Setari Cookie-uri

Sa dureze 1 an ...sa te plictisesti ...De Dragoste!? :(

Sunt indragostita ....de 5 luni :) ceva frumos .. :) nu!? De o luna m-am transferat in orasul unde locuieste iubitul meu ..intr-un cuvant "m-am mutat cu el" ...primesc sfaturi din partea familiei ..nu cu rautate ...k nu e bn k m-am grabit ..."au dreptate" dar distanta m-a facut sa procedez asa! Teama k brusc s-ar putea raci relatia noastra cauzei "DISTANTA"!! Momentan e totul bn si frumos ...o luna cu el petrecuta zi si noapte ora cu ora ....e ca un vis ..!! Dar aud deseori k nu va dura mereu DRAGOSTEA ASTA MARE dintre noi :( ....pt k am procedat gresit ..m-am grabit prea repede nu am lasat timpul sa decida ...intreadevar ...e frumos knd nu te vezi cateva zile ...ahh numai poti de dor si cand ajunge sf sapt ai emotii ...transpiri ..k te vezi cu pers iubita!! :) Cine trece sau a trecut printr-o experienta poate sa-mi dea un sfat?? :) Nu se stie niciodata cat poate dura dragostea asta MARE ...
silionsteluta
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:24
De la: silionsteluta, la data 2010-04-08 17:24:11Sunt indragostita ....de 5 luni :) ceva frumos .. :) nu!? De o luna m-am transferat in orasul unde locuieste iubitul meu ..intr-un cuvant "m-am mutat cu el" ...primesc sfaturi din partea familiei ..nu cu rautate ...k nu e bn k m-am grabit ..."au dreptate" dar distanta m-a facut sa procedez asa! Teama k brusc s-ar putea raci relatia noastra cauzei "DISTANTA"!! Momentan e totul bn si frumos ...o luna cu el petrecuta zi si noapte ora cu ora ....e ca un vis ..!! Dar aud deseori k nu va dura mereu DRAGOSTEA ASTA MARE dintre noi :( ....pt k am procedat gresit ..m-am grabit prea repede nu am lasat timpul sa decida ...intreadevar ...e frumos knd nu te vezi cateva zile ...ahh numai poti de dor si cand ajunge sf sapt ai emotii ...transpiri ..k te vezi cu pers iubita!! :) Cine trece sau a trecut printr-o experienta poate sa-mi dea un sfat?? :) Nu se stie niciodata cat poate dura dragostea asta MARE ...


fiecare poveste e diferita daca vrei sa o vezi pe-a mea intra pe

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/32449/iubirea-nu-e-suficienta-intr-un-cuplu/1.html

daca a mea e asa nu inseamna ca si a ta va fi la fel nu crezi?
laura10203
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:28
De la: silionsteluta, la data 2010-04-08 17:24:11Sunt indragostita ....de 5 luni :) ceva frumos .. :) nu!? De o luna m-am transferat in orasul unde locuieste iubitul meu ..intr-un cuvant "m-am mutat cu el" ...primesc sfaturi din partea familiei ..nu cu rautate ...k nu e bn k m-am grabit ..."au dreptate" dar distanta m-a facut sa procedez asa! Teama k brusc s-ar putea raci relatia noastra cauzei "DISTANTA"!! Momentan e totul bn si frumos ...o luna cu el petrecuta zi si noapte ora cu ora ....e ca un vis ..!! Dar aud deseori k nu va dura mereu DRAGOSTEA ASTA MARE dintre noi :( ....pt k am procedat gresit ..m-am grabit prea repede nu am lasat timpul sa decida ...intreadevar ...e frumos knd nu te vezi cateva zile ...ahh numai poti de dor si cand ajunge sf sapt ai emotii ...transpiri ..k te vezi cu pers iubita!! :) Cine trece sau a trecut printr-o experienta poate sa-mi dea un sfat?? :) Nu se stie niciodata cat poate dura dragostea asta MARE ...



lasa timpu sa decida de ce sa te stresezi si sa iti bagi in cap numai lucruri care nu stii cand si daca se vor adeveri :*


profita aqm cat poti fii fericita sunt sigura ca peste ani nu ai ce sa regreti...si nici nu o sa va plictisiti unul de altu chiar daca staty zilnic impreuna
pt ca tot timpul o sa fie ceva nou e imposibil asa ca lasa lumea sa vb :* poate au dreptate dar daca aqm tu esty fericita nu cred ca ai ce sa regreti mai tarziu adica nu cunosc nici un om care sa regrete clipele frumoase din viata sa
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:30
Ori ca te-ai mutat cu el acum,ori ca mai asteptai ( ce.....nush ) e la fel.
Daca e sa nu mearga ....nu merge.o iei ca o experienta si gata.
Degeaaba iti faci tu zeci de ganduri acum....care nu isi au rostul,lasa lucrurile sa isi urmeze cursul .....


( Eu dupa 2 sapt m-am mutat cu fostu' ....cu care am stat 2 ani ... ,prima mea relatie ,a trecut 1 an si ceva acum,am luat-o ca o experienta,am avut amandoi de invatat,ne-am maturizat,dar nu a fost sa fie,probabil nu am avut nici unul experienta necesara...)

blaa
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:46
povestile noastre se aseamana...nici familia mea nu a fost de acord cu mutarea si toate alea,chiar si ultima data cand am mers aksa mi-au spus k m-am grabit k bla bla...sa stii un lucru ,chiar daca n-o sa ti mearga bine(eu sper sa ti mearga)n-ai sa regreti faptul ca ai facut pasul asta,pt k a fost decizia ta nu a altora...nu te mai gandi la lucruri rele(cu toate ca si eu fac acelasi lucru,ma gandesc ca o sa ajung ca majoritatea femeilor care regreta ca s-au maritat si k nu sunt singure si libere si asta e un motiv pt care nu sunt fericita acum)incearca tu macar sa te bucuri de viata pe care o ai
laura10203
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:47
- Ai facut-o - ai facut-o ... este o treaba trecuta ... nu mai poti da timpul inapoi, deci, bucura-te de fiacare clipa si nu te gandi la ce este rau. Altfel gandurile tale vor atrage ceea ce te astepti. Asa ca este mult mai bine sa te astepti numai la ce este bine. Fii fericita si bucurati-va si iubiti-va! ...
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:23
Si care este problema, ma rog? Ca doar nu ai lasat o cariera pentru el, iar prietenii si familia ii poti vizita oricand. Daca ti se punea pata sa te muti in alt oras fara sa fii intr-o relatie, tot asa iti spuneau?

Nu spui clar daca locuiti impreuna, dar inteleg ca nu si inteleg ca iti vezi de planurile tale in continuare, asa ca eu chiar nu vad care e problema. Dureaza atat cat ar dura si daca ati fi fost din acelasi oras. Spun si eu ce au spus ceilalti: nu-ti mai face atatea probleme si bucura-te de ceea ce ai acum. Multi ar da orice sa fie indragostiti ca tine!
kitty_krieger
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:31
De la: laura10203, la data 2010-04-08 17:47:29povestile noastre se aseamana...nici familia mea nu a fost de acord cu mutarea si toate alea,chiar si ultima data cand am mers aksa mi-au spus k m-am grabit k bla bla...sa stii un lucru ,chiar daca n-o sa ti mearga bine(eu sper sa ti mearga)n-ai sa regreti faptul ca ai facut pasul asta,pt k a fost decizia ta nu a altora...nu te mai gandi la lucruri rele(cu toate ca si eu fac acelasi lucru,ma gandesc ca o sa ajung ca majoritatea femeilor care regreta ca s-au maritat si k nu sunt singure si libere si asta e un motiv pt care nu sunt fericita acum)incearca tu macar sa te bucuri de viata pe care o ai


- Ce interesant ... de unde scoti ca "o sa ajunf ca majoritatea femeilor ... care regreta ca s-au maritat" ... de unde stii ca majoritatea femeilor regreta ca s-au maritat ... de unde scoti asta? ...
De ce nu zici ca majoritatea barbatilor regreta ca s-au insurat? ... Uite! ... cu barbatii chiar este si un banc:
"Un tip da sa traverseze strada. O voce suava ii sopteste in urechea lui:
-Nu traversa!
Omul nu traverseaza si in fata lui se petrece un accident groaznic; trece un autobuz pe rosu si omoara toti pietonii .
Ajunge omul la gara si da sa cumpere un bilet la tren, aceeasi voce ii spune:
-Nu cumpara bilet la trenul asta!
Omul nu cumpara, si a doua zi afla ca trenul a deraiat si au murit toti calatorii.
-Doamne, iti multumesc ca ai grija de mine, spune omul cu voce tare.
-Nu este Domnul, sopteste vocea suava, sunt eu, ingerul tau pazitor!
-Ingerul meu pazitor! (se mira omul), stii, tare mult mi-am dorit sa te vad, nu ai putea sa te transformi intr-o gaza, un fluture or something?
Un fluture vine si se aseaza in palma omului. Omul striveste in pumn fluturasul, mormaind printre dintii inclestati:
-Unde erai ma, cand m-am insurat, fir-ar mama ta!...
Vezi, ... la barbati e si mai rau ! ...
Cateodata stai si te gandesti ... din atatea fete dragute si iubitoare ... de unde apar atatea neveste acre si cicalitoare? ... (sper ca stiti de gluma ... oricum persoanele care citesc se exclud !)
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:33
De la: supermiki, la data 2010-04-09 18:33:51
De la: laura10203, la data 2010-04-08 17:47:29povestile noastre se aseamana...nici familia mea nu a fost de acord cu mutarea si toate alea,chiar si ultima data cand am mers aksa mi-au spus k m-am grabit k bla bla...sa stii un lucru ,chiar daca n-o sa ti mearga bine(eu sper sa ti mearga)n-ai sa regreti faptul ca ai facut pasul asta,pt k a fost decizia ta nu a altora...nu te mai gandi la lucruri rele(cu toate ca si eu fac acelasi lucru,ma gandesc ca o sa ajung ca majoritatea femeilor care regreta ca s-au maritat si k nu sunt singure si libere si asta e un motiv pt care nu sunt fericita acum)incearca tu macar sa te bucuri de viata pe care o ai


- Ce interesant ... de unde scoti ca "o sa ajunf ca majoritatea femeilor ... care regreta ca s-au maritat" ... de unde stii ca majoritatea femeilor regreta ca s-au maritat ... de unde scoti asta? ...
De ce nu zici ca majoritatea barbatilor regreta ca s-au insurat? ... Uite! ... cu barbatii chiar este si un banc:
"Un tip da sa traverseze strada. O voce suava ii sopteste in urechea lui:
-Nu traversa!
Omul nu traverseaza si in fata lui se petrece un accident groaznic; trece un autobuz pe rosu si omoara toti pietonii .
Ajunge omul la gara si da sa cumpere un bilet la tren, aceeasi voce ii spune:
-Nu cumpara bilet la trenul asta!
Omul nu cumpara, si a doua zi afla ca trenul a deraiat si au murit toti calatorii.
-Doamne, iti multumesc ca ai grija de mine, spune omul cu voce tare.
-Nu este Domnul, sopteste vocea suava, sunt eu, ingerul tau pazitor!
-Ingerul meu pazitor! (se mira omul), stii, tare mult mi-am dorit sa te vad, nu ai putea sa te transformi intr-o gaza, un fluture or something?
Un fluture vine si se aseaza in palma omului. Omul striveste in pumn fluturasul, mormaind printre dintii inclestati:
-Unde erai ma, cand m-am insurat, fir-ar mama ta!...
Vezi, ... la barbati e si mai rau ! ...
Cateodata stai si te gandesti ... din atatea fete dragute si iubitoare ... de unde apar atatea neveste acre si cicalitoare? ... (sper ca stiti de gluma ... oricum persoanele care citesc se exclud !)



tare bancul...eu am spus despre femei pentru ca in cazul meu pe femei tre sa le cred k s-au saturat ca bla bla si nah eu ma refeream la majoritatea femeilor pe care le-am cunoscut ...insa sincera sa fiu,m-am pus si in pielea barbatilor si ma tot gandesc ca n-as vrea sa devin acea chestie enervanta din viata lui...si daca tot veni vorba de transformari,femeile devin acre si cicalitoare,iar barbatii isi cam pierd finetea si ''gentilismul'' de la inceput...asa am inteles,poate gresesc
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:56
De la: laura10203, la data 2010-04-09 18:56:19
De la: supermiki, la data 2010-04-09 18:33:51
De la: laura10203, la data 2010-04-08 17:47:29povestile noastre se aseamana...nici familia mea nu a fost de acord cu mutarea si toate alea,chiar si ultima data cand am mers aksa mi-au spus k m-am grabit k bla bla...sa stii un lucru ,chiar daca n-o sa ti mearga bine(eu sper sa ti mearga)n-ai sa regreti faptul ca ai facut pasul asta,pt k a fost decizia ta nu a altora...nu te mai gandi la lucruri rele(cu toate ca si eu fac acelasi lucru,ma gandesc ca o sa ajung ca majoritatea femeilor care regreta ca s-au maritat si k nu sunt singure si libere si asta e un motiv pt care nu sunt fericita acum)incearca tu macar sa te bucuri de viata pe care o ai


- Ce interesant ... de unde scoti ca "o sa ajunf ca majoritatea femeilor ... care regreta ca s-au maritat" ... de unde stii ca majoritatea femeilor regreta ca s-au maritat ... de unde scoti asta? ...
De ce nu zici ca majoritatea barbatilor regreta ca s-au insurat? ... Uite! ... cu barbatii chiar este si un banc:
"Un tip da sa traverseze strada. O voce suava ii sopteste in urechea lui:
-Nu traversa!
Omul nu traverseaza si in fata lui se petrece un accident groaznic; trece un autobuz pe rosu si omoara toti pietonii .
Ajunge omul la gara si da sa cumpere un bilet la tren, aceeasi voce ii spune:
-Nu cumpara bilet la trenul asta!
Omul nu cumpara, si a doua zi afla ca trenul a deraiat si au murit toti calatorii.
-Doamne, iti multumesc ca ai grija de mine, spune omul cu voce tare.
-Nu este Domnul, sopteste vocea suava, sunt eu, ingerul tau pazitor!
-Ingerul meu pazitor! (se mira omul), stii, tare mult mi-am dorit sa te vad, nu ai putea sa te transformi intr-o gaza, un fluture or something?
Un fluture vine si se aseaza in palma omului. Omul striveste in pumn fluturasul, mormaind printre dintii inclestati:
-Unde erai ma, cand m-am insurat, fir-ar mama ta!...
Vezi, ... la barbati e si mai rau ! ...
Cateodata stai si te gandesti ... din atatea fete dragute si iubitoare ... de unde apar atatea neveste acre si cicalitoare? ... (sper ca stiti de gluma ... oricum persoanele care citesc se exclud !)



tare bancul...eu am spus despre femei pentru ca in cazul meu pe femei tre sa le cred k s-au saturat ca bla bla si nah eu ma refeream la majoritatea femeilor pe care le-am cunoscut ...insa sincera sa fiu,m-am pus si in pielea barbatilor si ma tot gandesc ca n-as vrea sa devin acea chestie enervanta din viata lui...si daca tot veni vorba de transformari,femeile devin acre si cicalitoare,iar barbatii isi cam pierd finetea si ''gentilismul'' de la inceput...asa am inteles,poate gresesc


Eiii ... stii cum e? ...Nu se poate generaliza ... si oricum depinde de fiecare cum isi face viata si cum se cizeleaza partenerii impreuna.... si unul si celalalt .. e o tema complexa cu ce sa faci si ce sa nu faci ... insa oricum imi place ca stii de gluma ! ... (si nu esti acra si suparacioasa si cicalitoare ) ...
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:00
- Sau nu INCA !?! ...
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:01
De la: supermiki, la data 2010-04-09 20:01:39 - Sau nu INCA !?! ...


ehh suparacioasa sunt insa nu devin acra si cicalitoare atunci asta e important ...
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:05
De la: supermiki, la data 2010-04-09 20:01:39 - Sau nu INCA !?! ...


ia zi intri si pe topicul meu sa-ti dai cu parerea,e scris linckul in al doilea comentariu(vezi mai sus)...off ce tigancusha m-am facut
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:13
De la: laura10203, la data 2010-04-09 20:13:20
De la: supermiki, la data 2010-04-09 20:01:39 - Sau nu INCA !?! ...


ia zi intri si pe topicul meu sa-ti dai cu parerea,e scris linckul in al doilea comentariu(vezi mai sus)...off ce tigancusha m-am facut


adica scuze cum ar veni e primul comentariu dat ...
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:18
De la: laura10203, la data 2010-04-09 20:18:33
De la: laura10203, la data 2010-04-09 20:13:20
De la: supermiki, la data 2010-04-09 20:01:39 - Sau nu INCA !?! ...


ia zi intri si pe topicul meu sa-ti dai cu parerea,e scris linckul in al doilea comentariu(vezi mai sus)...off ce tigancusha m-am facut


adica scuze cum ar veni e primul comentariu dat ...


- Esti o fata de milioane ! ... am sa iti spun parerea daca chiar tii la parerea mea.
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 23:55
Multumesc pt sfaturi ..si am sa le iau ca atare ! :*si merci pt sprijin :)
silionsteluta
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:34
Dar nu reusesc sa intru .. :( cum sa vad altfel ??
silionsteluta
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se ascunde in spatele afirmatiei : ''Ar fi bine sa nu ne vedem zilnic, pentru ca vom deveni dependenti unul de altul.Dar totusi nici prea rar."? 55 De la: GABYTA13 29 Noiembrie 2009 18:42
VREAU SA AFLU MAI MULT 5 De la: kudika075615 21 Octombrie 2009 21:13
mi-e dor 204 De la: kudika421339 4 Octombrie 2011 09:42
PARERI 14 De la: kudika183480 25 Mai 2010 19:56
merita barbatii increderea noastra? 39 De la: ella_totdy 24 Iulie 2009 18:10