Setari Cookie-uri

o poveste destul de ciudata...

mi-as dori din totul sufletul ca cineva sa ma poata ajuta si pe mine macar cu un sfat.am ajuns deja la un stadiu de disperare.in mare povestea ar fi banala : m-a inselat cu prietena mea cea mai buna...dar de fapt......ea se dadea la el nestiind ca el e cu mine...pana la un moment dat cand, "cu mine de mana" s-a culcat cu ea.ea il vroia decat odata, imi tot povestea, eu nu ziceam nimic pentru ca nimeni nu stia ca sunt cu el,s-a intamplat inevitabilul in casa mea, in patul meu ,eu fiind in camera alaturata.dimineata ea mi-a povestit imediat, el stia ca ea o sa-mi spuna pentru ca noi vorbeam orice.problema e alta.eu avusesem discutii cu el in care il atentionasem de mii de ori in legatura cu ea si se pare ca degeaba.iertati-mi incoerenta dar va scriu printre lacrimi.dupa, el prima data nu a recunoscut dar dupaia cand a aflat de la ea ca mi-a spus a trebuit sa recunoasca.mi-a promis luna de pe cer atunci, orice numai sa-l il iert.nu mi-a explicat niciodata de ce a facut-o. ce i-a lipsit langa mine, singura lui explicatie a fost ceva de genul :" nu stiu de ce" si promitea ca nu se va mai intampla.am continuat-o cu el inca 3 luni de atunci, timp in care nu mi-a dovedit nimic, nu stiu daca m-a mai inselat cu altele, cu ea stiu ca nu,asa zic eu, dar pur si simplu eu tot nu pot trece peste.......nu stiu ce sa fac ,cum sa fac.ea face parte din anturajul nostru, de cate ori ne intalnim toti ii vad impreuna si imi amintesc.de cate ori fac eu cu el ceva, la fel imi amintesc.el se comporta la fel ca inainte , ba chiar are pretentii din ce in ce mai mari asupra mea ca si cand a uitat totul, ca si cand are toate drepturile.....ajutati-ma cu sfaturi din experientele voastre.........
oana198211
Postat pe 9 Iulie 2010 19:50
De la: oana198211, la data 2010-07-09 19:50:26mi-as dori din totul sufletul ca cineva sa ma poata ajuta si pe mine macar cu un sfat.am ajuns deja la un stadiu de disperare.in mare povestea ar fi banala : m-a inselat cu prietena mea cea mai buna...dar de fapt......ea se dadea la el nestiind ca el e cu mine...pana la un moment dat cand, "cu mine de mana" s-a culcat cu ea.ea il vroia decat odata, imi tot povestea, eu nu ziceam nimic pentru ca nimeni nu stia ca sunt cu el,s-a intamplat inevitabilul in casa mea, in patul meu ,eu fiind in camera alaturata.dimineata ea mi-a povestit imediat, el stia ca ea o sa-mi spuna pentru ca noi vorbeam orice.problema e alta.eu avusesem discutii cu el in care il atentionasem de mii de ori in legatura cu ea si se pare ca degeaba.iertati-mi incoerenta dar va scriu printre lacrimi.dupa, el prima data nu a recunoscut dar dupaia cand a aflat de la ea ca mi-a spus a trebuit sa recunoasca.mi-a promis luna de pe cer atunci, orice numai sa-l il iert.nu mi-a explicat niciodata de ce a facut-o. ce i-a lipsit langa mine, singura lui explicatie a fost ceva de genul :" nu stiu de ce" si promitea ca nu se va mai intampla.am continuat-o cu el inca 3 luni de atunci, timp in care nu mi-a dovedit nimic, nu stiu daca m-a mai inselat cu altele, cu ea stiu ca nu,asa zic eu, dar pur si simplu eu tot nu pot trece peste.......nu stiu ce sa fac ,cum sa fac.ea face parte din anturajul nostru, de cate ori ne intalnim toti ii vad impreuna si imi amintesc.de cate ori fac eu cu el ceva, la fel imi amintesc.el se comporta la fel ca inainte , ba chiar are pretentii din ce in ce mai mari asupra mea ca si cand a uitat totul, ca si cand are toate drepturile.....ajutati-ma cu sfaturi din experientele voastre.........
Tu ce esti draga mea cirpa lui? trezirea frumusel si binecuvinteaza-l cu un mare sut in fund pentru totdeauna! Altul la rind ca are balta peste!
kudika1993
Postat pe 9 Iulie 2010 19:58
Ai continuat 3 luni relatia cu el? Dumnezeule!
Atunci sigur mai poti continua. Pana te inseala iar (de-asta nu scapi, nu-ti face iluzii).

Si zici ca iti era prietena, se confesa la tine, tu ii spuneai lui si ei au facut-o la tine in casa? Si ai continuat 3 luni relatia... Si plangi inca dupa el?

Adevarul e ca nu pot comenta. Mintea mi s-a blocat la cele deja scrise mai sus.
rashela
Postat pe 9 Iulie 2010 20:04
mai sunt barbati draga mea!!
Shhh
Postat pe 9 Iulie 2010 20:50
De la: oana198211, la data 2010-07-09 19:50:26mi-as dori din totul sufletul ca cineva sa ma poata ajuta si pe mine macar cu un sfat.am ajuns deja la un stadiu de disperare.in mare povestea ar fi banala : m-a inselat cu prietena mea cea mai buna...dar de fapt......ea se dadea la el nestiind ca el e cu mine...pana la un moment dat cand, "cu mine de mana" s-a culcat cu ea.ea il vroia decat odata, imi tot povestea, eu nu ziceam nimic pentru ca nimeni nu stia ca sunt cu el,s-a intamplat inevitabilul in casa mea, in patul meu ,eu fiind in camera alaturata.dimineata ea mi-a povestit imediat, el stia ca ea o sa-mi spuna pentru ca noi vorbeam orice.problema e alta.eu avusesem discutii cu el in care il atentionasem de mii de ori in legatura cu ea si se pare ca degeaba.iertati-mi incoerenta dar va scriu printre lacrimi.dupa, el prima data nu a recunoscut dar dupaia cand a aflat de la ea ca mi-a spus a trebuit sa recunoasca.mi-a promis luna de pe cer atunci, orice numai sa-l il iert.nu mi-a explicat niciodata de ce a facut-o. ce i-a lipsit langa mine, singura lui explicatie a fost ceva de genul :" nu stiu de ce" si promitea ca nu se va mai intampla.am continuat-o cu el inca 3 luni de atunci, timp in care nu mi-a dovedit nimic, nu stiu daca m-a mai inselat cu altele, cu ea stiu ca nu,asa zic eu, dar pur si simplu eu tot nu pot trece peste.......nu stiu ce sa fac ,cum sa fac.ea face parte din anturajul nostru, de cate ori ne intalnim toti ii vad impreuna si imi amintesc.de cate ori fac eu cu el ceva, la fel imi amintesc.el se comporta la fel ca inainte , ba chiar are pretentii din ce in ce mai mari asupra mea ca si cand a uitat totul, ca si cand are toate drepturile.....ajutati-ma cu sfaturi din experientele voastre.........

Daca as fi in locul tau, as rupe orice legatura cu amandoi. Ea nu se poate numi ,,prietena''(ca sa nu mai zic ,,cea mai buna prietena'') din moment ce s-a culcat cu prietenul tau. Pentru el bineinteles ca nu as mai fi avut ochi din clipa cand as fi aflat de aventura lor.
tematoare
Postat pe 10 Iulie 2010 00:11
Desi l-ai avertizat ca ea il place, el ce a facut, a profitat si s-a culcat cu ea daca tot il placea. Esti bleguta daca de 3 luni tot ai continuat cu el si asta inseamna ca poate sa te prosteasca asa de cate ori vrea el.
anutzzaa
Postat pe 13 Iulie 2010 23:33
da-l naibiii nu inteleg de ce iti mai pierzi timpul
pinkkky
Postat pe 13 Iulie 2010 23:40
va multumesc din suflet pentru sfaturi.......
oana198211
Postat pe 19 Iulie 2010 16:39
De la: kudika1993, la data 2010-07-09 19:58:19
De la: oana198211, la data 2010-07-09 19:50:26mi-as dori din totul sufletul ca cineva sa ma poata ajuta si pe mine macar cu un sfat.am ajuns deja la un stadiu de disperare.in mare povestea ar fi banala : m-a inselat cu prietena mea cea mai buna...dar de fapt......ea se dadea la el nestiind ca el e cu mine...pana la un moment dat cand, "cu mine de mana" s-a culcat cu ea.ea il vroia decat odata, imi tot povestea, eu nu ziceam nimic pentru ca nimeni nu stia ca sunt cu el,s-a intamplat inevitabilul in casa mea, in patul meu ,eu fiind in camera alaturata.dimineata ea mi-a povestit imediat, el stia ca ea o sa-mi spuna pentru ca noi vorbeam orice.problema e alta.eu avusesem discutii cu el in care il atentionasem de mii de ori in legatura cu ea si se pare ca degeaba.iertati-mi incoerenta dar va scriu printre lacrimi.dupa, el prima data nu a recunoscut dar dupaia cand a aflat de la ea ca mi-a spus a trebuit sa recunoasca.mi-a promis luna de pe cer atunci, orice numai sa-l il iert.nu mi-a explicat niciodata de ce a facut-o. ce i-a lipsit langa mine, singura lui explicatie a fost ceva de genul :" nu stiu de ce" si promitea ca nu se va mai intampla.am continuat-o cu el inca 3 luni de atunci, timp in care nu mi-a dovedit nimic, nu stiu daca m-a mai inselat cu altele, cu ea stiu ca nu,asa zic eu, dar pur si simplu eu tot nu pot trece peste.......nu stiu ce sa fac ,cum sa fac.ea face parte din anturajul nostru, de cate ori ne intalnim toti ii vad impreuna si imi amintesc.de cate ori fac eu cu el ceva, la fel imi amintesc.el se comporta la fel ca inainte , ba chiar are pretentii din ce in ce mai mari asupra mea ca si cand a uitat totul, ca si cand are toate drepturile.....ajutati-ma cu sfaturi din experientele voastre.........
Tu ce esti draga mea cirpa lui? trezirea frumusel si binecuvinteaza-l cu un mare sut in fund pentru totdeauna! Altul la rind ca are balta peste!


nu mi place sa recunosc dar eu sunt Stan Patitu' pe acest site...uite citeste postul meu aici,o sa recunosti postul ca e un adevarat roman....trist ,dar,adevarat..

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/34203/cum-sa-treci-peste-o-iubire-mare/9.html#post-1048062

deci,imi pot exprima parerea clar si raspicat considerandu ma un fel de Stan Patitul...daca l ai iertat,iarta l si gata...si eu as ierta...si sunt barbat..daca ti va fi mai bine sau nu apoi....numai Dumnezeu stie...
important e sa stii ce vrei...de iubit..iil iubesti tare daca l ai iertat...important e sa merite...
mult succes.
OVI2010
Postat pe 19 Iulie 2010 17:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubit vs Prieten (mai complicat) 1 De la: Didicu 10 Mai 2011 09:18
O poveste stranie dintre o femeie si un barbat insurat sau "Zaraza, versiune retro" 16 De la: Kathara 9 Iunie 2009 18:12
Ce sa fac? 6 De la: tavi85 13 Iulie 2010 12:35
DILEMA 13 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:43
...rareori ne gandim la ceea ce avem,dar intotdeauna la ceea ce am pierdut..... 22 De la: nirvana_cukramel 17 Ianuarie 2009 00:27