Setari Cookie-uri

regulile seductiei

parerea mea este ca daca vrei neaparat sa atragi atentia cumva trebuie sa faci si tu astfel incat sa nu se observe ca tu ai facut primul pas, trebuie sa fi subtila, sa gasesti o metoda prin care sa-i starnesti interesul si sa te abordeze el. daca nu o face inseamna ca nu este destul de interesat. acum mai depinde si de caracterul lui.
diana3289
Postat pe 20 Aprilie 2010 21:50
sa fim seriosi acum...cine mai sta se gandeasca la cine stie ce filozofii atunci cand ii place de cineva si se vede fata in fata cu persoana respectiva? eu una fac exact ceea ce simt in momentul ala...fie ca trebuie sa`l sarut sau sa`i zic direct ca imi place si ca as vrea sa ne cunoastem mai bine. imi asum orice risc. e cel mai bine asa, ca sa nu ai regrete mai apoi.
anairda06
Postat pe 21 Aprilie 2010 10:31
De la: sakura_7777777, la data 2010-04-11 19:14:57" sa nu faci primul pas" se traduce in :"sa nu-l abordezi direct
" sa faci tu primul pas" se traduce in :"incepi tu prin a-l seduce SUBTIL, privire misterioasa, iti asezi meticulos un picior peste celalalt, etc etc.ideea e sa nu-l abordezi direct.

bine spus
Kattyy
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:49
De la: diana3289, la data 2010-04-20 21:50:45parerea mea este ca daca vrei neaparat sa atragi atentia cumva trebuie sa faci si tu astfel incat sa nu se observe ca tu ai facut primul pas, trebuie sa fi subtila, sa gasesti o metoda prin care sa-i starnesti interesul si sa te abordeze el. daca nu o face inseamna ca nu este destul de interesat. acum mai depinde si de caracterul lui.


parerea mea ca esti inca singura!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 21 Aprilie 2010 22:44
Va salut.Subiectul mi se pare interesant avand in vedere ca toate suntem unice in felul nostru si fiecare are felul ei de a aborda subiectul.Cred ca in functie de situatie ambele metode pot fi potrivite, un lucru e sigur si daca abordam noi barbatul care ne place si daca asteptam sa fim curtate, cand el nu e interesat reactia e aceasi ..nici un rezultat...unele femei se tem sa abordeze ele primele datorita fricii de a fi respinse sau se gandesc prea mult la ce ar putea spune sau gandi el....fetelor avem doar o viata daca barbatul e interesant nu poate gandi decat ca e norocos iar daca nu e interesat nu am pierdut nimic ..din contra stim una si buna...iar daca va ganditi la varianta...eh va crede ca sunt o fata usoara si va raspunde pozitiv doar pentru o noapte...de ce va temeti in primul rand nu e greu sa ne dam seama cand el vrea doar o aventura iar in al doilea depinde ce vreti si voi...o aventura nu e neaparat un lucru rau cat timp suntem libere ne putem rasfata din cand in cand cu o fantezie.Traim intr-o alta era cu idei noi suntem liberi sa ne desfasuram cu vrem si sa ne traim viata fara sa ne chinuim cu prejudecati e important doar sa stim ce vrem si sa actionam in consecinta.
In concluzie , parerea mea este ca ambele metode sunt bune depinde doar de situatie si de barbat...si sa stiti intotdeauna ce vreti de la acel barbat.
O zi frumoasa fetelor.
Lorena
mrc_lorena
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:35
De la: alina1_, la data 2010-04-06 13:11:16am aksa 2 carti.una din ele se numeste regulile seductiei si e scrisa de 2 autoare: ellen fein si sherrie schneider iar cealalta se numeste ghidul femeii independente si e scrisa de jennifer bawden.cele 2 carti prezinta opinii opuse.dak o sa cautati pe net sigur veti gasi mai multe detalii.ideea de baza din regulile seductiei e k o fata nu are voie niciodata sa fak ea primul pas, ci trebuie sa astepte sa fie curtata, iar cealalta carte contrazice regula asta spunand cva d genu k poti astepta mult si bine sa te curteze cineva. dak nu faci tu primul pas ramai la atitudinea pasiva si e posibil sa ramai singura.ce parere aveti ?
kudika150234
Postat pe 23 Aprilie 2010 22:23
De la: alina1_, la data 2010-04-06 13:11:16am aksa 2 carti.una din ele se numeste regulile seductiei si e scrisa de 2 autoare: ellen fein si sherrie schneider iar cealalta se numeste ghidul femeii independente si e scrisa de jennifer bawden.cele 2 carti prezinta opinii opuse.dak o sa cautati pe net sigur veti gasi mai multe detalii.ideea de baza din regulile seductiei e k o fata nu are voie niciodata sa fak ea primul pas, ci trebuie sa astepte sa fie curtata, iar cealalta carte contrazice regula asta spunand cva d genu k poti astepta mult si bine sa te curteze cineva. dak nu faci tu primul pas ramai la atitudinea pasiva si e posibil sa ramai singura.ce parere aveti ?[/quote

Sunt de acord cu ambele reguli ale seductiei din ambele krti.Nu este ok s facem noi primul pas ink de la inceput...insa cu kt relatia avanseaza, nu vad dc nu am lua noi initiativa. ;) :*
kudika150234
Postat pe 23 Aprilie 2010 22:28
De la: andourrr, la data 2010-04-18 11:34:30Parerea mea este ca,, barbatii nu sunt greu de cucerit dar trebuie sa ai grija, daca l-ai prins nu cumva sa pierzi ocazia sa stergi cu el pe jos:)))...din momentul in care ii arati dragoste si trandete totul se schimba.In final toti sunt niste magari nu uita acest lucru,,,,,si trteaza-i ca atare:))


Marturia unei Magaritze !!!

Totzi sint Magari !!!
Pai daca in viatza ta ai avut parte doar de Magari, concluzia e clara : Tu esti Magaritza !!!
Mustele umbla prin gunoaie si au impresia ca toata lumea e un gunoi...
Iar lumea albinelor, e plina de flori si miere...

Lumea ta, este reflectzia caracterului tau... Magaritzele au parte doar de magari

denis_3d25
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:11
De la: alina1_, la data 2010-04-06 13:11:16am aksa 2 carti.una din ele se numeste regulile seductiei si e scrisa de 2 autoare: ellen fein si sherrie schneider iar cealalta se numeste ghidul femeii independente si e scrisa de jennifer bawden.cele 2 carti prezinta opinii opuse.dak o sa cautati pe net sigur veti gasi mai multe detalii.ideea de baza din regulile seductiei e k o fata nu are voie niciodata sa fak ea primul pas, ci trebuie sa astepte sa fie curtata, iar cealalta carte contrazice regula asta spunand cva d genu k poti astepta mult si bine sa te curteze cineva. dak nu faci tu primul pas ramai la atitudinea pasiva si e posibil sa ramai singura.ce parere aveti ?



Da, exact asa este !
Nu potzi fi curtata fara sa batzi la usa curtzii !
Vad ca in primul rand , generatzia voastra inconstienta, habar nu are de sensul sau intzelesul cuvintelor...
"A curta"- a primi in curtea ta ... offf ce influentza distructiva asupra moralitatzii au adus constructziile blocurilor.
Daca atzi locuii la casele voastre si atzi avea o curte proprie, atzi intzelege ca inainte de a primi un strain sau o straina in casa voastra, mai intai trebuie sa-l (o) primitzi in curtea voastra.
In curte, analizam persoana care ne-a batut la poarta.(cum ai putea sa deschizi si sa curtezi pe cineva care nu-ti bate la poarta?) .... iar decizia de a primi persoana X in casa (casatorie) , o luam dupa ce am analizat-o suficient in curte...

Da, asa este. Potzi sa primesti mai multe persoane straine in curtea ta , potzi avea mai multzi admiratori sau admiratoare in curte , te potzi juca si distra in curtea ta cu cine vrei tu si cit de mult timp vrei tu. De aceea, Curvele se mai numesc si Curtezane... pt. ca ele nu se pot decide pt o persoana X ci vor sa ramana la stadiul de selectare, alergand din floare-n floare .
Insa cind vine vorba de a primi in casa pe cineva, vei primi doar acele suflete, care ti-au dovedit suficienta calitate, incredere, iubire....

Cand iubesti sau cand ti-e foame, te duci si ceri de la brutarie "Painea", indiferent daca esti barbat sau femeie... Pretzul "Painii" este acelasi pt totzi... insa in aceasta lume plina de hotzi, cei mai multzi nu vor sa plateasca pretzul "Produsului" pe care si-l doresc ... si de aceea, nici nu au parte de ceea ce-si doresc... Hotzii se atrag intre ei si se fura intre ei...
...si , tot asa si sufletele de calitate, se atrag intre ele si se satisfac reciproc...

Lasatzi naibii regulile scrise si urmatzi-va simtzirea sufletelor...
denis_3d25
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:05
daca se ajung la reguli ale seductiei inseamna ca victima nu e ineteresata de tine. altfel la ce ti-ar mai trebui reguli? o femeie trebuie cucerita, sa se simta admirata, dorita, doar asa te vei simti femeie. cine te place va veni el catre tine.
delicacy
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:08
Nu stiu de ce unele persoane sunt atat de intersate de acest subiect...desi eu am fost victima a subiectului respectiv...Am inteles ca pentru a cuceri nu ajungi sa impui reguli...Nu il sun azi , il voi suna maine , sau peste o luna ....Dar te gandesti daca isi va aminti de tine? Sau poate va crede ca il ocolesti...Doar cei nesiguri pe ei ajung sa puna in practica astfel de reguli , in principiu ele nu functioneaza defapt capteaza momentul , tu crezi ca s-a indragostit de tine dar defapt tu esti cel ce se indragosteste ...Fiti mai naturali poate ca tu il vrei si el te vrea dar nu va dati destula atentie sau nu ai curajul ...Fa acel pas dai un impuls macar si lasal pe el sa actioneze daca iti este atat de frica de acest lucru ...Niciodata sa nu te descurajezi si daca nu a fost sa fie el...vor fi multi alti baieti (fete) care vor tanji dupa surasul tau , felul tau de a fi , imbracamintea ta sau mai stiu eu ce alte lucruri care pentru acel individ erau banale...
kudika011007
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:36
Inca ceva...
Ideea cum ca barbatul ar trebuii sa faca primul pas si apoi si al doilea si apoi sa mai insiste este extrem de gresita...
Eu, intreb doar o singura data, fac doar o singura invitatzie , o singura propunere... cele destepte au acceptat din start , s-au distrat impreuna cu mine, au stiut sa profite de momentul daruit ... cele proaste in schimb... spera sa mai insist ca sa le dovedesc ca le doresc cu adevarat

ATENTZIE FETELOR !!! Barbatzii de calitate nu se vor umilii niciodata , ei va intreaba doar o singura data.
denis_3d25
Postat pe 28 Aprilie 2010 02:10
De la: denis_3d25, la data 2010-04-28 02:10:33Inca ceva...
Ideea cum ca barbatul ar trebuii sa faca primul pas si apoi si al doilea si apoi sa mai insiste este extrem de gresita...
Eu, intreb doar o singura data, fac doar o singura invitatzie , o singura propunere... cele destepte au acceptat din start , s-au distrat impreuna cu mine, au stiut sa profite de momentul daruit ... cele proaste in schimb... spera sa mai insist ca sa le dovedesc ca le doresc cu adevarat

ATENTZIE FETELOR !!! Barbatzii de calitate nu se vor umilii niciodata , ei va intreaba doar o singura data.



Numai adevar graiesti tu, mai denis!!! Asa este, barbatii adevarati propun o singura data si mi se pare si normal sa fie asa...si pentru femeile adevarate este valabil acelasi lucru.
cotyca
Postat pe 28 Aprilie 2010 07:52
De la: alina1_, la data 2010-04-06 13:11:16am aksa 2 carti.una din ele se numeste regulile seductiei si e scrisa de 2 autoare: ellen fein si sherrie schneider iar cealalta se numeste ghidul femeii independente si e scrisa de jennifer bawden.cele 2 carti prezinta opinii opuse.dak o sa cautati pe net sigur veti gasi mai multe detalii.ideea de baza din regulile seductiei e k o fata nu are voie niciodata sa fak ea primul pas, ci trebuie sa astepte sa fie curtata, iar cealalta carte contrazice regula asta spunand cva d genu k poti astepta mult si bine sa te curteze cineva. dak nu faci tu primul pas ramai la atitudinea pasiva si e posibil sa ramai singura.ce parere aveti ?



exista ambele variante: daca iti doresti sa primesti ce da d-zeu astepti si nu faci primul pas. daca vrei sa iei de la viata ce e bun pentru tine. faci ce face si un barbat, iti asumi riscurile si abordezi tu.
leo_
Postat pe 28 Aprilie 2010 12:35
Buna! Sunt de parere ca trebuie sa afci ceea ce simti, nu conteaza cine face primul pas intr-o relatie...important e insa sa te gandesti bine la ceea ce vrei sa afci k apoi sa nu regreti
ionelavergx
Postat pe 1 Mai 2010 14:44
De la: karlitha, la data 2010-04-18 11:12:53nu cred ca exista reguli ale seductiei, din start sunt de parere ca o femeie poate face ce vrea cu un baiat si poate sa il aiba cand doreste daca stie sa ii atraga atentie.. Nu stiti voi ca daca matza nu ridica coada...motanul nu sare pe ea.. Depinde mult de cum este baiatul si trebuie doar sa stii cum sa ii atragi atentia,,, in rest va face el totul. asa e sau nu? ce ziceti? V`am pupat


aia e simplu, dar cum il pastrezi toata viata? sau cum il faci sa rezista cand ridica alta matza coada?
leo_
Postat pe 1 Mai 2010 20:47
Hai sa incep si eu, prin a va spune 'buna', ca n-am apucat pana acum. Regulile seductiei? Par daca ar fi asa usor, am citi cu totii manualul su gata, nu ar mai exista oameni singuri sau nefericiti, nu? :D Fiecare dintre noi este unic in felul sau, ce 'merge' la unul nu va 'merge' la celalalt, fie ca e femeie, fie ca e barbat. Eu merg pe alt principiu: iti place? Fa-l sa inteleaga asta, fara sa i te arunci in brate. Altfel te va folosi te va arunca. Asta merge daca vrei ceva scurt: sex de-o noapte sau doar fun. Vrei ceva mai mult? O relatie? Fii ca jungla amazoniana. Putin cate putin, o sa te descopere. E atat de simplu.
Neamtu
Postat pe 4 Mai 2010 15:09
Uneori e bine ca si femeia sa-si impuna alegerea!
kudika105502
Postat pe 8 Mai 2010 23:39
De la: rainssummer, la data 2010-04-18 09:25:33In sufletul unui om fie barbat fie femeie trebuie sa patrunzi tiptil. Nu conteaza cine face primul pas conteaza cum intra in sufletul tau, cum il sau o simte sufletul, daca omul e timid si nu poate sa se deschida sa faca primul pas e posibil sa lasi sa treaca pe langa tine un om cu un sufet mare, un adevarat OM. Pur si simplu exprima-ti sentimentele , ce ai de pierdut ?
7080
Postat pe 14 Mai 2010 07:21
Eu cred ca daca baiatul se arata interesat,fata poate trimite semnale discrete.Si da poate face primul pas.Eu am facut primul pas de multe ori si sunt foarte multumita.Adica eu sunt mai nebunatica,si mereu deschisa la ceva nou...Deci chestia sa astepte sa fie curtata...la mine nu prea tine decat dupa ce am facut eu primul pas.Si apoi poate sa ma mai curteze ca sa imi mentina interesu..:D
ioanarojdy
Postat pe 14 Mai 2010 16:26
De la: ioanarojdy, la data 2010-05-14 16:26:13Eu cred ca daca baiatul se arata interesat,fata poate trimite semnale discrete.Si da poate face primul pas.Eu am facut primul pas de multe ori si sunt foarte multumita.Adica eu sunt mai nebunatica,si mereu deschisa la ceva nou...Deci chestia sa astepte sa fie curtata...la mine nu prea tine decat dupa ce am facut eu primul pas.Si apoi poate sa ma mai curteze ca sa imi mentina interesu..:D


pai lol, si noi cand facem primul pas il facem numai dupa ce primim un semnal de interes din partea fetei. exceptiile sunt abordarile gen speak and go, pe strada, la supermarket si in alte locuri unde nu poti sa faci introducere
leo_
Postat pe 16 Mai 2010 20:30
De la: Liuta, la data 2010-04-18 08:50:44 Si eu sunt de principiul ca poti astepta mult si bine ca iubirea sa-ti bata la usa, acum nu e ca pe vremea bunicii, dar , gresit crede una dintre fete ca e suficient sa pui picior peste picior pentru a cuceri un barbat. Da, il poti atrage in felul acesta, dar nicidecum cuceri. Asta e valabil doar pentru aventuri pasagere, dar daca iti doresti cu-adevarat ceva de calitate, trebuie ca tu sa impui regulile si sa fii la fel de exigenta cu tine insati ca si cu pretentiile pe care le ai de la interlocutorii tai. Mult succes in arta seductiei, fetelor !

asa este, nu mai e ca pe vremea bunicii azi. pe buna dreptate. dar la fel de adevarat este ca cei care incearca sa te cucereasca nu te atrag poate si tot cei care nu fac un pas in sensul asta par mai atractivi. vorba aia: tot fructul interzis e mai dulce.
alina1_
Postat pe 9 Iulie 2010 16:59
De la: andourrr, la data 2010-04-18 11:34:30Parerea mea este ca,, barbatii nu sunt greu de cucerit dar trebuie sa ai grija, daca l-ai prins nu cumva sa pierzi ocazia sa stergi cu el pe jos:)))...din momentul in care ii arati dragoste si trandete totul se schimba.In final toti sunt niste magari nu uita acest lucru,,,,,si trteaza-i ca atare:))

nu stiu daca sunt chiar toti niste magari, dar stiu ca fiecare are defecte si calitati si la fiecare procentajul la defecte difera.
alina1_
Postat pe 9 Iulie 2010 17:05
De la: alina1_, la data 2010-07-09 17:05:11
De la: andourrr, la data 2010-04-18 11:34:30Parerea mea este ca,, barbatii nu sunt greu de cucerit dar trebuie sa ai grija, daca l-ai prins nu cumva sa pierzi ocazia sa stergi cu el pe jos:)))...din momentul in care ii arati dragoste si trandete totul se schimba.In final toti sunt niste magari nu uita acest lucru,,,,,si trteaza-i ca atare:))

nu stiu daca sunt chiar toti niste magari, dar stiu ca fiecare are defecte si calitati si la fiecare procentajul la defecte difera.


da suma lor e constanta
anastasia_m
Postat pe 9 Iulie 2010 17:06
De la: andourrr, la data 2010-04-18 11:34:30Parerea mea este ca,, barbatii nu sunt greu de cucerit dar trebuie sa ai grija, daca l-ai prins nu cumva sa pierzi ocazia sa stergi cu el pe jos:)))...din momentul in care ii arati dragoste si trandete totul se schimba.In final toti sunt niste magari nu uita acest lucru,,,,,si trteaza-i ca atare:))


Thuamnee
Asta mica cred ca nu are mop acasa!
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 17:44
De la: andourrr, la data 2010-04-18 11:34:30Parerea mea este ca,, barbatii nu sunt greu de cucerit dar trebuie sa ai grija, daca l-ai prins nu cumva sa pierzi ocazia sa stergi cu el pe jos:)))...din momentul in care ii arati dragoste si trandete totul se schimba.In final toti sunt niste magari nu uita acest lucru,,,,,si trteaza-i ca atare:))

si daca sterg cu el pe jos ce rezolv ?fir-ar sa fie de razboi al sexelor.as vrea sa nu cred ca sunt toti niste magari desi cred ca incep sa fiu de acord cu tine in privinta asta.
am nevoie doar de adevar si cand il voi afla sa vezi atunci razboi, daca este asa urat cum il cred.
alina1_
Postat pe 18 Iulie 2010 09:55
Buna!
Sunt de acord cu tine daca iti da de inteles ca te place dar nu are curajul sa iti spuna faci tu primul pas.Eu asta am facut si a fost ok.Acum suntel la a 2 intalnire.te tin la curent
kudika137835
Postat pe 7 August 2010 12:09
De la: kudika137835, la data 2010-08-07 12:09:32Buna!
Sunt de acord cu tine daca iti da de inteles ca te place dar nu are curajul sa iti spuna faci tu primul pas.Eu asta am facut si a fost ok.Acum suntel la a 2 intalnire.te tin la curent


Cand ai deschis topicul putin mai devreme ai spus ca a fost decat o intalnire!
Barbie30
Postat pe 7 August 2010 12:12
De la: alina1_, la data 2010-07-18 09:55:30
De la: andourrr, la data 2010-04-18 11:34:30Parerea mea este ca,, barbatii nu sunt greu de cucerit dar trebuie sa ai grija, daca l-ai prins nu cumva sa pierzi ocazia sa stergi cu el pe jos:)))...din momentul in care ii arati dragoste si trandete totul se schimba.In final toti sunt niste magari nu uita acest lucru,,,,,si trteaza-i ca atare:))

si daca sterg cu el pe jos ce rezolv ?fir-ar sa fie de razboi al sexelor.as vrea sa nu cred ca sunt toti niste magari desi cred ca incep sa fiu de acord cu tine in privinta asta.
am nevoie doar de adevar si cand il voi afla sa vezi atunci razboi, daca este asa urat cum il cred.


razboiul sexelor exista doar pentru ca exista razboinici aia sexelor. am abandonat demult ideea, pentru ca nu castigi nimic din asta, ies doar pierzatori, tu iti pierzi timpul, el pierde timp, poate bani si sentimente. e situatie de lose-lose. daca tipul e magar ii intorci pur si simplu spatele. asa fac si eu cu tipele prea nonconformiste, ori crezi ca barbatii astia nu au si un corespondent feminin la fel de enervant?
leo_
Postat pe 7 August 2010 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viziune a societatii 3 De la: TIGRA 18 Octombrie 2010 17:57
Voi stiati ca nu toti cateii fac pipi in acelasi fel ? 34 De la: Baiat_virgin 25 Noiembrie 2012 09:03
scurgeri:(( 15 De la: Lucia38 14 Octombrie 2009 16:14
Medic ginecolog berceni 2 De la: 90701 17 Decembrie 2009 20:58
Fantezie cu sotia 71 De la: kudika_6711 16 Iunie 2012 21:16