Setari Cookie-uri

nu ma mai vrea in viata lui...de ce?va rog ajutati-ma!!:(

buna....numele meu este diana....si vreau sa va spun si eu povestea mea poate ma poate cineva ajuta si pe mine....sunt cu el de mai bine de 2 ani...ne intelegeam perfect....venea la mine,mergeam la el...totul era ok....pana cand odata m-am uitat la el in telefon(chestie pe care eu nu o faceam inainte)si am gasit niste mesaje de la fosta lui prietena ...asta azi,maine poimaine si tot asa de catva timp .mam certat putin cu el pe tema asta...lam intrebat daca mai are ceva cu ea...iar el mia raspuns ca nu..ca sunt doar amici...pana acum 2 zile cand miam luat inima in dinti si am vorbit cu fosta lui prietena si am intrebato ce tot are cu el de il suna de ii da beepuri noapte (tipa stie ca ii cu mine) si ea mia raspuns ca nu o mai intereseaza persoana lui,ca vrea oar sa faca misto de el pentru ca sa se razbune pe el...in fine...am stat cv timp sa ma gandesc si mam pus si iam zs lui ca am vb cu ea si iam zs sa inceteze sa il mai sune...dar el mia dat niste rasp inapoi cla care eu nu ma asteptam....mia facut crize k am vb cu ea o zs k eu nu am ce sa ma bag in viata lui si ca eu nu sunt nimeni sa ii zik lui ku cine sa vb si cu cn sa nu vb .....si am ajuns sa ne certam pana cand mia zs k a stat cu mine toti acesti 2 ani sa isi bata jok...ca pt el a fost o pierdere de timp,ca a stat cu mine doar ca sa se simta bine...ca toti anii astia pt el a fost o simpla aventura...!!!si lam intrebat ce o fost cu toate gesturile care lea facut pana akum...si nu mia raspuns...el in toti anii astia nu mia spus decat odata k ma iubeste...nah niki eu k nu pot sa ii zik in fata nush dc ..dar prin mgs asa iam zs..dar el nimik...nu stiu ce sa fac il iubesc mult...tin la el enorm si ma doare faptul ca lui nu ii mai pasa de mine....ca sia batut jok de mine...cum sa il uit?nu pot sa il uit usor pt k in wekenduri knd ma duk la sat o sa il vad si o nu o sa imi fie bine...ajutatima...datimi un sfat...nu mai are rost sa ma impac cu el,nu??dar cum sa par indiferenta cu o persoana la care tin enorm..cum sa fac sa nu il mai sun?k numa q tel in maana stau ..:((:(( ajutatima...va rog..ms:*
kudika168602
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:07
mai era una pe aici care avea aceeasi exprimare :ma duc la sat!!!: oare nu esti tu aia? ca la fel amandoua aveti scapari de limbaj si exprimare. da ma rog... dupa ce si'a batut p*la de tine tu mai suferi dupa el????
Shhh
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:37
De la: kudika168602, la data 2010-04-19 17:07:49buna....numele meu este diana....si vreau sa va spun si eu povestea mea poate ma poate cineva ajuta si pe mine....sunt cu el de mai bine de 2 ani...ne intelegeam perfect....venea la mine,mergeam la el...totul era ok....pana cand odata m-am uitat la el in telefon(chestie pe care eu nu o faceam inainte)si am gasit niste mesaje de la fosta lui prietena ...asta azi,maine poimaine si tot asa de catva timp .mam certat putin cu el pe tema asta...lam intrebat daca mai are ceva cu ea...iar el mia raspuns ca nu..ca sunt doar amici...pana acum 2 zile cand miam luat inima in dinti si am vorbit cu fosta lui prietena si am intrebato ce tot are cu el de il suna de ii da beepuri noapte (tipa stie ca ii cu mine) si ea mia raspuns ca nu o mai intereseaza persoana lui,ca vrea oar sa faca misto de el pentru ca sa se razbune pe el...in fine...am stat cv timp sa ma gandesc si mam pus si iam zs lui ca am vb cu ea si iam zs sa inceteze sa il mai sune...dar el mia dat niste rasp inapoi cla care eu nu ma asteptam....mia facut crize k am vb cu ea o zs k eu nu am ce sa ma bag in viata lui si ca eu nu sunt nimeni sa ii zik lui ku cine sa vb si cu cn sa nu vb .....si am ajuns sa ne certam pana cand mia zs k a stat cu mine toti acesti 2 ani sa isi bata jok...ca pt el a fost o pierdere de timp,ca a stat cu mine doar ca sa se simta bine...ca toti anii astia pt el a fost o simpla aventura...!!!si lam intrebat ce o fost cu toate gesturile care lea facut pana akum...si nu mia raspuns...el in toti anii astia nu mia spus decat odata k ma iubeste...nah niki eu k nu pot sa ii zik in fata nush dc ..dar prin mgs asa iam zs..dar el nimik...nu stiu ce sa fac il iubesc mult...tin la el enorm si ma doare faptul ca lui nu ii mai pasa de mine....ca sia batut jok de mine...cum sa il uit?nu pot sa il uit usor pt k in wekenduri knd ma duk la sat o sa il vad si o nu o sa imi fie bine...ajutatima...datimi un sfat...nu mai are rost sa ma impac cu el,nu??dar cum sa par indiferenta cu o persoana la care tin enorm..cum sa fac sa nu il mai sun?k numa q tel in maana stau ..:((:(( ajutatima...va rog..ms:*
Nu inteleg de ce vrei sfaturi de la noi.Stii deja raspunsul:uita-l.Sau daca iti place sa fii carpa de sters picioarele a cuiva,implora-l sa iti dea atentie. Si o sa mai pierzi vreo doi ani
yocorrina22
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:49
ce sa faci??sa`l lasi in pace....cum sa`l mai suni dupa tot ce ti`a zis??hellooouu a zis k si`a batut joc de tine si ca ai fost o aventura????unde`i iubirea aici???fii REALISTA ..mai ales ca vorbea cu fosta si l`a deranjat ca ai vb cu ea..normal k l`a deranjat,se gandea ca ii vei strica planurile cu aia ..fii desteapta si ignora`l...kiar nu stiu cum mai intrebi ce sa faci cand stii ce ti`o zis?crezi k iti zicea k si`o batut joc de tine dak te iubea??o data in 2 ani sa zik ''te iubesc''..in locul tau nici nu m`as mai gandi la el:-j nu merita DELOOCCC
babydoll_didy
Postat pe 19 Aprilie 2010 18:03
imi pare rau cand aud asemenea povesti.....e chiar nasol sa te afli in aceasta sittuatie,dar sti vorba aia cui pe cui se scoate asa ca ia ti inima in dinti si gaseste ti un alt iubit chiar si provizoriu ...iar daca vrei sal pedepsesti pe el cea mai buna modalitate este indiferenta.din punct de vedere psihologic indiferenta este un comportament pe care simturile si creierul nostru u il percepe si aceasta este cea mai buna pedeapsa asa ca fi ambitioasa si in cateva luni o sa te miri de ce ti ai facut atatea probleme succes
kudika121535
Postat pe 19 Aprilie 2010 18:04


Mah fato, el e o scarba de om, nu te-ai prins? Daca aia il suna ca sa faca misto de el e clar ca i-a facut ceva nasol si ei...si cred asa pt ca imediat cum s-a simtit incoltit a dat cu mucii in fasole, in sensul ca te-a jignit, te-a ranit spunandu-ti ca a stat cu tine 2 ani doar ca sa se distreze...si uite asa...
Eu zic sa-l uiti...stiu ca nu e usor, dar fii tare !!
Bafta !
dedeeea
Postat pe 19 Aprilie 2010 18:09
este groaznic
elizabeth996763
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:51
pfff trista povestea am patit si eu asa..numai ca am stat 1an jumate si..a fost ok pana la 1 an..ne iubeam intradevar da dupa aia..anturajul la stricat de tot..si am ajuns sa`l caut zi de zi...a trecut cam 7-8 luni pana sa fiu indiferenta total sa ajung sa numai simt nmk..da ptr asta trb sati cauti o persoana ..sa te faca fericita si s aincerci sa il uiti ca daca stai dupa el o sa plangi zile intregi;) oricum nu o sa poti sa fi indiferenta intr`o perioada asa scurta ..trb sa mai ai rabdare:P dar si sa incerci sa fi cu capul sus ;) e dureros intradevar da asa e viata..ne loveste cand e placerea mai mare:D
yo_anna_dragutza
Postat pe 19 Aprilie 2010 20:00
Crede-ma ca iti scriu urmatoarele idei sa nu le numesc sfaturi, dorindu-ti tot binele din lume!
Renunta la un om care nu te vrea! Unde este orgoliul tau?
De ce nu te vrea? Pentru ca nu sunteti potriviti, nu-ti face vise si sperante pe care ti le poate spulbera cu nonsalanta!
Nu ramane legata de un om pana se lamureste ce face cu viata lui,sau mai exact pana femeile care il inconjoara se lamuresc cu viata lor.
Nu mai accepta sa te minta dintr-o nevoie pe care nu si-o poate stapani.
Poti sa iubesti un barbat pentru orice,mai putin pentru ceea ce nu este si vrea sa para....
Aura
kudika074708
Postat pe 19 Aprilie 2010 21:31
de tinut a tinut la tine, nu ar fi stat atat cu tine. o aventura nu dureaza atat. doar ca probabil a suferit mult dupa fosta relatie, s-a ancorat in relatia cu tine sa uite, s-a atasat de tine, dar cum primeste ceva de la fosta ii sare siguranta. nu i-a trecut de tot, de aia nu te poate iubi. eu zic sa il lasi incolo, ai si tu mandria ta si nu iti stica viata tot asteptand sa iti spuna te iubesc. nu o sa fie usor, doare rau, stiu, dar incearca sa iti umpli in permanenta timpul cu ceva. iesi cu prietenele cat mai des, incearca sa iti faci un prieten, asa vei putea sa inecpi sa il uiti, nu stand in casa si asteptand ceva de la el. bafta, te pup
delicacy
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:28
musca-ti degetele. inchide telefonu1/2 ziua. nu suna. ai auzit de respect?cand respectul nu se "intampla" e ceva pe la personalitate- slaba. no vale la pena. tu stii asta. aplica acum
farapromisiuni
Postat pe 5 Mai 2010 10:21
au trecut 3 sapt de atunci si nu iam dat niki un semn..dar el imi tot trm msg si imi zike k ii este dor de mine....si cand iam zs k cum sa ii fie dor de o persoana care pana aq nu ia pasat de ea si de care zikea k a stat q me asa...o aventura..nu a zs nimik...ce sa fac?sa ma intalnesc cu el?sa lamurim lucrurile...nu de alta....
kudika168602
Postat pe 5 Mai 2010 15:43
Diana , e greu stiu dar nu te minti singura ,vezi realitatea ca nu te iubeste ,e pacat de timpul piredut uni barbati nici nu stiu sa iubeasca atat sunt de egoisti....(eu ma-m mintit 23 de ani sper ca tu sa te opresti cand trebuie.Succes.
himerra
Postat pe 5 Mai 2010 16:22

Buna!
Incearca sa ai rabdare sa-l uiti, insa eu cel putin, daca un om mi-ar vorbii asa, nu m-as mai uita in urma, cu toate ca este dureros, te cred..insa asemena barbati nu merita o lacrima! Oricum, in viata totul se plateste, asa k o sa-si gaseasca si el nasul, daca nu a stiut sa te aprecieze. Ai mare grija de tine si-n viitor, pt ca in general, asa sunt toti barbatii, daca le arati ca-ti pasa, o considera o slabiciune, akm depinde si de barbat, insa barbati klumea gasesti 1%1000. Numai bine si nu mai fii trista, incearca sa zambesti, chiar daca sufletul tau plange, nu-i arata nici o clipa ca suferi si incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii, sa citesti, sa te plimbi....okii...toate cele bune, fii ''barbata''!
izabela_iuliana
Postat pe 5 Mai 2010 17:06
cat de des va intalneati, si cat de des vorbeati, asa de curiozitate?
DayC
Postat pe 5 Mai 2010 17:14
Numele meu este Cristina , sunt aici sa va citesc cartile. Va pot ajuta sa faceti schimbarile care sunt potrivite. Fac preziceri detaliate pentru viitor. Raspund intrebarilor, telul meu este sa luminez si sa inspir. Cu totii suntem familiarizati cu ideea ca exista si altceva dincolo de realitatea simturilor si instinctiv ne luptam sa ajungem dincolo de aceste limitari. Cateodata ne agatam inimile de o anumita persoana, slujba, situatie si devenim captivi ai mintii pentru ca refuzam sa acceptam ca un anumit lucru nu se va intampla niciodata si continuam sa speram si sa pierdem timp pretios din viata, luni sau chiar ani, pana devenim cinstiti cu noi insine si acceptam adevarul situatiei noastre. Iar atunci, tarotul poate deveni folositor.
Pt. mai multe detalii va rog sa intrati pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 5 Mai 2010 17:34
Ai rabdare si vezi ce se mai intampla. Poate cine stie..a zis asa..de moment. O fi fost suparat, desi...
kudika075442
Postat pe 6 Mai 2010 13:54
Mai degraba pt tine a fost o pierdere de timp sa stai cu el 2 ani! Auzi, 2 ani! Pai indivizi ca asta nici macar luati la kilogram pt o saptamana nu sunt buni! Gaseste-ti, fato, pe altcineva, ca n-au intrat "sculele" in sac!
darksukkubus69
Postat pe 6 Mai 2010 16:50
De la: babydoll_didy, la data 2010-04-19 18:03:30ce sa faci??sa`l lasi in pace....cum sa`l mai suni dupa tot ce ti`a zis??hellooouu a zis k si`a batut joc de tine si ca ai fost o aventura????unde`i iubirea aici???fii REALISTA ..mai ales ca vorbea cu fosta si l`a deranjat ca ai vb cu ea..normal k l`a deranjat,se gandea ca ii vei strica planurile cu aia ..fii desteapta si ignora`l...kiar nu stiu cum mai intrebi ce sa faci cand stii ce ti`o zis?crezi k iti zicea k si`o batut joc de tine dak te iubea??o data in 2 ani sa zik ''te iubesc''..in locul tau nici nu m`as mai gandi la el:-j nu merita DELOOCCC


fii indiferenta si incearca sa iesi cu altcineva ..poate asa o sa-si dea seama ce pierde.....
kudika174208
Postat pe 6 Mai 2010 23:36
De la: kudika168602, la data 2010-04-19 17:07:49.nah niki eu k nu pot sa ii zik in fata nush dc ..dar prin mgs asa iam zs..dar el nimik...nu stiu ce sa fac il iubesc mult...tin la el enorm si ma doare faptul ca lui nu ii mai pasa de mine....ca sia batut jok de mine...cum sa il uit?nu pot sa il uit usor pt k in wekenduri knd ma duk la sat o sa il vad si o nu o sa imi fie bine...ajutatima...datimi un sfat...nu mai are rost sa ma impac cu el,nu??dar cum sa par indiferenta cu o persoana la care tin enorm..cum sa fac sa nu il mai sun?k numa q tel in maana stau ..:((:(( ajutatima...va rog..ms:*


Datorita celor ca tine noi barbatii nu suntem afectati de criza...
Nu stiu cati ani ai, dar cu siguranta esti tinerica, asa ca fa bine si asculta de "sfatul batranilor" si cauta un om normal. Daca el a reactionat asa cum spui tu nu mai dureaza mult pana iti f.te o palma... Daca ai ajuns la faza aia sigur nu te mai poti debarasa de el, o sa accepti si a doua palma si pumnul si piciorul...si uite asa se fac stirile de la ora 5 la pro teve...
Multa bafta!
Calin_
Postat pe 6 Mai 2010 23:51
esti fata desteapta si imi esti si nepoata cum sa te cramponezi de el cind el iti face si zice ce a spus daca eraii proasta credeam dar lasal dracu ca daca pun eu mina pe el pe la mol il dejghiog ,stai sa afle tacto ce tia facut ,oricum eu il ard ..dar daca te mai prind cu el tu te faci de ris .tea jignit uital altfel vei suferi mult .te rog eu fata mea uital ca daca nu atita batae ii dau ca o sa uite ca tea cunoscut .daca a fost la mine in casa a fost omenit si el se comporta asa b
va trebui sa iau masuri .tio promit
dan
doina_dada
Postat pe 7 Mai 2010 08:52
De la: babydoll_didy, la data 2010-04-19 18:03:30ce sa faci??sa`l lasi in pace....cum sa`l mai suni dupa tot ce ti`a zis??hellooouu a zis k si`a batut joc de tine si ca ai fost o aventura????unde`i iubirea aici???fii REALISTA ..mai ales ca vorbea cu fosta si l`a deranjat ca ai vb cu ea..normal k l`a deranjat,se gandea ca ii vei strica planurile cu aia ..fii desteapta si ignora`l...kiar nu stiu cum mai intrebi ce sa faci cand stii ce ti`o zis?crezi k iti zicea k si`o batut joc de tine dak te iubea??o data in 2 ani sa zik ''te iubesc''..in locul tau nici nu m`as mai gandi la el:-j nu merita DELOOCCC



mai fata tu ai dat pe la scoala? ori la romana ai fost absenta, doar asa se explica minunata ta expunere. stiu ca sunt pe langa subiect , dar mi se face greata cand vad cum va bate-ti joc de lb romana .
kudika151287
Postat pe 8 Mai 2010 19:55
draga mea ,nu mi-ai spus cati ani ai?
cred ca esti mai tinerica,sa stii ca este o vorba din romani;cui pe cui se scoate,tu nu ai sa poti sa-l uiti pana nu iti faci un nou prieten,si iti mai dau un sfat;lasate iubita alta data ,pentru ca cel ce te iubeste te si respecta,nu mai fii tu prima care iti arati sentimentele ca barbatii simt asta si isi bat joc.
kudika178484
Postat pe 9 Mai 2010 08:06
DACA SCENE DE-ASTEA II FACI TU,ACUM, CIND SUNTETI DOAR PRIETENI,GRESESTI.....SUNT FEMEIE,DAR CREDE-MA CA UN BARBAT VREA LIBERTATE ,ORI TU CU SCENELE TALE DE FETITA RASFATATA,NU FACI DECIT SA IL INDEPARTEZI DE TINE. I-AL CU FRUMOSUL,STATI DE VORBA,SUNT 2 ANI LA MIJLOC,DAR DACA EL A INCEPUT S-O SUNE PE FOSTA,EU ZIC CA ESTE O PARTIDA PIERDUTA PENTRU TINE. ASTEA SUNT PRIMELE SEMNALE CARE TI LE-A DAT CA VREA SA IASA DIN RELATIA CU TINE...
kudika168226
Postat pe 9 Mai 2010 08:40
Draga mea Diana!
Chiar daca e greu pentru tine tot ar trebui sa dai o lectie lui!
Ia incearca ce va iesii din asta!
Ia-ti un prieten bun ,un barbat care si arata bine si e si tanar si mergeti impreuna la tara mana de mana si fa te ca esti indiferent chiar daca ati iese in cale el,tu aratata-te cu acest tip ok si vezi reactia lui dupa acesta!Daca te iubeste se va infuria,desi eu la un astfel de element nu asi da nici o sansa care si-a permis sa vorbeasca asa cu tine!Asta nu e om,si nu va fi never!Cel mai bine ar fi sa-l uiti!
raziela
Postat pe 9 Mai 2010 09:46
Auzi..fa ce am facut eu...
am patit exact la fel cu un tip pe care il iubeam nespus de mult..eram obsedata chiar
sii ..intr-un moment de depresie i-am sters numarul de telefon, id-ul..si pozele..evident ca am suferit cateva zile din cauza asta..dar apoi mi-am revenit..
cand imi venea sa sun, nu aveam cum fiindca nu mai aveam nr. lui..
si tot asa


daca nu merge,scrie-i o scrisoare pe care sa nu i-o trimiti..si scrie acolo ce vrei tu..
eu asa am facut..au trecut cateva zile si am cunoscut alt baiat, mai bun as putea spune..si l-am uitat rapid..acum imi vine sa rad cand ma gandesc cat de obsedata si prostuta eram pe vream cand inca mai tineam la el..
e o chestiune de timp..

o sa mearga daca iei atitudine si iti doresti asta
TAKE CARE!!!!
wwwcamylya
Postat pe 9 Mai 2010 10:35
draga mea,
ai auzit de relatii de tranzitie?
sunt relatiile pe care trebuie sa le avem ptr k sa uitam "o mare iubire" sau,sa trecem la cv mult mai bun.
considera k ce ai avut e o rel de tranzitie, si k te asteapta un barbat adevarat.
ai auzit de expresia "ai grija ce-ti doresti k ti se implineste?"
doreste-ti sa fii iubita si respectata k femeie,gandeste pozitiv!bafta
kudika134283
Postat pe 9 Mai 2010 12:33
aaa....si nu iti pare bine ca ai scapat de el dupa tot ce a facut?????????????sincer el si-a batut joc de tine dar...........oare cati altii si-au dorit sa fie cu tine???????????????ia gandestete si incearca sa iti traiesti viata ca probabil in doua luni sigur vei gasi pe cineva care sa te aprecieze !asa ca nu mai sta pe gaduri IA ATITUDINE!
Creata24
Postat pe 9 Mai 2010 14:00
daca te lasi umilita si iubesti asa orbeste orice nemernic sa stii ca nu e bine,cauta sa fii respectata,iubita si apoi pune si tu suflet intr-o relatie dragalasa.Baftaaaaaaaa
mimishor957
Postat pe 9 Mai 2010 18:31
daca te lasi umilita si iubesti asa orbeste orice nemernic sa stii ca nu e bine,cauta sa fii respectata,iubita si apoi pune si tu suflet intr-o relatie dragalasa.Baftaaaaaaaa
mimishor957
Postat pe 9 Mai 2010 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intentia adulterului este infidelitate sau nu? 316 De la: northstar 15 August 2009 19:09
misterioasa 38 De la: kudika_4212 8 Mai 2012 12:05
E CINEVA FERICIT DUPA O RELATIE DE 6 ANI? 100 De la: kudika421339 4 Octombrie 2011 16:55
cand afli ca e insurat 39 De la: luiza_dulce 10 Iulie 2013 06:20
Jurnalul unei tradari... by infaptuitoarea in cauza 59 De la: gladiola_01 13 Ianuarie 2011 10:45