Setari Cookie-uri

ce simte cu adevarat?

Suntem colegi de clasa,suntem prieteni,am fost iubiti....despartirea noastra s-a produs pe neasteptate,mai bine zis m-a lasat fara un motiv intemeiat si chiar el afirma ca nu stie ce a fost in capul lui...de atunci nu numai ca ne vedem in fiecare zi in clasa, dar mereu cand sunt plecata isi cauta cate o ocazie sa ma invite in oras (dar doar cand sunt plecata) asta ca sa stie unde sunt si cu cine sunt...el zice ca nu s-a putut indragosti de mn,insa de ce ma cauta mereu si in prezent nu are o prietene stabila...as vrea o parere obiectiva si de aceea am deschis subiectul pe forum!
kudika057981
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:59
Parerea mea este ca acest baiat este destul de confuz in ceea ce priveste sentimentele lui. Ii este frica sa se implice prea mult dar totodata ii este si frica sa stea fara tine, pentru ca iti simte lipsa si cred ca nu vrea sa te piarda, cel putin nu pana cand el nu va fi complet hotarat in alegeri. Cred ca ar trebui sa comunici mai mult cu el, sa te apropii de el si ca prietena [ amica ] sa aflii ceea ce isi doreste cu adevarat intr-o relatie si sa vezi daca coincide cu ceea ce iti doresti tu! Succes !
kudikagirl05
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:07
sorry, dar nu cred ca simte prea mult. la varsta voastra se iubeste intens sau...deloc. asta e si cazul lui. nu il lua prea mult in seama. probabil pt el a fost o distractie, daca v-ati despartit brusc, fara motiv, daca nu a aparut alta fata. a fost o experienta si pt tine trebuie sa fie la fel. capul sus si mergi inainte.
delicacy
Postat pe 15 Aprilie 2010 22:37
Nimeni nu poate spune exact ce simte el , el stie cel mai bine ....si sa iti spuna sau nu... sau sa fie in descoperirea acestui fapt . In rest pareri care mai mult spun despre cei care isi dau cu parerea ...decat despre obiectul analizei .
Deci ori afli de la el ... ori iei in calcul ce vrei tu cu adevarat si nu mai pui pe primul plan ce simte el c ce vrei tu si ce crezi ca pot obtine din relatia asta din ceea ce vrei ... asa decizand dc vrei sa evoluezi cu ea sau nu .
Si dc el spune ca nu a putut sa se indragosteasca , ai de ales decat sa il crezi ?
Dc il crezi ... ai ceva fix : declarata lui .
Dc nu il crezi ... deja ai gresit . Nui i-ai acordat incredere, deci nu il meriti .
Sau astepti ... sa vina cu altceva .

Merita sa iti faci mintea praf cu "ii pasa sau nu ? " . Unde esti tu in ecuatia asta ? Ca o viata ai ... si tu o freci gandind de poate simti sau nu x ...
_Alexa_
Postat pe 16 Aprilie 2010 13:43
alexa, iei prea mult apararea baiatului. spui ca nimeni nu stie ce simte, deci nici tu. eu ma refeream la cum se comporta, faptul ca spune ca nu s-a indragostit, faptul ca s-a retras din relatie. chiar crezi ca simte ceva? nu prea cred, altfel era inca cu ea si relatia evolua. asa ca...las-o sa mearga mai departe. nu se merita
delicacy
Postat pe 16 Aprilie 2010 16:22
... pai cred ca as putea sa ma pun in locu lu colegutu tau .. pentru ca mi sa intamplat si mie asta odata ceva de genu ..
Suntem in aceasi clasaa.. colegii.. ne intelegem bine ... si el ma intrebat daca vreau sa fiu cu el ... i-am zis sa ma lase sa ma gandesc cateva zile pentru ca sentimentele imi jucau feste ... pe de o parte eu vroiam sa fiu cu el ft mult .. dar pe alta parte ma gandeam la alt baiat ... si dekt sa fiu cu el... si sa ma gandesk la altuu .. nu merge .... akm nustiu care e problema luii ... ... eu ti-am zis ..pentru k am mai trecut prin asa ceva
Miikyy
Postat pe 16 Aprilie 2010 17:13
Cidat cam asta am trait si eu am stat pe langa el ......si acum el a gasit pe cineva si cu mine nici nu mai vb nici pe mes nici la tel ..gata a gasit pe cineva acum are cu cine vb .................sfatul meu e sa fi tare si sa incerci sa it vezi de viata ta si el de a lui daca stai pe langa el ..........ai sa suferi
kudika129990
Postat pe 19 Aprilie 2010 04:56
De la: kudika057981, la data 2010-04-07 10:59:48Suntem colegi de clasa,suntem prieteni,am fost iubiti....despartirea noastra s-a produs pe neasteptate,mai bine zis m-a lasat fara un motiv intemeiat si chiar el afirma ca nu stie ce a fost in capul lui...de atunci nu numai ca ne vedem in fiecare zi in clasa, dar mereu cand sunt plecata isi cauta cate o ocazie sa ma invite in oras (dar doar cand sunt plecata) asta ca sa stie unde sunt si cu cine sunt...el zice ca nu s-a putut indragosti de mn,insa de ce ma cauta mereu si in prezent nu are o prietene stabila...as vrea o parere obiectiva si de aceea am deschis subiectul pe forum!



crezi ca el stie ce simte cu adevarat ???????? cred ca ii tropaie si lui ceva.........
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
deci pur si simplu mam saturat!! 0 De la: 1 Octombrie 2009 18:11
Am nevoie de un sfat sau o parere 9 De la: Diana_2187 15 Ianuarie 2012 22:03
mda.. 8 De la: eka 15 Iulie 2009 00:57
Buna ziua 6 De la: kudika_16515 18 Septembrie 2012 19:21
Ajuta-ti coilul sa treaca de BAC 2 De la: kudika_22312 29 Noiembrie 2012 11:44