Setari Cookie-uri

Daca o persoana a inselat cum poti afla

As dori, daca se poate, sa primesc un sfat despre modul cum pot afla date concrete atunci cand cineva inseala. Daca o sa postez poza femeii respective imi poate cineva spune daca o cunoaste, daca a vazut-o cu cineva si daca da unde? Fac asta pentru un prieten bun pe care-l vad ca se macina de acest lucru si care mi s-a destainuit ca simte ca sotia il inseala! Aveti idee? Ma puteti ajuta?
Multumiri anticipate,
Paula
paula3mai
Postat pe 22 Septembrie 2008 11:49
aha! si tu ca o prietena buna ce esti vrei sa-l ajuti?!mai bine ti-ai vedea de treaba! dar, fiecare cu ce-l doare...

Postat pe 22 Septembrie 2008 11:54
mai bine ar apela la Tradati in dragoste..si gata......


onnyta...
mafia_nrr1
Postat pe 22 Septembrie 2008 11:56
eu propun sa se faca domle un site cu pozele celor care sunt banuiti(e) ca au inselat...asa dai un ochi acolo si gata!
mi se pare stupid sa te bagi tu...sa discute cu ea!..stii cum este daca incepi cu banuieli s-a cam terminat....si ori l-a inselat ori il inseala sa angazeje domle un detectiv sau sa se duca la emisiunea aia de pe prima...
si oricum este problema lor nu tre sa il mai alimentezi si tu!
beem
Postat pe 22 Septembrie 2008 11:59
am asa un cui pe cei care se baga in 'casa' altora! treaba asta pute rau de tot. adevarata vorba aia: FERESTE-MA DOAMNE DE PRIETENI..

Postat pe 22 Septembrie 2008 12:03
De la: onnyta, la data 2008-09-22 12:03:01am asa un cui pe cei care se baga in 'casa' altora! treaba asta pute rau de tot. adevarata vorba aia: FERESTE-MA DOAMNE DE PRIETENI..

sunt de acord cu tine!
si cea mai tare faza ar fi sa nu fi inselat femeia...si sa vada poza pe internet...
beem
Postat pe 22 Septembrie 2008 12:17
Se pare ca din ceea ce citesc ... cei care scriu am impresia ca au inselat (la greu) si ei ai acum daca cineva vrea sa ajute sar aiurea. Mai bine ar sta in banca lor fara sa comenteze! CIneva a avut o idee buna cu un site unde sa se posteze poze cu cei banuiti de tradare. Chestia cu "Tradati din dragoste" ... e ca si "Surprize, surprize!", adica, regie si atat!
paula3mai
Postat pe 22 Septembrie 2008 13:22
De la: paula3mai, la data 2008-09-22 13:22:54Se pare ca din ceea ce citesc ... cei care scriu am impresia ca au inselat (la greu) si ei ai acum daca cineva vrea sa ajute sar aiurea. Mai bine ar sta in banca lor fara sa comenteze! CIneva a avut o idee buna cu un site unde sa se posteze poze cu cei banuiti de tradare. Chestia cu "Tradati din dragoste" ... e ca si "Surprize, surprize!", adica, regie si atat!

nu draguta! tu, te inseli amarnic.daca tu ai fi in locul femeii cu pricina ti-ar placea sa se bage altcineva in casnicia ta?

Postat pe 22 Septembrie 2008 14:00
dece trebuie tu sa te bagi in viata de familie a oamenilor? poate sa o urmareasca daca o banuieste de altceva! cred ca esti cam indragostita de prieten si nu stii cum sa intervii!
kudika1993
Postat pe 22 Septembrie 2008 14:07
Draga .... "Onyta", ar fi bine ca atunci cand vrei sa faci comentarii intai sa vezi in profunzime problema. Am crezut ca aici pe acest site putem sa gasim ajutor, sa ne ajutam unii pe altii, sa incercam sa rezolvam problemele pe care le avem. Cand am cerut sfatul l-am cerut cu acordul prietenului meu. IN ce sens ma "bag" in viata femeii?! Ca ... a inselat? Ca el inca o iubeste si vrea sa fie cu ea? Se pare cred ca ar trebui un pic sa mai cresti si apoi sa intri pe site sa intri in vorba.
paula3mai
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:16
ia baga poza , poate mi-e cunosuta tipa.
la cate mi-au trecut prin ....!!

Postat pe 23 Septembrie 2008 16:28
draguta paula , o cam dai in barci si tare mi-e teama ca nu stii sa inoti dar tu nuuuu , te mai si legeni in barca

In primul rand ti-o poti lua foarte urat , daca te apuci sa pui poza cuiva pe net si sa o mai si acuzi de preacurvie ( hi hi hi,nu stiu mi-a venit cuvantul asta in minte , cred ca de la geo se trage ) exista doua posibilitati .
1.te trezesti cu ,,n'' persoane care si-au tras-o cu respectiva chiar daca nimeni nu o cunoaste defapt
2.vede tipa poza ,se duce la sotul ei drag si il trage de limba ce si cum si s-a dus dracu toata prietenia dintre voi doi daca chiar e vorba de o simpla prietenie.

3.mai lucreaza un pic la profunzimea aia si vezi ce sfaturi ai primit pana acum !
iris_4_ever
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:54
De la: paula3mai, la data 2008-09-23 16:16:59Draga .... "Onyta", ar fi bine ca atunci cand vrei sa faci comentarii intai sa vezi in profunzime problema. Am crezut ca aici pe acest site putem sa gasim ajutor, sa ne ajutam unii pe altii, sa incercam sa rezolvam problemele pe care le avem. Cand am cerut sfatul l-am cerut cu acordul prietenului meu. IN ce sens ma "bag" in viata femeii?! Ca ... a inselat? Ca el inca o iubeste si vrea sa fie cu ea? Se pare cred ca ar trebui un pic sa mai cresti si apoi sa intri pe site sa intri in vorba.

dar cine esti tu sa judeci faptele altora? zici ca si iubitul tau e de acord? pai din cauza unora ca voi se umple lumea asta de mizerie! de unde stii tu ca e adevarat? si mai ales, ce te intereseaza pe tine ce face altul in relatia lui?

Postat pe 23 Septembrie 2008 16:58
Respirati adinc, numarati pina la 20, nu va ambalati degeaba si mai ales nu va dati cu parerea despre celalti utilizatori de forum in necunostinta de cauza...
Am o idee mai buna...
Mai bine pui poza în piata si wc-urile publice, cu adresa si nr. de telefon.
Sau puteti lega infractoarea de un stîlp se dea fiecare cu pietre în ea....Da sa înceapa ala sau aia cu comportament ireprosabil, care are constiinta impacata, care n-a furat niciodata nimic, n-a mintit etc.

De la: paula3mai, la data 2008-09-22 13:22:54Se pare ca din ceea ce citesc ... cei care scriu am impresia ca au inselat (la greu) si ei ai acum daca cineva vrea sa ajute sar aiurea. Mai bine ar sta in banca lor fara sa comenteze! CIneva a avut o idee buna cu un site unde sa se posteze poze cu cei banuiti de tradare. Chestia cu "Tradati din dragoste" ... e ca si "Surprize, surprize!", adica, regie si atat!


Daca ati avea o vîrsta pubertina inglodata in hormoni si nestiinta de cauza chestia ar fi amuzanta.

Dar asa. ..Am citit multe lucruri nerusinate sau cu energie criminala dar asta le c-am intrece pe toate...
Aici nu este vorba numai de dreptul fiecaruia asupra unor poze private, ci in primul rind un atentat cu nesimtire crasa la adresa vietii private a persoanei respective.

Care este interesul personal de a face asa ceva?

Cu ce drept ît poti permite sa publici niste poze private a unei persoane?
Autoritatea pentru protectia datelor nu exista in Romania?





Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:08
E o copilarie ce incerci tu sa faci si-n plus oricum n-ar functiona, deoarece nu poti avea incredere totala in ce-ti spun niste necunoscuti.
c0r1nu7z4
Postat pe 24 Septembrie 2008 00:18
paula,eu te inteleg perfect.vrei sa ajutzi si stiu ce inseamna asta....
da,e un fel de a spune ca te bagi in familia cuiva insa,atunci cand esti disperat si plin de suspiciuni iar consoarta iti rade in bot pt ca "te face"incontinuare cu zambetul pe buze,ei bine,prietenul care toarna iti este colacul de salvare.
ce ar trebui?rapandula sa il insele pe fraier ca doar e smechera
in opinia mea,daca iti este prieten adevarat,a nu te baga si a nu ajuta,e un fel de a aproba si incuraja cotzoharla.
matracucu
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:40


Atunci bag-o la
http://www.de.rottenneighbor.com/
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:50
ma opresc. multumesc "laurathegirl". esti singurul (baiat cred ca esti) care a raspuns, care mi-a raspuns calm. ceilalti se vede ca sunt aici doar de "bascalie". "onytha" draga nu-i iubitul meu, ar fi bine sa citesti mai bine: este sotul care e inselat si cu care eu sunt prietena neavand nici un interes ... fizic sa zicem. eu sunt casatorita draga papusa. inca o data felicitari "laurathegirl"
paula3mai
Postat pe 24 Septembrie 2008 17:26
De la: paula3mai, la data 2008-09-24 17:26:55ma opresc. multumesc "laurathegirl". esti singurul (baiat cred ca esti) care a raspuns, care mi-a raspuns calm. ceilalti se vede ca sunt aici doar de "bascalie". "onytha" draga nu-i iubitul meu, ar fi bine sa citesti mai bine: este sotul care e inselat si cu care eu sunt prietena neavand nici un interes ... fizic sa zicem. eu sunt casatorita draga papusa. inca o data felicitari "laurathegirl"


paula draga mea,sunt fata ,nu baiat,era deajuns sa dai clic pe avatar si aflai despre mine una-alta,dar e ok,ai judecat vazandu-mi poza de la avatar...he he....e un actoras de al meu preferat,poate il stii din prison break,il stii?
raspunsul ti l-am dat in perfecta cunostinta de cauza,pt mine un prieten adevarat e acela care nu ar ascunde de mine un adevar ,oricare ar fi el.
te pup si noapte buna
multzumesc pt aprecieri
matracucu
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:48
De la: paula3mai, la data 2008-09-24 17:26:55ma opresc. multumesc "laurathegirl". esti singurul (baiat cred ca esti) care a raspuns, care mi-a raspuns calm. ceilalti se vede ca sunt aici doar de "bascalie". "onytha" draga nu-i iubitul meu, ar fi bine sa citesti mai bine: este sotul care e inselat si cu care eu sunt prietena neavand nici un interes ... fizic sa zicem. eu sunt casatorita draga papusa. inca o data felicitari "laurathegirl"


dragutza paula, oricata bascalie crezi ca facem de tine , sa stii ca este adevarata!

Postat pe 24 Septembrie 2008 23:01
aha geo,sa inteleg ca nu i-ai spune prietenului tau sotia lui si-o impinge(ca sa nu zic trage) cu altu??? si el este un baiat asa bun,de treaba si familist....ca doar de aia suntetzi prieteni,nu?
ai tine ascunsa fapta rapandulei??????
ori poate sunt eu prea tampita,o iuda in persoana???
lumineaza-ma geo pt ca stii ca ceea ce imi spui conteaza....
matracucu
Postat pe 24 Septembrie 2008 23:10
un caz.acu' vreo 'shpe ani.
o colega de munca, prietena cat de cat, traia o frumoasa poveste de dragoste cu nabadai cu seful meu, in acelasi timp si al ei. timp de 8-9 ani au fost amanti, amandoi casatoriti fiind. toata lumea , si nu eram putini, stiau de aceasta relatie da' nimeni nu a indraznit sa zica ceva. culmea,dupa un anumit timp, situatia a facut sa fim vecini de orasel de provincie. incepusem sa ne vizitam reciproc. il priveam pe sotul ei de fiecare data cu acea stare a omului care stie ceva si nu vrea sa zica. mi-era mila de el , de starea lui , ma manca limba sa-i zic cate ceva da' de fiecare data ceva ma oprea sa vorbesc. si totusi , ceva imi spunea ca si el stie , ca-si daduse seama de ceea ce facea sotia lui si...inghitea!
acum sunt bine mersi, ea a renuntat la amant din considerente de mutare in alta sectie, s-au mutat in alt orasel de provincie, copilul le-a crescut si sunt fericiti impreuna.
ce-ar fi insemnat sa-i spun atunci ce stiam!?

Postat pe 24 Septembrie 2008 23:41
ce te face sa crezi ca sunt fericiti impreuna?
si unkimiu sta cu nevasta...copchii nu-s ai lui, se vede de la o poasta...si totusi sta. probabil crede ca nu gaseste altceva. plus cred ca sta naspa cu psihicu. ar fi prea tarz pt el s-o ia de la capat.
e naspa situatia.
eu as vrea sa mi se spuna. daca mi-ar ascunde asta o prietena...chiar si o cunostinta...nu mi-ar conveni.
in ultima vreme vreau adevarul ... oricat de urat ar fi.
si fac un efort:)) sa si dau adevarul! ... asta ne face mai puternici la urma urmei, nu credeti?
morticia_adams
Postat pe 25 Septembrie 2008 00:54
Nu este o idee buna sa pui poza ei pe site pt ca nu ai de unde sa stii daca cei care sustin ca o cunosc, chiar o cunosc. Vor fi o gramada care vor pretinde la misto ca au intretinut relatii sexuale cu ea. Consider ca prietenul tau trebuie sa isi rezolve singur problemele, el fiind singurul care o poate prinde cu mata-n sac. Sunt sot si sotie, are acces la telefonul ei, laprogramul ei , o poate lua la intrebari, poate afla singur.

Postat pe 25 Septembrie 2008 01:02
pot sa spun ca am trecut prin ceva asemanator, poate te ajuta cu ceva povestea mea. tot timpul le spuneam prietenelor mele ca nu as vrea ca ele sa imi spuna daca el ma inseala si nu mi-au spus. desi au aflat. din pacate fata cu care ma insela era prietena cu una din ele si cand a avut nevoie de ceva mi-a cerut ajutorul. am ajutat-o pe fata cu care ma insela si am placut-o. apoi am aflat ce s-a intamplat. m-a durut tradarea lor dar si a lui. ele mi-au spus ca a fost dorinta mea sa nu stiu si aveau dreptate, dar m-au lasat sa o ajut si sa ma imprietenesc cu ea. dar cel mai urat a fost ca fara sa stiu de relatia lor eu il imbratisan si il sarutam in fata ei. nu stiu cum s-a simtit ea dar cand mi-am dat seama ca a profitat de mine din toate punctele de vedere eu m-am simtit rau. acum stau si ma gandesc si sunt convinsa ca nu le-as fi crezut pe nici una din prietenele mele daca mi-ar fi spus ca ma inseala si, mai rau, le-as fi pierdut ca prietene. ai grija ce alegi sa faci. sunt multe modalitati de a afla daca il inseala sau nu, cum au zis mai sus, sa ii verifice telefonul sau mail-ul dar cel mai corect este sa vorbeasca cu ea. o relatie fara incredere se termina dureros si trist
Flooo
Postat pe 25 Septembrie 2008 04:02
eu una cred ca il ajuti pe al tau prieten sa fie singur...ca vb aia daca tot o iubeste si vrea sa fie cu ea...mai bine ii lasi sa isi rezolve problemele singuri...
oricum depinde doar de el daca o accepta asa cum este...si crede-ma ca nu il ajuti deloc ... pana nu se convinge el de asta te agiti tu cam degeaba...parerea mea..
beem
Postat pe 25 Septembrie 2008 20:15
De la: paula3mai, la data 2008-09-22 11:49:59As dori, daca se poate, sa primesc un sfat despre modul cum pot afla date concrete atunci cand cineva inseala. Daca o sa postez poza femeii respective imi poate cineva spune daca o cunoaste, daca a vazut-o cu cineva si daca da unde? Fac asta pentru un prieten bun pe care-l vad ca se macina de acest lucru si care mi s-a destainuit ca simte ca sotia il inseala! Aveti idee? Ma puteti ajuta?
Multumiri anticipate,
Paula


cand cineva inseala, inseala cu un motiv. motive le-am putea gasi toti, daca nu, le inventam pana le credem.
daca te simti inselata nu cauta amanunte. nu-ti trebuie poze, mesaje si cuvinte care sa te convinga. va fi si mai rau.
sorin65
Postat pe 27 Septembrie 2008 13:11
hello, eu cred ca persoana respectiva ar trebui sa vorbeasca deschis cu sotia, numa ea ii poate confirma daca inca il mai iubeste sau e cu altul, dak nu merge asa... s-o urmareasca, dar e chestiunea lor privata, nu cred ca ar fi deloc inteligent sa faca publica o.. BANUIALA.
livym
Postat pe 27 Septembrie 2008 13:28
eu am fost inselata multa vreme in urma.cu cateva zile inainte de licenta :( dupa o relatie de 3 ani si ceva am vazut ca ceva scartaie,dupa ce in perioada pastelui m-a cerut in casatorie,iar eu am zis ca suntem prea tineri-aveam cam 22 ani amandoi. in vara a locuit la mine pt cateva saptamani pt ca renovau ai lui apartamentul.atunci am simtit cu adevarat ca se intampla ceva.intr-o dimineata - dupa ce am avut un vis ciudat- primise un sms pe care nu a apucat sa-l citeaca.prima si singura oara cand i-am umblat in tlf.a fost din instinct...era un nr nememorat in agenda si mesaju suna ciudat; se referea la " cealalta".domnu s-a trezit, i-am cerut explicatii , a negat totul.a doua zi am sunat la nr resp si mi-a raspuns o tipa.m-am prezentat ca "cealalta".a ramas muta pt ca nu stia de existenta mea in viata lui,dar am comunicat foarte bine.se cunoscusera de numai cateva zile.pt mine a fost de ajuns.si pt ea i-am facut bagaju la domnu i gata, fara scandal, fara crize...restul e istorie..dupa vreo luna a inceput sa ma caute in disperare. recunosc, am suferit mult mult, dar nu m-am impacat cu el. vreun an
ne-am mai intalnit asa la un vin cand tropaiau hormonii dupa cate o noapte la disco. acum ne mai trimitem felicitari de sarbatori.

poate oi mai fi fost inselata, dar nu am aflat
eu am o vorba " draga, daca ma inseli, protejeaza-te si vezi sa nu aflu.daca te-ai saturat de mine, zi-mi in fata si e gata totul"

in rest, nu ma bag in viata altora. cum a zis si geo...

ce am invatat in timp: ai o relatie ok, nu-i umbla omului in buzunare, in tlf,in mess, lasa-l la bere cu baietii,lasa-i libertate si nu fa crize cand il suna vreo colega. cunosc o gramada de tipi care au toate cunostintele feminine memorate in tlf cu nume de barbati, ca le fac doamnele crize.si cunosc multe tipe care nici la wc nu-l lasa singur ca deh, poate o inseala...niste disperate...

da sa nu ma intrebati daca eu am inselat vreodata ca nu va rapund

bogdana_it
Postat pe 27 Septembrie 2008 16:29
De la: bonheur, la data 2008-09-22 14:07:17dece trebuie tu sa te bagi in viata de familie a oamenilor? poate sa o urmareasca daca o banuieste de altceva! cred ca esti cam indragostita de prieten si nu stii cum sa intervii!

cred ca ai dreptate...chestia cu cea mai buna prietena a lui nu tine....
mkdisk
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac ? 14 De la: ilumax_76 4 August 2011 15:36
va rog votati 4 De la: one_size 17 Mai 2010 14:02
infidelitatea viitorului sot 38 De la: kudikaroxi 30 Iunie 2009 17:19
Un mic sfat :D 6 De la: cristinxxx 16 Aprilie 2011 15:05
misterioasa 38 De la: kudika_4212 8 Mai 2012 12:05