Setari Cookie-uri

regulile seductiei

am aksa 2 carti.una din ele se numeste regulile seductiei si e scrisa de 2 autoare: ellen fein si sherrie schneider iar cealalta se numeste ghidul femeii independente si e scrisa de jennifer bawden.cele 2 carti prezinta opinii opuse.dak o sa cautati pe net sigur veti gasi mai multe detalii.ideea de baza din regulile seductiei e k o fata nu are voie niciodata sa fak ea primul pas, ci trebuie sa astepte sa fie curtata, iar cealalta carte contrazice regula asta spunand cva d genu k poti astepta mult si bine sa te curteze cineva. dak nu faci tu primul pas ramai la atitudinea pasiva si e posibil sa ramai singura.ce parere aveti ?
alina1_
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:11
astept comentariile voastre.
alina1_
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:11
sunt de parere ca viata ti'o traiesti nu asa cum e scris intr'o carte ci cum simti, cum te duce capul, in functie de imprejurari si mii de alte exemple.
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:26
mie nu mi se pare gresit sa faci primul pas, doar ca depinde cum o faci. nu trebuie sa pari disperata, dar daca chiar iti doresti sa cuceresti pe cineva nu trebuie decat sa te gandesti la un lucru cat de marunt care sa ii atraga atentia. restul...vine de la sine daca e sa vina...daca nu, asta este:P:P:P
rox_sb
Postat pe 6 Aprilie 2010 13:27
ai dreptate.
alina1_
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:10
" sa nu faci primul pas" se traduce in :"sa nu-l abordezi direct
" sa faci tu primul pas" se traduce in :"incepi tu prin a-l seduce SUBTIL, privire misterioasa, iti asezi meticulos un picior peste celalalt, etc etc.ideea e sa nu-l abordezi direct.
sakura_7777777
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:14
Nu e bine sa traiesti din carti! Viata nu e fictiune, nu e film, trebuie sa fii realista. Chiar daca citesti sfaturi, e bine sa ai propriile convingeri, sa le aplici.
maria_resios
Postat pe 18 Aprilie 2010 06:05
De la: sakura_7777777, la data 2010-04-11 19:14:57" sa nu faci primul pas" se traduce in :"sa nu-l abordezi direct
" sa faci tu primul pas" se traduce in :"incepi tu prin a-l seduce SUBTIL, privire misterioasa, iti asezi meticulos un picior peste celalalt, etc etc.ideea e sa nu-l abordezi direct.


cred ca raspunsul e perfect....
problema este insa si dupa ce i-ai atras atentia..... si aici cred ca ellen si sheryll (autoarele de mai sus) au reguli mai valabile..... barbatii, inca din epoca pietrei si a focului, au fost vanatori. ....trebuie lasati sa (va) vaneze in continuare!!!!
nu e usor sa te abtii sa-i spui ca-ti place. ....sau , ca ai sentimente mai mult decat atat.....nu e usor sa nu-l cauti, sa nu-l suni, sa inchei tu convorbirea telefonica sau intalnirea ....da' incercati....si dupa ce vedeti rezultatele..... mai vorbim daca merita!
arielle
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:06
.....regula seductie este sa fi tu insuti sa simti ca crezi si mai ales sa sti ce iti doreste inima , dacaeste vorba despre iubirea , daca doresti doar sa seduci si atat ........ atunci de ghidezi dupa reguli , cu respect NIK
kudika095712
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:10
De la: arielle, la data 2010-04-18 08:06:24
De la: sakura_7777777, la data 2010-04-11 19:14:57" sa nu faci primul pas" se traduce in :"sa nu-l abordezi direct
" sa faci tu primul pas" se traduce in :"incepi tu prin a-l seduce SUBTIL, privire misterioasa, iti asezi meticulos un picior peste celalalt, etc etc.ideea e sa nu-l abordezi direct.


cred ca raspunsul e perfect....
problema este insa si dupa ce i-ai atras atentia..... si aici cred ca ellen si sheryll (autoarele de mai sus) au reguli mai valabile..... barbatii, inca din epoca pietrei si a focului, au fost vanatori. ....trebuie lasati sa (va) vaneze in continuare!!!!
nu e usor sa te abtii sa-i spui ca-ti place. ....sau , ca ai sentimente mai mult decat atat.....nu e usor sa nu-l cauti, sa nu-l suni, sa inchei tu convorbirea telefonica sau intalnirea ....da' incercati....si dupa ce vedeti rezultatele..... mai vorbim daca merita!


Altfel..... si de tort cu frisca in fiecare zi...pana la urma ti se ACRESTE ......o sa se plictiseasca si o sa treac a la....urmatoarea ......
si tu o sa ramai "fata buna".... .
....si ........cam atat!
Dar.....daca stii sa aplici regulile. ....o sa te vaneze pana la adanci batraneti!!!! chiar daca sarbatoriti nunta de aur, tu vei fi in ochii lui tot caprioara, pentru ca el se va simti mandru sa fie inca vanatorul tau!

Bafta, fetelor!
arielle
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:13
cred ca depinde f. mult de persoana pe care vrei sa o seduci. Sa nu uitam :suntem unici,inca,(neclonati). Santem sablonabili? Cine nu-si doreste sa se lase cucerit/a?Dar este atractia lui/ei destul de puternica ca sa insiste ,sa-i placa jocul acesta?Ideal,sa fie, desi pentru cei prea putin romantici e o pierdere de timp .
Punctul meu de vedere; o femeie trebuie sa se lase cucerita!, e frumos, romantic.....
Un barbat ,daca doreste adevarat o femeie e normal sa lupte ptr. ea.Orice lucru de durata , valoros,important ,este cel care il castigi greu.Tot ce vine usor se duce usor.
kudika163843
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:37
Si eu sunt de principiul ca poti astepta mult si bine ca iubirea sa-ti bata la usa, acum nu e ca pe vremea bunicii, dar , gresit crede una dintre fete ca e suficient sa pui picior peste picior pentru a cuceri un barbat. Da, il poti atrage in felul acesta, dar nicidecum cuceri. Asta e valabil doar pentru aventuri pasagere, dar daca iti doresti cu-adevarat ceva de calitate, trebuie ca tu sa impui regulile si sa fii la fel de exigenta cu tine insati ca si cu pretentiile pe care le ai de la interlocutorii tai. Mult succes in arta seductiei, fetelor !
Liuta
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:50


oricat ar parea de perimate ori inutile , regulile seductiei isi au rolul lor si e bine sa ti cont de ele.chiar ca ti-au mancat puii mintea , tot e bine sa mai ai un graunte de luciditate si sa respecti regulile. nu e usor dar e util. altfel fericire la toti !
kudika098045_geanus
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:56
Eu nu cred ca exista o regula care sa functioneze pentru toata lumea, ci mai curand trebuie sa te "adaptezi" la cel pe care vrei sa-l seduci. Daca reusesti sa intuiesti ce ii place atunci o sa gasesti si drumul spre inima/mintea lui
Daca nu te grabesti sa il seduci din prima si daca esti putin psiholoaga cred ca poti sa deduci ceea ce l-ar incita cel mai mult
turtur_ica
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:01
In sufletul unui om fie barbat fie femeie trebuie sa patrunzi tiptil. Nu conteaza cine face primul pas conteaza cum intra in sufletul tau, cum il sau o simte sufletul, daca omul e timid si nu poate sa se deschida sa faca primul pas e posibil sa lasi sa treaca pe langa tine un om cu un sufet mare, un adevarat OM. Pur si simplu exprima-ti sentimentele , ce ai de pierdut ?
rainssummer
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:25
de multe ori citesc multe sfaturi din carti...incerc sa le pun in aplicare cu iubitul meu,ba sa nu fac asta si sa fac ce zice cartea...niciodata nu imi iese ceva fortat.asa ca fiti voi si atat.viata nu ti-o face o carte,ea doar te informeaza cu privire la experientele altora....
andy22
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:35
De la: dyannamour, la data 2010-04-18 09:01:22Eu nu cred ca exista o regula care sa functioneze pentru toata lumea, ci mai curand trebuie sa te "adaptezi" la cel pe care vrei sa-l seduci. Daca reusesti sa intuiesti ce ii place atunci o sa gasesti si drumul spre inima/mintea lui
Daca nu te grabesti sa il seduci din prima si daca esti putin psiholoaga cred ca poti sa deduci ceea ce l-ar incita cel mai mult



Bine spus, ce ai spus. Totul depinde si de persoana pe care vrei sa o seduci, daca reusesti sa intuiesti ce fel de abordare i-ar placea. Totul e intai sa testezi putin terenul si apoi in functie de ce ai vrea sa urmeze si cat ai dori sa dureze poti sa pui in aplicare strategia. Trebuie sa stii sa aplici putina psihologie.
kudika018171
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:42
Nu știu ce sã zic despre asta.Eu am fost cu cineva care el a fãcut primul pas.Încã îl plac dar fostul prieten a lui soramea are un frate de aceiași varstã cu fostul meu prieten și acuma cã mam despãrțit de el vrea sã fie cu mine.Sper doar sã mã împact cu el.Nu se comportã ca ceilalți oricum ideea de ai spune cuiva dacã vrei sã fii cu mine mi se pare stupidã din partea unei fete.
Lariysuka
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:50
il atragi cu frumusetea si il faci sa ramana langa tine datorita inteligentei si caracterului tau
anonnym_girl
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:02
eu am cunoscut un tip pe net acum 7 luni cu care am tot tinut legatura! el mi-a spus ca nu ii place sa cucereasca pe nimeni sau sa impresioneze pe cineva! el a spus ca daca o fata vede ceva la el se apropie, el intide o mana, ea un deget si poate iese ceva! desi ma scoate din sarite uneori ma simt f atrasa de el :( si simt ca pierd mult prin asta mai ales ca el se comporta destul de indiferent si rece cu mine!
miha_heartless
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:13
De la: kudika121283, la data 2010-04-18 10:13:37eu am cunoscut un tip pe net acum 7 luni cu care am tot tinut legatura! el mi-a spus ca nu ii place sa cucereasca pe nimeni sau sa impresioneze pe cineva! el a spus ca daca o fata vede ceva la el se apropie, el intide o mana, ea un deget si poate iese ceva! desi ma scoate din sarite uneori ma simt f atrasa de el :( si simt ca pierd mult prin asta mai ales ca el se comporta destul de indiferent si rece cu mine!



nu ti-as recomanda sa va intalniti
iulia069834
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:14
parerea mea este ca depinde de sedus, de baiat, eu cred ca in general e bine sa ii dai semnale si sa stepti sa faca ell primul pas, dar daca el este prea timid, nu cred ca deranjeaza sa incerci, daca e cu figuri, mandru, si plin de el, in nici un caz nu faci tu primul pas. In concluzie primul pas il faci tu numai daca el e prea timid.
krina_av
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:24
eu cred k trebuie sa atragi atentia barbatului care iti place...si in mom in care te observa trb sa devi un pic indiferenta k sa lupte pt tine...dak esti prea disponibila pentru el se va plictisi si isi va pierde interesul!!!! la aceasta mika "indiferenta" reactionam cu toti indiferent k suntem barbat sau femeie

spunea cineva pe forum k nu putem generaliza k nu putem fi standardizati...si at d c un barbat fermecator...e placut de foarte multe femei care sunt diferite k si personalitate? pt k pana la urma toate ne dorim aproxim aceleasi lucruri de la un barbat...
Ale_jandra
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:46
pei catedata mai trebuie sa facem si noi femeile cate un pas ,poate barbatii nusi d-au seama ...............
kudika153686
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:02
nu cred ca exista reguli ale seductiei, din start sunt de parere ca o femeie poate face ce vrea cu un baiat si poate sa il aiba cand doreste daca stie sa ii atraga atentie.. Nu stiti voi ca daca matza nu ridica coada...motanul nu sare pe ea.. Depinde mult de cum este baiatul si trebuie doar sa stii cum sa ii atragi atentia,,, in rest va face el totul. asa e sau nu? ce ziceti? V`am pupat
karlitha
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:12
Parerea mea este ca,, barbatii nu sunt greu de cucerit dar trebuie sa ai grija, daca l-ai prins nu cumva sa pierzi ocazia sa stergi cu el pe jos:)))...din momentul in care ii arati dragoste si trandete totul se schimba.In final toti sunt niste magari nu uita acest lucru,,,,,si trteaza-i ca atare:))
andourrr
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:34
Sa iti spun cate ceva ...Citeste Asul seductiei sincer nu imi mai amintesc bine autorul este o carte foarte buna ...povesteste un individ viata sa de adolescent , un personaj dornic de mila care nu poate lega doua fraze in fata unei domnisoare , la jumatatea carti intalneste pe cineva la fel de nepriceput ca el si acesta il invata cum sa atraga priviri , participand la un curs pe care sigur il platea. Dupa parerea mea o femeie care doreste sa iasa in evidenta trebuie sa fie echilibrata , un aer misterios dar nu exagerat ( vei fi luata drept o fitoasa) dornica sa isi faca noi prieteni nu neaparat un iubit.Si daca esti mai indrazneata (ceva tipic genului meu) poti purta o conversatie cu persoana respectiva dar va crede ca esti doar o prietena ( eu atunci cand abordez diferite persoane care sa spunem ca le-am intalnit de 3-4 ori si povestea se repeta iar si iar , merg la ele si ma prezint bineinteles daca mi se par persoane de treaba si suntem din acelasi cerc) niciodata nu te vei duce la un barbat cu 40 de ani mai mare...Concluzia este urmatoarea..pot aparea persoane in viata ta si trebuie sa faci tu primul pas dar doar atunci cand esti sigura ca aceea persoana te-a remarcat , trebuie sa sti ca o persoana timida niciodata nu va veni la tine dar se va uita mereu la tine, fizicul tau , vocabularul ...si poate este o persoana deschisa dar fara initiativa...oricum sunt multe de spus , fiecare persoana este unica... mai timida sau mai curajoasa.. depinde foarte mult si caracterul tau.. Bye ...daca te pot ajuta cu ceva spune-mi...
kudika011007
Postat pe 18 Aprilie 2010 12:01
Sunt de acord cu ce ai spus , sa fi tu insuti in toate este cea mai buna cale de a seduce ,
rox81
Postat pe 18 Aprilie 2010 12:08
realizez machiaj profesional pt mirese si evenimente speciale oferta de pret realizez machiaj cu produse lancome, dior... garantez ca machiajul rezista 24 de ore... GENE FALSE PENSAT...LUCREZ CU UN HAYRSTILIST FOARTE BUN PT RECOMANDARI. PRETUL INCLUDE DEPLASAREA IN BUCURESTI, MACHIAJUL GENELE PT MIRESE. se ofera o reducere la un numar de persoane mai mare de 4 pt nunti pt programari 0723065330 dati mai departe var rog mult
cris_make_up_artist
Postat pe 18 Aprilie 2010 12:09
machiaj profesional pt mirese si evenimente speciale oferte de pret gene false extensii de par.. machaijul se realizeaza cu produse Dior,Lancome etc cristina 0723065330
cris_make_up_artist
Postat pe 18 Aprilie 2010 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cunnilinngus 65 De la: scorpio67 13 Iunie 2010 09:39
Va cer ajutor 6 De la: broscoiu 19 Octombrie 2011 21:56
orgasm vaginal vs orgasm clitoridian 46 De la: sorindoc_87 5 Iulie 2010 20:10
Legi ciudate de prin lume adunate 83 De la: Shocata 4 Decembrie 2010 11:46
Atractie posibla sau imposibila 26 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 17:19