Setari Cookie-uri

gandesc prea mult cand fac dragoste???

inca odata mersi tuturor. eh, e din ce in ce mai bine.. dirty talk exista si a existat, sampanie, lenjerii chestii exista, dar nu la modul fortat, nu e vb ca avem o viata sexuala plictisitoare, din contra, o facem des, prin locuri diferite. al meu sunt sigura ca e fericit cu mine. era vb strict de momentele in care ma sui eu pe el, atunci incep sa "gandesc" aiurea, ceea ce imi ia din avant. nu stiu daca simte pentru ca e nu las sa se vada, e totul in mintea mea. m-ati ajutat mult, incerc sa-mi inving temerile sa le infrunt si iau mai des initiativa. cu cat sunt mai "speriata" cu atat mai mult incerc. iar pt FRN, nu sunt nici complexata si nu e vb de experienta, poate putin timida, dar doar atat cat am nevoie. nu e vb de asta..

ms pupici
alinasilvan
Postat pe 12 Mai 2010 13:57
A gîndi este ceva incontrolabil.
Deci a te, eventual, lua la ºuturi cã gîdeºti sau ba mi se pare aiurea.
În acelaºi timp, gîndirea reprezintã sentimente, prezente sau trecute din noi. A le astupa nu e o treabã...

E de vãzut cine vine cu ideea asta, a lui Nu gîndi! ori similare.

Asemenea îndemnuri nu-s ale noastre, cãci s-ar bate cap în cap cu necesitatea de a gîndi, de la un moment dat....
Mircea_O
Postat pe 12 Mai 2010 15:12
De la: GYPSI, la data 2010-05-02 19:01:19
De la: alinasilvan, la data 2010-04-23 14:33:55salut fetelor! va urmaresc discutiile de ceva timp, dar abia acum mi-am facut un cont pentru a ma consulta cu voi intr-o problema care pt mine cantareste foarte mult. ok: am avut o relatie de 4 ani de zile cu un tip. tip cu care nu am avut problema asta. sexul nu era nemaipomenit, dar eu eram sigura pe mine. adica nu ma sfiam sa preiau initiativa, sa ma sui pe situatie :). si sa ma simt bine facand-o... de un an de zile am schimbat partenerul. relatia e serioasa, ne iubim, cand facem dragoste nu mai exista nimic altceva pe lume, el e nemaipomenit, dar eu am inceput sa ma sfiesc. pur si simplu ma pierd in fata lui. de exemplu, cand sunt eu deasupra imi trec prin cap tot felul de idei cum ca lui nu-i place, cum ca nu fac bine etc etc... iar de obicei imediat dupa ce ma trec gandurile astea el schimba pozitia si preia el carma, ca sa zic asa. nu am probleme cu corpul meu sau chestii de genul, e vb doar de psihic. dar problema ma afecteaza atat de mult incat incepe sa-mi fie frica sa fac dragoste cu el.

sorry daca m-am lungit cu povestea...

pup

nu mai gandi


sutn de acord! nu mai gandi! simte te bine doar :) barbatii se simt si mai bine cand partenera se simte bine :D

ai putea sa ai o conversatie picanta cu el despre ce i-ar placea, si apoi indeplineste i visele

iar daca inchide ochii, probabil ca ii place!!!!!!!!
AndreeaChiricea9786
Postat pe 12 Mai 2010 16:49
Celia,honey,tradu' .."fa-o cand dormi".....practici astfel de sex??......
Merlucius
Postat pe 13 Mai 2010 07:43

Nu cred ca ai facut bine ca ai scris ce te framanta pe acest forum, putini sunt cei care dau sfaturi cu adevarat utile, majoritatea fac misto. Anyway cel mai bine apelezi la un psiholog, iti spun din propie experienta, nimic nu te ajuta daca nu afli cauza, dupa care sa remediezi problema.
anca_dragomir_88
Postat pe 13 Mai 2010 15:22
De la: anca_dragomir_88, la data 2010-05-13 15:22:06
Nu cred ca ai facut bine ca ai scris ce te framanta pe acest forum, putini sunt cei care dau sfaturi cu adevarat utile, majoritatea fac misto. Anyway cel mai bine apelezi la un psiholog, iti spun din propie experienta, nimic nu te ajuta daca nu afli cauza, dupa care sa remediezi problema.


ba, ma bucur ca am scris. nu cred ca s-a facut nu stiu ce misto, chiar cred ca am primit sfaturi ok, iar mistourile care au fost chiar m-au ajutat (poate si pt ca am un simt al umorului mai ciudat, uneori cand e cazul rad si de mine, nu ma dau inapoi sa ma ironizez) dar m-au ajutat sa-mi dau poate seama ca exagerez.. cu ganditul.. :)

ms
alinasilvan
Postat pe 14 Mai 2010 00:30
E neobisnuit faptul ca raspunzi celor care scriu la topicul tau. ) .Ceva insa imi atrage atentia mai mult : " (poate si pt ca am un simt al umorului mai ciudat, uneori cand e cazul rad si de mine, nu ma dau inapoi sa ma ironizez) dar m-au ajutat sa-mi dau poate seama ca exagerez.. cu ganditul.. :) " poate ca ai un IQ mare si temerile tale se nasc din cauza ca te implici prea mult. As zice ca dureaza apropierea voastra prea putin timp, statistic vorbin,incearca sa o lungesti de 2..3 ori, macar de 2 ori mai mult. Gindindu-te ca ai de simtit mai mult, suferit mai mult, amintit mai mult, uimit mai mult, ceva e va schimba in tracul tau. Sper sa te ajute...

kudika143020
Postat pe 14 Mai 2010 07:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac?pe cine aleg? 8 De la: kudika417456 26 Septembrie 2011 20:39
help me girls !! 34 De la: rondina 6 Septembrie 2013 16:38
Nu vreau sa ajung sa-l insel..... 42 De la: vasilica67 4 Octombrie 2009 17:15
Baiat virgina cauta fata virgina 37 De la: kudika135154 9 Octombrie 2011 11:03
3some 32 De la: felixcat 17 Iulie 2010 10:12