Setari Cookie-uri

Anxietate

De la: kudika_12257, la data 2012-08-07 11:56:24Buna ziua!
Am deschis acest topic despre anxietate pentru a strange aici sfaturi despre cum sa depasim perioadele negre din viata noastra. Voi incepe eu prin a povesti ce m-a facut pe mine sa fiu anxiosa...am avut o relatie de 3 ani si iubitul meu m-a inselat..m-am despartit de el atunci si chiar am intrat intr-o depresie...a fost o peroada groaznica pentru mine atunci...vedeam viata in gri si cu ajutorul familiei si site-ului depresiv(.)[ro], am reusit sa trec cat de cat peste deceptie...problema este ca eu cred ca am ramas anxioasa dupa acest episod negru din viata mea..ce as putea sa fac? voi ce ati facut sa scapati de anxietate?



Ce te determina sa afirmi ca prezinti stare anxioasa,caci aceasta este adusa de depresie,,este una dintre formele de vmanifestare!!!Esti convinsa de faptul ca te-ai vindecat de depresie?Eu cred ca nu,insasi tastarea de fata te declama!!!

Orice forma de depresie,insotita de anxietate,,se trateaza,pe langa lucrul personal,ajutorul dat de familie,prieteni apropiati,,si cu ajutorul terapiilor individuale sau de grup,recomandate de psiholog!!Este o munca,care solicita rabdare si perseverenta ,caci depresia este o afectiune parsiva,ataca subconstientul,,dupa care ,,trece la corpul fizic,,metamorfozandu-l in forma acuta de apatie si reactii morbide!!

Pe de alta parte,,anxietatea se trateaza prin inducere de tonus pozitiv,,lucru greu de dobandit in conditii de stres!!!
MissRainbow
Postat pe 7 August 2012 12:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum fac sa il recuceresc? 47 De la: MitzyMik 28 Iulie 2009 23:50
Vreau un sfat! 51 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:15
Sunt o proasta, am fost infidela 5 De la: kudika_977155 30 Noiembrie 2014 16:19
Ce sa inteleg din asta??.. 25 De la: miss_darine 24 Noiembrie 2009 21:46
dragoste 12 De la: Barbie30_ 10 Noiembrie 2010 16:40