Setari Cookie-uri

Eu o balanta sensibila, el fecioara...critica si rece si totusi...

M-am indragostit de o fecioara..eu sunt o balanta extrem de sensibila.In principiu suntem prieteni, amici de 9 ani.
Pur si simplu nu stiu cum sa pun problema, nu am mai avut relatii cu o fecioara.Simt cum parca joc ruleta ruseasca, acum e sociabil, radem, glumim dupa care...dispare si cate o saptamana. Am facut dragoste acum 5 zile, a fost o noapte incredibila , cuum nu am mai avut parte pana acum in viata mea, iar de atunci a plecat la Bucuresti ...si nici ca a mai dat un semn. Ce inseamna asta? Ca din punctul lui de vedere, am ramas incontinuare simpli amici si ca a fost doar o aventura, sau e un alt test? Imi doresc enorm sa-mi ofere ocazia, sansa sa-i arat, ca putem fi mai mult de atat...este atat de transant si are un dar de a te tine la distanta incat...nu inteleg nimic. Ajutati-ma va rog! Va multumesc din suflet.
princess1013
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:16
hmmm...barbatul fecioara e o enigma...si eu am cunoscut unul exact asa...noi eram doar amici dar totusi...vorbeam cu el ne faceam planuri cand stam la un pahar de poveste si pe urma disparea complet cateva zile. ei sunt buni sfatuitori si in general persoane de treaba dar si misterioase.
In cazul tau ... eu zic ca timpul e cel mai bun sfatuitor.vorbeste cu el deschis cand va mai vedeti si intreaba'l ce simte pt tine
dyanna19890
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:24
De la: princess1013, la data 2010-04-12 10:16:43M-am indragostit de o fecioara..eu sunt o balanta extrem de sensibila.In principiu suntem prieteni, amici de 9 ani.
Pur si simplu nu stiu cum sa pun problema, nu am mai avut relatii cu o fecioara.Simt cum parca joc ruleta ruseasca, acum e sociabil, radem, glumim dupa care...dispare si cate o saptamana. Am facut dragoste acum 5 zile, a fost o noapte incredibila , cuum nu am mai avut parte pana acum in viata mea, iar de atunci a plecat la Bucuresti ...si nici ca a mai dat un semn. Ce inseamna asta? Ca din punctul lui de vedere, am ramas incontinuare simpli amici si ca a fost doar o aventura, sau e un alt test? Imi doresc enorm sa-mi ofere ocazia, sansa sa-i arat, ca putem fi mai mult de atat...este atat de transant si are un dar de a te tine la distanta incat...nu inteleg nimic. Ajutati-ma va rog! Va multumesc din suflet.



inseamna ca a avut si el o noapte la fel de incredibila!!!!
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:16
oare? chiar daca de atunci nu a mai adus niciodata, asta in discutie? e ca si cum nu s-ar fi intamplat?
princess1013
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:07
Eu stau cu o fecioara de 2 ani jumatate....eu sunt leoaica! daca ar fii sa ma iau dupa compatibilitatea zodiilor noi nu am fii avut nici o sansa, nici macar 2 saptamani! dar iata-ne si akum impreuna......ce pot sa iti spun eu despre baiatul fecioara..........este foarte orgolios, nu sta cu tine prea mult la discutie,nu este gelossi nici nu ii plac scenele de geloziesi intradevar este foarte rece intr-o relatie pana la un punct si iti da toata libertatea din lume fara sa te intrebe mai apoi ce ai facut in lipsa lui chiar daca il roade sa stie asteapta pana deschizi u subiectul.si nici atunci nu te intreaba ceea ce ar vrea sa afle defapt ci se multumeste doar cu ceea ce ii spui u! daca are un prieten foarte apropiat are o incredere oarba in sfaturile pe care i le da acesta in legatura cu relatia voastra iar in momentul in care i sa umplut paharul iti da papuci in secunda 2.nu mai tine cont de absolut nimik.am patit-o rau si eu cu el dar l-am dat dupa mine....daca akum a plecat si nu iti mai da nici un semn de viata inseamna k pentru el chiar nu conteaza intradevar noaptea aceea dar ceea ce ai putea u sa faci este sa ii trimiti un sms in care sa-l anunti cat de bine te-ai simtit alaturi de el si k ai vrea sa aveti cat mai multe ocazi ca aceea.i-al usor nu te grabi in declaratii siropoase pentru ca il vei speria.daca vrei sa-l pastrezi crede-ma k o sa ai mult de munca. si inca un lucru foarte important odata ce ii vei castiga increderea si inima va ramane doar pt tn, nu te va insela.
oksanaa
Postat pe 26 Aprilie 2010 19:47
Iti multumesc din suflet pentru sfaturi...In principiu asta si aveam de gand sa fac, sa-i spun k mi-ar placea sa mai avem astfel de momente, da' totodata ma gandesc sa nu ma inteleaga gresit, cum k mi-as dori o aventura doar, iar eu nu sunt genul. Kt despre noaptea acea, i-am dat un sms chiar a doua zi si evident nu mi-a rasp...Am mai vb, in ult per, pe mess, numai banalitati...nimic concret.Deci? Ce sa-i scriu in sms, sa inteleaga exact intentiile mele si sa nu se sperie?
Aaaa, am omis cel mai imp lucru.Acum 3 zile am vb pe mess si cum vorbeam noi, nu stiu ce remarca am facut si el imi spune, citez: " vezi acuma nu te indragostii"..asta razand
princess1013
Postat pe 27 Aprilie 2010 10:16
Si ai putea sa ii raspunzi simplu: nu ma indragostesc dupa o noapte sau de prima persoana care imi iese in cale! trebuie sa treaca timp sa cunosc persoana respectiva......bla bla si in final poti sa ii spui ca nu vrei sa mai deschida subiectul acela pentru ca nu ii intelegi rostul deocamdata! o saq-l termini,indiferenta dar nu dusa la extrem o sa-l puna pe ganduri
oksanaa
Postat pe 27 Aprilie 2010 10:59
Si eu tot balanta care am avut o relatie cu o fecioara dar sincer tot ce s-a intamplat mi-a lasat un gust amar. Tot asa avea obiceiul sa dispara si sa nu mai dea nici un semn de viata o saptamana doua. Eu l-am iubit enorm si ma indoiesc ca nu si-a dat seama de lucrul acesta. Dar sunt foarte dificili, eu una zic ca nu se merita o relatie cu persoane care se comporta in felul acesta, sunt atatia barbati pe lumea asta care stie sa aprecieze o femeie, acum depinde de fiecare in parte nu vreau sa critic pe nimeni, dar asta e parerea mea in urma experientei prin care am trecut. Mi-ar fi placut ca el sa-mi fie alaturi cand aveam nevoie dar nu s-a intamplat asa. Am fost impreuna cateva luni( inainte si noi fiinda amici, colegi si stia cum sunt si cum gandesc) ne-am despartit din initiativa lui ca nu i-a convenit o parere de-a mea, ceea ce mi s-a parut un gest infantil. Dupa un timp a reinceput sa ma caute dar comportamentul era cel din trecut, bineinteles ca m-a durut enorm, iar cand in urma unei discutii pe un anumit subiect in care a trebuit sa refuz o invitatie a lui( din motive personale. Si el mereu cand ii ziceam hai sa-mi cunosti prietenii, evita, invoca fel si fel de motive k sa nu-i cunoasca), de atunci nu a mai dat nici un semn de viata. Acest lucru a fost picatura care a umplut paharul, nu vreau sa-l mai vad in viata mea oricat de mult l-as iubi, nu sunt jucaria lui, prin urmare nu trebuie sa permitem la nici un barbat sa creada ca ne poate avea atunci cand vor ei.
Anumiti barbati pur si simplu nu merita , dar in viata roata se intoarce iar atunci cand vor realiza asta o sa fie prea tarziu pentru a mai face ceva.
Asadar sfatul meu este sa nu-l mai bagi in seama ca daca a facut o data asa, asa o sa faca mereu, dar este viata ta prin urmare hotararea ta
ojos_asi
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:46
Va multumesc din suflet pentru toate sfaturile si destainuirile...am sa incerc sa fiu mai indiferenta si mai rece. Am sa-l las pe el sa faca urmatorul pas, pt k dc asta simte k-si doresti il va face cu siguranta, daca nu ...nu-l va face si n-am pierdut nimic.Degeaba il abordez numai eu pe mess..dc el nu simte k ma vrea.
princess1013
Postat pe 28 Aprilie 2010 10:26
De la: princess1013, la data 2010-04-12 10:16:43M-am indragostit de o fecioara..eu sunt o balanta extrem de sensibila.In principiu suntem prieteni, amici de 9 ani.
Pur si simplu nu stiu cum sa pun problema, nu am mai avut relatii cu o fecioara.Simt cum parca joc ruleta ruseasca, acum e sociabil, radem, glumim dupa care...dispare si cate o saptamana. Am facut dragoste acum 5 zile, a fost o noapte incredibila , cuum nu am mai avut parte pana acum in viata mea, iar de atunci a plecat la Bucuresti ...si nici ca a mai dat un semn. Ce inseamna asta? Ca din punctul lui de vedere, am ramas incontinuare simpli amici si ca a fost doar o aventura, sau e un alt test? Imi doresc enorm sa-mi ofere ocazia, sansa sa-i arat, ca putem fi mai mult de atat...este atat de transant si are un dar de a te tine la distanta incat...nu inteleg nimic. Ajutati-ma va rog! Va multumesc din suflet.
kudika170501
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:03
critaica dar...nu rece, sunt inconjurata de fecioare atat femei cat si barbati. Sunt persoane cu care poti vorbi deschis,sunt buni ascultatori.Spune exact ce vrei si ce simti,nu-l lua pe ocolite sau cu subantelesuri ca nu rezolvi nimic.Ti-o spun din experienta.
La fel am patit si eu,eram amici de 4 ani apo intr-o seara am facut sex. Peste cateva zile l-am intrebat direct:ce vrei de la mine sau de la noi?Am dezbatut problema si apoi am ajuns la concluzia ca putem incerca sa avem o relatie:)
Bafta si tie:)
kudika063158
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:54

Cred ca te pot lamurii foarte mult in privinta lui , in privinta voastra .Eu sunt fecioara , dar ceva mai matura si mai schimbata si in tineretea mea am iubit mult o balanta .
In primul rand sunteti incompatibili : tu semn de are extrovertit , care socializeaza foarte mult , comunica enorm, optimista.Fecioara introvertita , pesimista , critica , exigenta , perfectionista si care poate traii foarte usor si singura , ea fiind si semnul de pamant care se casatoreste cel mai greu.Ti se pare tie ca aveti ceva in comun in afara de atractie ? eu nu cred.Cam prin '92 am descoperit astrologia si am inteles de ce nu merg anumite relatii iar altele data si de ce nu mi-a mers mie relatia cu balanta ....suntem diferiti si ii multumesc lui D-zeu ca nu s-a terminat cu pirostrii ca m-ar fii pascut un mare divort.
Sincer imi pare rau ptr. tine si eu am trecut prin ceea ce trece el ,dar timpul si greselile m-au facut sa ma schimb si azi pot spune ca sunt m-ai intelept , m-ai putin critic si exigent , m-ai altruist decat la tinerete.Nu esti tu de vina , nici el , dar natura v-a creat diferit.
Sfatul meu este sa cauti altceva , un varsator sau geaman ti se potriveste mult mai mult .Nu e nimic de inteles la fecioare la tinerete au foarte multi pitici si lumea lor , daca nu se maturizeaza o sa o traga toata viata si o sa fie o eterna soacra , numai basmaua ii mai trebuie.
Deci sfatul meu este ...renunta.
banalulanonim
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:01
Iti multesc frumos pt sfaturi..sunt binevenite, cu atat mai mult cu cat esti barbat si mai esti si fecioara...sa fiu sincera, deja am cateva zile, de cand am incercat tot mai mult, sa ma detasesz..incerc sa-mi impun cat mai mult cu putinta.Am avut tendinta asa cum spunea si kudik, sa-l intreb direct ce asteptari are de la mine..dar am renuntat...Va doresc un week-end placut!
princess1013
Postat pe 30 Aprilie 2010 10:12
De multe ori barbatii in zodia fecioarei isi impun sa fie calmi si chiar reci...

Iata si un horoscop lunar real si funny – mai 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-mai-2010.html

peppermint
Postat pe 30 Aprilie 2010 20:36
eu sunt balanta, am stat un an jumate cu un baiat feciaoa, au trecut doi ani si jumatate pana-n prezent si el ma iubeste. Este o persoana misterioasa de altfel si balanta este...eu cunosc foarte bine aceasta zodie, am avut 3 relatii cu nativi in fecioara si nu consider ca sunt reci sau ca te lasa balta. Sunt foarte iubareti daca le castigi increderea, sunt si ciudatei intr-adevar dar trebuie sa fii foarte sincera cu o fecioara , asta-i principalul lucru. Le este teama sa nu fie inselati din toate pct de vedere, mai ales daca iubesc si sunt inselati barbatii in fecioara, sunt foarte dezamagiti si cu greu vor mai crede in acea persoana :)
maimutzyk86
Postat pe 1 Mai 2010 04:37
De la: princess1013, la data 2010-04-12 10:16:43M-am indragostit de o fecioara..eu sunt o balanta extrem de sensibila.In principiu suntem prieteni, amici de 9 ani.
Pur si simplu nu stiu cum sa pun problema, nu am mai avut relatii cu o fecioara.Simt cum parca joc ruleta ruseasca, acum e sociabil, radem, glumim dupa care...dispare si cate o saptamana. Am facut dragoste acum 5 zile, a fost o noapte incredibila , cuum nu am mai avut parte pana acum in viata mea, iar de atunci a plecat la Bucuresti ...si nici ca a mai dat un semn. Ce inseamna asta? Ca din punctul lui de vedere, am ramas incontinuare simpli amici si ca a fost doar o aventura, sau e un alt test? Imi doresc enorm sa-mi ofere ocazia, sansa sa-i arat, ca putem fi mai mult de atat...este atat de transant si are un dar de a te tine la distanta incat...nu inteleg nimic. Ajutati-ma va rog! Va multumesc din suflet.



draga mea eu am o rel de 1 an cu o fecioara. pt stiu exact ce poti face pt a-l cuceri si pt a-l schimba. sa nu mai fie rece si distant. intra pe mess la nachidil si iti dau toate detaliile. iti garantez. si actualul meu logodnic (m-a cerut in casatorie intre timp) era rece, nesuferit si fff distant si asta m-a determinat sa imi fac un scop din a-l cuceri. pup. si te astept pe mess
kudika146227
Postat pe 4 Mai 2010 10:29
buna....as dori sa vb si eu pe mess cu tine NACHIDIL....EU SUNT LORIANA85. multumesc.
bauhy
Postat pe 7 Ianuarie 2011 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lion king 43 De la: cecilialiv 27 Februarie 2011 12:48
buna 13 De la: kentfarafiltru 15 Ianuarie 2010 16:46
ma framanta de ceva vreme o nelamurire.... 0 De la: 16 Aprilie 2010 20:21
Femeia FECIOARA , barbatul TAUR 226 De la: laura31c 1 Iulie 2019 02:21
Bãrbatul Taur .... ÎNCÃPÃÞÂNAT ! 78 De la: DeeaDumi 31 Decembrie 2016 15:53