Setari Cookie-uri

piercing

Buna all,
as vrea sa va intreb si pe voi, sunt indecisa, sa-mi fac un piercing in buric? ma adresez celor care au asa ceva, imi puteti spune daca este dureros?aaaa,si as vrea sa mi gasesc un cercel dragut,daca imi puteti spune de unde vi le-ati cumparat. o zi frumoasaaaa!
kudika167233
Postat pe 15 Aprilie 2010 11:49
din magazinele care vand bijuterii de aur si argint, ca doar n'ai sa'ti pui vreo tinichea de la tonete nu? de durut din cate stiu nu te doare atunci pt ca iti face anestezie, dupa aia vei avea o stare de disconfort dar trece. stiu de la var'mea, ea a fost la un salon, i'au facut anestezie dar a durut'o vreo 2 sapt.un an s'a ascuns de ma'sa da si cand a aflat a tras durerile facerii
Shhh
Postat pe 15 Aprilie 2010 12:39
eu mi-am luat saptamana trecuta un cercel de buric cu cristale swarovski, e foooooarte dragut, am descoperit de curand un magazin online cu astfel de cercei,pfff, va spun ca asa grea a fost decizia de a-mi alege unul, sunt draguti toti. aruncati si voi un ochi pe www.getwild.ro, au si inele foarte interesante. ce mi-a placut cel mai mult a fost faptul ca mi-au livrat intr-o zi cercelul, plus ca mi-au tinut teori legate de after care:))
capricita
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:42
si eu am piercing in buric...nu doare...simti o mik intepatura atunci knd ti-l baga...doar atat...eu prefer piercingurile lungi...imi plac super mult....app...sa il ingrijesti mereu..nu neglija nici o zi d ingrijire a buricului pt k e grav....asa am facut eu si s-a infectat...dar s-a vindecat repede....ai grija
cristinutzaangel
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:32
pt capricita, nici un magazin din Romania in afara de Swarovski nu comercializeaza produse cu astfel de cristale, sunt doar minciuni, iar asta o stiu de la fostul brand manager Swarovski pe Romania
visan_georgiana
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:18
Ciao,
.....este dureros, dar o durere suportabila, care nu dureaza mult. Cercelul, in prima faza il achizitionezi de la "atelierul" lor, deoarece este medical....Nu cumpara cercel din comert, te poti infecta....deoarece contine mult nichel, care dauneaza pielii.....Succes...
kudika117876
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:43
...nu opta pentru anestezie, doare mai tare anestezia decat pierc-ul.....Operatiunea dureaza 3, 4 minute si e foarte suportabila ca si durere....eu mi-am facut...e ok....
kudika117876
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:49
de durut, doare... insa suportabil, nu e cazul sa optezi pt anestezie
iar cercelul ar fi mai bine sa ti-l iei de la ei de la atelier, au certificate de garantie pt ele
intr-adevar, e mai scump ca in magazin, dar eu zic ca merita
si inca ceva, dc te decizi sa-l cumperi din magazin, urmareste cat de lunga e tija cercelului, nu e marime universala!!! si alege un cercel cu tija cat mai lunga(10-11mm)
ca si intretinere dupa ce l-ai pus, baneocin crema de la farmacie, 10 zile, de 2 ori pe zi
succes
CandyCloudOfLullaby
Postat pe 27 Aprilie 2010 21:22
hy...eu zik puneti mai bn in nas..am si eu..o amika sia pus in burik si o doare de numa...tre sa ai mare grija...oricand se poate infecta ...
dyva_18
Postat pe 27 Aprilie 2010 22:48
Buna
In legatura cu pirsing-ul,nu e dureros daca ti se va face o anestezie locala cu xilina,eu mi-am facut singura si e totul ok,dar iti recomand totusi sa mergi la cineva specializat in asa ceva,de ex in spitale se face asta. Iar pirsinguri se gasesc in bijuterii,dar eu nu ti-as recomanda sa pui de aur in primele 6 luni,ptr ca exista riscul ca organismul sa refuze si atuncia o sa ti se infecteze,cel mai indicat este din titan,eu una am folosit de aur si nu mi-a fost bine,acuma am de titan si e super ok tot si arata si bine,multa bafta.
pisichat
Postat pe 30 Aprilie 2010 13:16
Daca iti faci farte aproapede marginea de sus e cam incomod eu stiu pe cineva care o lesinat dar daca faci in pielea dp urta dar aproape de buric nu doare.numai sati faca si anestezic si sa fie pro
anjula
Postat pe 3 Mai 2010 12:50
eu am avut piercing in buric dar mi s-a rupt pielea...vreau sa-mi fac altul da trebuie sa mai astept sa se cicatrizeze pielea...piercingurile nu dor deloc. am avut in limba, in barba si-n buza....acu nu mai am deloc...doar in buric vreau sa-mi mai pun
paoola90
Postat pe 10 Mai 2010 18:59
si eu mi-am dat gaura de piecing anul trecut si nu a durut..adica pe loc ai atata adrenalina incat nu te doare ,pe mine m`a durut sincer mai rau in ureche. Problema e ca si m`i sa rupt pielea si am ramas complet uimita , nu credeam ca exista asa ceva . Exista si riscuri: cancer de piele etc si multe altele dar daca tu iti doresti fati fara nici un fel de teama
apropo piele rupta de la buric se mai reface sau ramane asa? imi e foarte frica pentru ca nu se vede chiar bine
danutza537
Postat pe 6 Mai 2011 15:27
De la: danutza537, la data 2011-05-06 15:27:11si eu mi-am dat gaura de piecing anul trecut si nu a durut..adica pe loc ai atata adrenalina incat nu te doare ,pe mine m`a durut sincer mai rau in ureche. Problema e ca si m`i sa rupt pielea si am ramas complet uimita , nu credeam ca exista asa ceva . Exista si riscuri: cancer de piele etc si multe altele dar daca tu iti doresti fati fara nici un fel de teama
apropo piele rupta de la buric se mai reface sau ramane asa? imi e foarte frica pentru ca nu se vede chiar bine

Ai dreptate, ti s-a rupt pielea si ai sa faci si tu cancer.
Lucia_41
Postat pe 6 Mai 2011 15:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU MA POT INGRASA !!!!!!!!!!!!! 20 De la: fratzica 15 Iulie 2013 15:05
UGG second hand 10 De la: ClassyCat 2 Martie 2010 09:06
Cursuri de design vestimentar acreditate CNFPA, unde in Romania? 1 De la: kudika_13697 16 August 2012 17:57
vreau sa imi fac un tatuaj cu o pantera...dar nu gasesc ce imi place...help..pls 5 De la: kudika225054 13 Iulie 2010 17:43
Castigatoarele concursului SYOSS- programarea la SYOSS Self-Styling Academy 1 De la: mira_blue 29 August 2010 14:38