Setari Cookie-uri

Probleme..

Buna! as avea nevoie de o parere..stiu ca n`ar trebui sa fac asta dar planuiesc o mica razbunare, pe o tipa mai mica din liceu care e cam geloasa pe mine, Simt asta, AM incercat sa vorbesc cu ea, sa lamuresc daca e ceva in neregula, dar n-a mers. Mai mult, continua sa rada cu amicele ei cand apar eu prin preajma si m-am saturat. Nu sunt nimeni sa fiu subiectul batjocurii nimanui si mai ales unei tipe pe care n-o cunosc si careia nu i-am facut absolut nimic. Prietenul meu a fost candva putin cam afemeiat dar acum am incredere in el. Stiu ca nu m-ar insela si m-a asigurat ca nu o cunoaste si mi-a spus sa o ignor. Ei, pur si simplu nu pot.
Am citit un mesaj din partea ei, trimis prietenului meu atunci cand acesta a intrebat-o ce vrea.
Suna cam asa :"ah, irascibilule nu vreau nimic, daca voiam ceva aveam de mult.doar ca ma distrez atat de tare cand vad ca va consumati pentru niste lucruri marunte".Vorbea la plural pentru ca se refera la mine si la el. Vreau sa o fac sa sufere si sa se simta cel putin la fel de prost cum am inceput sa ma simt de cand si-a pus catelele din clasa sa rada cand apar prin preajma. Vreun sfat, ceva? Multumesc mult.
sandrutzaa
Postat pe 15 Aprilie 2010 18:44
buna.parerea mea e ca ar trebui s'o lasi sa'si faca damblaua..mai ales daca zici ca e si mai mica.nu rezolvi nimic daca te razbuni pe ea.si nu inteleg de ce ar fi geloasa pe tine.
oricum stii vorba aia "razbunarea-arma prostului";).cam asta ar fi ideea.
mai ales daca chiar ea iti spune ca'i place sa va vada cum va consumati pt lucruri marunte.chiar ea spune.crezi ca merita luata in seama?eu in locul tau as ignora'o.iti spun eu ca ar durea'o si mai mult asta,decat o razbunare..ca din razbunare o s'o duceti numai in razbunari..incepi tu,continua ea si tot asa.nu rezolvi nimic !IGNORAREA e arma cea mai buna:)ar afecta'o mult mai mult:)
russian_girl93
Postat pe 15 Aprilie 2010 18:59
De la: sandrutzaa, la data 2010-04-15 18:44:15Buna! as avea nevoie de o parere..stiu ca n`ar trebui sa fac asta dar planuiesc o mica razbunare, pe o tipa mai mica din liceu care e cam geloasa pe mine, Simt asta, AM incercat sa vorbesc cu ea, sa lamuresc daca e ceva in neregula, dar n-a mers. Mai mult, continua sa rada cu amicele ei cand apar eu prin preajma si m-am saturat. Nu sunt nimeni sa fiu subiectul batjocurii nimanui si mai ales unei tipe pe care n-o cunosc si careia nu i-am facut absolut nimic. Prietenul meu a fost candva putin cam afemeiat dar acum am incredere in el. Stiu ca nu m-ar insela si m-a asigurat ca nu o cunoaste si mi-a spus sa o ignor. Ei, pur si simplu nu pot.
Am citit un mesaj din partea ei, trimis prietenului meu atunci cand acesta a intrebat-o ce vrea.
Suna cam asa :"ah, irascibilule nu vreau nimic, daca voiam ceva aveam de mult.doar ca ma distrez atat de tare cand vad ca va consumati pentru niste lucruri marunte".Vorbea la plural pentru ca se refera la mine si la el. Vreau sa o fac sa sufere si sa se simta cel putin la fel de prost cum am inceput sa ma simt de cand si-a pus catelele din clasa sa rada cand apar prin preajma. Vreun sfat, ceva? Multumesc mult.


tocmai aici e problema. atacurile ei si-au atins scopul, pentru ca ai lasat sa te afecteze. indiferenta e cea mai mare razbunare. daca incerci sa te razbuni, mai rau vei face, pentru ca ii vei arata ca te deranjeaza si va face si mai rau. dar daca te arati indiferenta, cu un zambet usor ironic in coltul gurii cand treci pe langa ele, ai mult mai mult de castigat. ce? simpatia si zambetul sincer al celorlalti / celorlalte atacate sau deranjate si ele la randul lor de aceste "cate" cum le spui. :) crede-ma, am trecut prin asa ceva de cateva ori si... un zambet ironic era tot ce ofeream... nu-ti povestesc ce priviri rautacioase si pizmase primeam mai tarziu cand treceam pe langa ele... :D nu lasa sa te atinga, e doar invidie din partea lor si atat :) fruntea sus :)
dede25
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:05
multumesc mutl fetelor pentru sfaturi..asta si fac, incerc sa le zambesc ironic si sa trec pe langa ele ca si cum nu le-as auzi..nu mi-am pierdut speranta ca vor tacea dar pe zi ce trece sunt urmarita de tot mai multi ochi rautaciosi. si stiu ca sunt nevinovata..
am trecut zilele trecute pe langa ea si prietena ei cea mai buna..si s-au uitat dupa mine, am simtit asta si m-am intors zambind ironic spre ele..
m-am simtit cat de cat bine ..ciudata mai e si ura asta dintre oameni...si mai ales fara niciun motiv..multumesc inca odata, girls!
sandrutzaa
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:12
De la: sandrutzaa, la data 2010-04-15 19:12:07multumesc mutl fetelor pentru sfaturi..asta si fac, incerc sa le zambesc ironic si sa trec pe langa ele ca si cum nu le-as auzi..nu mi-am pierdut speranta ca vor tacea dar pe zi ce trece sunt urmarita de tot mai multi ochi rautaciosi. si stiu ca sunt nevinovata..
am trecut zilele trecute pe langa ea si prietena ei cea mai buna..si s-au uitat dupa mine, am simtit asta si m-am intors zambind ironic spre ele..
m-am simtit cat de cat bine ..ciudata mai e si ura asta dintre oameni...si mai ales fara niciun motiv..multumesc inca odata, girls!


sa nu cumva sa cedezi :) e cea mai buna solutie :)
dede25
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:33
De la: sandrutzaa, la data 2010-04-15 18:44:15Buna! as avea nevoie de o parere..stiu ca n`ar trebui sa fac asta dar planuiesc o mica razbunare, pe o tipa mai mica din liceu care e cam geloasa pe mine, Simt asta, AM incercat sa vorbesc cu ea, sa lamuresc daca e ceva in neregula, dar n-a mers. Mai mult, continua sa rada cu amicele ei cand apar eu prin preajma si m-am saturat. Nu sunt nimeni sa fiu subiectul batjocurii nimanui si mai ales unei tipe pe care n-o cunosc si careia nu i-am facut absolut nimic. Prietenul meu a fost candva putin cam afemeiat dar acum am incredere in el. Stiu ca nu m-ar insela si m-a asigurat ca nu o cunoaste si mi-a spus sa o ignor. Ei, pur si simplu nu pot.
Am citit un mesaj din partea ei, trimis prietenului meu atunci cand acesta a intrebat-o ce vrea.
Suna cam asa :"ah, irascibilule nu vreau nimic, daca voiam ceva aveam de mult.doar ca ma distrez atat de tare cand vad ca va consumati pentru niste lucruri marunte".Vorbea la plural pentru ca se refera la mine si la el. Vreau sa o fac sa sufere si sa se simta cel putin la fel de prost cum am inceput sa ma simt de cand si-a pus catelele din clasa sa rada cand apar prin preajma. Vreun sfat, ceva? Multumesc mult.


si tu de ce nu faci la fel?? de ce nu razi de ea cand trece pe langa tine? eu ii ardeam de mult doua palme, dar in afara scolii evident. o paruiam de o luau dracii, ori eu ori ea. dar na... sigur ca lucrurile se rezola si fara violenta... dar cu pizd*litze de astea de liceu nu prea o scoti la capat pana nu le trezesti putin la realitate.
Shhh
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:18
De la: Shhh, la data 2010-04-15 20:18:47
De la: sandrutzaa, la data 2010-04-15 18:44:15Buna! as avea nevoie de o parere..stiu ca n`ar trebui sa fac asta dar planuiesc o mica razbunare, pe o tipa mai mica din liceu care e cam geloasa pe mine, Simt asta, AM incercat sa vorbesc cu ea, sa lamuresc daca e ceva in neregula, dar n-a mers. Mai mult, continua sa rada cu amicele ei cand apar eu prin preajma si m-am saturat. Nu sunt nimeni sa fiu subiectul batjocurii nimanui si mai ales unei tipe pe care n-o cunosc si careia nu i-am facut absolut nimic. Prietenul meu a fost candva putin cam afemeiat dar acum am incredere in el. Stiu ca nu m-ar insela si m-a asigurat ca nu o cunoaste si mi-a spus sa o ignor. Ei, pur si simplu nu pot.
Am citit un mesaj din partea ei, trimis prietenului meu atunci cand acesta a intrebat-o ce vrea.
Suna cam asa :"ah, irascibilule nu vreau nimic, daca voiam ceva aveam de mult.doar ca ma distrez atat de tare cand vad ca va consumati pentru niste lucruri marunte".Vorbea la plural pentru ca se refera la mine si la el. Vreau sa o fac sa sufere si sa se simta cel putin la fel de prost cum am inceput sa ma simt de cand si-a pus catelele din clasa sa rada cand apar prin preajma. Vreun sfat, ceva? Multumesc mult.


si tu de ce nu faci la fel?? de ce nu razi de ea cand trece pe langa tine? eu ii ardeam de mult doua palme, dar in afara scolii evident. o paruiam de o luau dracii, ori eu ori ea. dar na... sigur ca lucrurile se rezola si fara violenta... dar cu pizd*litze de astea de liceu nu prea o scoti la capat pana nu le trezesti putin la realitate.




sincer, asta i`1as face si eu..dar nu stiu in ce cerc se invarte tarfulitza si n-am nevoie de probleme...am incercat si eu sa rad de ea dar singura nu`mi iese.."prietenele mele"sunt ori prietene comune cu ea ori n-au timp de asta in pauza:-j
in orice caz, de acum gata, vad ele cine e sefa.
sandrutzaa
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:58
eu zic ca te-ai agita degeaba..
stii proverbul ala cu razbunarea si altele de genul?
nu te cobori la nivelul ei...pe bune..mai mare darabaua decat soseaua:))
acum k s-a terminat scoala, te mai confrunti cu asta?
am o mik intb:cum de are nr prietenului tau, in care ai incredere? doar nu i l-ai dat tu senina:))
in fine,,,s-o ignori in continuare.:)
dragon_fly88
Postat pe 14 Iunie 2010 20:40
De la: sandrutzaa, la data 2010-04-15 18:44:15Buna! as avea nevoie de o parere..stiu ca n`ar trebui sa fac asta dar planuiesc o mica razbunare, pe o tipa mai mica din liceu care e cam geloasa pe mine, Simt asta, AM incercat sa vorbesc cu ea, sa lamuresc daca e ceva in neregula, dar n-a mers. Mai mult, continua sa rada cu amicele ei cand apar eu prin preajma si m-am saturat. Nu sunt nimeni sa fiu subiectul batjocurii nimanui si mai ales unei tipe pe care n-o cunosc si careia nu i-am facut absolut nimic. Prietenul meu a fost candva putin cam afemeiat dar acum am incredere in el. Stiu ca nu m-ar insela si m-a asigurat ca nu o cunoaste si mi-a spus sa o ignor. Ei, pur si simplu nu pot.
Am citit un mesaj din partea ei, trimis prietenului meu atunci cand acesta a intrebat-o ce vrea.
Suna cam asa :"ah, irascibilule nu vreau nimic, daca voiam ceva aveam de mult.doar ca ma distrez atat de tare cand vad ca va consumati pentru niste lucruri marunte".Vorbea la plural pentru ca se refera la mine si la el. Vreau sa o fac sa sufere si sa se simta cel putin la fel de prost cum am inceput sa ma simt de cand si-a pus catelele din clasa sa rada cand apar prin preajma. Vreun sfat, ceva? Multumesc mult.


Indiferenta doare cel mai tare...Cand va vedea ca ignori atacurile ei rautacioase se va potoli...Succes..
arpydia
Postat pe 15 Septembrie 2010 13:45
Hai, sa-ti spun ce as face eu!
DACA intr-adevar nu exista niciun motiv pentru care ea sa se poarte asa ci pur si simplu e o toana, cand as trece pe langa grupul lor, m-as duce direct la ele, zambind frumos si nu ironic si le-as spune: Buna, fetelor! Ce mai faceti voi?
Ma rog, acum eu nu stiu cum va salutati voi, ce discutii aveti. Ideea este ca ca as incerca sa ma imprietenesc cu ele. Habar nu avem ce poate fi dincolo de o masca.
De ce trebuie sa am dusmani cand pot avea, daca nu prieteni, macar persoane care sa nu-mi doreasca raul. E si o lectie de viata pe care le-o poti oferi. A raspunde cu aceeasi moneda, adica a le zambi ironic, nu te ajuta. Nici acolo, nici mai tarziu in viata. De razabunare nici nu poate fi vorba.
rashela
Postat pe 15 Septembrie 2010 14:06
De la: sandrutzaa, la data 2010-04-15 18:44:15Buna! as avea nevoie de o parere..stiu ca n`ar trebui sa fac asta dar planuiesc o mica razbunare, pe o tipa mai mica din liceu care e cam geloasa pe mine, Simt asta, AM incercat sa vorbesc cu ea, sa lamuresc daca e ceva in neregula, dar n-a mers. Mai mult, continua sa rada cu amicele ei cand apar eu prin preajma si m-am saturat. Nu sunt nimeni sa fiu subiectul batjocurii nimanui si mai ales unei tipe pe care n-o cunosc si careia nu i-am facut absolut nimic. Prietenul meu a fost candva putin cam afemeiat dar acum am incredere in el. Stiu ca nu m-ar insela si m-a asigurat ca nu o cunoaste si mi-a spus sa o ignor. Ei, pur si simplu nu pot.
Am citit un mesaj din partea ei, trimis prietenului meu atunci cand acesta a intrebat-o ce vrea.
Suna cam asa :"ah, irascibilule nu vreau nimic, daca voiam ceva aveam de mult.doar ca ma distrez atat de tare cand vad ca va consumati pentru niste lucruri marunte".Vorbea la plural pentru ca se refera la mine si la el. Vreau sa o fac sa sufere si sa se simta cel putin la fel de prost cum am inceput sa ma simt de cand si-a pus catelele din clasa sa rada cand apar prin preajma. Vreun sfat, ceva? Multumesc mult.


Ignora-i tampeniile, aerele , ironiile si rautatile, dar fii totusi atenta , n-o scapa din ochisori , pentru ca indiferenta ta s-ar putea sa o intarate si sa faca mai rau.

Postat pe 15 Septembrie 2010 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cred ca sunt...geloasa:( 10 De la: AlexandraDAlly 3 Octombrie 2009 11:12
sunt geloasa 3 De la: l_diana_c 29 Mai 2009 20:09
Imi spune ca sunt prea geloasa! 49 De la: elaa 29 Aprilie 2013 08:10
furt de identitate 111 De la: kudika408719 14 Iunie 2012 22:19
nu prea are incredere in mine 7 De la: AlexMag 11 August 2009 22:08