Setari Cookie-uri

Sa raman sau sa-mi vad de viata?

Stiu ca o sa sune penibil..dar am nevoie de pareri din exterior si de incurajari. Am 15 ani si iubesc. L-am cunoscut de aproape trei ani..si pot spune ca a fost dragoste la prima vedere,chiar daca atunci negam.Dupa un timp,am reusit sa fim impreuna.A fost frumos,dar nu a durat mult.Imi era teama de o relatie..imi era teama de ce a urmat.Ne-am tot impacat si tot certat.Dar tot a fost frumos.A urmat apoi o perioada peste care am trecut cu greu.El s-a schimbat mult...iar eu am suferit si mai mult.Era rece...era...altfel.A ajuns chiar sa ma insele.Eu...l-am iertat.Cu greu,dar am trecut peste.Ne-am indepartat mult unul de celalalt.In urma cu 8 luni ne-am despartit.Nu am vorbit 2 luni...El avea alta relatie.Eu..am incercat sa am mai multe..dar nu am reusit.Am inceput sa vorbim din nou si ne intelegeam bine.Iar daca pt un timp crezusem ca l-am uitat..am renuntat la ideea asta.In februarie ne-am intalnit...era ziua celei mai bune prietene.Si ne-am impacat.El inca mai tine la tipa cu care a fost perioasa asta...Oricum...e foarte distant..ne certam mereu,iar eu simt ca imi iau campii.Acum o saptamana chiar mi-a dat o palma.Iar asta m-a pus rau pe ganduri.Acum nu vreau s-o priviti ca pe "drama unei pustoaice de 15 ani".Vreau sa imi spuneti..mai e cazul sa raman intr-o astfel de relatie sau sa plec cat mai repede?Stiu raspunsul..dar imi e teama.Nu ma criticati...daca se poate chiar dati-mi un sfat si spuneti-mi o vorba buna.Chiar daca am 15 ani,stiu ce vorbesc:) Multumesc anticipat si aveti grija de voi:*
kudika027825
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:54
De la: kudika027825, la data 2010-04-25 09:54:47Stiu ca o sa sune penibil..dar am nevoie de pareri din exterior si de incurajari. Am 15 ani si iubesc. L-am cunoscut de aproape trei ani..si pot spune ca a fost dragoste la prima vedere,chiar daca atunci negam.Dupa un timp,am reusit sa fim impreuna.A fost frumos,dar nu a durat mult.Imi era teama de o relatie..imi era teama de ce a urmat.Ne-am tot impacat si tot certat.Dar tot a fost frumos.A urmat apoi o perioada peste care am trecut cu greu.El s-a schimbat mult...iar eu am suferit si mai mult.Era rece...era...altfel.A ajuns chiar sa ma insele.Eu...l-am iertat.Cu greu,dar am trecut peste.Ne-am indepartat mult unul de celalalt.In urma cu 8 luni ne-am despartit.Nu am vorbit 2 luni...El avea alta relatie.Eu..am incercat sa am mai multe..dar nu am reusit.Am inceput sa vorbim din nou si ne intelegeam bine.Iar daca pt un timp crezusem ca l-am uitat..am renuntat la ideea asta.In februarie ne-am intalnit...era ziua celei mai bune prietene.Si ne-am impacat.El inca mai tine la tipa cu care a fost perioasa asta...Oricum...e foarte distant..ne certam mereu,iar eu simt ca imi iau campii.Acum o saptamana chiar mi-a dat o palma.Iar asta m-a pus rau pe ganduri.Acum nu vreau s-o priviti ca pe "drama unei pustoaice de 15 ani".Vreau sa imi spuneti..mai e cazul sa raman intr-o astfel de relatie sau sa plec cat mai repede?Stiu raspunsul..dar imi e teama.Nu ma criticati...daca se poate chiar dati-mi un sfat si spuneti-mi o vorba buna.Chiar daca am 15 ani,stiu ce vorbesc:) Multumesc anticipat si aveti grija de voi:*


eeeee nu sti numai sa vorbesti!!!!!!!!!!! sti tu multe................. !!!! ma intreb pe la 18 ani ce intrebari ai sa ne pui????????????
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:01
Copila, da, trebuie sa nu te mai intalnesti cu el , chiar daca iti este greu, chiar daca o sa il mai iubesti 10 ani de acum incolo... O sa treaca .... mai greu, dar trece. Iti spun ceva. Un barbat respecta o femeie pe care o iubeste, iar respect inseamna si ca nu o insala. Poate ca nu este timpul sa ai o relatie acum . Personal, sfatuiesc fetele sa nu aiba relatii sexuale decat dupa varsta de 18 ani.... Cand vei avea o relatie, te sfatuiesc dupa 18 ani sa fie, cauta sa fii respectata, nu permite nimanui sa se poarte urat cu tine, nu accepata sa ai prieten un tip care te insala. Inca un sfat: mergi si la biserica si te roaga, chiar daca nimeni din familia ta nu ti-a spus ca ajutor gasesti la Dumnezeu; numai bine
alina02
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:04
Mergi mai departe,nu vei putea niciodata sa-l faci sa va intelegeti ca la inceput,de la o palma se ajunge la mai multe,n-are sens sa-ti pierzi timpul,mai ales ca ai 15 ani poti sa gasesti baieti peste tot.Bafta iubita!
cami_goanga10
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:29
Multumesc pentru incurajare:* O sa tin cont si o sa merg la biserica:)
kudika027825
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cununie mixta 2 De la: geanina1309 24 Noiembrie 2009 18:23
Relatie complicata 1 De la: kudika_1034881 23 Decembrie 2018 18:23
Dilema mareeeeee..Ajutoooooooorrrr !! 26 De la: just_heaven 27 Aprilie 2009 11:59
ce obiceiuri alimentare nesanatoase aveti? 16 De la: honeybrunette 28 Mai 2009 00:06
Intre iubire si minciuna 14 De la: GYPSI 11 Aprilie 2010 19:46