Setari Cookie-uri

regulile seductiei

De la: andourrr, la data 2010-04-18 11:34:30Parerea mea este ca,, barbatii nu sunt greu de cucerit dar trebuie sa ai grija, daca l-ai prins nu cumva sa pierzi ocazia sa stergi cu el pe jos:)))...din momentul in care ii arati dragoste si trandete totul se schimba.In final toti sunt niste magari nu uita acest lucru,,,,,si trteaza-i ca atare:))


Evident ca nu toate generalizarile ne duc pe drumul cel bun dar macar ne poat arata directii sau primejdii. Acest mesaj l-am scris de ceva vreme pe blogul meu de aici. E un punct de vedere. personal. :" Se poate spune ca seductia e o manevra cu scop bine determinat din care sunt insa decantate aspectele morale. Seductia e o lupta pe metereze care, in toata subtilitatea ei, este totusi lipsita de caracter. E doar o nevoie fizica deghizata in atractie. Initial jocul seductiei face parte din decor. E perdeaua unui preludiu care tremura in anticipatie. Seductia e o forma de narcissism. Care e punctul unde seductia isi pierdere alura de asalt si devine odihna? Dupa ce si-a atins tinta, dupa ce si-a abandonat strategia sau cand se autodescrie? Primele doua au ceva conotatii militaresti. Autodescrierea seductiei are o tenta amuzanta. Ea fiind singura varianta cu aspecte morale. Recunoastem atunci slabiciuni si adevaruri scapate printre eroice steaguri de cuceritor. Seductia poate deveni o cale fara sens, un perpetumm mobile sufletesc care biciueste trupul in cautari permanente de nou. Tragedia celor care sufera de maladia asta e incapacitatea de recunoastere a adevaratelor oportunitati de odihna.
Tristan
Postat pe 18 Aprilie 2010 12:15
am si eu akasa regulile seductiei , am citit`o ...... si di cunostinta de cauza va zik eu da roade , aparenta indiferenta pe care tre sa le`o aratam . telefoanele la care nu`i raspundeam ....... sau doamne ce ocupata sunt , cata treaba am
kudika000971
Postat pe 18 Aprilie 2010 12:26
parerea mea este ca nu trebuie sa iti aranjezi viata ca la carte si...intr-adevar dupa parerea mea un barbat trebuie sa faca primul pas, ca daca femeia face asta atunci un barbat poate intelege oarecum gresit pasul tau.
in concluzie cartile doar iti arata ceva din care tu trebuie sa alegi...
AndyJT100
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:09
Eu sunt de parere ca,daca exista acea "chimie" intre doua persoane si ambii simt ceva pt cel/cea de langa el/ea....totul vine de la sine...dar,bineinteles,unul din cei doi trebuie sa faca primul pas...si aici nu mai conteaza cine e primul kre indrazneste acel lucru...Daca iti doresti ceva cu adevarat,trebuie sa ai curaj...doar incercand,vei gasi o iubire adevarata.... .....asa ca,nu asteptati...treceti direct la atac!!
peace_love
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:11
Ooookey... problema initiativei am lamurit-o. Insa tinand cont de zicala "ce-i prea mult strica", ce te faci atunci cand un zambet cald sau o privire cuceritoare nu sunt de ajuns?
bubuialademandarine
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:23
nu e bn sa traiesti din carti...in carti se spun multe...parerea mea e k poti face amandoua lucrurile deodata dar tre sa stii km fara sa pari disperata
jolly
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:37
intrati va rog pe www.ioana.blaj.go.ro si pe www.angela.murariu.go.ro si vedeti multe metode de slabit si multe leacuri de a deveni mai frumoasa.....va rog cate un click pe zi.....pupici....succes in a seduce
laura_suflet
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:42
daca vrei sa nu suferi mai incolo mai mult decat acum, cu mult mai mult, lasa-l si nu cautati nici una un barbat indiferent si rece, un barbat care doar arata bine, sau care are multi bani si sa incerci sa il seduci, lasa-l pe el sa te caute, sa vina la tine, sa te vada , sa te descopere, fugi de cel indiferent, care nu te intreaba ce faci, cum te simti, ce te doare, niciodata nu va fi altfel, nici sa visezi, iar tu ai sa te frigi singura daca acum ai reusit sa-l seduci, pentru ca noi femeile investim multe sentimente intr-o relatie, la inceput poate mai putin dar treptat doare. O zi frumoasa sa aveti si pce in suflet.
krina_av
Postat pe 18 Aprilie 2010 14:05
buna...eu sunt de parere ca de cele mai multe ori femeile iau initiativa..ele fac primul pas..ele trimit privirii la un anume tip ....si observa intru-un sfarsit ...intotdeauna face femeie primul pas intr-un fel sau altul ...nu conteaza ca e un pas mic ,sau un pas mare ..dar daca femeia nu ar vrea sa aiba nimic de a face cu un barbat ...oricati pasi ar face barbatul ..tot nu ii va reusi tentativa de "seducere"
ionutzaanca
Postat pe 18 Aprilie 2010 14:08
sunt de parere ca barbatii au fost, sunt si vor fi mereu niste vanatori... este in natura lor...
mai mult decat atat el va incerca intotdeauna sa obtina ceea ce NU ARE... nu ceea ce i se ofera la picioare... tinde sa faca din toate astea o competitie incitanta...
INDIFERENTA DOARE...DAR ESTE UTILA...se va da si peste cap numai ca sa schimbe situatia in favoarea lui...bineinteles...asta numai daca intr-adevar este interesat de tine...
daca nu este interesat de tine, atunci va cauta alta care nu ii va da prea mare bataie de cap, cu alte cuvinte una care i se va asterne la picioare... doar o parere
BeatriceOBM
Postat pe 18 Aprilie 2010 14:21
De la: andourrr, la data 2010-04-18 11:34:30Parerea mea este ca,, barbatii nu sunt greu de cucerit dar trebuie sa ai grija, daca l-ai prins nu cumva sa pierzi ocazia sa stergi cu el pe jos:)))...din momentul in care ii arati dragoste si trandete totul se schimba.In final toti sunt niste magari nu uita acest lucru,,,,,si trteaza-i ca atare:))






Este cel mai penibil comment pe care am avut proasta inspiratie sa il citesc. Iti doresc, stimabila "tuta" sa fii inconjurata numai de magari...ca sa ai si tu o ocupatie si un rost pe lumea asta.
AnotherWay
Postat pe 18 Aprilie 2010 16:03
Parerea mea este ca a vorbi de strategii in dragoste este grotesc. Am suficienti ani care-mi permit sa sustin ideea ca dragoste este sau nu este. Nici n-o poti defini, nici n-o poti intelege nici n-o poti manipula. O traiesti pur si simplu.Cu fericirea si necazurile ei. Si-i multumesti cerului ca ai ajuns sa cunosti un sentiment atat de inaltator.
kudika114664
Postat pe 18 Aprilie 2010 20:27
De la: alina1_, la data 2010-04-06 13:11:58astept comentariile voastre.
daca asteapta sa fie curtate asteapta mult si bine nu vor rezolva nimic .Am o relatie cu prietenul meu de un an si jumatate eu am facut primul pas,daca nu-l abordam eu nu mai eram astazi impreuna .Nu risti nimic daca pui o intrebare unui baiat
kudika143709
Postat pe 18 Aprilie 2010 20:29
buna. interesanta idee. eu sunt de parere ca adevarul se afla undeva la mijloc. mie de exemplu daca imi place un baiat si vad ca el nu da nici un semn, nu ezit prin a-i arata ca ma simt atrasa de el. de ce sa pierd o ocazie gandindu-ma ca trebuie sa il astept pe el sa faca primul pas. am facut asta....am mers pe principiul ca baiatul trebuie sa vina la tine.....de multe ori am pierdut si mi-a luat-o alta inainte. deci daca iti place cineva din punctul meu de vedere GO FOR ITi fara sa te gandesti ca o regula sau o carte iti spune nu. doar suntem oameni liberi si traim intr-o tara libera:D
sa nu uitam ca multi barbati s-au schimbat si nu mai sunt cum erau odata, spun asta pentru cei care prefera femeile cu atitudine si indraznete (crede-ma majoritatea)
sper ca ti-am putut fi de folos. am vorbit numai din propria experienta si sunt singura ca lucrurile stau 99% asa cum cred eu. te pup
dyannaa
Postat pe 18 Aprilie 2010 21:51

sexappeal , sexappeal ,sexappeal

si ve-ti reusi
altfel e greu pe .........................
LOPY_71
Postat pe 18 Aprilie 2010 22:58
relatii pe net! cum te piate percepe acea persoana?
cum te poate aprecia?

trebuie sa te vada...trebuie sa aveti clipe petrecute impreuna..ca sa va dati seama daca va placeti. Asa poate vorbeste ok...o fi inteligent..dar te-ai gandit ce defecte are?
de ce are o varsta si sta pe net..cand colegii lui au familii?
asta mi s-a intamplat mie.....
si bine ca vorbesc la trecut!
kudika164844
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:49
cata dreptate ai!
kudika164844
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:54
Pt o experienta completa este bine sa citesti atat carti de seductie adresate barbatilor cat si cele adresate exclusiv femeilor.

Seductia este o ecuatie in 2, asadar pana nu cunosti ambele necunoscute n-ai cum sa afli rezultatul.

Iti recomand sa citesti cateva carti de Allan Peace "Limbajul Trupului", apoi o carte despre Psihologie generala si abia apoi sa "skim" peste cateva carti despre seductie.

Cea mai buna carte despre seductie, un studiu comparativ despre seductie bazandu-se pe experientele biografice ale celor mai influente personaje din istorie, este cartea lui Robert Greene "The Art Of Seduction".
Daca o citesti pe aceasta, le-ai citit pe toate.

O poti comanda aici http://www.seductionbook.com/.

Gabrielidol
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:54
Dupa ce te cunosti pe tine, suficient de bine ar trebui sa iti cunosti "adversarul" si apoi sa actionezi in functie de felul lui de a fi; nu exista reguli general valabile! ceea ce merge cu unul s-ar putea sa nu mearga cu altul...
ma ganesc si la faptul k femeile stapanesc arata seductiei din vechime cand nu se punea problema de a citi carti pe tema asta, deci vine instinctiv la majoritatea persoanelor ;)
arina
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:10
Eu consider ca femeia trebuie sa se lase cucerita, deoarece daca face ea primul pas, atunci barbatul va avea alte asteptari de la ea. Depinde ce vrea sa dea de inteles. Dar mare atentie, deoarece exista riscul sa te lasi cucerita si sa nu dai de inteles ce vrei de fapt. Trebuie si comunicat , nu uitati ca barbatii nu percep lucrurile ca femeile si e mai bine sa spui ce iti doresti decat sa astepti sa ghiceasca el. Lucrul acesta poate fi facut dupa ce doua persoane se cunosc cat de cat si trebuie sa vedem si cu ce fel de persoana intram in contact. Exista barbati carora le place sa fie curtati si barbati carora le place sa curteze. Mie imi place sa fiu curtata si am observat ca e mai bine asa deoarece barbatii devin curiosi daca nu faci tu primul pas. Trebuie pastrat putin mister, sa nu ne grabim, cu siguranta va avea rezultate pe masura. Eu nu cred ca trebuie sa ne ghidam dupa carti de seductie, ci dupa persoana cu care intram in contact, trebuie sa ne mulam pe acea persoana si sa ne lasam ghidati si de instinct. Mult succes si nu uitati ca si barbatii sunt sensibili, dar trebuie sa stim sa comunicam cu ei.Va pup
alina_
Postat pe 19 Aprilie 2010 13:47
De la: kudika000971, la data 2010-04-18 12:26:42am si eu akasa regulile seductiei , am citit`o ...... si di cunostinta de cauza va zik eu da roade , aparenta indiferenta pe care tre sa le`o aratam . telefoanele la care nu`i raspundeam ....... sau doamne ce ocupata sunt , cata treaba am


vai vai!!! urata-i singuratatea!
de ce ne urnim pe o albie? ca-i mai usor.
prefer cararile nebatue.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 19 Aprilie 2010 13:59
De la: kudika000971, la data 2010-04-18 12:26:42am si eu akasa regulile seductiei , am citit`o ...... si di cunostinta de cauza va zik eu da roade , aparenta indiferenta pe care tre sa le`o aratam . telefoanele la care nu`i raspundeam ....... sau doamne ce ocupata sunt , cata treaba am


Eu prima data am facut niste remarci subtile apoi am trecut la intrebarea directa : vrei sa fim mai mult decat amici ? , raspunsul dat atunci a fost : imi pare rau. Dupa aceea eu m-am facut rea si uite asa a inceput el sa zica ca la-la-la. Dar acum pot sa zic ca in fiecare zi suntem ca doi iubiti la prima intalinre.

Concluzia: prima data e bine sa pari tu interesata, apoi ii poti spune ca a fost o joaca si sa il tratezi cu indiferenta. Pana la urma urmei nu e bine sa i te pui pe tava.
tell_the_truth
Postat pe 19 Aprilie 2010 16:11
pot spune ca pana acuma de foarte multe ori eu am facut primul pas...........deoarece la prima vedere par o tipa fffff rece distanta,cu nasu pe sus etc ......si nu regret niciodata ca am facut primul si apoi am lasat baiatul sa continuie.............totul depinde de caracterul tau si firea ta............este bine sa gte lasi si curtata dar este bine sa faci si tu primul pas ........ca daca stai si astepti mult si bine dupa barbati.......imbatranesti si incaruntesti ......este hotararea fiecaruia cum doreste sa procedeze....
sorelina
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:33
Magar esti tu.
kudika153700
Postat pe 19 Aprilie 2010 21:31
reguli pt.a seduce..??....nu,nu cred ca aici poate fi vorba de reguli....pur si simplu te lasi condusa de ceea ce inima iti dicteaza...nu iei in considerare ca mintea-iti poate dicta cu totul altceva..dar neaparat trebuie sa stii sa accpti consecintele
kudika120382
Postat pe 20 Aprilie 2010 08:45
Cand iti place persoana cu care stai fata in fata sau de vorba pur si simplu,cred ca nu se mai pune problema ,,Cine face primul PAS"
Regula aceea demodata cum ca Barbatul trebuie sa faca primul pas nu este 100 la 100 adevarata.
Eu personal din cele 5 prietene pe care le-am avut 2-ua au facut ele primul pas. Curios nu-i asa ?
O CONCLUZIE personala=daca simpatizezi o persoana incearca sa o pastrezi.
Daca nu ....vine alta fata sau alt baiat si la sau a luat-o.
La revedere PA . Regula este L-ai vazut L-ai placut incerca sa-i atragi atentia.



CIP.
chipeyes2002
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:38
sunt de parere ca depinde de persoana. atat de fata cat si de baiat. daca dai peste unu mai timid si te duci tare la el fuge ala mancand pamantul. daca nu, eu zic ca e totul chill sa abordezi tu baiatul. in ziua de azi se practica foarte mult chestia asta, sa agate fata. eu am facut-o si merge totul super. depinde de ce simti pe moment ca vrei sa faci. si cum o faci!!! nu trebuie sa pari disperata. si vorba aia... daca e sa fie e, daca nu runda viitoare! un sut in fund, un pas inainte.
nutzy12
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:00
ai mare dreptate
madalinaangelito
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:16
De la: anonnym_girl, la data 2010-04-18 10:02:24il atragi cu frumusetea si il faci sa ramana langa tine datorita inteligentei si caracterului tau
madalinaangelito
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:18
De la: anonnym_girl, la data 2010-04-18 10:02:24il atragi cu frumusetea si il faci sa ramana langa tine datorita inteligentei si caracterului tau
ai mare dreptate asta iti spun eu din propria experienta
madalinaangelito
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rog profesionistele sa dea niste "tips-uri" 85 De la: andronescu_v_anamaria@yahoo.com 18 Ianuarie 2009 08:18
istoria sexului anal 94 De la: miruna09 8 Noiembrie 2009 04:09
Escapelle 5 De la: Vivi96 9 Septembrie 2012 15:01
placere 9 De la: angheluta_elena 1 Februarie 2009 21:35
orgasm vaginal vs orgasm clitoridian 46 De la: sorindoc_87 5 Iulie 2010 20:10