Setari Cookie-uri

ajutatima cu sfaturi va rog

salut
am nevoie de sfaturile voastre
sunt casatorita,tot timpu aproape neam certat de cand ne cunoastem,si tot timpu ma injura f urat se pe parinti mei si pe copii nostri mici ,fetita are 2anisori si baietelul 8 luni,odata o dat in mine si nu stiu ce sa fac ,oarel mai iubesc ...nu ma prea atrage dar parca nu mas desparti de el...imi spune ca nui pasa de mine ca nu ma iubeste si ma face in toate felurile..iar daca ma despart imi ia un copil...si mie teama sa las vreun copil la el pt ca si pe ei ii injura pe fetita o si mai bate cateodata nu tare dar destul,si ma ameninta tot timpu ,am o viata foarte grea cu el,sunt insarcinata acum in ca. a2 luna....mio zis ca nui pasa de copilul care il astept si mo scuturat de 2 ori tare ca am primit dureri de burta destul de tare,am sangerat putin jos...imi spune ca nu sunt buna de nimica ,ca sunt bolnava...si asa mai departe ,,,,,,,,ajutatima cu sfat ...
mersi mult
eu.eu.eu
kudika164287
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:28
De ce mai stai cu el?Banuiesc k te gandesti ca trebuie sa aiba copii un tata.Dar cu un asa tata,niciun copil nu va fi fericit.Ce fel de parinte e cel care isi loveste copilul de doi anisori?Deci,dak nu te gandesti la tine si nu iti e mila de tine,atunci gandeste-te la copii.Asta nu e o viata pe care sa o dai exemplu copiilor tai.Si ei nu merita sa traiasca in teroare si cearta
yocorrina22
Postat pe 9 Aprilie 2010 11:50
nu il mai iubesti doar te'ai obisnuit cu el si ai impresia ca nu te vei descurca singura. dar nu mai fa glume de genul "mi'e frica sa'i las vreun copil" sau "ma ameninta ca imi ia un copil". se pare ca nu stii dar iti voi povesti cateva chestii stiute de la avocat, altele invatate din propria experienta. copii mici, mai ales de varsta alor tai VOR FI INCREDINTATI MAMEI!!!!! pt ca e varsta la care un copil tb sa stea langa mama lui, exceptie fac cazurile cand mama nu vrea nici unul dintre copii, sau tatal are f multi bani si da mita pt a aranja dosarul astfel incat copii sa'i fie lui incredintati. cand intri in divort se va face o ancheta sociala. iti vor veni acasa doua persoane si vor inspecta (vorba vine, doar se uita asa in treacat) sa vada ce conditii sunt in casa unde locuiesti tu si unde vrei sa stai cu copiii, te va intreba motivele de divort, fetita la 2 ani daca vorbeste e bine sa spuna ca tati mai e nervos cateodata (e usor sa faci copilul sa spuna ce vrei tu, in fond interesul e al TAU si al copiilor). dupa care se face ancheta sociala si in casa unde locuieste tatal (sotul) si daca e cazul si in locuinta unde va vrea si are pretentia sa creasca acel copil pe care tot ameninta ca ti'l ia. dupa care ajungi la tribunal sa nu te sperii ca nu e ca in filme. daca ai sti ca in 2 ore se judeca 40 de dosare de divort cu viteza luminii.si eu aveam frica, la fel ma ameninta ca imi ia baiatul, eu nu aveam servici si ma freca la cap ca el are venit si are posibilitate sa mi'l ia si sa'l creasca. fleosc a ramas numai cu amenintarile caci baiatul ramane la mine iar el s'a dat la fund. toti sunt viteji pana sunt pusi fata in fata cu faptul implinit. daca apartamentul/ casa e pe numele tau te doare la basca, doar daca cere el partaj e bine sa cadeti la pace.daca e pe numele la amandoi in general casa iti e TIE data de catre judecator iar lui o sa tb sa ii dau in bani partea ce i se cuvine (nu neaparat). nu mai suporta un animal. eu l'am suportat vreo 2 ani si fiumiu acum are momente de violenta si ma loveste, asta pt ca a vazut in casa scandaluri peste scandaluri, batai peste batai. niciodata copiii tai nu vor fi fericiti cu un dbitoc. nu iti fa griji ca ei vor intelege, tb doar sa stii cum sa le vorbesti. iar cand vor fi mai mari vezi de treaba ca vor intelege singuri. sper ca ti'am fost de folos
Shhh
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:03
nu mai sta cu el,daca a dat o data sa fi sigura ca va mai da.Strange probe inpotriva lui ca nu este capabil sa creasca un copil si fi sigura ca daca veti divorta instanta nu ii va acorda lui custodia.si cu micutul pe care il astepti mai bine nu il mai faci.SUCCES SI AI GRIJA DE TINE
kudika058254
Postat pe 16 Aprilie 2010 15:38
draga eu cred ca tie iti place si batuta si ........ce naiba mai stai cu un dobitoc ca sotul tau sau cum lo fi numit tu 10 copii sa am ca nu as sta cu el
si la ce ai mai facut unul daca nu te intelegi cu el .... ce astepti sa ajungi sacul lui de box ,trezestete la realitateiti place sa te chinui , dar nu chinui copii ce iubesti mai mult copii sau pe mut . ce alegi binele sau rau :: :
kudika072961
Postat pe 16 Aprilie 2010 15:55
Ar trebui sa faci cat mai repede ceva,nu numai pentru tine cat si pt copii.Gandeste-te ca deja sunt traumatizati de ceea ce vad in casa.Cat despre teama ta ca iti ia un copil................in principiu nu poate face asa ceva,vorbeste cu un avocat.Cu riscul sa ma repet.......gandeste-te la copii,nu mai pot continua asa o viata de cosmar.Si scuza-mi intrebarea..........daca tot ai avut asa o viata,de ce nu te-ai protejat??? aduci pe lume inca un copil care o sa sufere la fel ca ceilalti doi.PACAT
butterfly_sound_of_love
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:12
Buna
eu zic ca de fapt nu ai o viata.., nu reusesti sa te bucuri de nimic,
daca esti convinsa in sinea ca ai incercat prin toate puterile si resursele tale sa rezolvi situatia, sa discuti cu el si nimic nu functioneaza nu mai sta
daca pleci fara sa regreti nimic o sa te descurci
este foarte greu in RO sa fii mamica singura dar nu imposibil.
plus ca sunt ferm convinsa ca doar problema asta iti starui in ganduri si de aici nu te poti concentra la celelalte.
timpul tace si trece
succes
kudika002718
Postat pe 16 Aprilie 2010 18:30
gandeste-te la tn si la copii...o sa aveti mult de suferit langa acest om...si mama mea atrecut prin acest lucru...cel mai bn este sa il parasesti copii nu au nevoie de un astfel de tata...de fapt nu este tata nu poti trai cu un acesti specimen care te maltrateaza si in curand o sa ii maltrateze si pe copii...si sunt ferm convinsa ca nu o sa ii aprobe dreptul de a pastra un copil...gandeste-te bn
jolly
Postat pe 16 Aprilie 2010 20:40
Salut,

Nu am stat sa citesc raspunsurile/parerile, insa intrebarea mea este: " Daca ai vazut ca ai viata great de ce ai mai facut 2 copii si inca unul care este pe drum?" De ce nu te-ai protejat? Mai ales cand ai vazut ca te injura si te mai si bate. Copii sunt mici, cu timpul vor invata sa treaca peste si vor intelege ca tatal lor nu este un om bun sau nu a fost.

Parerea mea ar fi divortul si chematul asistentei sociale. Copii vor fi cei care vor suferi pana la urma, chiar daca un tata este important, nu se merita sa le strici viata doar pentru a avea un tata, pana la urma din ce zici tu el este doar cu numele si va ajunge sa ii bata.

Incearca si te du la ai tai pentru cateva saptamani, daca cand te intorci de la ei nu se schimba nimic, divorteaza. Mamele au prioritate in instanta, si copii intotdeauna ajung la mama, mai ales daca el ca tata ia mai si lovit si etc. Cheama politia cand mai are antecedente sau pune o vecina sa sune la politie cand aude strigate si batai. Politia va consemna la domiciliu iar tu iti vei lua copilasii la tine fara nici un fel de discutie.

Am un caz asemanator in familie, asa ca iti zic din proprie "experienta".

Succes, indiferent de decizia pe care o vei lua, insa retine, copii nu merita o astfel de viata.
tanase_ileana
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:11
buna...draga mea...sfatul meu este sa te desparti...si nu-ti fie frica ca iti va lua vreun copil...mama e mama intotdeauna...numai ca va f. greu...singura...dar daca parintii tai te-ar intelege...si sunt sigura ca da...atunci nu iti mai face probleme...nu vreau sa zic mai multe...dar faptul ca iti vorbeste urat ...eu cred...mai mult ca sigur...are o draguta...asa ca viata merge inainte...si nu dispera si gandeste-te ca dumnezeu este cu tine...sper sa reusesti...pa
kudika137395
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:30
Eu nu stiu ce tot ii ziceti voi, dar eu nu cred o iota. Un asemenea analfabet nu sta pe net si nu stie de site-ul Kudika. ESTE IMPOSIBIL ca o asemena fiinta sa aiba bani sa-si cumpere un PC, sa mai si invete sa-l foloseasca, sa mai si plateasca lunar (sau cum or mai fi platile) internetul, si asa mai departe.

Jesus, da' usor va lasati pacalite!
rashela
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:36

Daca parintii tai sunt de acord sa te ajute ...fugi cat te tin picioarele , nu-ti fie frica ca la un eventual divort iti v-a lua vreunul din copii , nu cred ca este in stare sa aibe grija de el , ci doar te ameninta si tine cont de un lucru chiar si prostituatele isi pot obtine custodia copiilor , nu numai tu.
Faptul ca te loveste , iti injura parintii ( care este vina lor , ca te-au zamislit pe tine ?) mi se pare josnic si las , ai idee ca daca nu pleci acum , ve-i fii o scala a lui , ptr. ca i-ai daruit 2 copii si ai incercat sa il iubesti ? Fugiiiiiiiiiiiiiiiiii
banalulanonim
Postat pe 17 Aprilie 2010 02:44
Odata ce ai avut curajul sa povestesti cuiva teroarea pe care o simti,inseamna ca esti o femeie disperata.Tot ce iti ramane de facut este sa devii puternica ,ptr tine si pentru copilasii tai.Viata e si asa destul de scurta si daca o sa traiesti asa in continuare o sa iti piara pofta de a mai trai.Pune punct cumva acestei stari,ori discuta cu el,ceea ce cred ca ai facut din moment ce situatia nu se schimba.DEVIN-O PUTERNICA,fi o luptatoare si vei vedea ca viata iti va acorda noi oportunitati.Nu iti accepta soarta si mai ales nu te resemna.Te vei distruge si pe tine si pe cei din jurul tau.Si inca ceva,nu te in chide in tine,fiecare pas pe care il vei face te va indrepta spre altul si tot asa. SA NE AUZIM SANATOASE SI MULT CURAJ

maryjanne38
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:29
Odata ce ai avut curajul sa povestesti cuiva teroarea pe care o simti,inseamna ca esti o femeie disperata.Tot ce iti ramane de facut este sa devii puternica ,ptr tine si pentru copilasii tai.Viata e si asa destul de scurta si daca o sa traiesti asa in continuare o sa iti piara pofta de a mai trai.Pune punct cumva acestei stari,ori discuta cu el,ceea ce cred ca ai facut din moment ce situatia nu se schimba.DEVIN-O PUTERNICA,fi o luptatoare si vei vedea ca viata iti va acorda noi oportunitati.Nu iti accepta soarta si mai ales nu te resemna.Te vei distruge si pe tine si pe cei din jurul tau.Si inca ceva,nu te in chide in tine,fiecare pas pe care il vei face te va indrepta spre altul si tot asa. SA NE AUZIM SANATOASE SI MULT CURAJ

maryjanne38
Postat pe 18 Aprilie 2010 10:29
SALUT NU SE MAI MERITA SA STAI CU UN ASTFEL DE BARBAT CU TOATE CA SI EU SUNT BARBAT DAR ASA CEVA NU IASI FACE SOTIEI MELE .SI EU AM SUFERIT ENORM DIN CAUZA FOSTEI MELE SOTII DAR ASTA ESTE ALTA POVESTE ,DECI SFATUL MEU ESTE SAL PARASESTI FARA SA TE UITI NICI MACAR O SECUNDA INAPOI ,IAR IN PRIVINTA COPIILOR STAI LINISTITA CA COPII VOR STA LA TINE AMANDOI PANA LA VARSTA DE 9SAU 10 ANI IAR PANA ATUNCI COPII ISI VOR DA SEAMA SINGURI SEAMA CE FEL DE TATA AU SI VOR RAMANE TOT CU TINE.DECI NU MAI STA SI SUFERII DE LA EL TOATE CETI FACE EL TIE DECI EU NUL NUMESC TATA DE COPII PE ACEST OM MAI DEGRABA ESTE UN MONSTRU .MULT SUCCES IN CONTINUARE SI CU MULT RESPECT DE LA ROMEODIN SEVERIN.
kudika097380
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:04
De la: kudika164287, la data 2010-04-09 11:28:26salut
am nevoie de sfaturile voastre
sunt casatorita,tot timpu aproape neam certat de cand ne cunoastem,si tot timpu ma injura f urat se pe parinti mei si pe copii nostri mici ,fetita are 2anisori si baietelul 8 luni,odata o dat in mine si nu stiu ce sa fac ,oarel mai iubesc ...nu ma prea atrage dar parca nu mas desparti de el...imi spune ca nui pasa de mine ca nu ma iubeste si ma face in toate felurile..iar daca ma despart imi ia un copil...si mie teama sa las vreun copil la el pt ca si pe ei ii injura pe fetita o si mai bate cateodata nu tare dar destul,si ma ameninta tot timpu ,am o viata foarte grea cu el,sunt insarcinata acum in ca. a2 luna....mio zis ca nui pasa de copilul care il astept si mo scuturat de 2 ori tare ca am primit dureri de burta destul de tare,am sangerat putin jos...imi spune ca nu sunt buna de nimica ,ca sunt bolnava...si asa mai departe ,,,,,,,,ajutatima cu sfat ...
mersi mult
eu.eu.eu


eu zic sa mai faci un copil.........
anastasia_m
Postat pe 27 Aprilie 2010 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt nefericita din cauza jobului pe care il am 18 De la: riada22 23 Februarie 2014 12:28
De ce mereu ne indragostim de cine nu trebuie? 5 De la: freakyyy 15 Iunie 2010 18:28
am nevoie de sfatul unui notar urgent plsss!!!! 2 De la: deea_20 18 Aprilie 2009 18:40
Invatamant 20 De la: kudika326097 18 Octombrie 2010 18:00
Un sfat va rog;;) 31 De la: kudika421339 29 August 2011 11:26