Setari Cookie-uri

Ten gras - top preferinte - apa termala / crema hidratanta pt ten acneic

Buna fetelor

Sper sa ma puteti lamuri intr-un caz. Vorbeam cu o prietena pe tema apei termale si efectele acesteia si daca se poate folosi singura pt a-mi calma si hidrata tenul..

Este adevarat? Ca m-am documentat si am inteles ca apa termala ,dimpotriva.. deshidrateaza tenul..
sau daca intradevar il hidrateaza... poate fi un inlocuitor al cremei hidratante pt ten gras/acneic? sau trebuie folosita obligatoriu impreuna cu aceasta?

Va rog lamuriti-ma si pe mine cum sta treaba si recomandati-mi apa termala si crema hidratanta care a avut efect benefic pt tenul vostru.. eventual daca aveti mai multe preferinte la capitolul apa termala / crema puteti face un top 3 decisiv ca ar fi mult mai relevant decat insiruirea de marci pe care am observat-o in diverse forumuri..

Pupici multi :-*:-*:-*
YouLee
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:37
mai bine te duci la un dermatolog si te lamureste el ;) si mergi la sigur ,nu din auzite
zuzulica
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:44
Salutare,
Apa termala este intradevar foarte buna pentru calmarea iritatiilor,in ceea ce priveste hidratareeeea.....doar 10% din ceea ce punem pe fata ajunge acolo unde trebuie,restul trebuie facut din interior;deci bea f multa apa si tenul tau va arata mult mai bine.Toti"barzaunii" vor fi eliminati astfel prin transpiratie;)
Dupa parerea mea,crema potrivita tenunul tau este mult mai importanta si merita sa investesti in ea.
rory
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:40
apa termala trebuie folosita impreuna cu o crema hidratanta,mie mi-a recomandat dermatologul apa temala de la avene,e f buna, dar stii cum e fiecare cu tenul ei:))
dana_4u4u
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:25
parerea mea este ca e mai bine sa folosesti intreaga gama recomandata pentru tenul tau. demachiantul, lotiunea tonica, apoi hidratarea. la mine intotdeauna asa a functionat cel mai bine. gasesti o multime produse cu apa termala, insa spray-ul mi-a fost util doar pentru racorire, pe timpul verii, insa pe durata celorlalte anotimpuri nu mi-a mai mers nimic cu apa termala.
Laurelin
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
peelingul facial 5 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 10:50
Brandurile romanesti in social media 1 De la: kudika038036 26 Mai 2013 15:28
Cum fac sa se cojeasca pielea? 6 De la: kudika_988765 13 Iunie 2015 14:41
am luat din greseala un fond de ten anti-imbatranire :)) 14 De la: yumy 17 August 2010 13:05
dans 2 De la: anastasia_m 7 Aprilie 2010 17:49