Setari Cookie-uri

buna tuturor

am nevoie de un sfat de la voi fratele meu este casatorit de 3 ani nu a avut parte de o casnicie fericita, dupa casatorie nu sau inteles deloc bine au fost despartiti un an si 4 luni pt ca el a plecat in alta tara din cauza ca nu mai suporta sa se certe tot timpul pt ca sotia lui este o femeie foarte dificila si incapatanata.Vorbeau la telefon si pe internet dar foarte putin pt ca de cele mai multe ori cand suna ea avea tel inchis sau nu raspundea la telefon. sotia lui a fost de 2 ori la el dar aveau aceeasi problema se certau. Ea nu la iubit niciodata si nici nu stie cum e iubirea si de ce sa casatorit si vb la telefon cu un baiat care o ajuta sa se relaxeze pshic sunt cuvintele ei pe care i lea spus la soacramea cand a venit cu ea pe autocar prima data la el in grecia.
Acum fratele meu e in tara inainte sa plece am anuntato pe cumnata ca pleaca in tara si mia zis ca ,,de ce pleaca ca nu are ce sa faca in tara' fiind amandoi acuma in romania eu speram ca o sa isi rezolve problemele si o sa se inteleaga de acum incolo bine dar nu e asa pt ca acum cateva zile ia spus ca nu are nevoie de el si de ideile lui ca se descurca singura. Sincer eu nu pot sa o inteleg deloc de ce nui spune ca vrea sa divorteze de el daca nu mai are nevoie de ideile lui si de el. Din toata povestea asta fratele meu sufera si chiar nu stiu ce sai spun si ce sfat sai dau pt ca nu vreau sa ma bag in viata lui si nici nu vreau sa il fac sa divorteze pt ca dupa ceva timp sa zica ca eu sunt vinovata sau ca mam bagat in viata lui.
sunteti oameni trecuti prin viata toti cei care cititi acest mesaj ati mai intilnit asa ceva?astept parerile voastre
scumpyca86
Postat pe 21 Aprilie 2010 11:59
pai daca nu vrei sa te bagi in viata lui de totusi te bagi?? eu cred ca e destul de mare, daca a fost capabil sa se insoare atunci e capabil sa'si rezolve problemele din interiorul casniciei lui. nimeni nu are vreun drept sa'si bage nasul, si cand ai facut'o ai vazut cine a iesit rau, tot tu!! asa ca vezi'ti de viata ta, el are grija de a lui tu ai grija de a ta. nu e problema ta ce se intampla intre ei. tu esti sora pt a'i fi aproape la greu si la bine nu pt a 'i dicta si comanda in viata lui.
Shhh
Postat pe 21 Aprilie 2010 12:15
[
sunteti oameni trecuti prin viata toti cei care cititi acest mesaj ati mai intilnit asa ceva?astept parerile voastre [/quote]

Shhh are dreptate. Nu te mai baga in viata cuiva decat daca ti se cere parerea in mod express. Nu te mai baga si lasa l sa si dea seama singur ca comoara are la usa . Concetreza-te mai mult pe viata ta si pe ocupatiile tale decat pe viata si pe fericirea sau nefericirea lor .

Si din moment ce s a insurat cu ea inseamna ca a vazut sau vede ceva la ea ce tu nu vezi , asa ca pentru el inseamna ceva, chiar daca uneori nu se intelege cu ea. Si tine minte : cand o sa fii si tu casatorita nu stiu daca o sa ti convina sa te analizeze diferite rude cum te intelegi si cum te porti cu sotul si cat de fericiti sunteti sau ar trebui sa fiti si sa ti ea sfaturi , tie sau sotului tau.

Pun pariu ca o sa vrei ca toti sa te lase in pace sa poti rezolva problemele in liniste. Ceea ce ti se recomanda si tie sa faci in cazul asta !
kudika052198
Postat pe 10 Mai 2010 12:36
Nu stiu cat nu vrei sa te bagi in viata lui,dar am impresia ca chiar vrei sa i-o controlezi ceea ce poate duce la ruptura relatiei lui.Tu nu ai ce face,nu ai problemele tale de rezolvat?Lasa omul in pace caci,altfel veti sfarsi prin a va dusmani!
viogen26
Postat pe 11 Mai 2010 09:28
Fara sa se supere surioara (aici de fata), dar cand vad topice deschise de rubedenii pentru a-si salva ruda aflata in mare pericol (adica intr-o casnicie), nu pot decat sa ma pun in situatia sotiei respective si sa-mi amintesc topicele deschise de ele impotriva baiatului mamei, baiatului cu o sora insuportabila, baiatului care face doar ce zice neamul lui etc.

Nu spun ca e neaparat asa si in cazul tau, dar lasa-l Doamne iarta-ma in pace! Nu voi i-ati dat-o de sotie, nu voi i-o luati. E firesc sa sufere cand e tras de maneca din doua parti, cand i se alimenteaza zi de zi ura, deznedejdea, esecul si asa mai departe.
rashela
Postat pe 11 Mai 2010 09:41
De la: scumpyca86, la data 2010-04-21 11:59:29am nevoie de un sfat de la voi fratele meu este casatorit de 3 ani nu a avut parte de o casnicie fericita, dupa casatorie nu sau inteles deloc bine au fost despartiti un an si 4 luni pt ca el a plecat in alta tara din cauza ca nu mai suporta sa se certe tot timpul pt ca sotia lui este o femeie foarte dificila si incapatanata.Vorbeau la telefon si pe internet dar foarte putin pt ca de cele mai multe ori cand suna ea avea tel inchis sau nu raspundea la telefon. sotia lui a fost de 2 ori la el dar aveau aceeasi problema se certau. Ea nu la iubit niciodata si nici nu stie cum e iubirea si de ce sa casatorit si vb la telefon cu un baiat care o ajuta sa se relaxeze pshic sunt cuvintele ei pe care i lea spus la soacramea cand a venit cu ea pe autocar prima data la el in grecia.
Acum fratele meu e in tara inainte sa plece am anuntato pe cumnata ca pleaca in tara si mia zis ca ,,de ce pleaca ca nu are ce sa faca in tara' fiind amandoi acuma in romania eu speram ca o sa isi rezolve problemele si o sa se inteleaga de acum incolo bine dar nu e asa pt ca acum cateva zile ia spus ca nu are nevoie de el si de ideile lui ca se descurca singura. Sincer eu nu pot sa o inteleg deloc de ce nui spune ca vrea sa divorteze de el daca nu mai are nevoie de ideile lui si de el. Din toata povestea asta fratele meu sufera si chiar nu stiu ce sai spun si ce sfat sai dau pt ca nu vreau sa ma bag in viata lui si nici nu vreau sa il fac sa divorteze pt ca dupa ceva timp sa zica ca eu sunt vinovata sau ca mam bagat in viata lui.
sunteti oameni trecuti prin viata toti cei care cititi acest mesaj ati mai intilnit asa ceva?astept parerile voastre


ce ar fi sa-ti sustii fratele doar daca el ti-o cere si in rest sa nu te bagi.

Postat pe 11 Mai 2010 10:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa iert ...? 15 De la: little_curly 2 Ianuarie 2010 07:16
Barbati scorpioni sunt niste nemernici....voi ce parere aveti?..am fost dezamagita de prea multe ori de ei..... 47 De la: driver 17 August 2011 12:59
casatorie esuata ? din cauza infidelitatii FEMEII ! 530 De la: maimai_no1 19 Octombrie 2011 17:18
Ma mintit si nu stiu ce sa fac 15 De la: pope1882 2 Septembrie 2009 09:58
Amanta in devenire, si/sau sotie fidela? 948 De la: kudika_945392 13 Februarie 2014 16:01