Setari Cookie-uri

L-am inselat?

Buna. Da! Intr-un fel sau altul l-am inselat. Relatia mergea binisor. El lucreaza destul de mult si are un program destul de incarcat la munca, dar timpul liber pe care il are il petrece 90% cu mine. Ceea ce nu e chiar foarte mult tinand cont ca are destul de putin timp liber. Si sunt momente in care ma cam neglijeaza. De pasti acum am fost la munte cu 3 prieteni de-ai lui si inca o prietena de-a mea. Si ma rog, mi-a facut destule faze, n-a stat cu mine chiar asa mult cum ma asteptam ci mai mult cu prietenii lui. Miercuri cand am venit acasa eu am intrat in vorba cu un alt baiat si am iesit cu el in oras, iar prietenul meu a aflat. I-am explicat de ce am facut asta si desi la inceput a fost foarte suparat si n-a vrut sa ma asculte, intr-un final am reusit sa ii explic.I-am spus ca am iesit cu acel baiat ca sa vad daca as putea sa ma mai uit si la alti baieti, ca am stat un sfert de ora la intalnire dupa care am plecat pentru ca tipul respectiv mi s-a parut oribil si acum sunt 100% convinsa ca nu as vrea pe altul in afara de el si ca il iubesc. Insa acum spune ca nu mai stie ce sa creada despre mine si ca daca ii zicea cineva n-ar fi crezut. El este un tip foarte orgolios si deja imi spusese sa fac absolut tot ce vreau eu dar el sa nu afle. Acum ne-am impacat...aproximativ. A zis ca mai are nevoie de timp sa treaca peste asta. Ce sa fac sa il recuceresc? Sa il fac sa aiba incredere in mine?
AndM
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:50
Daca nu muncea si isi ocupa timpu' doar cu prietenii lui si cu alte fufe,iar nu iti convenea.
Si daca a stat si cu aia ce? crezi k viata unui om se rezuma doar la munca si partener ?
e normal sa aibe prieteni si sa stea cu ei......
Leagatzi un pietroi de gat si arunca te in canal!


blaa
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:00
Doamne! Nu stiu ce sa ma mai fac cu voi Si nu glumesc deloc!
Vrei sa fie bine? Da-l jos de pe soclu ala, lasa privirea aia plina de adoratie cand il privesti, vocea aia supusa cand ii vorbesti. Toate astea poarta-le in suflet, nu la vedere.
Tie nu ti-ar placea ca toate aceste vorbe sa ti le spuna si el tie? Pai, cum s-o mai faca cand el e zeu.. si tu o biata muritoare?!

Ideea este urmatoarea: cu cat il vei trata ca pe stapanul tau, cu atat te va tine la colt pentru fiecare greseala pe care o faci.
Aveam un prieten care spunea: nu vreau sa fiu pe locul 1, dar nici pe locul 2 intr-un cuplu. Asa ca, are nevoie de timp, da-i timp. Fara limita. Spune-i sa te caute cand stie ce vrea.

Ti-as scrie mai multe, dar simt asa, uneori, ca toate astea.. sunt absolut degeaba. Probabil ca toate trebuie sa dam cu capul de cateva ori, sa suferim in nestire, doar-doar, macar la batranete sa fi invatat cate ceva.

rashela
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:05
" Probabil ca toate trebuie sa dam cu capul de cateva ori, sa suferim in nestire, doar-doar, macar la batranete sa fi invatat cate ceva."


si nici atunci......
blaa
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:08
Daca dam cu capu e clar ca mai si invatam cate ceva. Sau cel putin eu nu-s genu care s tot dea cu capu fara sa inteleaga nimic. Zilele astea am suferit...n-am mai stiut de mine. Da bun, ok, am fost o proasta, o tampita si e adevarat l-am urcat pe un soclu. Sfatul tau, rashela, e foarte bun si chiar iti multumesc, o sa tin cont de el. Si acum nu cred ca e chiar cazul sa imi leg o piatra de gat si sa ma arunc. Nu imi caut justificari dar toata lumea greseste. Ieri am vorbit cu el, i-am explicat multe i-am spus cat de rau imi pare si ca o sa fac ceva schimbari la mine pentru ca am realizat ca gandesc si procedez gresit. Si o sa ma straduiesc cat de mult pot. El a zis ca vrea timp, ca n-o sa poata uita asa repede. I-am raspuns ca nu e cazul sa uite, doar sa ierte deocamdata. Si in timp stiu ca il voi face sa si uite, macar partial. I-am dat timp, i-am zis ca eu am facut tot ce depindea de mine sa ne impacam iar acum nu imi mai ramane decat sa astept...si o sa il astept oricat...iar cand va vrea el stiu ca o sa ma sune:)
AndM
Postat pe 10 Aprilie 2010 11:10
Draga mea, nu ai inteles nimic din ce ti s-a scris. Tu vrei ceva, el face altfel decat vrei tu, tu ai nemultumiri, pe el il doare in cot si tot el se supara ! Pana la urma cum vrei sa faci, sa te supui dorintelor lui, iar pe tine sa te neglijezi, sa ramai cu regrete si sa te multumesti cu putin ?
Daca acum cedezi, mai tarziu va fi mai rau...vrei sa ajungi sa fii o sclava, cuvantul tau sa nu aiba nicio valoare in fata lui ?

Summer_
Postat pe 10 Aprilie 2010 11:39
De la: andrutzzza22, la data 2010-04-10 11:10:44Daca dam cu capu e clar ca mai si invatam cate ceva. Sau cel putin eu nu-s genu care s tot dea cu capu fara sa inteleaga nimic. Zilele astea am suferit...n-am mai stiut de mine. Da bun, ok, am fost o proasta, o tampita si e adevarat l-am urcat pe un soclu. Sfatul tau, rashela, e foarte bun si chiar iti multumesc, o sa tin cont de el. Si acum nu cred ca e chiar cazul sa imi leg o piatra de gat si sa ma arunc. Nu imi caut justificari dar toata lumea greseste. Ieri am vorbit cu el, i-am explicat multe i-am spus cat de rau imi pare si ca o sa fac ceva schimbari la mine pentru ca am realizat ca gandesc si procedez gresit. Si o sa ma straduiesc cat de mult pot. El a zis ca vrea timp, ca n-o sa poata uita asa repede. I-am raspuns ca nu e cazul sa uite, doar sa ierte deocamdata. Si in timp stiu ca il voi face sa si uite, macar partial. I-am dat timp, i-am zis ca eu am facut tot ce depindea de mine sa ne impacam iar acum nu imi mai ramane decat sa astept...si o sa il astept oricat...iar cand va vrea el stiu ca o sa ma sune:)



Fata draga,tu chiar crezi ca o data pierduta increderea se mai leaga ceva ???
Eu nu,din propria experienta iti zic ( el ma inselat,eu l-am iertat si iote asa am lungit-o un an)
So.....trage concluziile!Poate merge ,la tine .....nu zic nu,dar la mine nu a mers .
Cu timpu' se duse si dragostea,interesu ....increderea din start zero!
blaa
Postat pe 10 Aprilie 2010 11:53
Si ce ar trebui sa fac? ...pe el il vreau. Chiar il iubesc si n-as vrea sa il pierd. Nu cred ca despartirea ar fi o solutie atat timp cat eu inca mai cred ca ceva mai poate fi salvat...iar increderea se poate recastiga...un om greseste o data, daca nu se mai repeta nu e logic ca isi recapata increderea?
Cat despre treaba cu sclava lui, nu merge . Daca o sa ma caute inseamna ca tine la mine si in momentul in care ne vom impaca o sa ii explic ca daca am gresit nu inseamna ca de acum trebuie sa ma revansez toata viata. Odata ce s-a intors inseamna ca a reusit sa treaca peste. Nu o sa suport sa imi reproseze tot timpul "aaa da tu ai gresit si eu te-am iertat" . daca vrea sa stergem cu buretele si sa o luam de la capat, ok...daca nu asta e...
AndM
Postat pe 10 Aprilie 2010 14:38
De la: andrutzzza22, la data 2010-04-10 14:38:21Si ce ar trebui sa fac? ...pe el il vreau. Chiar il iubesc si n-as vrea sa il pierd. Nu cred ca despartirea ar fi o solutie atat timp cat eu inca mai cred ca ceva mai poate fi salvat...iar increderea se poate recastiga...un om greseste o data, daca nu se mai repeta nu e logic ca isi recapata increderea?
Cat despre treaba cu sclava lui, nu merge . Daca o sa ma caute inseamna ca tine la mine si in momentul in care ne vom impaca o sa ii explic ca daca am gresit nu inseamna ca de acum trebuie sa ma revansez toata viata. Odata ce s-a intors inseamna ca a reusit sa treaca peste. Nu o sa suport sa imi reproseze tot timpul "aaa da tu ai gresit si eu te-am iertat" . daca vrea sa stergem cu buretele si sa o luam de la capat, ok...daca nu asta e...



Iti zic din propria experienta ca e greu sa traiesti cu o persoana care ti-a inselat increderea ,care te-a inselat cu altu/ alta.....
Eu dupa ce ma impacasem cu el,devenisem suspicioasa pe tot ce fac,i controlam ganduri si ettc....chestiile astea se intampla fara sa vrei.....
Acum ,poate nu e si cazu vostru.......
si cu uitatu,stersu cu buretle .....grele!nu se uita asa usor......
blaa
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:05
N-am zis ca va fi usor si nici nu se va intampla repede. dar poate ca se va intampla...de ce sa nu incercam? Nu-mi pasa ca va deveni suspicios, ma poate controla, a fost un accident si eu sunt extrem de hotarata sa nu se mai repete. E prima data cand mi se intampla asta, pana acum n-am mai inselat pe nimeni. Si la cat am suferit acum sunt sigura ca o sa fie si ultima. V-am zis, acum i-am explicat, i-am spus tot ce aveam de spus, iar el daca se va hotari ca poate trece peste ma va cauta...il faut laisser le temps au temps ...daca nu...macar life goes on...
AndM
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:34
blaa
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:19
daca ar fi in lumea asta numai logica...sau numai sentimente....ar fi totul ca o ecuatie matematica..... noua ne e ushor sa dam sfaturi, ei ii este greu sa renunte la cineva la care tine.....e normal...dar la fel de normal e ca........va fi greu cu increderea....si nimic nu poate fi sters cu buretele...decat daca nu conteaza....
masline
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:26
De la: zambet88, la data 2010-04-10 17:26:20daca ar fi in lumea asta numai logica...sau numai sentimente....ar fi totul ca o ecuatie matematica..... noua ne e ushor sa dam sfaturi, ei ii este greu sa renunte la cineva la care tine.....e normal...dar la fel de normal e ca........va fi greu cu increderea....si nimic nu poate fi sters cu buretele...decat daca nu conteaza....




daca tinea la el ,dc l-a inselat ?? :-j
blaa
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:34
nu vreau sa o iei personal,dar de obicei daca iubesti o presoana,o iubesti si PUNCT.
Nu ai nevoie de altcineva sa`ti arate asta.
In dragoste nu exista jumatati de masura,te iubeste sau nu,daca da,nu te supara si vrea ceva strong,il iubesti sau nu,daca il iubesti niciodata nu vei cauta pe altcineva si iti dai seama din start ca nu mai ai ochi pt altcinva.
Nu vreau sa te atac sau sa te simti aiurea....Vreau decat sa`ti spun sa te gandesti mai bine,ca de indata ce tu ai putut sa te gandesti la posibilitatea de iesi si cu altcineva,indiferent de cum va intelegeti,e posibil ca ce simti tu doar sa semene a iubire,sa fie o obisuinta,mie mi s`a intamplat....
BomBoniCa_DulSe
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:36
din dragoste mai faci si greseli din nesabuinta sa zicem,greu e sa repari ceea ce ai gresit
utad
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:43
S-a intalnit cu unul 10 minute, daca si asta inseamna inselat...
Summer_
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:47
Eu nu mai stiu. De vreme ce vreau sa fiu cu el inseamna ca tin la el...in fond nu sunt nici maritata cu el, nici copii nu avem, daca ne despartim nu ne asteapta nici un divort nici un partaj...si pana la urma nici despartirea nu ar insemna sfarsitul lumii. Dar vreau sa fiu cu el. Si nu cred ca as mai putea fi cu un alt baiat prea curand...Faptul ca il astept, faptul ca il visez, ca am plans atata dupa el, ca am ajuns sa il vad pe strazi desi nu e, ca am innebunit telefonul sa vad daca poate cumva m-a sunat...nu inseamna dragoste? Astazi nu m-a sunat toata ziua, iar in seara asta a stat putin pe ym si a iesit fara sa ma bage in seama. Oricum eu astept, dupa cum v-am mai zis...si multumesc tuturor pentru parerile voastre...e important pentru mine sa cunosc si alte rationamente
AndM
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:16
De la: andrutzzza22, la data 2010-04-10 21:16:54Eu nu mai stiu. De vreme ce vreau sa fiu cu el inseamna ca tin la el...in fond nu sunt nici maritata cu el, nici copii nu avem, daca ne despartim nu ne asteapta nici un divort nici un partaj...si pana la urma nici despartirea nu ar insemna sfarsitul lumii. Dar vreau sa fiu cu el. Si nu cred ca as mai putea fi cu un alt baiat prea curand...Faptul ca il astept, faptul ca il visez, ca am plans atata dupa el, ca am ajuns sa il vad pe strazi desi nu e, ca am innebunit telefonul sa vad daca poate cumva m-a sunat...nu inseamna dragoste? Astazi nu m-a sunat toata ziua, iar in seara asta a stat putin pe ym si a iesit fara sa ma bage in seama. Oricum eu astept, dupa cum v-am mai zis...si multumesc tuturor pentru parerile voastre...e important pentru mine sa cunosc si alte rationamente


parerea mea e ca domnul cu pricina iti exploateaza la maxim slabiciunile si ca tu ii cazi in plasa prea usor, ceea ce tu numesti iubire este doar, putin orgoliu ranit care se vindeca cu nepasare si nebagare in seama, o iubire care se simte numai de o parte nu se cheama iubire ci disperare , ii simti lipsa, e ok, doar aveti un trecut in spate, vrei sa fii cu el, la fel e ok , doar pana acum ati fost un cuplu, dar nu-ti conduce viata in jurul unui singur ax, el,
incearca sa intelegi ca viata de cuplu inseamna un dans armonios , nu o alergatura continua in jurul unei persoane care-ti devine centrul universului tau interior si exterior. si tu esti importanta in relatia de cuplu nu doar dorinta ta pentru el sau implinirea dorintelor lui in detrimentul alor tale, nu e normal si nici corect fata de tine.

si apropo, daca ai iesit cu alt baiat la un suc ori intr-un bar nu inseamna ca ti-ai inselat prietenul, asta te face el sa crezi, si daca si tu crezi asta e cazul sa pui sub semnul intrebarii intreaga voastra relatie nu doar momentul actual.

parerea mea evident.
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:43
si apropo, daca ai iesit cu alt baiat la un suc ori intr-un bar nu inseamna ca ti-ai inselat prietenul, asta te face el sa crezi, si daca si tu crezi asta e cazul sa pui sub semnul intrebarii intreaga voastra relatie nu doar momentul actual.

aici tind sa cred ca nu ai dreptate. pentru ca noi ieri am venit de la munte si eu azi am prostit unul in 5 minute sa iesim. si el a aflat de la un coment pe care i l-am dat eu aluia pe hi5 spunandu-i ca raspuns la un alt coment de-al lui ca nu imi sta bine cu prietenul meu si ca stii tu care e treaba la mine...si am incheiat comentul cu puuuup:X:X:X:X:X:X....
ti se mai pare asa normal?
AndM
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:50
De la: andrutzzza22, la data 2010-04-10 22:50:38si apropo, daca ai iesit cu alt baiat la un suc ori intr-un bar nu inseamna ca ti-ai inselat prietenul, asta te face el sa crezi, si daca si tu crezi asta e cazul sa pui sub semnul intrebarii intreaga voastra relatie nu doar momentul actual.

aici tind sa cred ca nu ai dreptate. pentru ca noi ieri am venit de la munte si eu azi am prostit unul in 5 minute sa iesim. si el a aflat de la un coment pe care i l-am dat eu aluia pe hi5 spunandu-i ca raspuns la un alt coment de-al lui ca nu imi sta bine cu prietenul meu si ca stii tu care e treaba la mine...si am incheiat comentul cu puuuup:X:X:X:X:X:X....
ti se mai pare asa normal?


andruta te imbeti cu apa rece, sincer iti spun, omul este obisnuit sa manipuleze, este evident ca te va urmari tocmai pt a justifica faptul ca nu are incredere in tine pt ca ... bla bla bla,
iti dau un exemplu :eu in 15 mai am nunta , locuiesc cu prietenul meu , si continui sa ies cu colegii de munca , printre care si barbati, stam de vorba si ne vad prieteni de-ai viitorului meu sot si ii spun ca m-au vazut ce stiu eu unde si cu cine eram, crezi ca mi-a sarit vreodata la jugulara ca am iesit cu careva ?????
increderea unui om nu se pierde cu una cu 2, dovada clara ca un barbat nesigur pe el face toate mojiciile astea, daca tot ti-a dat papucii de ce crezi ca incearca sa afle tot ce se poate despre ce faci??? pt ca te iubeste???, nu , ci pt ca este orgolios si pt ca vrea sa te vada implorand sa te ierte pt ca altfel nu se simte el bine daca nu se simte stapan pe situatie...
chiar vrei sa traiesti asa???? sa fi controlata, sa nu poti sa iesi nicaieri cu nimieni , ca omul de langa tine sa nu aiba incredere in tine si la orice minut intarziat sa fii supusa unui interogatoriu pt ca domul nu are incredere in ce ii spui???
crede-ma ca am iubit in viata mea , mai presus decat ma iubeam pe mine si la nimic n-a folosit dupa 3 ani l-am parasit fara nici o explicatie, fara nici un cuvand de adio efectiv am incetat orice legatura cu el, abia dupa 6 luni l-am revazut , iar eu incepusem sa-mi revin..... sa simt ca traiesc din nou, el revenise la stadiul de "parazit" .. isi gasise alta fraiera de prostit.... cu mai multi bani si cu masina de data asta(eu n-am nici macar permis ) ...

inca o data iti spun, nu te imbata cu apa rece, omul are orgoliul ranit si tu esti victima perfecta acum.
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Aprilie 2010 23:02
De la: Summer_, la data 2010-04-10 17:47:48S-a intalnit cu unul 10 minute, daca si asta inseamna inselat...

in 10 minute putea sa ii faca o felatie daca se pricepe.. nu asta e ideea.
sincer.. te'a mancat undeva.. ai invatat si tu ceva.
felixcat
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:51
da, am invatat, la el am renuntat...sau cel putin a renuntat el la mine si eu am renuntat sa-l mai caut...am facut tot c am putut ca sa ma ierte...n-a vrut....de acum asta este...s-a terminat...
AndM
Postat pe 13 Aprilie 2010 17:39
fruntea sus!!! tu esti aia care conteaza.... nu a fost sa fie al tau pt ca nu era de nasul tau...tu te multumesti cu putin?
masline
Postat pe 14 Aprilie 2010 22:51
De la: zambet88, la data 2010-04-14 22:51:49fruntea sus!!! tu esti aia care conteaza.... nu a fost sa fie al tau pt ca nu era de nasul tau...tu te multumesti cu putin?

s-a produs inevitabilul si nu trebe sa te judeci pt asta
erea de asteptat si nu pt ca ai iesit cu acel tip la o cafea ci pt ca el nu are suficient timp relatia voastra de unde se poate deduce si altceva...posibil ca el sa fie foarte ocupat si cu alta fata si cu aceasta ocazie...a ales ce este mai bine pt el fara sa realizeze ca ti-a facut tie un mare bine.
capul sus si bucura-te ca de acum inainte ai posibilitatea sa alegi, sa selectezi, sa cunosti si sa decizi tu pt tine dupa bunul tau plac.
succes
destin_srr
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:28
Nu cred ca este vorba despre alta fata. Stiu din ce motive nu avea timp. Ma rog, acum asta este...mi-e foarte greu dar trebuie sa rezist...vor veni si vremuri mai bune
AndM
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:16
Nu zic ca ceea ce ai facut e bine, dar sunt in asentimentul celorlalti: tipul te-a manipulat!

Am mai spus si repet: de obicei, cand un partener inseala e o problema de CUPLU!
Eu nu as numi ceea ce ai facut tu inselat, desi unii ar considera flirtul inselat. Insa ceea ce s-a intamplat ar trebui sa-ti arate exact cu cine ai de-a face; tocmai pentru ca e o problema de cuplu, el ar fi trebuit macar o secunda sa-si puna intrebarea "Unde am gresit?". Imi vine sa cred ca nu prea tine la tine, iar asta e fost pretextul perfect sa puna punct.

Nu dispera si nu-ti bate capul prea mult, n-ai pierdut mare lucru, dar ai castigat experienta.
kitty_krieger
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:34
Ai perfecta dreptate, kitty, e o problema de cuplu si el nu si-a pus vreo secunda problema ca ar fi gresit cu ceva. Incerc sa nu disper, sa nu imi bat capu desi sunt genu de persoana cu tendinte de autoflagelare in momente ca asta...si mi-e dor de el de mor
AndM
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:55
e usor de zis si greu de facut...... dar cauta-ti ocuptie, sa nu te mai gandesti la asta..... tu nu poti lua decizii in locul altora.......;) :*
masline
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:03
De la: andrutzzza22, la data 2010-04-10 16:34:44N-am zis ca va fi usor si nici nu se va intampla repede. dar poate ca se va intampla...de ce sa nu incercam? Nu-mi pasa ca va deveni suspicios, ma poate controla, a fost un accident si eu sunt extrem de hotarata sa nu se mai repete. E prima data cand mi se intampla asta, pana acum n-am mai inselat pe nimeni. Si la cat am suferit acum sunt sigura ca o sa fie si ultima. V-am zis, acum i-am explicat, i-am spus tot ce aveam de spus, iar el daca se va hotari ca poate trece peste ma va cauta...il faut laisser le temps au temps ...daca nu...macar life goes on...
Cine iubeste iarta,,,,din experienta iti zic si eu mi-am inselat iubitul,,,,insa tot eu am fost cea care i-am marturisit lucrul acesta,,,am stat de vorma 10 ore ,,,,m-a iertat,,,i-a venit foarte greu,,,il simteam ca nu mai are incredere timp de cateva luni imi dadea mereu peste nas cu inselatul,,,si imi inchidea gura in sensul bun ca e un barbat deosebit,,,,,imi venea greu de fiecare data si ma blestemam in gand pentru ca il inselasem,,,,acum are din nou incredere in mine ma iubeste foarte mult si lucrurile sunt la locul lui,,,mi-am inteles greseala am invatat din ea,,,,stiu ca nu toata lumea are parte de a doua sansa eu am avut,,,,,si am invatat din ea,,,,,,e foarte greu la inceput dar daca e iubire se trece peste tot,,,sfatul meu este sa incerci sa comunici mult cu el,,,,,si sunt sigura ca vei fi fericita cu el din contra va intari relatia mai mult,,,,,,,,,,`
ghiuzelim
Postat pe 22 Aprilie 2010 01:47
M-am impacat cu el. Acum e bine...si sper sa fie si pe viitor. Eu am invatat ceva din asta si nu stiu, acum e ca la inceput, e bine...
AndM
Postat pe 22 Aprilie 2010 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie d un sfat urgent 15 De la: scorpio67 12 August 2009 11:37
infidelitate? 20 De la: kudika325360 14 Octombrie 2010 09:30
pt VERISOARA cretinei!! 21 De la: Alexandr_a 8 Martie 2011 16:03
O DATA DACA TE-A INSELAT SI IL IERTI E CORECT? 109 De la: andra_ale 14 Iulie 2010 07:45
iubiri pe net 43 De la: unicorn 11 Aprilie 2009 03:38