Setari Cookie-uri

dubii

Am si eu o poveste la care nu gasesc sfarsitul......
Am cunoscut un baiat acum 3 ani , ne intelegeam foarte bine la inceput, pana in momentul in care a trebuit sa plece din tara. Cu doua zile inainte de a pleca evita sa mai vb cu mine.....A trecut un an de zile si eu nu am putu sa il uit. A venit de sarbatori , ne-am impacat iar el se schimbase foarte mult (chiar si-a cerut scuze ca a plecat fara sa imi dea vreo explicatie). Pe parcursul perioadei cat a stat in tara, din cauza prietenilor a devenit din nou indiferent. Cand a venit momentul sa plece, am stabilit sa ramanem amici, desi eu aveam sentimente puternice pentru el. Am tinut legatura pe messenger si imi dadea sperante. Desi eram constienta ca nu o sa mai fim impreuna, am indraznit sa il intreb daca ar mai fi vreo sansa ca noi sa ne impacam. Atunci el mi-a zis ca nu poate sa imi dea nu raspuns sigur, pt ca nu stie cand se intoarce in tara, dar totusi mi-a zis ca si-ar dori sa fie totul ca la inceput. Odata l-am suparat cu un lucru minor iar el mi-a zis sa nu mai sper ca nu vom mai fi niciodata impreuna, daca imi convine sa ramanem doar amici.
Acum cateva luni in urma a venit fratele sau in tara (noi fiind foarte buni amici), ne-am intalnit la un suc, seara m-a invitat in oras, desi stia ca eu am tinut foarte mult la fratele sau , si-a luat inima in dinti si mi-a sp ca de cand m-a cunoscut i-am placut foarte mult, dar nu a indraznit sa imi zica deoarece si-a dat seama ca eu nu am ochi pentru altcineva. M-a impresionat foarte mult acest lucru la el, desi eu il consideram un baiat rau mi-am dat seama ca aparentele inseala.
Acum suntem impreuna , chiar m-a facut sa imi dau seama ca fratele lui nu ma merita, iar cand eram impreuna (acum e plecat) m-a facut din nou sa zambesc crezand ca l-am uitat de tot pe fratele sau.
Acum cateva zile am vazut la avatarul fratelui iubitului meu o poza cu o fata........Desi sunt constienta ca tin la iubitul meu si nu as fi in stare sa il las pt nimic in lume, totusi acea poza mi-a stricat toata ziua.
DE CE MA AFECTEAZA ATAT DE MULT sa il stiu cu altcineva cand sunt constienta ca nu ma merita si ca nu as putea fi niciodata fericita cu el (si poate ca el nici nu se gandeste la mine)????? ASTEPT PARERILE VOASTRE
aur_viu
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:23
parerea mea este ca cel cu care esti acum chiar te merita pentru ca in tot timpul in care tu erai impreuna cu fratele lui el te-a placut...si asa de la distanta...iar cand iubesti pe cineva si nu ii spui din cauza ca are pe altcineva...acest lucru inseamna respect..ti-a respectat decizia...poate ai facut bine poate ai facut rau el nu a intervenit pentru ca nu avea dreptul...iar cel cu care ai fost din cate ai spus e foarte nepasator...nu i-a pasat de persoana ta si mai ales ca a zis ca sa nu mai speri sa va impacati...prin acest lucru iti dai seama ca ii era indiferent daca te pierde...trebuie sa il uiti ca sa nu iti strice relatia actuala...tu fa ce iti spune inima...si pretuieste persoana de langa tine acum...ca nu se stie ce o sa se intample pe viitor...sa nu ajungi sa o pretuiesti la adevarata valoare abea atunci cand esti pe punctul de a o pierde...bafta multa si ai grija de tine...
argint_viu
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:37
P.S. imi place numele tau...se aseamana cu al meu...
argint_viu
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:38
probabil ca inca n-ai trecut peste, ca n-ai avut o incheiere

si probabil pentru ca lasi sa te afecteze
kitty_krieger
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:46
Ptr. ca tu ai pus,suflet si lai iubit din inima.Incearca sal uiti cu o noua iubire.Relatiile la distanta niciodata nu tin.Si orcum daca sa purtat cum sa purtat, o avea pregatita de mai demult fara ca tu sa-ti dai seama.Nu te mai gindi la el nu te merita.
kudika098645
Postat pe 2 Mai 2010 19:52
Draga mea, da-mi voie sa-i zic un mare adevar... nu despartirile dor ci refuzul nostru de a le accepta.
Inteleg prin ce treci, oarecum am avut si eu acceasi experienta. Si crede-ma "vrajitoarele uitate, MOR". Ignora-l, si in schimb investeste in tine si in relatia ta. Stiu... nu e deloc usor, insa atunci cand suferi si te simti tradata fa ceva pentru tine, cumpara-ti o hainuta, tunde-te, vopseste-te... si nu uita, TU, esti pe primul loc si nimeni n-are voie sa-ti creeze neplaceri, Te pup. Asteptam vesti :)
re_oana
Postat pe 3 Mai 2010 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie d ajutorul vostru:( 14 De la: Cristinakitty 21 Ianuarie 2010 18:53
ce vina are barbatul???? 55 De la: b23d26 6 Septembrie 2009 21:49
Cum sa il fac sa ma iubeasca mai mult? desi am facut si as mai face orice pentru el 4 De la: kudika041854 22 Octombrie 2009 19:51
Am nevoie de un sfat bun. Cum sa trec peste o situatie total neprevizibila de ignoranta neasteptata? 23 De la: kudika_18248 31 Iulie 2013 17:44
merita sa stau langa un asemenea om??? 46 De la: libra66 1 Aprilie 2009 12:39