Setari Cookie-uri

DESPARTIRE DUPA 15 ANI !!!!!!

Fiecare din nou vrem sa avem un drum lung si lin prin viata asta ,ei bine fiecare o lectie a vietii,trebuie sa faca ceva pentru el,pentru ceilalti,daca nu intelege lucrul acesta i se ia ceva in schimb,uneori fiinta iubita,alteori isi pierde slujba,alteori sufera un accident,etc.Asa e si viata mea....Am urcat,am urcat...Si acum stau si ma intreb de ce pierd tot?!Voi trece in curind printr-un divort,printr-un partaj,lucruri urite pe care eu nu le doream,nici nu ma gindeam la asa ceva vreodata...Si totusi viata iti ofera surprize,am un sot pe care trebuie sa-l dau in primire alteia,o casa ,o masina ,afaceri pe care trebuie la un moment dat sa le imparti luind o coala de hirtie si un pix ...Asta-i viata?Eu am trait intr-o lume a mea,aveam casa mea,cariera mea,banii mei,imi placea...pina cind ceva n-a mai mers ,inca din 2004(din punctul meu de vedere),el spune ca de 3ani nu mai merge relatia noastra..Lui i-a fost mai usor sa se implice emotional intr-o alta relatie,cu o femeie cu 20 de ani mai tinara,decit sa vina sa cautam impreuna o solutie pentru anii petrecuti impreuna!In ultimul an relatia noastra s-a deteriorat definitiv,au fost multe certuri si scandaluri,plecari de acasa din partea lui si reveniri,pina intr-o zi cind m-am hotarit sa spun STOP! asa nu se mai poate,am depus singura actele de divort ,am considerat ca mie imi fac un bine ,pentru el e sigur mai bine pentru ca nu mai minte in fiecare zi,nu mai gaseste scuze si pretexte sa plece de acasa...Intr-un moment ca asta vrei doar liniste,vrei sa se termine totul cit mai repede.Apoi ma voi intreba cu disperare daca omul asta m-a iubit pe mine,sau doar pe el????
kudika227120
Postat pe 31 Iulie 2010 18:34
oamenii pierd de cele mai multe ori in momentele lor de glorie si totul se intampla intr-o secunda
poti sa pierzi bani, prieteni, rude, lucruri de valoare, insa cel mai important lucru in viata asta este sa nu te pierzi pe tine insuti
yumy
Postat pe 31 Iulie 2010 18:42
"Eu am trait intr-o lume a mea,aveam casa mea,cariera mea,banii mei,imi placea...pina cind ceva n-a mai mers"
Si nu inteleg daca totul are al tau,ce pierzi acum?
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 18:54
Casa ta -dupa divort ramane a ta
Cariera ta-ce legatura are cu divortul?
Banii tai-dupa divort sunt tot ai tai
so....?
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 18:55
Stiu...este usor sa dai sfaturi, sa le primesti, insa este greu sa gandesti cu inima.....acolo ramane ceva care ne macina pe noi femeile, bineinteles. este bine ca ai facut pasul acela de a divorta, ai simtit o usurare pe moment...usurare care poate a coincis si cu dorinta ta de a fii refuzata cu divortul din partea sotului. incearca sa -ti pastrezi sporul in ceea ce intreprinzi in afacerile tale pentru ca vei vedea ft mult te va ajuta si partea financiara. barbatii intr-adevar se iubesc numai pe ei si se adapteaza extrem de usor si nici macar nu se mai uita in urma. am trait si traiesc o experienta asemanatoare, numai ca eu nu am fost casatorita, o relatie de 13 ani, o relatie frumoasa, linistita din punctul meu de vedere si dintr-o data s-a rupt...a gasit pe altcineva mai interesant decat mine. de doi ani incerc sa uit, sa ma amagesc ca nu era el pt mine, am facut o groaza de lucruri bune si mai putin bune tocmai pt a gasi altceva care sa ma faca fericita. visez la o clipa de liniste sufleteasca, incerc noi si noi lucruri dar degeaba, m-am schimbat radical fata de persoana care eram in urma cu doi ani. sunt tanara asa mi se spune insa imi doream altceva de la viata nu asa un sut puternic. asta e!! incet incet am renuntat la speranta, la trecut si incerc sa traiesc clipa asa cum mi se ofera cu bune si rele. nu tb planuit nk dinainte pt ca nu iese asa cum am vrea si dezamagirea e si mai mare. nu asculta ce zic altii si fa dupa cum iti dicteaza inima!!!!!
fuzica
Postat pe 3 August 2010 10:48
De la: yumy, la data 2010-07-31 18:42:14oamenii pierd de cele mai multe ori in momentele lor de glorie si totul se intampla intr-o secunda
poti sa pierzi bani, prieteni, rude, lucruri de valoare, insa cel mai important lucru in viata asta este sa nu te pierzi pe tine insuti


cat de profunda esti fa!! pot spune ca esti mai profunda decat fu ndul lui dragusanca aia!
baba_cloanta
Postat pe 3 August 2010 10:54
felicitari pt atitudine, cred ca esti o persoana puternica si nu-ti va fi mai greu decat e normal sa-ti fie, data fiind situatia!

partea buna, si ma bucur pt tine , e ca esti rationala ai ajuns sa te intrebi daca nu cumva el s-a iubit mai mult pe el decat pe tine; dupa putinul pe care l-ai scris eu cred ca rasp e DA !
varianta aleasa de el "cu 20 de ani mai tanara" (ce sa faci piata e supraincarcata cu oferte disperate de acest gen si banuiesc ca e f. usor de ales), este foarte "favorabila " pt inceput, dar mai tarziu .... , nu stiu dk mai e la fel de "roz".

dar importanta esti tu, si nu el ... deci, ce tb sa imparti cu el? dupa cate inteleg, nu si un copil; asta ar fi bine.

ai putea sa nu-i dai nimic? sau sa-i iei tot?
andra97
Postat pe 4 August 2010 21:45
prin ceva asemanator trec si eu
dar dupa23 de ani de casatorie
am pierdut tineretea ,bani ,munca fizica
am 2 copii minunati
m-am hotarat si am depus divortul
dar si partajul ...va fi un drum greu
dar d-zeu ma va ajuta in continuare ,sunt o luptatoare asa ca viata merge inainte cu drag iti doreste ELENA
kudika033550
Postat pe 6 August 2010 07:43
Sigur ca este greu , sunt 15 ani in care tu i-ai purtat de grija acestui om, dar nu uita ca roata se intoarce si intr-o zi femeia cu care este el acum o sa-l paraseasca si o sa simta si el ce simti tu acum.Timpul este cel mai bun medicament pentru suflet.
danny81
Postat pe 6 August 2010 13:14
De la: kudika227120, la data 2010-07-31 18:34:14Fiecare din nou vrem sa avem un drum lung si lin prin viata asta ,ei bine fiecare o lectie a vietii,trebuie sa faca ceva pentru el,pentru ceilalti,daca nu intelege lucrul acesta i se ia ceva in schimb,uneori fiinta iubita,alteori isi pierde slujba,alteori sufera un accident,etc.Asa e si viata mea....Am urcat,am urcat...Si acum stau si ma intreb de ce pierd tot?!Voi trece in curind printr-un divort,printr-un partaj,lucruri urite pe care eu nu le doream,nici nu ma gindeam la asa ceva vreodata...Si totusi viata iti ofera surprize,am un sot pe care trebuie sa-l dau in primire alteia,o casa ,o masina ,afaceri pe care trebuie la un moment dat sa le imparti luind o coala de hirtie si un pix ...Asta-i viata?Eu am trait intr-o lume a mea,aveam casa mea,cariera mea,banii mei,imi placea...pina cind ceva n-a mai mers ,inca din 2004(din punctul meu de vedere),el spune ca de 3ani nu mai merge relatia noastra..Lui i-a fost mai usor sa se implice emotional intr-o alta relatie,cu o femeie cu 20 de ani mai tinara,decit sa vina sa cautam impreuna o solutie pentru anii petrecuti impreuna!In ultimul an relatia noastra s-a deteriorat definitiv,au fost multe certuri si scandaluri,plecari de acasa din partea lui si reveniri,pina intr-o zi cind m-am hotarit sa spun STOP! asa nu se mai poate,am depus singura actele de divort ,am considerat ca mie imi fac un bine ,pentru el e sigur mai bine pentru ca nu mai minte in fiecare zi,nu mai gaseste scuze si pretexte sa plece de acasa...Intr-un moment ca asta vrei doar liniste,vrei sa se termine totul cit mai repede.Apoi ma voi intreba cu disperare daca omul asta m-a iubit pe mine,sau doar pe el????
Probabil ,i-ai oferit orice, dar nu i-ai impus nimic !De ce sa regreti?Nu a stiut sa pretuiasca ce a primit, Valeaaaaaa!
twincle
Postat pe 6 August 2010 14:21
kudika044459
Postat pe 7 August 2010 14:36
Buna...
Eu nu sunt in masura sa dau sfaturi...sa iti spun ceva. Am doar 24 de ani...Imi dau seama ca iti e extrem de greu. Si eu de abia m-am despartit de prietenu meu dupa 1 an jumatate si simt ca se prabuseste tot in jur....si mereu ma gandesc totusi ca putea fi si mai rau. Apoi am citit cazul tau si mi-am dat seama ca "looool sunt egoista, nebuna si inconstienta"

se spune ca Dumnezeu nu iti da mai mult decat poti duce asa ca eu sper sa te ajute, sa iti lumineze calea si sa fie totul bine...
ploidevise
Postat pe 7 August 2010 16:43
Dragta mea, tu trebuie sa intelegi ca atat a fost sa fiti impreuna. Chiar daca avem impresia ca am intalnit sufletul pereche si vrem sa credem ca vom fi toata viata impreuna, te asigur ca nu este asa. Viata este o calatorie, si relatia voastra a ajuns la final, adica la destinatie. Accepta ce se intampla, lasa-l liber daca asta isi doreste. Noi oamneii suntem intr-o continua evolutie. Nevoile noastre sunt mereu in schimbare. Asta s-a intamplat si cu el. D regula asta este varsta la care barbatii intra in criza si isi cayta femei mai tinere, asta ca sa isi demonstreze ca inca mai pot fi barbati. Cauta sa mergi mai departe, incearca sa te adaptezi la realitate. Viata ne mai ofera si surprize, trebuie sa le integrezi.

Citeste relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 7 August 2010 16:46
gandete-te ca a fost mai bine acum decat mai tarziu. nu regreta nimic pentru ca tu nu ai avut nici o vina (daca e asa ) , a fost alegerea lui sa plece cu alta mai tanara.
fata_healthy
Postat pe 7 August 2010 21:49
E greu. Dar presupun ca daca a venit si acest moment, trebuie dus la bun sfarsit. E deja un cliseu. Sunt prea multe ,,zdrente" printre noi regnul feminin, care de dragul bunastarii, pun botul la un babalic. Vad asta zilnic. Iar ei...de abia asteapta!
Au insa vietnamezii un proverb: Viata isi gaseste drumul in cele din urma!
Asa si acum.... Deci apuca si pune de drum.
cristinarudi
Postat pe 8 August 2010 01:48
Ma intreb oare de cate ori am auzit o poveste asemanatoare cu a ta?Vine o zi cand il apuca nebuneala si cand crede ca e mare crai doar pentru ca-i zimbeste pitipoanca de secretara.E atat de increzator in farmecele lui ca se lasa prins in plasa lingusitoare, avidei de parale si de lux.Si uite asa ajungem intr-o astfel de poveste care se repeta parca proportional cu numarul pitipoancelor aparute ca ciupercile dupa ploaie.
Cel mai importat lucru acum esti tu.Daca esti sigura ca nu se mai poate lega nimic intre voi, cauta sa faci schimbari majore si care sa fie numai in folosul tau.Iesi cu prietenii.Pleaca intr-o vacanta.Rasfata-te.Fa-ti alti prieteni care sa nu aiba legatura cu el.In concluzie traieste-ti viata la max.Dupa ce te limpezesti putin incearca sa te angajezi intr-o noua relatie fara insa sa cauti mereu sa faci comparatii.Uita-l
blanch
Postat pe 8 August 2010 02:25
draga mea,nici eu nu am trecut prin asa cv,am 20 de casnicie cu bune si rele insa,trebuie sa gasesti o solutie ptr tine,nu ptr el! S a terminat! so what? orice sfarsit este un nou inceput! deci,incearca,cu toate k iti va fi destul de greu la inceput,sa iei viata asa cum este dar sa ti fie tie bn. plimba te,descopera locuri noi,fa ti noi prieteni,distreaza te k viata este scurta si nu merita sa stam sa ne plangem de mila!profita de tot ce este frumos in viata,nu te crampona de tristete,mergi inainte!stiu k este usor sa ti dam sfaturi insa,asta astepti de la noi,nu?sa te incurajam si sa ti dorim o viata mai buna! si...sa nu ti para rau ptr casnicia pe care ai avut o,bucura te k s a intamplat si aminteste ti numai lucrurile frumoase. de acum inainte insa, gandeste te numai la tine ptr ziua de azi si ptr ziua de maine! nu te lamenta k vai doamne,ce o sa fac eu? nu. ai f multe de facut si poti face numai ce ti place! succes si ai grija de tine! sa ne tii la curent k suntem si noi curioase ! bye
ella_20_68
Postat pe 8 August 2010 07:57
sigur se va intoarce cu multe regrete la tine cand o sa vada ca te va pierde definitiv .Stii cum sunt ,apreciaza ce au avut abia cand au pierdut.Dar asta nu-l va schimba asa ca nu renunta niciodata la divort Eu am facuto si-mi pare rau .Mi sa intamplat la fel ,Dupa 15 ani si cu una mai tanara cu 22 ani ca el .Ei nu vor sa piarda nimic ,sa fie totul a lor .Viata e frumoasa si trebuie traita
jeniS
Postat pe 8 August 2010 09:27
Cred ca ar trebui sa-ti asezi in ordine prioritatile.Daca, pentru tine, mai importante sunt cariera, casa, banii, viata ta paralela cu a lui, inseamna ca apropierea intre voi nu se va intampla niciodata si atunci ai luat o hotarare buna(nu neaparat inteleapta). Daca esti sigura ca, in acesti 15 ani, ai stiut sa fii si femeie si sotie sa uiti de "problemele" din cariera cand ai intrat in pat, daca esti sigura ca nu ti-ai impus cu obstinatie si intotdeauna punctul tau de vedere,nelasandu-i sotului impresia ca el a hotarat ceva, atunci iar e bine ca te desparti.
Imi permit, din cauza varstei, sa-ti doresc liniste si putere sa treci prin toata mizeria unui divort, iar pentru viitor,
daca, Doamne ajuta, vei intalni un alt barbat, fjj femeie si, te rog, invata sa nu lasi iubirea sa se stinga.Cariera, oricat ar fi de stralucitoare, nu umple singuratatea.
kudika295005
Postat pe 8 August 2010 09:41
Da va-ti iubit foarte mult dar undeva sa rupt firul si tu trebuia sa ai grija sa nu se intimple asta.Niciodata un barbat nu va cauta in alta parte daca are tot cei trebuie acasa.Cred ca ai pus mai presus de toate averea banii si ce ma ai , i dar ce-a fost mai de pret nu.Adica pe el.
kudika228167
Postat pe 8 August 2010 09:48
am citit depsre problemele de pe forum , da, toti aavem probleme, trecem unii pe langa alti sau unele pe langa latele si ne spunem,,uite ce feicita este,, dar nu stim ce este in sufletul fiecaruia,si eu trec pintr un moment dificil, pe langa divort,mi am pierdut si iubitul.
daly42
Postat pe 8 August 2010 10:02

Deseori ajungem intr - o astfel de situatie dupa ani de zile petrecuti in umbra celuilat fiindca, nu avem curajul sa recunoastem adevarul si fiindca suntem alimentati sistematic de minciuna altora, de aparente ce trebuie respectate si salvate de gura lumii. De fapt ne convine starea ca fiind un sedativ pentru spiritul nostru vesnic critic si nemultumit! Doar gandul despartirii e dureros si chiar insuportabil dar, privind adanc in sufletul tau vei descoperi fara cosmetiziari ca, tot timpul in acesti 15 ani, nu ai facut altceva decat sa te schimbi dupa bunul plac al celuilalt, distrugandu - ti cu anii, adevarata personalitate si departandu - te de la tot ceea ce TU esti cu adevarat. Trage linie si raspunde - ti la intrebarea OARE MAI MERITA? si daca nu, decide - te tinand cont si de faptul ca vei avea nevoie de acum in colo sa te descuci doar cu fortele tale!
Curaj, suntem in secolul 21! ...si mai mult decat orice retine ca ORICE E POSIBIL DACA ITI DORESTI CU ADEVARAT!!!
kudika117097
Postat pe 8 August 2010 10:59
097,te agiti degeaba,tipa a aruncat cu topicul si atat!
Barbie30
Postat pe 8 August 2010 11:05
Kudika 228167,nu e adevarat,eu am divortat exact de asta:am oferit tot si tot m-a inselat,ei au asta in sange,vor o schimbare ptr ca e mai incitant ca fac ceva ce e interzis,cum sunt copii,fac exact invers de cum le zic parintii.Dar e adevarat uneori cauta ceea ce nu gasesc acasa...Totul trece si acum va trece si ptr ea care a deschis topicul...
b_camelia
Postat pe 8 August 2010 12:46
cand m-am despartit imi puneam tot felul de intrebari...de ce oare s-a intamplat chiar mie toate lucrurile pe care niciodata nu credeam ca se vor intampla...dar iata ca toti la un moment dat trecem prin niste situatii mai grele sau mai putin grele dar pe care trebuie sa le infruntam...dar oare nu se zice ca tot ce nu ne omoara ne intareste....de ce nu privesti si problema din alt punct de vedere?oare nu crezi ca ai si tu dreptul la ceva mai bun?dar poate ca sti ca cele de mai multe ori femeile fac 10lucruri stupide de care poate sunt constiente sau poate nu...unele din aceste lucruri stupide ar fi:atasamente stupide pt ca ne e frica sa fim singure chiar daca nu sunt fericite,vrem sa avem un partener chiar daca acesta nu corespunde dorintelor noastre dar ce mai suntem noi maritate?pentru ca gura lumii nu tine cont daca tu te simti bine sau nu in relatia respectiva dar parca ti se pare ca se uita cu alti ochi la tine..,esti in randul lumii nu?deci draga mea gandeste-te cei mai bine pt tine sa fii sclava unui barbat care nu te respecta,te inseala,etc sau stapana ta?bine ca nu am zis ca vei avea perioade bune ca totul va fi roz dar iti spun din propria mea experienta ca nu as mai accepta niciodata sa fiu tratata ca un nimic pt ca mi-am dat seama de adevarata mea valoare si mai ales ca timpul mi-a confirmat -o.si atunci cand mi-e greu ma rog:Doamne da-mi seninatatea sa accept ceea ce nu pot schimba,curajul sa lupt cu ceea ce pot schimba si da-mi intelepciunea sa pot face diferenta...deci draga mea succes si poate ne mai auzim....
kudika113088
Postat pe 8 August 2010 13:09
De la: kudika227120, la data 2010-07-31 18:34:14Fiecare din nou vrem sa avem un drum lung si lin prin viata asta ,ei bine fiecare o lectie a vietii,trebuie sa faca ceva pentru el,pentru ceilalti,daca nu intelege lucrul acesta i se ia ceva in schimb,uneori fiinta iubita,alteori isi pierde slujba,alteori sufera un accident,etc.Asa e si viata mea....Am urcat,am urcat...Si acum stau si ma intreb de ce pierd tot?!Voi trece in curind printr-un divort,printr-un partaj,lucruri urite pe care eu nu le doream,nici nu ma gindeam la asa ceva vreodata...Si totusi viata iti ofera surprize,am un sot pe care trebuie sa-l dau in primire alteia,o casa ,o masina ,afaceri pe care trebuie la un moment dat sa le imparti luind o coala de hirtie si un pix ...Asta-i viata?Eu am trait intr-o lume a mea,aveam casa mea,cariera mea,banii mei,imi placea...pina cind ceva n-a mai mers ,inca din 2004(din punctul meu de vedere),el spune ca de 3ani nu mai merge relatia noastra..Lui i-a fost mai usor sa se implice emotional intr-o alta relatie,cu o femeie cu 20 de ani mai tinara,decit sa vina sa cautam impreuna o solutie pentru anii petrecuti impreuna!In ultimul an relatia noastra s-a deteriorat definitiv,au fost multe certuri si scandaluri,plecari de acasa din partea lui si reveniri,pina intr-o zi cind m-am hotarit sa spun STOP! asa nu se mai poate,am depus singura actele de divort ,am considerat ca mie imi fac un bine ,pentru el e sigur mai bine pentru ca nu mai minte in fiecare zi,nu mai gaseste scuze si pretexte sa plece de acasa...Intr-un moment ca asta vrei doar liniste,vrei sa se termine totul cit mai repede.Apoi ma voi intreba cu disperare daca omul asta m-a iubit pe mine,sau doar pe el????
healthy011831
Postat pe 8 August 2010 14:11
De la: kudika228167, la data 2010-08-08 09:48:15Da va-ti iubit foarte mult dar undeva sa rupt firul si tu trebuia sa ai grija sa nu se intimple asta.Niciodata un barbat nu va cauta in alta parte daca are tot cei trebuie acasa.Cred ca ai pus mai presus de toate averea banii si ce ma ai , i dar ce-a fost mai de pret nu.Adica pe el.
Ce prostie!De ce car trebui sa pretuim intii sotul si apoi pe noi?..... Noi le sintem mult superioare !(barbatilor!),ei sint cei care trebuie sa ne suporte hachitele , nicidecum ei!
twincle
Postat pe 8 August 2010 14:51
Draga mea!Am 34 d ani ,15 ani d casatorie kr este pe cale sa se finalizeze cu un divort pe kr il dorim ambele parti.Am intrat in aceasta casatorie mintind amandoi k ne iubim dar d fapt s`a dovedit ca nu este asa.Dkt sa traim in minciuna si sa pierdem acest timp kr este din ce in ce mai pretios ptr noi mai bine sa spunem stop akm dkt sa fie prea tarziu mai incolo si sa ne dam seama k am trait langa persoana kr nu a tinut cont d sentimentele noastre.Dka esti o femeie kre are un Job bine platit avantajul este de partea ta ,deoarece fara bani noi femeile suntem instare sa facem foarte multe compromisuri asa k eu am incredere in tine k vei reusii in tot ce ti`ai propus!Asta este viata D`zeu ne si da ,dar ne si ea!Despre mine as putea sa spun k sunt intr-o situatie mult mai dificila,pe kr oricat incerc sa o intorc in toate partile nu gasesc nici o rezolvare!singura solutie este COMPROMISUL,deoarece eu am un copil de 9 ani si un salar de infiermiera de 800 de lei si oricat ma gandesc chiar dk divortez va trebui sa raman in aceasi locuinta cu fostul sot si sa traiesc cu aceasi teama k poate intr`o zi ma va lovi iar!Este kam nasol ce ne poate oferii viata dar poate intr-o buna zi voi gasii rezolvare si la aceasta problema.Important este sa fim cu capul pe umeri si sa nu ne lasam doborate de aceste probleme.Iti doresc mult SUCCES in viata si dimineata cand te vei uita in oglinda sa apui aceste cuvinte ``SUNT O FEMEIE PUTERNICA SI ASA VOI RAMANE TOATA ZIUA``!!!Loredana Oradea!
LoreeLy
Postat pe 8 August 2010 15:40
De la: baba_cloanta, la data 2010-08-03 10:54:17
De la: yumy, la data 2010-07-31 18:42:14oamenii pierd de cele mai multe ori in momentele lor de glorie si totul se intampla intr-o secunda
poti sa pierzi bani, prieteni, rude, lucruri de valoare, insa cel mai important lucru in viata asta este sa nu te pierzi pe tine insuti


cat de profunda esti fa!! pot spune ca esti mai profunda decat fu ndul lui dragusanca aia!

babo..dar rea mai esti!
roz5blue6lila7
Postat pe 8 August 2010 16:44
De la: kudika228167, la data 2010-08-08 09:48:15Da va-ti iubit foarte mult dar undeva sa rupt firul si tu trebuia sa ai grija sa nu se intimple asta.Niciodata un barbat nu va cauta in alta parte daca are tot cei trebuie acasa.Cred ca ai pus mai presus de toate averea banii si ce ma ai , i dar ce-a fost mai de pret nu.Adica pe el.
nu e chiar asa ..si daca ii acorzi lui toata atentia ..si ai grija de el si i oferi tot ce ai mai bun din tine nu mai zic de intelegere si libertate..ca asta cauta majoritatea,,,pentru ce ..oricum se plictisesc de noi orice i-ai face si i-ai da,,,,cunosc situatia...daca asa sunt ei.. apreciaza ceva numai dupa ce vad ce au pierdut!..mai bine trebuie sa deschizi ochii devreme si sa ai mai multa grija de tine decat ..asa..si nici apreciere nu este....stiu din cazul meu!
Elena19_06
Postat pe 8 August 2010 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gripa porcina - afacere de milioane? 2 De la: scorpio67 3 Noiembrie 2009 12:59
Metin sau cum iti poate fi distrusa casnicia 138 De la: Clepsydra 24 Octombrie 2015 15:39
cum iti dai seama daca te iubeste? 4 De la: danaeu 12 Iulie 2010 14:06
Compatibilitate : eu taur, el berbec ;) 4 De la: yrtdssdd 12 Iulie 2009 22:56
vestimentatie: ma ajutati cu un clik va rog? 1 De la: kudika313895 2 Septembrie 2012 13:30