Setari Cookie-uri

Va rog daca stiti mai multe, ajutati-ma

Am 29 ani si sunt insarcinata in 25 saptamani. Pana acum, multumesc lui Dumnezeu, sarcina a decurs foarte bine. Am insa o problema. Mie nu prea mi-au crescut sanii, m-au durut in primul trimestru, e adevarat, dar de crescut au crescut foarte putin. Eu vreau tare mult sa-mi hranesc bebelusul la san dar mi-e teama ca nu voi avea lapte. Am mai citit in carti de specialitate si acolo spune ca o femeie trebuie sa-si schimbe sutienul de cateva ori pe perioada sarcinii deoarece sanii cresc. Eu nu mi-am schimbat sutienele. Este adevarat ca sanul si-a modicat forma in sensul ca aureolele sunt mai mari si mai inchise , am acele vene mai pronuntate pe ei. Ce sa va mai spun de mine? Am inceput sarcina de la 50 kg ( am 1.72m) si acum am 58. NU beau, nu fumez, nu ma droghez, nu am cel mai sanatos de stil de viata dar nici cel mai rau, sunt normala. Si nici inainte nu aveam niciunul din aceste vicii.
Va rog daca stiti mai multe spuneti-mi si nu ma trimiteti pe google pentru ca nu am gasit mare lucru.
Va multumesc anticipat.
Gazelle
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:31
si eu am un copil si cind eram insarcinata imi aduc aminte ca sini mi sau marit mai mult chiar in ultima luna si am avut lapte destul . nu-ti face griji ca o sa ai lapte si tu
simons
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:39
o sa-ti creasca si sinii nu dispera,cit despre lapte mie furia laptelui mi-a venit cam la 2-3 saptamini dupa ce am nascut,asa ca sarcina usoara si nu mai cauta sa te incadrezi in normele de sarcina pe care le citesti noroc ca exista lapte praf si pampers
utad
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:48
mie mi'au crescut sanii dar nu am avut lapte pana in prima sapt de viata a bebeului. dar si cand mi'a venit a fost dezastru. din pacate nu m'a tinut mult pt ca am avut oarece probleme, este esential sa te alimentezi sanatos si sa fii cat mai calma, odihnita si fara nervi si stres.
Shhh
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:22
utad, ideea e ca nu vreau sa-i dau lapte praf de la inceput.
Va multumesc pentru raspunsuri; m-am mai linistit.
Gazelle
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:54
stai linistita eu am luat 7 kg pe toata durata sarcinii,cei drept dupa 5 luni au inceput sa imi creasca sanii.nu te panica eu am avut sa ii dau doar 2 luni lapte de la san apoi am inceput cu supe de morcovi,iaurturi si am incercat toate genurile de lapte praf doar laptele de la medicul de fam la luat si ce este drept la si pus pe picioare,acum este sanatos tun tinand cont ca a venit mai devreme cu 1 luna,apropo sunt niste ceaiuri care te ajuta sa faci lapte.va pupam si nastere usoara si nu te stresa cu cresterea sanilor sanatosi sa fiti si vei vedea ca asta este cel mai important lucru.Flori
kudika058254
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:23
stai linistita ca nu marimea sanilor conteaza ptr a avea lapte ci organismul tau daca produce lapte deajuns.eu cand am nascut aveam lapte mult dar nu era bun si nu i am putut da prea mult timp dar la al doilea sper sa am. iti doresc sarcina usoara
byancacrystyna
Postat pe 30 Aprilie 2010 17:16
Multumesc pentru raspunsuri. Am vazut ca acum parca incep sa se mai mareasca si zona din jurul sfarcurilor este destul de sensibila. Doamne ajuta.
Gazelle
Postat pe 30 Aprilie 2010 18:45
buna eu cred ca ar trebui sa fi mai linistita in primul rand.iar grija laptelui laso deoparte vine si el la momentul lui fi cat mai calma si vei vedea ca totul e ok.sa ai o sarcina linistita si sa dea DUMNEZEU sa ai o nastere usoara . si un copil sanatos sa va bucurati de el multa bafta sa ai, ca eu am avut doar pe jumatate dar viata merge inainte si , trecem peste toate ,iar tie iti doresc tot binele din lume si multa sanatate la copil
kudika072961
Postat pe 8 Mai 2010 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma excita sa insel 102 De la: kudika354715 18 Ianuarie 2011 18:42
fac sex si nu reusesc sa am orgasm! 24 De la: _____CoSmInIcA_____ 22 Martie 2010 22:51
Cea mai buna metoda contraceptiva 43 De la: cameliagiurgiu 11 Iunie 2009 06:45
Lamuriti-ma si pe mine 19 De la: roz5blue6lila7 2 Noiembrie 2010 16:24
***Intrebare*** 23 De la: papusika_kudika 10 Mai 2012 17:44