Setari Cookie-uri

Dragii mei deschideti bine ochii cit timp se mai poate!

Mitropolitul Greciei IPS Hristodulos impreuna cu alti clerici si sute de mii de credinciosi greci au luat atitudine impotriva introducerii cipurilor si nu li s-a putut impune acceptarea lor!! Pr Paisie Aghioritul, Pr Rafail Noica, Pr Iustin Parvu, Pr Adrian Fageteanu, si alti mari parinti declara ca introducerea cipului in buletine si pasapoarte reprezinta inceputul lepadarii de Hristos! Parintele Paisie Aghioritul profeteste ca multi vor fi inselati si vor cadea duhovniceste acceptand fie numai acest cip in identitate fara sa mai vorbim despre cipul implantat care este pecetluirea! Ei ne indeamna cu tarie sa nu primim in buletine si pasapoarte aceste cipuri! Asa sa facem cu ajutorul lui Dumnezeu! Dati mai departe!


Daca ai credinta cit o boaba de mustar macar da mai departe sa afle cit mai multa lume! Realitatea cruda in care ne afundam in fiecare zi!
Shamballa
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:41
chiar crezi in mesajul asta?
Mini_me
Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:44
Mesajul are o boaba de adevar...insa introducerea celor sfinte nu isi au locul in mesajul asta....se poate despre introducerea cipurilor, dar la nivel politic si social....

Postat pe 21 Ianuarie 2009 08:47
Dom'le, si eu credeam ca in sfarsit, biserica a inceput sa se ingrijeasca de saracii si orfanii lumii asteia.
Si sa lase cele cipuri (care reprezinta evolutie, pana la urma) in seama societatii laice...
Dar de! Pesemne s-or fi terminat nevoiasii pe lume si preotii au decis sa nu stea chiar asa, sa taie frunze la caini.

Shamballa, un sfat "crestinesc" - nu te inghesui sa intri in cercul penibililor de pe kudika.
Dor_a
Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:00
Pt cei interesati si care au la dispozitie 45 de minute : http://video.google.com/videoplay?docid=6979038037452749124

Din punctul meu de vedere nu este evolutie....este un fel de inchisoare....

Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:04
Nu-l pot vedea, imi da eroare.
Ceea ce stiu e ca eu intodeauna m-am simtit libera si asa si sunt. Nu m-a impiedicat nimeni sa fac nimic din ceea ce am vrut si nici sa pasesc in locurile in care mi-a traznit. Si, slava Domnului, ca mi-au "traznit" cateva...
Atunci cand intr-adevar esti nascut vultur nici un lant (in cazul asta cip) nu-ti poate lua asta. Cand esti gaina, iti gasesti intodeauna scuze - EXTERIOARE - pentru faptul ca nu poti zbura.
Dor_a
Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:24
De la: Dor_a, la data 2009-01-21 09:24:35Nu-l pot vedea, imi da eroare.
Ceea ce stiu e ca eu intodeauna m-am simtit libera si asa si sunt. Nu m-a impiedicat nimeni sa fac nimic din ceea ce am vrut si nici sa pasesc in locurile in care mi-a traznit. Si, slava Domnului, ca mi-au "traznit" cateva...
Atunci cand intr-adevar esti nascut vultur nici un lant (in cazul asta cip) nu-ti poate lua asta. Cand esti gaina, iti gasesti intodeauna scuze - EXTERIOARE - pentru faptul ca nu poti zbura.


Incearca mai tarziu sau da un refresh....oricum daca vei reusi sa il vezi e f interesant:). Imi place comparatia....:)

Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:28
De la: Shamballa, la data 2009-01-21 08:41:55Mitropolitul Greciei IPS Hristodulos impreuna cu alti clerici si sute de mii de credinciosi greci au luat atitudine impotriva introducerii cipurilor si nu li s-a putut impune acceptarea lor!! Pr Paisie Aghioritul, Pr Rafail Noica, Pr Iustin Parvu, Pr Adrian Fageteanu, si alti mari parinti declara ca introducerea cipului in buletine si pasapoarte reprezinta inceputul lepadarii de Hristos! Parintele Paisie Aghioritul profeteste ca multi vor fi inselati si vor cadea duhovniceste acceptand fie numai acest cip in identitate fara sa mai vorbim despre cipul implantat care este pecetluirea! Ei ne indeamna cu tarie sa nu primim in buletine si pasapoarte aceste cipuri! Asa sa facem cu ajutorul lui Dumnezeu! Dati mai departe!


Daca ai credinta cit o boaba de mustar macar da mai departe sa afle cit mai multa lume! Realitatea cruda in care ne afundam in fiecare zi!



vezi ca si internetul este periculos ca si multe alte lucruri din ziua de azi asa ca te sfatuiesc cu prietenie sa renunti la toate aceste lucruri, sa te duci sa locuiesti intr-o pestera, ca poate il superi pe Dumnezeu !

Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:33
Ai sa razi Arina, dar pana la urma tot numere suntem... Cu cipuri, cu nume scris pe frunte... tot numere...
Noi, cei care n-am inventat nimic care sa aduca schimbari - bune sau rele (Doamne fereste!) - lumii asteia... Tot "electorat", "carne de tun", "marea masa", "majoritate" ramanem....
Uite, fazele astea cu legile - care-ti detecteaza IP-ul, care spune unde ai trimis mesaje... bla-bla-bla
Bai copii, prea mare importanta ne dam! Pai la cati suntem, credeti ca o sa stea cineva sa imi verifice mie, Dora, cea cu cont pe kudika, IP-ul? De ce? Ca sa faca, ce, exact?
Dar nu o spun la modul peiorativ... Nu e rau sa fii anonim, stii... Anonimitatea iti da libertate.
Dor_a
Postat pe 21 Ianuarie 2009 09:41
mersi de sfat d-soara, chiar nu intentionam sa ma inghesui imi place asa mai "libera" cum sunt insa cuvintul e cam adevarat si ai dreptate!
Poate nu merita efortul!
ce bine ca nu ne mai intereseaza nimic pe lumea asta decit sa mincam sa bem si sa f.....m....vb barbatilor vulgari in general!

Dragilor daca de asta v-ati nascut si va considerati niste animale gata de marcat si trecut prin poarta iadului pe rindut....liber.....sunteti asteptati!

vedeti sa nu va treziti cind va fi prea tirziu.......Dumnezeu nu asteapta dupa 666.
Shamballa
Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:30
Ne-am nascut ca sa na traim, nu sa discutam subiecte ce ne depasesc !

Postat pe 21 Ianuarie 2009 23:01
eu zic sa nu te chinui atat ,ca nu vei schimba lumea.nu ai sanse si cred ca ar trebui sa-ti dai seama.
dana_mv
Postat pe 21 Ianuarie 2009 23:10
De la: Shamballa, la data 2009-01-21 22:30:16mersi de sfat d-soara, chiar nu intentionam sa ma inghesui imi place asa mai "libera" cum sunt insa cuvintul e cam adevarat si ai dreptate!
Poate nu merita efortul!
ce bine ca nu ne mai intereseaza nimic pe lumea asta decit sa mincam sa bem si sa f.....m....vb barbatilor vulgari in general!

Dragilor daca de asta v-ati nascut si va considerati niste animale gata de marcat si trecut prin poarta iadului pe rindut....liber.....sunteti asteptati!

vedeti sa nu va treziti cind va fi prea tirziu.......Dumnezeu nu asteapta dupa 666.


Ai dreptate in ce spui, dar ma intreb daca e vreo problema daca ,sa zic asa, acceptam cipurile in buletin si pasaport(asta daca va fii obligatoriu pt toate aceste documente,nu optional) si in continuare ne pastram credinta cu tarie si facem ce faceam si pana acum....va avea vreun efect negativ asupra existentei noastre..? Pana la urma,credinta din suflet nu ti-o poate lua un amarat de cip si nu te poate schimba in vreun fel...am ajuns la concluzia asta eu....spune-mi,te rog,daca gresesc....
liza24_84
Postat pe 21 Ianuarie 2009 23:11
De la: liza24_84, la data 2009-01-21 23:11:54
De la: Shamballa, la data 2009-01-21 22:30:16mersi de sfat d-soara, chiar nu intentionam sa ma inghesui imi place asa mai "libera" cum sunt insa cuvintul e cam adevarat si ai dreptate!
Poate nu merita efortul!
ce bine ca nu ne mai intereseaza nimic pe lumea asta decit sa mincam sa bem si sa f.....m....vb barbatilor vulgari in general!

Dragilor daca de asta v-ati nascut si va considerati niste animale gata de marcat si trecut prin poarta iadului pe rindut....liber.....sunteti asteptati!

vedeti sa nu va treziti cind va fi prea tirziu.......Dumnezeu nu asteapta dupa 666.


Ai dreptate in ce spui, dar ma intreb daca e vreo problema daca ,sa zic asa, acceptam cipurile in buletin si pasaport(asta daca va fii obligatoriu pt toate aceste documente,nu optional) si in continuare ne pastram credinta cu tarie si facem ce faceam si pana acum....va avea vreun efect negativ asupra existentei noastre..? Pana la urma,credinta din suflet nu ti-o poate lua un amarat de cip si nu te poate schimba in vreun fel...am ajuns la concluzia asta eu....spune-mi,te rog,daca gresesc....


In principiu asa este draga Iza insa acesta este doar inceputul sfirsitului....ai prins ideea?
Si atita timp cit permitem si acceptam asta, atunci celalalt vine de la sine, si stii cum ? .... foarte simplu motivind ca ne va fi mai comod si mai la indemina sa mergem oriunde fara acte la noi! ce mai zici apoi?
Si daca ar fi asa de dragut de ce am tine sa ne insemnam cu acel numar pe care de altfel l-am si primit la primele carduri CNP si codul de bare de pa cumparaturi, tocmai ca sa nu mai putem sa cumparam nimic si sa facem nimic fara asta. Si sa iti spun de ce e rau deoarece se stie ca trupurile noastre sunt templele lui Dumnezeu si deoarece noi am fost creati dupa chipul si asemanarea lui si am fost creati din Iubire, e f f lunga povestea insa trebuie sa depui eforturi personale sa cunosti totul legat de tine ca fiinta umana ca fiinta cu suflet si ca fiinta creata de Dumnezeu nu de alcineva.

Iar pentru domnisoara de mai sus care crede ca nu se poate schimba nimic ii spun ca se insala , mai sunt pe planeta asta mii si milioane de fiinte care simt ca mine si crede-ma ca ea personal se insala amarnic!
Shamballa
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:45
De la: Shamballa, la data 2009-01-22 20:45:06
De la: liza24_84, la data 2009-01-21 23:11:54
De la: Shamballa, la data 2009-01-21 22:30:16mersi de sfat d-soara, chiar nu intentionam sa ma inghesui imi place asa mai "libera" cum sunt insa cuvintul e cam adevarat si ai dreptate!
Poate nu merita efortul!
ce bine ca nu ne mai intereseaza nimic pe lumea asta decit sa mincam sa bem si sa f.....m....vb barbatilor vulgari in general!

Dragilor daca de asta v-ati nascut si va considerati niste animale gata de marcat si trecut prin poarta iadului pe rindut....liber.....sunteti asteptati!

vedeti sa nu va treziti cind va fi prea tirziu.......Dumnezeu nu asteapta dupa 666.


Ai dreptate in ce spui, dar ma intreb daca e vreo problema daca ,sa zic asa, acceptam cipurile in buletin si pasaport(asta daca va fii obligatoriu pt toate aceste documente,nu optional) si in continuare ne pastram credinta cu tarie si facem ce faceam si pana acum....va avea vreun efect negativ asupra existentei noastre..? Pana la urma,credinta din suflet nu ti-o poate lua un amarat de cip si nu te poate schimba in vreun fel...am ajuns la concluzia asta eu....spune-mi,te rog,daca gresesc....


In principiu asa este draga Iza insa acesta este doar inceputul sfirsitului....ai prins ideea?
Si atita timp cit permitem si acceptam asta, atunci celalalt vine de la sine, si stii cum ? .... foarte simplu motivind ca ne va fi mai comod si mai la indemina sa mergem oriunde fara acte la noi! ce mai zici apoi?
Si daca ar fi asa de dragut de ce am tine sa ne insemnam cu acel numar pe care de altfel l-am si primit la primele carduri CNP si codul de bare de pa cumparaturi, tocmai ca sa nu mai putem sa cumparam nimic si sa facem nimic fara asta. Si sa iti spun de ce e rau deoarece se stie ca trupurile noastre sunt templele lui Dumnezeu si deoarece noi am fost creati dupa chipul si asemanarea lui si am fost creati din Iubire, e f f lunga povestea insa trebuie sa depui eforturi personale sa cunosti totul legat de tine ca fiinta umana ca fiinta cu suflet si ca fiinta creata de Dumnezeu nu de alcineva.

Iar pentru domnisoara de mai sus care crede ca nu se poate schimba nimic ii spun ca se insala , mai sunt pe planeta asta mii si milioane de fiinte care simt ca mine si crede-ma ca ea personal se insala amarnic!


Stiu ce vrei sa spui in mare,crede-ma....imi place cum gandesti...am deschis intr-o seara un topic identic cu al tau pt ca m-am ingrozit si simt ca este inceputul sfarsitului...
Uita-te pe acest link si spune-mi ce crezi...in filmuletul realizat de Katherine Albrecht,"La un pas de semnul Fiarei" nr 5 din lista ,se prezinta concret studiile ei asupra acestui fenomen si tot ce zice are baza in realitate,daca esti atenta vei intelege perfect totul...
Si DA, asa e,daca vom ignora asta vom deveni ciborgi,sclavii Raului....sper sa fie totul OK...te pup
liza24_84
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:04
http://fymaaa.blogspot.com/search/label/MICROCIPURI
Asta e link-ul...am uitat sa il postez..
liza24_84
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:06
De la: Shamballa, la data 2009-01-21 22:30:16mersi de sfat d-soara, chiar nu intentionam sa ma inghesui imi place asa mai "libera" cum sunt insa cuvintul e cam adevarat si ai dreptate!
Poate nu merita efortul!
ce bine ca nu ne mai intereseaza nimic pe lumea asta decit sa mincam sa bem si sa f.....m....vb barbatilor vulgari in general!

Dragilor daca de asta v-ati nascut si va considerati niste animale gata de marcat si trecut prin poarta iadului pe rindut....liber.....sunteti asteptati!

vedeti sa nu va treziti cind va fi prea tirziu.......Dumnezeu nu asteapta dupa 666.


Draguta, ce frumos lasi tu p'afara partea la care chiar asteptam sa-mi raspunzi... Si anume, ce treaba are biserica cu asta?
Cat despre "libertate", sa-mi povestesti cand o sa ai nevoie sa calatoresti dincolo de Poparlaca aia a ta si n-o sa te lase cineva... Lumea e mare si daca ai nevoie de libertate, cu sau fara cip, tot a ta poate fi...
Si zi asa, ti-a facut confidente cel cu cornite? Ti-a zis ca ii asteapta in mod expres pe aia cu cip-uri pa buletin?
Dor_a
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:43
Acuma chiar m-am enervat!!!!!!!!!!!
Pe mine nu ma intereseaza ce vor mitropolitii si ce nu vor dar numarul ala nu ajunge la mine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nici daca stiu ca toata viata nu ies din Romania n-o sa accept sa-mi puna numarul ala pe pasaport!!! Mai bine ma lipsesc, sa si-l bage undeva!!! Si daca se mai gandesc sa-l puna pe buletine, pe usa de la intrare si pe geamurile oamenilor n-au decat, or sa o faca ei, ce beep am eu de-a face cu astea?? Bineinteles ca nu le accept dar doar n-o sa intru in puscarie ca vreun nespalat a visat el cifra 666 si s-a trezit ca vrea s-o puna la oameni pe geam!!!
liliana2005
Postat pe 2 Februarie 2009 12:10
baba se arde si voi vb de cipuri...............
ce aveti fratilor cu ele.?
dc anume va e frica?
portitza_Maria
Postat pe 2 Februarie 2009 12:25
Este un fapt psihologic cunoscut ca majoritatea criminalilor marturisesc crima înainte de a muri. Protocoalele Maestrilor Francmasoni constituie o asemenea dovada. Ce sunt aceste protocoale decât o îngrozitoare marturisire a tuturor suferintelor si mizeriilor pe care le-au provocat si înca le mai provoaca FRANCMASONII.Ele ne ofera totodata cheia secreta pentru a întelege tot raul facut de ei ce bântuie astazi în omenire. În \"lumina\" Protocoalelor se patrund mai exact si mai adânc adevaratele cauze ale framântarilor sociale si politice, generate cu o diabolica abilitate de FRANCMASONI, de la Marea Revolutie Franceza încoace.Dupa cum vedem în zilele noastre, se merge cu pasi repezi spre finalizarea planului masonic, caci aceste \"profetii\", concretizate în cele 24 de Protocoale în anul 1897, deci acum aproape 100 de ani, au dus la subjugarea Rusiei de catre francmasoni, Rusia devenind astfel cartierul general al acestora.
David Rockefeller a spus la o adunare a grupului Bilderberg din iunie 1991, multumind marilor ziare
pentru minciuna si duplicitatea lor: \"Ne-ar fi fost imposibil sa transformam în realitate planul nostru francmasonic mondial daca in toti acesti ani s-ar fi revarsat lumina publicitatii asupra noastra. Dar acum lumea e mai evoluata si e pregatita sa marsaluiasca spre un guvern mondial. Desigur ca suveranitatea supranationala a unei elite intelectuale si bancare este preferabila autodeterminarii nationale practicata în secolele trecute.\"
Dr. Kurk E. Koch, care circula si tine conferinte la marile universitati din lume despre Noua Ordine Mondiala, stiinte oculte, si alte asemenea subiecte, descrie astfel aceasta noua ordine: \"Sistemul va avea o moneda unica, o limba unica, un sistem politic unic, un sistem judiciar unic, un singur conducator, o singura religie... Fiecare om va avea un numar de înregistrare, fara de care nu va avea voie sa cumpere sau sa vânda nimic; si va fi o singura biserica universala. Cine refuza sa faca parte din acest sistem universal nu va avea dreptul sa traiasca\"
Deci constructorii Noii Ordini Mondiale nu-si ascund intentiile; totusi, omul de rând nu stie nimic din toate acestea.
Omul de rând are drept unica hrana spirituala si unica sursa de informatie ziarele - si în ultimii 30 de ani, de când noua scolarizare de stat americana l-a facut analfabet, televizorul.
M1dnight
Postat pe 3 Februarie 2009 09:36
De la: portitza_, la data 2009-02-02 12:25:20baba se arde si voi vb de cipuri...............
ce aveti fratilor cu ele.?
dc anume va e frica?


Care baba se arde, Portitzo? Si noi? Un paparazzi, ceva? Veezi? PETRU asta e nevoie de cipuri! S-ar mai arde baba fara sa stim noi unde, cand, cu cine, cat, de cate ori? Moaa...
Auziti da' de cascata cu Francmasoneria ce 'iceti? Sa i-o prezentam pe don'shoara Cassey? S-ar intelege si vorba clasicilor, s-ar... completa
Dor_a
Postat pe 3 Februarie 2009 09:49
De la: liliana2005, la data 2009-02-02 12:10:50dar numarul ala nu ajunge la mine!!!!!!!!!!!!!!!!!
!

Draga Liliana, daca nu ajunge, cere si ti se va da. Ce fel de numar vrei? Nu te enarva, se rezolva!
(nota: 69 este fara tva, 82 are tva inclus)


Postat pe 3 Februarie 2009 10:03
De la: Dor_a, la data 2009-02-03 09:49:19
De la: portitza_, la data 2009-02-02 12:25:20baba se arde si voi vb de cipuri...............
ce aveti fratilor cu ele.?
dc anume va e frica?


Care baba se arde, Portitzo? Si noi? Un paparazzi, ceva? Veezi? PETRU asta e nevoie de cipuri! S-ar mai arde baba fara sa stim noi unde, cand, cu cine, cat, de cate ori? Moaa...
Auziti da' de cascata cu Francmasoneria ce 'iceti? Sa i-o prezentam pe don'shoara Cassey? S-ar intelege si vorba clasicilor, s-ar... completa


Multumesc pentru gratuitati Dora.
M1dnight
Postat pe 3 Februarie 2009 10:04
De la: liliana2005, la data 2009-02-02 12:10:50Acuma chiar m-am enervat!!!!!!!!!!!
Pe mine nu ma intereseaza ce vor mitropolitii si ce nu vor dar numarul ala nu ajunge la mine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nici daca stiu ca toata viata nu ies din Romania n-o sa accept sa-mi puna numarul ala pe pasaport!!! Mai bine ma lipsesc, sa si-l bage undeva!!! Si daca se mai gandesc sa-l puna pe buletine, pe usa de la intrare si pe geamurile oamenilor n-au decat, or sa o faca ei, ce beep am eu de-a face cu astea?? Bineinteles ca nu le accept dar doar n-o sa intru in puscarie ca vreun nespalat a visat el cifra 666 si s-a trezit ca vrea s-o puna la oameni pe geam!!!


Deci... lasa-ma sa inteleg logica a ceea ce spui tu... Preferi sa NU IESI din Romania doar ca sa NU te simti ca la inchisoare (??) Deci daca NU iesi, te simti libera... Ha?? Roco, esplica-mi si mie cum vine asta, ca eu's holbata acum...
Dor_a
Postat pe 3 Februarie 2009 10:07
De la: liliana2005, la data 2009-02-02 12:10:50Acuma chiar m-am enervat!!!!!!!!!!!
Pe mine nu ma intereseaza ce vor mitropolitii si ce nu vor dar numarul ala nu ajunge la mine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nici daca stiu ca toata viata nu ies din Romania n-o sa accept sa-mi puna numarul ala pe pasaport!!! Mai bine ma lipsesc, sa si-l bage undeva!!! Si daca se mai gandesc sa-l puna pe buletine, pe usa de la intrare si pe geamurile oamenilor n-au decat, or sa o faca ei, ce beep am eu de-a face cu astea?? Bineinteles ca nu le accept dar doar n-o sa intru in puscarie ca vreun nespalat a visat el cifra 666 si s-a trezit ca vrea s-o puna la oameni pe geam!!!



:))
666 reprezinta un nr si atat !!!!

se pare ca unii au ramas i stadiul de hommo sapiens...Trist

Postat pe 3 Februarie 2009 10:13
De la: Roco, la data 2009-02-03 10:03:32
De la: liliana2005, la data 2009-02-02 12:10:50dar numarul ala nu ajunge la mine!!!!!!!!!!!!!!!!!
!

Draga Liliana, daca nu ajunge, cere si ti se va da. Ce fel de numar vrei? Nu te enarva, se rezolva!
(nota: 69 este fara tva, 82 are tva inclus)



Nu ma intereseaza daca pun 69 si 82 impreuna sau 69 si 82 de vreo 5 ori inmultite, chiar nu e problema mea. Dar sa ia numarul ala afurisit din biblie si apoi sa spuna ca toti cei care nu-l accepta sunt niste inculti e prea mult. Ma simt inculta numai acceptandu-l ca asa vor ei.
liliana2005
Postat pe 3 Februarie 2009 14:30
De la: Dor_a, la data 2009-02-03 10:07:05
De la: liliana2005, la data 2009-02-02 12:10:50Acuma chiar m-am enervat!!!!!!!!!!!
Pe mine nu ma intereseaza ce vor mitropolitii si ce nu vor dar numarul ala nu ajunge la mine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nici daca stiu ca toata viata nu ies din Romania n-o sa accept sa-mi puna numarul ala pe pasaport!!! Mai bine ma lipsesc, sa si-l bage undeva!!! Si daca se mai gandesc sa-l puna pe buletine, pe usa de la intrare si pe geamurile oamenilor n-au decat, or sa o faca ei, ce beep am eu de-a face cu astea?? Bineinteles ca nu le accept dar doar n-o sa intru in puscarie ca vreun nespalat a visat el cifra 666 si s-a trezit ca vrea s-o puna la oameni pe geam!!!


Deci... lasa-ma sa inteleg logica a ceea ce spui tu... Preferi sa NU IESI din Romania doar ca sa NU te simti ca la inchisoare (??) Deci daca NU iesi, te simti libera... Ha?? Roco, esplica-mi si mie cum vine asta, ca eu's holbata acum...


Pai chiar mai trebuie sa iti mai explic o data?? Vrei de vreo trei ori?? Sau sa-ti explice Roco? Hai ca dau copy paste poate intelegi.
"Nici daca stiu ca toata viata nu ies din Romania n-o sa accept sa-mi puna numarul ala pe pasaport!!! Mai bine ma lipsesc, sa si-l bage undeva!!! "

E strict parerea mea. Ti-am spus cumva tie sa nu iesi din Romania sau sa nu accepti numarul pe actele TALE de identitate?
liliana2005
Postat pe 3 Februarie 2009 14:33
De la: Hefe, la data 2009-02-03 10:13:01
De la: liliana2005, la data 2009-02-02 12:10:50Acuma chiar m-am enervat!!!!!!!!!!!
Pe mine nu ma intereseaza ce vor mitropolitii si ce nu vor dar numarul ala nu ajunge la mine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nici daca stiu ca toata viata nu ies din Romania n-o sa accept sa-mi puna numarul ala pe pasaport!!! Mai bine ma lipsesc, sa si-l bage undeva!!! Si daca se mai gandesc sa-l puna pe buletine, pe usa de la intrare si pe geamurile oamenilor n-au decat, or sa o faca ei, ce beep am eu de-a face cu astea?? Bineinteles ca nu le accept dar doar n-o sa intru in puscarie ca vreun nespalat a visat el cifra 666 si s-a trezit ca vrea s-o puna la oameni pe geam!!!



:))
666 reprezinta un nr si atat !!!!

se pare ca unii au ramas i stadiul de hommo sapiens...Trist


Eu as prefera sa nu te jignesc pentru ca banuiesc ca nu tie ti-a venit geniala idee de a baga oamenilor pe gat un anume numar. Sunt tare curioasa, oare spiritul de turma este atata de intiparit in mintea si in comportamentul nostru incat orice gogoasa ni se serveste o luam drept buna? Nu avem minte sa gandim pentru noi, nu mai avem discernamant sa alegem intre ceea ce ni se baga pe gat si ceea ce ne dorim cu adevarat? Sau un simplu NU a devenit asa de greu de spus pentru ca "nu ma intereseaza" e mult mai simplu.
Eu cred ca mai mult decat nepasare e lasitate. Lasitatea de a nu-ti urma instinctul, de a sta in banca ta si a-i lasa pe ceilalti sa-ti spuna ce e mai bine pentru tine si cum sa-ti traiesti viata. O facem zi de zi, acceptam mizeriile altora zi de zi, de ce sa ne mai obosim sa nu acceptam un amarat de numar?
liliana2005
Postat pe 3 Februarie 2009 14:45
Dragutza mea blondutza, asta e CEEA CE AI RASPUNS, eu intrebam de LOGICA RASPUNSULUI. D'aia l-am si intrebat pe Roco, nu pe tine... Nu asteptam sa poti sa raspunzi la intrebare si... vorba strabunilor: Qvot era demonstrandum"...
Lasa, nu te tensiona, liniste-te, bea un pahar cu apa... si mai da un copy/paste ceva...
Dor_a
Postat pe 3 Februarie 2009 14:47
De la: Dor_a, la data 2009-02-03 14:47:09Dragutza mea blondutza, asta e CEEA CE AI RASPUNS, eu intrebam de LOGICA RASPUNSULUI. D'aia l-am si intrebat pe Roco, nu pe tine... Nu asteptam sa poti sa raspunzi la intrebare si... vorba strabunilor: Qvot era demonstrandum"...
Lasa, nu te tensiona, liniste-te, bea un pahar cu apa... si mai da un copy/paste ceva...



Mi-e rauuuu!!
Pai mai tanti, intrebarea asta cui ii era adresata daca nu mie? Mai ai vreo personalitate ceva sau ai scris-o tu cu manuta ta? Ca sa iti improspatez memoria si sa vada oamenii ca nu eu sunt aia cu personalitate dubla, te rog reciteste-ti postul in continuare:

"Deci... lasa-ma sa inteleg logica a ceea ce spui tu... Preferi sa NU IESI din Romania doar ca sa NU te simti ca la inchisoare (??) Deci daca NU iesi, te simti libera... Ha??"

Adica orice om normal ar intelege ca tu prin acel "Ha??" vrei un raspuns, drept pentru care ti l-am dat.
Si nu-ti fa tu griji, ca azi am terminat jobul la pranz si intamplator chiar n-am ce face decat sa ma distrez cu ce citesc pe aici. Iar apa beau cam 4 litri pe zi, de ceeee??

Dar urmatorul raspuns il vei primi maine ca trebuie sa-mi recuperez prietenul de la job...
liliana2005
Postat pe 3 Februarie 2009 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INSCRIE-TE GRATUIT SI CASTIGA BANI FRUMOSI CU : REFORMA ASIGURARILOR !!! 2 De la: andreea1976 3 Octombrie 2009 16:15
ww.jobsinlaw.ro 1 De la: jobsinlaw 27 Noiembrie 2008 11:32
Idee de job bun in perioada de criza! 2 De la: toamna1986 20 Februarie 2009 03:22
Reforma asigurarilor de locuinte 1 De la: yone 28 Octombrie 2009 17:18
Studii universitare in strainatate 3 De la: arina_rbk 24 Mai 2009 04:59