Setari Cookie-uri

oare ce sa fac?

sant casatorita de 10 ani si avem 3 copiii .acum un an am gasit un mes in tel sotului de la o femeie iar acel mes dadea de inteles ceva.i-am cerut explicatii si mi-a spus ca este o tipa pe care avea de gand sa i-o plaseze altcuiva pentru ceva anume si ca treb si el intr-un fel sa o ademeneasca ca sa poaa reusi ce-si propusesera.mentionez ca cu putin timp inainte ma intrebase daca sant deacord cu asa ceva ,i-am spus ca da dar nu mi-am dat seama ca asa ceva ar necesita din partea lui cu respectiva persoana o rel de fatada.ma doare chiar si acum dupa un an ca nu mi-a spus si eu am interpretat exact pe dos si de atunci nu mai avem liniste in casa pt ca mie nu-mi iese din cap si ii scot ochii zilnic.a fost plecat o luna in italia iar eu in disperarea mea de a afla cn este ea am sunat multe cunostinte de-ale lui sa le intreb daca stie ceva .de atunci isi tine tot timpul tel codat sub pretextul ca multe cunostinte i-ar fi spus ce am facut eu si nu s-a simtit tocmai bn.am recunoscut ca am gresit si sa nu se mai fereasca cu tel ca nu voi mai face dar nu vrea.spune ca nu mai are incredere in mn.vreau sa spun ca a inceput sa se feresca cu tel exact de cand intrase pe fir cu aia iar eu ii reprosez ca umbla si acum cu ea ca altfel nu ar avea motive sa se fereasca.ne-am indepartat mult unul de celalalt cu toata ca eu sant disperata dupa el iar el mi-a repetat in nenumarate randuri ca ma iubeste dar nu mai poate sa-mi demontreze mereu ac lucru din motiv ca i-am facut mult rau cu neincrederea mea si cu crizele mele de gelozie.este si el afectat cred de ac sit pt ca de multe ori s-a intamplat ca in timpul acelor certuri groaznice dupa parerea mea ,la care au sistat si copiii uneori ,sa cada jos din picioare pur si simlu,el avand si probeme cu tensiunea de cativa ani.as vrea sa avem rel de odinioara dar nu stiu cum sa procedez,pt ca il iub f mult si mi se face inima cat un purice numai cand ma gandesc ca ca ar putea sa-l atinga doar o alta femeie.acum este pe cale de a se angaja la galati,noi locuind la tara,si mi-e frica ca prin purtarea mea sa nu ii tai elanul de avea un servici.de altfel mi-a si spus ac lucru.va rog ajutati-ma cu un sfat.v-as fi foarte recunoscatoare.
carla_28
Postat pe 19 Aprilie 2010 20:03
"mi-a spus ca este o tipa pe care avea de gand sa i-o plaseze altcuiva pentru ceva anume si ca treb si el intr-un fel sa o ademeneasca ca sa poaa reusi ce-si propusesera"
sotzul tau e "plasator de dame" via italia?
miss_darine
Postat pe 19 Aprilie 2010 20:17
nu e ,nici nu a fost,a fost prima incercare dar i-am taiat elanul la timp pt ca am ajuns la concluziaca nu as putea trai niciodata in stilul asta.si nu este ,,plasator de dame,, asa cum l-ai numit dar are ce-i drept prieteni in acel domeniu
carla_28
Postat pe 19 Aprilie 2010 20:25
ce jignita te'ai mai simtit tu
Shhh
Postat pe 19 Aprilie 2010 21:56
De la: gabriela31, la data 2010-04-19 20:25:51nu e ,nici nu a fost,a fost prima incercare dar i-am taiat elanul la timp pt ca am ajuns la concluziaca nu as putea trai niciodata in stilul asta.si nu este ,,plasator de dame,, asa cum l-ai numit dar are ce-i drept prieteni in acel domeniu


Nu inteleg.
Are prieteni "pesti", incearca sa plaseze o femeie cuiva, dar el nu e peste? Se fereste de tine, are telefonul codat, i-ai stricat toate apele intreband in stanga si in dreapta despre afacerile lui, el nu are incredere in tine, dar asta nu-l impiedica sa-si vada de treba lui (despre care tu nu cunosti nimic) si... si...?

Esti suparata pe noi ca vedem mai bine ce se intampla sub ochii tai?
rashela
Postat pe 20 Aprilie 2010 00:10
nu m-am suparat,din contra ,cu ac scop am postat ,pt pareri ,dar preocuparea mea este sa reusesc sa-mi salvez casnicia ,ce a facut el anul trecut a fost o incercare esuata care sper sa nu o mai repete.problema mea actuala este sa trec in primul rand eu peste ac amintiri urate pt ca el spune ca nu s-a ajuns la nimic intim cu ea si sa nu-i mai amitesc zilnic, ca ii fac rau cu neincrederea mea.marul discordiei este totusi tel codat, care nu vrea nici in ruptul capului sa-l deschida de frica ca as suna iarasi pe ici pe colo.
carla_28
Postat pe 20 Aprilie 2010 09:56
si pe alta parte ma mai gandesc ,daca mi-a aruncat pastila cu ,,plasatul,,ei,doar asa de a scapa basma curata fata de mine si sa nu fi avut o rel serioasa cu ea?dar nu am mai avut asemenea probleme de-alungul casniciei,nu m-a neglijat nici inainte de ac incident nici dupa si nici nu am stiut in 10 ani cu ce se mananca gelozia.oare poate un barbat sa lupte pe doua fronturi in aceasi timp?
carla_28
Postat pe 20 Aprilie 2010 10:23
De la: gabriela31, la data 2010-04-20 10:23:51si pe alta parte ma mai gandesc ,daca mi-a aruncat pastila cu ,,?



cu cianura??
geo_reincarcat_iara
Postat pe 20 Aprilie 2010 10:32
i-a veziti tu de cresterea copiilor si lasal in pace
atit timp cit vine acasa ,aduce bani si are grija de voi
nu ai ce sa-i reprosezi asa daca ti-o cauti cu luminarea
te asigur ca o s-o ti-o gasesti
femeile astea

parerea mea este ca te-a mincat undeva si te mai maninca si acum
LOPY_71
Postat pe 21 Aprilie 2010 00:57
buna !imi oare rau prin ce treci dar sa sti ca poate sa lupte mult pe doua fronturi deschise cum ai spus si tu, la o adica barbatul este tot barbat si nu cred ca exista vreo unu sa nu insele intr-o casnicie. iti zic aceste cuvinte ca stiu prin ce treci pentru ca si eu am fost cu cineva ,mai bine zis ca amanta cuiva pana in ziua in care am aflat ca este casatorit si are si copii. si sa comportat foarte normal cu mine si nu mi-am dat seama cat timp a fost cu mine ca poate sa aiba sotie acasa. dupa ce am aflat am stat si am discutat cu el si l-am intrebat dece face chestia asta si a zis ca la un momendat devine monotonia intr-o relatie si cauta ceva mai nou... si am deschis subiectul si de cum se comporta cu sotia in timpul ce are alta relatie si a zis ca este putin mai distat de ea si in rest este la fel deoarece poate sa se descurce si cu doua. daca vrei sa te convingi cu adevarat daca te inseala mai bine i-ai intinde o plasa si sa vezi daca cade in ea...daca chiar te inseala nu o sa reusesti sa il opresti ca asa este el si nu are rost sa te lupti singura cu morile de vant ca este in zadar. ..
kudika120119
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:40
vezi,tu nu ai stiut,dar amanta sotului meu da,stia toata situatia lui pt ca il cunostea.daca el se purta exemplar cu mine si ma facea sa inteleg ca as fi unica care conteaza pt el ar fi fost demult un subiect inchis .m-a mai durut si faptul ca ea niciodata nu a vrut sa vb cu mn si-mi inchidea mereu tel .asta am luat-o ca pe-o jignire la dresa mea pt ca pana la urma nu luasem barbatul nimanui.bine, si eu am facut-o cu ou si cu otet cand am vz ca nu vrea sa vb cu mn ,dar ,pce-ar fi vrut ,sa-i multumesc? parerea mea ar fi ca si femeile sa se mai intereseze cu cn se incurca ,pt ca sant multe lichele pe pamantul asta.
gabitza31
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:39


,,i-am cerut explicatii si mi-a spus ca este o tipa pe care avea de gand sa i-o plaseze altcuiva pentru ceva anume si ca treb si el intr-un fel sa o ademeneasca ca sa poaa reusi ce-si propusesera.mentionez ca cu putin timp inainte ma intrebase daca sant deacord cu asa ceva ,i-am spus ca da "
sa inteleg , ca , daca nu ar fi trebuit sa aiba aceasta ,,relatie de fatada" cu tipele respective , ai fi fost de acord cu activitatea lui ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chiar cu riscul de a fi considerata inca o data frustrata si rea , iti spun verde-n fata ca ITI MERITI SOARTA .
perce_neige
Postat pe 30 Aprilie 2010 21:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 3 De la: Elyaa 19 Iulie 2011 11:29
DRAGOSTE SAU BANI ? 10 De la: kudika009316 29 Iunie 2009 19:33
dragoste 12 De la: Barbie30_ 10 Noiembrie 2010 16:40
Inselata, tradata , jignita si umilita 92 De la: curcubeu0 23 Mai 2011 20:02
si amantii sunt oameni.........ce parere aveti despre amanti........ati fost la randul vostru,cunoasteti cazuri? 198 De la: dindirel 24 Noiembrie 2009 13:59