stiu eu ce.. doamne fereste! )

Dupa parerea mea ai de ales :
A) ori ii inchizi gura si gasesti si tu detalii naspa la el ca sa nu se mai creada buricul pamantului: (de exemplu parul hainele, culoarea , burta, picioarele , nasul etc.. ) dar asta insemna nervi si stress din partea amandurora pt ca scorpionii sunt razbunatori si vin cu alte idei si mai sarite de pe fix ca sa nu fie invinsi ..sa si dovedeasca superioritatea) -- si trebuie sa te gandesti bine daca merita tot deranjul pe nervii si pe tineretea ta...

B. ii dai papucii si ai economisit si timp si nervi ( pentru ca scorpionii asa sunt nu pot fi schimbati sau "imblanziti" decat temporar daca tu esti mai tare decat el .. ( adica pedepse radicale care pot fi date de persoane cu experienta destul de mare in relatii .. nu te mai itnalnesti cu el il ignori complet, de cate ori te tachineaza ca sa priceapa ca nu gusti genul lui de "dragosteli " si cu cat mai repede cu atat mai bine ) .....la urma urmei ai si tu viata si personalitatea ta si nu poti sa suferi in tacere la fiecare vorba de alui " cu scopul de a te schimba !..." la urma urmei sunt o multime de alti baieti pe lume din care e foarte posibil ca unul te va palcea asa cum esti si fara sa incerce experiente pe tine si pe viata ta!

Multa bafta !



kudika052198
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:32
Dificil caracter au scorpiile astea
Ma joc putin cu focul sa vad ce iese...fum?[/quote]


poi vezi k sunt si km violentzi:| si s-ar putea sa iasa foc...eu consider k nu merita...relatia mea a durat 9 luni si jumate, dintre care 8 luni am locuit impreuna, ne stiam de cand eram copii. iubire a fost din plin, ne-am iubit mult de tot, iubirea a fost reciproca si cu toate astea nu mai ma respecta,ma insulta in fiecare zi aproape,se enrva f. repede, knd se enerva era violent. pt el barbatul care asculta de femeie e prost si din cate cunostiintze am in aceasta zodie, toate sunt asa. si mai au un mare defect ...cad prada viciilor, jocuri de noroc, droguri si altele, 4 barbatzi scorpion cunosc,3 joaca si unu ia droguri
angel_de_la_noche
Postat pe 6 Aprilie 2010 19:25

Zi-i si tu ca ar trebui sa fie mai capabil in pat, pariu ca va fi tare ofensat. . [/quote]


tare asta:))))asa e...ii jignesti, le ranesti orgoliul si mai ales s-o spui si-n gluma in fatza unor prieteni...dar s-ar putea sa nu-l mai vezi, am asistat si eu o data la asa cv, el se batea cu pumnii in piept k e mare macho...iar ea i-a spus"mai intai demonstreaza-mi mie" foarte tare a fost...tipu a luat foc si pn a 2-a zi n-a vb cu ea....
angel_de_la_noche
Postat pe 6 Aprilie 2010 19:32
De la: angel_de_la_noche, la data 2010-04-06 19:32:48
Zi-i si tu ca ar trebui sa fie mai capabil in pat, pariu ca va fi tare ofensat. .



tare asta:))))asa e...ii jignesti, le ranesti orgoliul si mai ales s-o spui si-n gluma in fatza unor prieteni...dar s-ar putea sa nu-l mai vezi, am asistat si eu o data la asa cv, el se batea cu pumnii in piept k e mare macho...iar ea i-a spus"mai intai demonstreaza-mi mie" foarte tare a fost...tipu a luat foc si pn a 2-a zi n-a vb cu ea....[/quote]

dupa cum am zis...inca n-am facut cu el nimic de genu...dar intuiesc ca se pricepe,dupa cum saruta si ma vrajeste...
sakura_7777777
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:26
De la: angel_de_la_noche, la data 2010-04-06 19:25:48Dificil caracter au scorpiile astea
Ma joc putin cu focul sa vad ce iese...fum?



poi vezi k sunt si km violentzi:| si s-ar putea sa iasa foc...eu consider k nu merita...relatia mea a durat 9 luni si jumate, dintre care 8 luni am locuit impreuna, ne stiam de cand eram copii. iubire a fost din plin, ne-am iubit mult de tot, iubirea a fost reciproca si cu toate astea nu mai ma respecta,ma insulta in fiecare zi aproape,se enrva f. repede, knd se enerva era violent. pt el barbatul care asculta de femeie e prost si din cate cunostiintze am in aceasta zodie, toate sunt asa. si mai au un mare defect ...cad prada viciilor, jocuri de noroc, droguri si altele, 4 barbatzi scorpion cunosc,3 joaca si unu ia droguri [/quote]

problema mea e ca imi place sa ma joc cu focul..si ma atrag ciudatii,nu suport banalitatea....deci daca iese dezastruos...am cautat-o cu lumanarea si mi-am meritat soarta
deja nu-mi mai pun intrebari...astept sa vad ce iese...mai cedez putin...mai ma opun..
sakura_7777777
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:28
joaca-te dar vezi sa nu te arzi!! toate sfaturile pe care le-ai citit in ceea ce priveste scorpionii sant perfect adevarate! daca nu ai sa te gandesti putin la ele(prea toata lumea spune acelasi lucru)stii ca atunci cand o sa te arzi o sa te doara ,nuu??
kudika132368
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:54
De la: kudika132368, la data 2010-04-07 22:54:42joaca-te dar vezi sa nu te arzi!! toate sfaturile pe care le-ai citit in ceea ce priveste scorpionii sant perfect adevarate! daca nu ai sa te gandesti putin la ele(prea toata lumea spune acelasi lucru)stii ca atunci cand o sa te arzi o sa te doara ,nuu??


daca o sa am parte de o experienta frumoasa..chiar daca ma va durea la sf n-am sa regret...in ultima relatie am experimentat asta...si n-o regret...am suferit enorm..dar am si iubit enorm.
sakura_7777777
Postat pe 7 Aprilie 2010 23:41
asta inseamna ca va vrea sa te iubeasca dar nu se stie dupa ce a vazut ca ar mai trebui remediate anumite gesturi sau schimbari care ti le-a zis dinainte sa isi ia de o grija ca vei fi cel putin jumatate din cat vrea el
wait_sign
Postat pe 10 Aprilie 2010 05:00
De la: sakura_7777777, la data 2010-04-03 20:18:57
De la: rashela, la data 2010-04-03 19:59:44
De la: Borntobewild, la data 2010-04-03 16:28:53
De la: rashela, la data 2010-04-03 02:32:54
De la: ocgiogi, la data 2010-04-02 23:48:43...aaa dupa 3 saptamani iti spune ca ar vrea sa vada cum iti sta vopsita cu alte culori ? dar tu esti papusa lui ? OMG...sotul meu dupa 6 ani de casnicie nu-si permite sa-mi ceara atatea lucruri cate iti cere scorpionul tau dupa 3 saptamani ! e ok sa fii sincer si direct dar parca totusi prea mult si prea devreme strica...si referitor la "unele schimbari necesare" considera ca dupa trei saptamani te cunoste in asa masura incat sa-ti poata spune asta ? dar ...el e perfect ?
Eu cred ca, desi comportamentul lui poate fi interesant si incitant in final iti va face rau, asa ca lasa-l (si eu sunt zodie de pamant) si-mi plac tachinarile dar prefer stabilitatea...totul are o limita.
Tachineaza-l si tu pe el...nu cred ca nu ai cu ce, gaseste, lega-te de orice chestie pe care o face sau zice vezi daca rezista


Imi aduc aminte de un tip.. Sunt ceva ani de atunci, cred ca eram de varsta ta. El era ceva mai mare, cu vreo 5 ani cred... Nu asta era important ci faptul ca deja avea o casnicie ratata. Era pilot pe curse internationale. Spun toate astea pentru ca sunt foarte importante in justificarea comportamentului pe care l-a avut fata de mine. In primul rand, desi nu-l cunosteam de foarte mult timp... trebuia sa nu-i dau drumul la mana. In al doilea rand nu aveam voi sa ma imbrac asa, sa ma incalt asa, cerceii mei nu era potriviti cu bluza, pantofii cu fusta, eram prea slaba si trebuia sa ma duca la medicul lui sa imi prescrie vitamine, mi-ar fi stat mai bine fara breton decat cu breton, sa nu cumva sa ma mai dau cu oja ca omor unghia etc etc. Primele doua intalniri m-au amuzat. Apoi am inceput sa imi pun intrebari. Vorbeam cu mama si incercam sa ne imaginam ce naiba e cu tipul asta. Ma suna tot timpul sa vada daca am mancat, ce am mancat, daca m-am odihnit suficient. Cred ca la vreo saptamana mi-a spus ca pleaca in cursa si ca ar fi cazul sa ma mut la el ca sa ma stie in siguranta. Mama lui ma va supreveghea.
Nu i-am mai raspuns la telefon, a revenit dupa o luna, a insistat de cateva ori.. apoi a renuntat. Imi este imposibil sa-mi imaginez viata langa un astfel de barbat.
Sigur, al tau poate nu e chiar asa de exagerat, dar... o fi doar inceputul. Sa fiu sincera, dragoste nu pare sa fie si, decat sa ajungi sa te schimbi pentru un oarecare ce te vrea ALTFEL decat esti, mai bine pas. Exista vorba (si nu-i deloc o minciuna): cine te iubeste, te iubeste asa cum esti. [/quote


Cine te iubeste, te iubeste cum esti este cea mai proasta expresie care exista, care niciodata nu isi gaseste aplicatie in concret si este o scuza lamentabila a persoanelor care isi ating limitele si nu pot evolua mai mult.
Daca tu il placi si el te place, ce e rau in a-ti spune sa slabesti sau ce sa iti pui pe tine ? Mi se pare perfect normal atata vreme cat el/ea nu este altceva decat oglinda ta. Conteaza f mult momentele si atitudinea cand aduci asemenea remarci. Un tip pisalag probabil va fi catalogat de carcotas dar un tip care iti va spune asta ca pe o dorinta de a lui te va face sa-ti deschizi urechile si sa accepti cu smerenie ceea ce iti spune sau poate vei putea conlucra cu el sa iti aduci si doza ta de imaginatie in context.

On topic eu zic sa ii dau jet fata, tipu' e un ratat.


Vezi tu, pana la un punct as fi de acord. Numai ca, in momentul in care te indragostesti de cineva, iti place cineva, exista acele etape firesti. In primul rand il zaresti in toata multimea din jurul tau. Apare acel click, nu? Apoi incepi sa-l "urmaresti" si sa descoperi din ce in ce mai multe lucruri pentru care il placi. Cum vorbeste, cum zambeste, cum se poarta, cum se imbraca. Etc etc.. ai prins ideea.
Ori, daca incep sa-i spun: fa asa ca nu imi place cum faci, schimba-te ca ma deranjeaza s.a.m.d. atunci nu este omul de care te-ai indragostit ci o alta imagine pe care vrei tu s-o creezi, nu?
Sunt de acord ca pe parcursul unei realtii deja existente, cand iubirea e acolo si-si face treaba.. ii pot spune "mai da jos din burtica aia ca nu te prinde deloc". Dar sa spun asta unui om cu care abia incropesc o relatie si pe care l-am ales TOCMAI pt ceea ce am vazut... e cam aiurea. Pana la urma, imi place sau nu acea persoana?


asta esta si nedumerirea mea...el a vrut sa fie cu mine...si dupa atat de putin timp are pretentii...dar am inteles ca asa sunt scorpionii...si ca e mai greu cu ei la inceput...
Dedusk
Postat pe 13 Aprilie 2010 19:15
mie chiar numi zice nimic
GYPSI
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:48
poate vrea sa semeni cu fosta
ioana_mi
Postat pe 17 Aprilie 2010 16:50
De la: sakura_7777777, la data 2010-04-02 19:09:14De la mici rautati,pana la chestii care incep sa deranjeze.Se ia de strungareata mea si de micutele defecte fizice pe care le are oricine,uneori devine deranjant.Mi-a zis si ca ar trebui sa mai slabesc cateva kg... si mi se pare putin prea devreme sa imi zica chestii d-astea.


nu ar trebui sa te superi...si eu ii mai zic nu stiu mamei te-ai mai ingrasat si mie imi zice poate ....ai un cos fa ceva...trebuie sa ma supar sau ea pe mine?
iulia069834
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CONTEAZA VARSTA DACA IUBESTI? 84 De la: lloremmy 23 Iulie 2011 05:18
cum sa ne mentinem un ten tanar si frumos? 4 De la: kudika035989 24 Ianuarie 2010 14:15
nu pot sa renunt ... 21 De la: loveordie 23 Iulie 2009 15:44
locuitul cu iubitul in casa parintilor lui 73 De la: andra_ale 2 Septembrie 2009 10:39
gemei-leu 6 De la: Raluca_SA 14 Septembrie 2009 11:34