Setari Cookie-uri

din amanta am dvenit prietena inselata....

cand ne-am cunoscut noi el era implicat intr-o casnicie nu tocmai perfecta, mi-a placut stilul lui de viata, avea simtul umorului si am vrut sa incerc sa fiu amanta mi-a mers inca prea bine ptr ca el sustinea ca ma iubeste si nu stie ce sa faca pe care din noi sa o aleaga... intr-un final sa decis sa ma aleaga pe mine am fost cea mai fericita femeie am crezut ca mi-am gasit perechea perfecta, totul a decurs de minune, locuiam impreuna, nu concepeam o noapte fara el... lucram amandoi pe acelasi program doar ptr a sta cat mai mult timp impreuna, intre timp eu a trebuit sa imi schimb jobul si nu ne mai vedeam asa des, oricum planurile noastre au continuat visam amandoi la o nunta de vis, la copii.... totul a fost aproximativ frumos cu exceptia discutilor care exista in orice cuplu pana intr-o seara cand a trecut pe la mine la lucru dupa care a spus ca merge acasa, eu l-am sunat cam dupa o ora si primeam doar tonuri de ocupat, i-am trimis un msg prin care l-am unde e daca a ajuns bn acasa si mi-a zis ca face ce vrea si nu trebuie sa imi dea mie explicatii... eu lucrand de noapte ajunsesem acasa pe la 6 dimineata iar el nu era inca ajuns.... nu mai stiam ce sa cred, dupa vreo ora apare si el obosit si se pune la somn, in momentul acela am decis ca pana aici a fost si ca nu tolerez asa ceva si mi-am facut bagajele si am plecat la parinti, acum doua zile ma gandeam daca nu cumva am gresit luand o decizie pripita si vroiam sa vb cu el dar in acelasi timp ceva imi zicea ca nu merita. ieri cand am vrut sa intru pe un site de socializare am observat ca cineva imi schimbase parola id-ul si multe altele dupa care am observat ca de fapt fostul meu si-a insusit contul meu si pe deasupra mai flirta si cu cateva fete din lista mea de prieteni... am fost total dezamagita nu ma asteptam ca doar dupa patru zile el sa isi caute deja alta prietena, as vrea sa stiu voi ce ati face in locul meu? nu vreau sa ramana asa... as vrea sa ii arat ca nu toate femeile accepta sa fie tradate....
andrea88
Postat pe 12 Octombrie 2011 05:31
Da' tu chiar esti nesimtita.
ilumax_76
Postat pe 12 Octombrie 2011 05:50
Bine ti-a facut draga ! Asa se intimpla cind spargi casele oamenilor si ridici coada .Sper sa citeasca cit mai multe amante sa se dumireasca macar putin care este adevarata lor valoare!

kudika1993
Postat pe 12 Octombrie 2011 08:09
Neata...hai ca m am trezit bine:))...si acum noi ce trebuie sa facem?sa te aplaudam?dupa ce ai stricat o casa sau poate i ai facut o favoare si tipei,vrei sa ti apreciem taria de caracter si faptul ca te ai mutat la ai tai....
selin32
Postat pe 12 Octombrie 2011 08:28
De la: andrea88, la data 2011-10-12 05:31:49cand ne-am cunoscut noi el era implicat intr-o casnicie nu tocmai perfecta, mi-a placut stilul lui de viata, avea simtul umorului si am vrut sa incerc sa fiu amanta mi-a mers inca prea bine ptr ca el sustinea ca ma iubeste si nu stie ce sa faca pe care din noi sa o aleaga... intr-un final sa decis sa ma aleaga pe mine am fost cea mai fericita femeie am crezut ca mi-am gasit perechea perfecta, totul a decurs de minune, locuiam impreuna, nu concepeam o noapte fara el... lucram amandoi pe acelasi program doar ptr a sta cat mai mult timp impreuna, intre timp eu a trebuit sa imi schimb jobul si nu ne mai vedeam asa des, oricum planurile noastre au continuat visam amandoi la o nunta de vis, la copii.... totul a fost aproximativ frumos cu exceptia discutilor care exista in orice cuplu pana intr-o seara cand a trecut pe la mine la lucru dupa care a spus ca merge acasa, eu l-am sunat cam dupa o ora si primeam doar tonuri de ocupat, i-am trimis un msg prin care l-am unde e daca a ajuns bn acasa si mi-a zis ca face ce vrea si nu trebuie sa imi dea mie explicatii... eu lucrand de noapte ajunsesem acasa pe la 6 dimineata iar el nu era inca ajuns.... nu mai stiam ce sa cred, dupa vreo ora apare si el obosit si se pune la somn, in momentul acela am decis ca pana aici a fost si ca nu tolerez asa ceva si mi-am facut bagajele si am plecat la parinti, acum doua zile ma gandeam daca nu cumva am gresit luand o decizie pripita si vroiam sa vb cu el dar in acelasi timp ceva imi zicea ca nu merita. ieri cand am vrut sa intru pe un site de socializare am observat ca cineva imi schimbase parola id-ul si multe altele dupa care am observat ca de fapt fostul meu si-a insusit contul meu si pe deasupra mai flirta si cu cateva fete din lista mea de prieteni... am fost total dezamagita nu ma asteptam ca doar dupa patru zile el sa isi caute deja alta prietena, as vrea sa stiu voi ce ati face in locul meu? nu vreau sa ramana asa... as vrea sa ii arat ca nu toate femeile accepta sa fie tradate....



Draga,daca nu ai stiut pana acum ca viata este o roata aflata in miscare continua si din pozitia superioara poti ajunge in secunda imediat urmatoare,in cea inferioara,afla acum,chiar daca vestea nu este pe placul tau!

Tu te incadrezi perfect in categoria amantelor,a femeilor care servesc placerilor majoritatii barbatilor,fara urme de indoiala si asta ti-a reusit pana cand domnul nostru s-a plictisit de tine si te-a aruncat ca pe o haina folosita,invechita!Tu credeai ca aceasta tarasenie va tine toata viata?Te-ai inselat si acum culegi roadele straduintei tale de a face pe plac unui "mascul" angrenat intr-o casnicie "nu tocmai perfecta"!Toti barbatii implicati in relatii mai putin sau mai mult cimentuite si mai ales cei casatoriti,care sunt dispusi sa-si insele partenerele ,recurg la aceleasi texte banale,de falsa justificare si neconforme ,de cele mai multe ori,cu realitatea!Vorbele dulci,ametitoare ,dar mincinoase,sunt uzitate in scopul amagirii,inducerii in eroare a femeilor ce le cad in plasa tradarii.Si totul decurge romantios,nemaipomenit,pana cand domniile lor ajung la saturatie si le arunca ca pe niste zdrente folosite!La fel s-a intamplat si cu tine!De ce tocmai tu sa fii cea patita,iti pui intrebarea?Pentru ca ,din punctul meu de vedere,iti meriti cu prisosinta soarta!Nu te-ai gandit ca distrugi o casnicie ,dar vii si ne intrebi cum sa procedezi astfel incat sa-i demonstrezi domnului ,ca tu nu suporti sa fii tradata!Intrebarea ta frizeaza bunul simt!O data ce si-a inselat consoarta cu tine,trebuia sa realizezi ,ca ,mai devreme sau mai tarziu,iubitul tau te va inlocui cu alta prospatura disponibila ,caci statornicia si fidelitatea,nu intra in patrimoniul personal al barbatilor de acest tip.Deci,acum, nu-ti ramane de facut decat se te autoconsolezi,sa-ti alini mandria crunt lovita si sa inveti ceea ce trebuia sa stii cu mult inainte de a accepta sa fii "salteaua " unui barbat ,mai ales cand acesta este casatorit,si anume ,ca fericirea traita in marea de lacrimi ,ce o aduce tradarea,este efemera,practic,modul cum alegi sa-ti traiesti viata,se reflecta in rasplata pe care ti-o inapoiaza tot viata ,maestra desavarsita a recompenselor!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Octombrie 2011 08:40
ce-mi place! amanta inselata cum este posibil asa ceva?! fataaaaaaaaa, nu fi carpa arata-i tu derbedeului cum iei atitudine ca doar pentru tine si-a lasat nevasta!
kiss_my_ass
Postat pe 12 Octombrie 2011 08:46
Pe vremea bunicilor nostri , sa fii amanta....era rusinea satului !! Acum este o meserie de ,,onoare'' !! Nu e prost barbatul care spune de la inceput ,,sa stii ca esti amanta mea'', trebuie impuscate cele care accepta.....
GHEISA_ALBA
Postat pe 12 Octombrie 2011 09:04
Si eu care gandeam ca, in urma povestii Calybrei, lasati omul sa-si spuna toata povestea inainte de a o trimite sa se impuste / spanzure / taie venele.

Selin32, un sfat: inainte de a-ti continua povestea, bea cateva cafele in cafeneaua virtuala a forumului. Nu vei mai fi amanta nenorocita ci doar o victima a sortii si o buna prietena a celor de pe forum.
rashela
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:01
De la: rashela, la data 2011-10-12 11:01:14Si eu care gandeam ca, in urma povestii Calybrei, lasati omul sa-si spuna toata povestea inainte de a o trimite sa se impuste / spanzure / taie venele.

Selin32, un sfat: inainte de a-ti continua povestea, bea cateva cafele in cafeneaua virtuala a forumului. Nu vei mai fi amanta nenorocita ci doar o victima a sortii si o buna prietena a celor de pe forum.


Andreea e amanta
ilumax_76
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:14
Ei, acum te-ai convins ca e ceva real in proverbul: roata se intoarce. Nici nu e de mirare ca ai patit asta, fiindca barbatii de acest soi, care isi insala nevestele, nu cunosc cuvantul fidelitate. Si prin urmare e logic, ca pana la urma sa ajungi sa fii si tu inselata. Toti se plang de sotiie lor si dau vina pe ele pt esuarea casniciei dar nu ai cum sa stii care e realitatea si a cui a fost vina de fapt. Un om onest si corect in primul rand, nu o sa traiasca niciodata in paralel cu doua femei. Daca se pendula intre tine si sotia lui, inseamna ca e un barbat care in general nu prea stie ce vrea. Azi e cu tine, maine isi da seama ca o vrea pe vecina... Eu cred ca e un individ destul de imatur dpdv emotional, ce n-are cum sa ofere stabilitate unei femei. O relatie nu are cum sa fie numai floricele si amorasi... Probabil ca el atunci cand se plictiseste sau intampina un obstacol, se reorienteaza imediat catre o alta persoana, ca vorba ceea, "are balta peste". E nevoie de maturitate ca sa mentii o relatie si atunci cand lucrurile scartaie. Ia-o ca pe-o lectie de viata, pentru ca alta data sa nu te mai bagi peste alta femeie. E o victorie care iti lasa un gust foarte amar mai apoi.
Micaell
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:19
De la: andrea88, la data 2011-10-12 05:31:49cand ne-am cunoscut noi el era implicat intr-o casnicie nu tocmai perfecta, mi-a placut stilul lui de viata, avea simtul umorului si am vrut sa incerc sa fiu amanta mi-a mers inca prea bine ptr ca el sustinea ca ma iubeste si nu stie ce sa faca pe care din noi sa o aleaga... intr-un final sa decis sa ma aleaga pe mine am fost cea mai fericita femeie am crezut ca mi-am gasit perechea perfecta, totul a decurs de minune, locuiam impreuna, nu concepeam o noapte fara el... lucram amandoi pe acelasi program doar ptr a sta cat mai mult timp impreuna, intre timp eu a trebuit sa imi schimb jobul si nu ne mai vedeam asa des, oricum planurile noastre au continuat visam amandoi la o nunta de vis, la copii.... totul a fost aproximativ frumos cu exceptia discutilor care exista in orice cuplu pana intr-o seara cand a trecut pe la mine la lucru dupa care a spus ca merge acasa, eu l-am sunat cam dupa o ora si primeam doar tonuri de ocupat, i-am trimis un msg prin care l-am unde e daca a ajuns bn acasa si mi-a zis ca face ce vrea si nu trebuie sa imi dea mie explicatii... eu lucrand de noapte ajunsesem acasa pe la 6 dimineata iar el nu era inca ajuns.... nu mai stiam ce sa cred, dupa vreo ora apare si el obosit si se pune la somn, in momentul acela am decis ca pana aici a fost si ca nu tolerez asa ceva si mi-am facut bagajele si am plecat la parinti, acum doua zile ma gandeam daca nu cumva am gresit luand o decizie pripita si vroiam sa vb cu el dar in acelasi timp ceva imi zicea ca nu merita. ieri cand am vrut sa intru pe un site de socializare am observat ca cineva imi schimbase parola id-ul si multe altele dupa care am observat ca de fapt fostul meu si-a insusit contul meu si pe deasupra mai flirta si cu cateva fete din lista mea de prieteni... am fost total dezamagita nu ma asteptam ca doar dupa patru zile el sa isi caute deja alta prietena, as vrea sa stiu voi ce ati face in locul meu? nu vreau sa ramana asa... as vrea sa ii arat ca nu toate femeile accepta sa fie tradate....


Poate s-a intors la prima lui iubire.
Cred ca ti-ai dat seama singura,ca ai gresit, cand ti-ai luat rolul de amanta.Ti-ai luat o lectie, de acum stii ce ai de facut.Roata se intoarce.
Barbatii carora nevestele nu le da divortul, oare nu mai au dreptul la iubit?

doi_ochi_caprui
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:36
adica tu vrei sa te dai mai desteapta ca nevasta? ce nu fac femeile astea pentru una bucata carnat!
bemm
Postat pe 12 Octombrie 2011 14:39
De la: bemm, la data 2011-10-12 14:39:27 adica tu vrei sa te dai mai desteapta ca nevasta? ce nu fac femeile astea pentru una bucata carnat!

te pun sa zugravesti
miss_darine
Postat pe 12 Octombrie 2011 14:42
De la: miss_darine, la data 2011-10-12 14:42:34
De la: bemm, la data 2011-10-12 14:39:27 adica tu vrei sa te dai mai desteapta ca nevasta? ce nu fac femeile astea pentru una bucata carnat!

te pun sa zugravesti

poate ca unele femei au aflat ca barbatii sunt buni si la altceva nu numai la zugravit! asa ca nu vb in numele tuturor femeilor
bemm
Postat pe 12 Octombrie 2011 14:46
De la: bemm, la data 2011-10-12 14:46:01
De la: miss_darine, la data 2011-10-12 14:42:34
De la: bemm, la data 2011-10-12 14:39:27 adica tu vrei sa te dai mai desteapta ca nevasta? ce nu fac femeile astea pentru una bucata carnat!

te pun sa zugravesti

poate ca unele femei au aflat ca barbatii sunt buni si la altceva nu numai la zugravit! asa ca nu vb in numele tuturor femeilor


asa de bine dau cu aspiratorul! si mai sterg si prafu, de gatit nici nu mai vorbesc!
kiss_my_ass
Postat pe 12 Octombrie 2011 14:50
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-12 14:50:04
De la: bemm, la data 2011-10-12 14:46:01
De la: miss_darine, la data 2011-10-12 14:42:34
De la: bemm, la data 2011-10-12 14:39:27 adica tu vrei sa te dai mai desteapta ca nevasta? ce nu fac femeile astea pentru una bucata carnat!

te pun sa zugravesti

poate ca unele femei au aflat ca barbatii sunt buni si la altceva nu numai la zugravit! asa ca nu vb in numele tuturor femeilor


asa de bine dau cu aspiratorul! si mai sterg si prafu, de gatit nici nu mai vorbesc!

m-am indragostit!de tine...de tineeee
bemm
Postat pe 12 Octombrie 2011 14:55
De la: bemm, la data 2011-10-12 14:55:19
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-12 14:50:04
De la: bemm, la data 2011-10-12 14:46:01
De la: miss_darine, la data 2011-10-12 14:42:34
De la: bemm, la data 2011-10-12 14:39:27 adica tu vrei sa te dai mai desteapta ca nevasta? ce nu fac femeile astea pentru una bucata carnat!

te pun sa zugravesti

poate ca unele femei au aflat ca barbatii sunt buni si la altceva nu numai la zugravit! asa ca nu vb in numele tuturor femeilor


asa de bine dau cu aspiratorul! si mai sterg si prafu, de gatit nici nu mai vorbesc!

m-am indragostit!de tine...de tineeee



si tuuuuu????......va trebui sa stai la coada!!!
kiss_my_ass
Postat pe 12 Octombrie 2011 15:04
ma intreb uneori, cat de proasta poate fi o femeie sa accepte sa fie amanta cata lipsa de demnitate, ceea ce nu stiu ele e ca roata se intoarce, mai bine pentru sotia care a scapat de un nestatornic.
kudika141440
Postat pe 12 Octombrie 2011 16:55
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-12 08:46:40 ce-mi place! amanta inselata cum este posibil asa ceva?! fataaaaaaaaa, nu fi carpa arata-i tu derbedeului cum iei atitudine ca doar pentru tine si-a lasat nevasta!


ai fost tare la faza asta...sincer !..spirituala pana la Dzeu si un etaj mai sus..
kiar ca I would love to kiss ur ass..oops ! but u really deserve it sometimes..
wild_one
Postat pe 12 Octombrie 2011 17:42
De la: rashela, la data 2011-10-12 11:01:14Si eu care gandeam ca, in urma povestii Calybrei, lasati omul sa-si spuna toata povestea inainte de a o trimite sa se impuste / spanzure / taie venele.

Selin32, un sfat: inainte de a-ti continua povestea, bea cateva cafele in cafeneaua virtuala a forumului. Nu vei mai fi amanta nenorocita ci doar o victima a sortii si o buna prietena a celor de pe forum.

Hallooooo.... Bea tu o cafea sa vezi ca nu eu sint in postura de amanta.....cred ca ar fi frumos sa mai citesti odata
selin32
Postat pe 12 Octombrie 2011 17:46
Eu stiu ca ceea ce semeni aceea culegi. Asa ca, la randul tau ai semanat durere in sufletul sotiei sale si ai cules acelasi lucru. Desi poate acum sotia lui ti-ar multumi, pentru ca a scapat de un pseudobarbat. Nu reusesc sa imi dau seama cum o femeie care accepta sa d evina amanta, poate crede ca acel barbat se va opri la ea si nu va mai incerca si altceva. Cei mai multi barbati care isi inseala sotiile cred ca o fac din obisnuinta, din dorinta de a o face, iar un lucru devenit obisnuinta, greu isi mai afla dezvatul.
sophia_victoria
Postat pe 12 Octombrie 2011 18:21
De la: selin32, la data 2011-10-12 17:46:59
De la: rashela, la data 2011-10-12 11:01:14Si eu care gandeam ca, in urma povestii Calybrei, lasati omul sa-si spuna toata povestea inainte de a o trimite sa se impuste / spanzure / taie venele.

Selin32, un sfat: inainte de a-ti continua povestea, bea cateva cafele in cafeneaua virtuala a forumului. Nu vei mai fi amanta nenorocita ci doar o victima a sortii si o buna prietena a celor de pe forum.

Hallooooo.... Bea tu o cafea sa vezi ca nu eu sint in postura de amanta.....cred ca ar fi frumos sa mai citesti odata


Usurel, usurel, nu te nervoza pe Rashela.Mai greseste omul.
doi_ochi_caprui
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:12

destul de amuzant!
PICCKARD
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:18
e usor sa critici dar pe bune ca nu eu i-am stricat casa poate ca ar fi fost mai bine sa astept divortul pana sa incepem o relatie dar tot aia era.... in fine sunt constienta ca nu mai exista barbati fideli dar macar de ar fi mai destepti si vroiam sa mai zic ca nu el ma aruncat ca pe carpa ci eu am plecat
andrea88
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:28
De la: andrea88, la data 2011-10-12 20:28:15e usor sa critici dar pe bune ca nu eu i-am stricat casa poate ca ar fi fost mai bine sa astept divortul pana sa incepem o relatie dar tot aia era.... in fine sunt constienta ca nu mai exista barbati fideli dar macar de ar fi mai destepti si vroiam sa mai zic ca nu el ma aruncat ca pe carpa ci eu am plecat

copilul l-ai facut cu amantul?
PICCKARD
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:31
De la: PICCKARD, la data 2011-10-12 20:18:15
destul de amuzant!


mie imi zici ? vad ca nu s-a schimbat nimic pe aici de cand am lipsit !
coldwind
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:32
De la: coldwind, la data 2011-10-12 20:32:07
De la: PICCKARD, la data 2011-10-12 20:18:15
destul de amuzant!


mie imi zici ? vad ca nu s-a schimbat nimic pe aici de cand am lipsit !

n-ai fost tu atenta!
eu am lipsit o zi si mi se pare ca a trecut un secol.de exemplu topicul asta! denota ca lumea chiar crede ca aici gasete alinare
PICCKARD
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:35
"nu vreau sa ramana asa... as vrea sa ii arat ca nu toate femeile accepta sa fie tradate.... "

la fel cum s-a intamplat cu sotia lui??? la fel spuneti toate.."avea o casnicie deja terminata..nu se mai intelegeau.."....dar poate asa vreti voi sa fie sau poate asa va mint ei iar voi naive ii credeti.... daca tu nu stii sa te apreciezi ce pretentie mai ai de la barbatul de langa tine??? sa te respecte??? nicio sansa...fata draga,ai spart o familie,acum suporta consecintele..oricum el nu va fi niciodata al tau...nu l-ai castigat,ba din contra...l-ai pierdut in secunda in care ai acceptat sa ii fi amanta
steffy91
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:37
De la: andrea88, la data 2011-10-12 20:28:15e usor sa critici dar pe bune ca nu eu i-am stricat casa poate ca ar fi fost mai bine sa astept divortul pana sa incepem o relatie dar tot aia era.... in fine sunt constienta ca nu mai exista barbati fideli dar macar de ar fi mai destepti si vroiam sa mai zic ca nu el ma aruncat ca pe carpa ci eu am plecat

te va arunca stai linistita
steffy91
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:38
De la: steffy91, la data 2011-10-12 20:37:28"nu vreau sa ramana asa... as vrea sa ii arat ca nu toate femeile accepta sa fie tradate.... "

la fel cum s-a intamplat cu sotia lui??? la fel spuneti toate.."avea o casnicie deja terminata..nu se mai intelegeau.."....dar poate asa vreti voi sa fie sau poate asa va mint ei iar voi naive ii credeti.... daca tu nu stii sa te apreciezi ce pretentie mai ai de la barbatul de langa tine??? sa te respecte??? nicio sansa...fata draga,ai spart o familie,acum suporta consecintele..oricum el nu va fi niciodata al tau...nu l-ai castigat,ba din contra...l-ai pierdut in secunda in care ai acceptat sa ii fi amanta

mai vedem noi peste 20 de ani daca mai ai aceeasi verva
PICCKARD
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un subiect cu doua taisuri... 25 De la: kudika076975 7 Martie 2010 14:12
sunt intr-o situatie ciudata rau... 35 De la: lorelay_pitik 16 Iulie 2009 17:14
infidelitatea cand cealalta stie 103 De la: miha3dana 6 Septembrie 2009 18:51
heeeeeelllllp!!!! 302 De la: geo_reincarcat_iara 4 Aprilie 2012 01:45
Sa iubesti fara speranta 13 De la: Diavolyta_ 1 Septembrie 2009 22:12