Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac!!!!!:(

buna tuturor!am sa va zic pe scurt...am o relatie de 7 ani si de 2 stam impreuna deoarece suntem la facultate in acelasi oras.acu 3 ani el m-a inselat cu o tipa noi fiind certati atunci.s-a intors la mine si eu am trecut peste.ne-am continuat viata pana acum o saptamana cand am gasit un mesaj la el pe telefon in care ii zicea k ii e dor de ea.la 5 jumatate dimineata k atat era ceasul cand am vazut mi-am facut bagajul sa plec acasa la mama.nu ma asteptam la asa ceva!!!!am stat si am discutat pt ca am vrut o explicatie.mi-a zis k nu stie de ce a facut asta k ma iubeste si bla bla bla...tipic pt cineva prins cu mata-n sac...problema e alta: de fiecare data cand ii zic k nu mai merge relatia si ca nu ma simt impinita sufleteste ma ameninta ca se sinucide.il iubesc dar uneori simt ca nu mai pot!!!!!vreau altceva de la viata si stiu ca e scurta k sa traiesc asa.imi jura k o sa fie diferit.dupa o saptamana deja lucrurile s-au aranjat si am inceput di nou acea viata monotona si calma ce dureaza cam de 3 ani incoace....
kudika163071
Postat pe 7 Aprilie 2010 03:43
Daca intrebarea ta ar fi sunat: "m-a inselat, ce sa fac, sa-l iert sau nu?" majoritatea ti-ar fi raspuns: "ierti sau nu, daca te-a inselat o data, te va insela si a doua oara, si a treia etc"
Lucru pe care, deja l-ai vazut si singurica.
Si tot majoritatea, intr-o asemenea situatie, ti-ar spune ca ai doua drumuri pe care s-o apuci: sa ramai cu el si sa te obisnuiesti sa fii inselata periodic sau sa-l parasesti DEFINITIV si sa intelegi ca lumea nu se opreste in loc.

Eu una m-am saturat sa tot aud ca barbatul si femeia sunt diferiti, ca barbatul e facut sa insele, iar femeia trebuia sa se conformeze hormoilor lui.
Pana la urma, singura iesire dintr-o asemenea situatie este exact raspunsul la intrebarea: "Cum iti doresti sa fie relatia ta?"

Povestea cu sinuciderea nici nu merita comentata. Spui ca esti la facultate. Serios! Gandeste matur atunci. As paria ca de-i spui "fa-o" iti rade in nas si-ti raspunde: "pentru una ca tine? ma duc la fosta mai bine".
rashela
Postat pe 7 Aprilie 2010 07:33
".dupa o saptamana deja lucrurile s-au aranjat si am inceput di nou acea viata monotona si calma ce dureaza cam de 3 ani incoace.... "
si tie iti place monotonia asta aparenta, nu? probabil ca actiunea adevarata se petrece in background, dar nu esti tu primadona acolo!
miss_darine
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:39
da si porcul a zis ca nu mai mananca ca_ca_t dar numai pe ala care-i cald!
ce texte ieftine foloseste!si culmea tu le crezi!
one_size
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:44
De la: one_size, la data 2010-04-12 15:44:34da si porcul a zis ca nu mai mananca ca_ca_t dar numai pe ala care-i cald!
ce texte ieftine foloseste!si culmea tu le crezi!

tu cu cin' te certi?
miss_darine
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:46
probabil k totul se petrece in spatele meu,bine zis!!!!!cred k m-am hotarat si plec acasa la mama!!!tot astept o schimbare si zic eu,am facut tot ce puteam sa mearga ceva!!!!!!!NU MERGE!imi va fi greu dar e mai bine asa!multumesc pt raspunsuri.va pup fetelor!!!!!!!
kudika163071
Postat pe 13 Aprilie 2010 12:19
Sa ne spui daca s-a sinucis...
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 13 Aprilie 2010 12:23
nu se omoara.. nu au asa mult sange rece in ei..been there.. DUMPED! that.
felixcat
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:27
mon cheri,faptul ca te-a inselat o data ar trebui sa te puna pe ganduri....si sigur o va mai face de cate ori are ocazia si asta doar pentru ca l-ai iertat odata si inca odata si tot asa...iar in ceea ce priveste sinucisul stai linistita ca toti lasii fac asa...cand vad ca nu mai pot tine o persoana langa ei/ele apeleaza la santajul emotional....si crede-ma ca stiu ce zic...asa facea fostul meu...ma insela si pe langa asta tot el imi facea si crize de gelozie si cand ii ziceaam ca nu mai merge relatia ma ameninta ca se sinucide....a continuat asa ceva timp pana cand a gresit prea grav...si am terminat-o.....si ce crezi ca sa sinucis???pe naiba....dupa o saptamana sa cuplat cu o amica de a mea si era bine merci....si tot eu am suferit ca proasta si tot eu nu pot sa mai am incredere in nimeni......
decizia iti apartine...dar sa sti ca nu se merita sa iti irosesti ani din viata cu cineva care pentru tine insemna totul si tu pentru el nimic.....iubirea unei singure persoane nu e de ajuns intr-o relatie...mai bine zici stop din timp cu toate ca e f geru decat sa se ajunga la altele.....azi ,maine te inseala....tu il ierti ....paimaine vorbeste urat cu tine,iar ierti..peste 4-5 zile te loveste si apoi ce mai urmeaza ????
si daca iti zice ca se sinucide intreaba-l de ce nu a vrut sa se sinucida atunci cand te-a inselat??nu si-a dat seama ce caracter mizerabil are???
emilly_angel
Postat pe 15 Aprilie 2010 22:37
De la: kudika163071, la data 2010-04-13 12:19:54probabil k totul se petrece in spatele meu,bine zis!!!!!cred k m-am hotarat si plec acasa la mama!!!tot astept o schimbare si zic eu,am facut tot ce puteam sa mearga ceva!!!!!!!NU MERGE!imi va fi greu dar e mai bine asa!multumesc pt raspunsuri.va pup fetelor!!!!!!!

TOTI BARBATII SINT NISTE PORCI, IN GENERAL. NU ESTI MARITATA, NU AI CATEL (DAR AI UN PORC LINGA TINE), NU AI COPII, VRE-O OBLIGATIE, VEZI-TI LINISTITA DE VIATA TA. TE-A INSELAT? NICI NU O FI PRIMA DATA................ Apropo, il cheama Bogdan, cumva?
michon_11_71
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:26
daca te-a inselat o va face din nou, am trecut prin asta si nu m-am invatat minte, si e pacat sa iti pierzi ani din viata ta langa o persoana care nu te pretuieste, si este si mai grav ca tu esti constienta ca relatia voastra nu merge si totusi continui. faza cu sinuciderea eu o consider tipica oamenilor slabi, si ma face sa ma gandesc la telenovele de prost gust. Pe viitor el te poate insela din nou si cel mai grav ar fi sa ajungi sa te casatoresti cu aceasta persoana, sa aveti copii, si eventual sa treci printr-o experienta traumatizanta ca un divort.
parerea mea e ca ar trebui sa luati o pauza si sa vezi exact ce simti, nu are rost sa suferi, barbati sunt destui.
visan_georgiana
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:32
au trecut 4 zile de cand am plecat din apartament:(ma tot suna si imi scrie mesaje!de sinucis pomeneste si acu dar fapte nu prea....sunt trista dar lucrurile nu vor ramane asa!la noi e putin mai dificil.lucram in acelasi loc si suntem la aceeasi facultate...nu stiu ce sa fac?!?!mi-e asa greu sa o iau de la capat dupa atata timp!!!!
atunci cand a fost cu tipa respectiva noi nu mai eram impreuna!!!!!!vorbisem sa fie fiecare cu drumul sau in viata!mi-e ciuda ca altii au obtinut ce au vrut(ma refer la parintii lui care nu ma suporta de nicio culoare) si multi altii...incepusem un razboi parca cu toata lumea si acu eu sunt aia care pleaca!!!!
kudika163071
Postat pe 17 Aprilie 2010 02:21
De la: moni_niculescu, la data 2010-04-16 17:26:04
De la: kudika163071, la data 2010-04-13 12:19:54probabil k totul se petrece in spatele meu,bine zis!!!!!cred k m-am hotarat si plec acasa la mama!!!tot astept o schimbare si zic eu,am facut tot ce puteam sa mearga ceva!!!!!!!NU MERGE!imi va fi greu dar e mai bine asa!multumesc pt raspunsuri.va pup fetelor!!!!!!!

TOTI BARBATII SINT NISTE PORCI, IN GENERAL. NU ESTI MARITATA, NU AI CATEL (DAR AI UN PORC LINGA TINE), NU AI COPII, VRE-O OBLIGATIE, VEZI-TI LINISTITA DE VIATA TA. TE-A INSELAT? NICI NU O FI PRIMA DATA................ Apropo, il cheama Bogdan, cumva?



nu.nu il cheama Bogdan!te pup dulce
kudika163071
Postat pe 17 Aprilie 2010 02:28
De la: kudika163071, la data 2010-04-17 02:21:47!la noi e putin mai dificil.lucram in acelasi loc si suntem la aceeasi facultate...nu stiu ce sa fac?!?!mi-e asa greu sa o iau de la capat dupa atata timp!!!!atunci cand a fost cu tipa respectiva noi nu mai eram impreuna!!!!!!vorbisem sa fie fiecare cu drumul sau in viata!mi-e ciuda ca altii au obtinut ce au vrut(ma refer la parintii lui care nu ma suporta de nicio culoare) si multi altii...incepusem un razboi parca cu toata lumea si acu eu sunt aia care pleaca!!!!

Hai, sa-ti spun ceva referitor la povestea asta! Cand aveam si eu 17-18 ani si eram in aceeasi clasa cu el, azi ma baga in seama, maine nu; in timpul orelor nu-si lua ochii de la mine, iar in pauza disparea cu baietii... Este adevarat ca in acea vreme (si fetele de varsta mea pot confirma asta) o relatie cu un baiat insemna sa te tii de mana, sa te tina in brate, sa va pupati pana va dureau falcile si cam atat. Si n-am murit nici de dor, nici ca-l vedeam in fiecare zi. Toate astea m-au intarit pentru mai tarziu. Il vezi daca vrei, daca il cauti neincetat cu privirea, daca gandul iti zboara la el. Concentreaza-te pe ceea ce faci si, iti garantez, vei uita. Nu-ti canaliza toate actiunile si gandurile tale catre el in aceasta perioada. Hai, ca nu-i chiar asa de greu! Si repeta-ti neincetat ca nu te merita, ca nu-i nimic de capul lui si va fi ok.
rashela
Postat pe 17 Aprilie 2010 04:04
De la: kudika163071, la data 2010-04-17 02:21:47au trecut 4 zile de cand am plecat din apartament:(ma tot suna si imi scrie mesaje!de sinucis pomeneste si acu dar fapte nu prea....sunt trista dar lucrurile nu vor ramane asa!la noi e putin mai dificil.lucram in acelasi loc si suntem la aceeasi facultate...nu stiu ce sa fac?!?!mi-e asa greu sa o iau de la capat dupa atata timp!!!!
atunci cand a fost cu tipa respectiva noi nu mai eram impreuna!!!!!!vorbisem sa fie fiecare cu drumul sau in viata!mi-e ciuda ca altii au obtinut ce au vrut(ma refer la parintii lui care nu ma suporta de nicio culoare) si multi altii...incepusem un razboi parca cu toata lumea si acu eu sunt aia care pleaca!!!!
Si nici nu se va sinucide,,,crede-ma pe cuvant am avut si eu un iubit si imi zicea la fel,,,,doar ca sa ma tina langa el,,,,,nu o sa o faca din lasitate,,,,,pentru ca parerea mea sa te sinucizi iti trebuie curaj,,,,,ceea ce la el nu prea am vazut din ce ai scris tu ,,,,,,,parera mea e sa incerci sa analizezi putin lucrurile,,,,,,nu cred ca iti doresti acest barbat pentru tot restul vietii cand sunt alti mai buni care te asteapta,,,uneori din cauza celor care nu stiu ce vor de la viata exista femei singure si barbatii singuri pentru ca cei buni sunt deja in alte relatii in care nu sunt pretuiti,,,,,parerea mea,,,,,,,
ghiuzelim
Postat pe 22 Aprilie 2010 01:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu e chiar infidelitate...Va rog, cititi si ajutati-ma cu un sfat!!! 19 De la: kudika_999577 2 Martie 2016 18:53
cıne se ofera sa o ajute pe doamna nelı:)))) 18 De la: alfredodecurtofreco 29 Noiembrie 2010 11:04
fetelor ajutor!!!!!!!!! 38 De la: ursima11 28 Iulie 2008 17:19
Noapte buna si vise placute ... 16 De la: denis_roxana 17 Iunie 2011 23:34
sa-l iert??? 24 De la: terorista27 13 Mai 2009 15:39